Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 22 από 22

Θέμα: TRAIL RIDE 0-300 στα Κιούρκα 14/12

  1. #16
    ..ο Μάγος.. Το avatar του/της wizard
    Εγγραφή
    06/06/2003
    Μηνύματα
    70
    thanks.. έβαλα και γενικότερο σχετικό ποστάκι, αλλά άν βρεις τίποτα ρίξε σύρμα..
    .."νάφε και μέμνασ' απιστείν.. Άρθρα ταύτα φρενών"..

  2. #17
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Σύμφωνα με τις πληροφορίες που μάζεψα τελικά σωστή ήταν η επιλογή μου να μην έρθω στο trail με τα Sahara και τα 190 κιλά + βενζίνη του Dakar.

    Βέβαια έχω μπεί και εγώ στην μπρίζα και ήδη έχει προγραμματιστεί η αναγκαία αλλαγή ελαστικών σε περισότερο χωμάτινα. Μάλλον για τα Karro (Metzeler).

    Μέχρι και σκέψεις αγοράς μικρού καθαρού περνάνε από το μυαλό μου!!!

    Αλήθεια αυτό το κόλλημα με την λάσπη είναι παιδικό? Γιατί πάντα με θυμαμαι να κυλιέμαι ή να πλατσουρίζω και να το διασκεδάζω. Εσείς?

  3. #18
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    Το dakar είναι 177+βενζίνη πρέπει να σου πω (με την βενζίνη είναι 193).

    (άσχετο αλλά δεν μπορώ να διαβάζω συνεχώς το λάθος - μόνο ΣΕ ΕΝΑ έγγραφο της BMW είδα να γράφουν το καθαρό βάρος, ενώ σε όλα τα άλλα γράφουν το μικτό - στα περισσότερα πάντως ΛΕΝΕ ότι είναι το μικτό, οπότε τι το μπερδεύει ο κόσμος δεν ξέρω - και καλά αυτοί που ΘΕΛΟΥΝ να το μπερδέψουν, αλλά αυτού που δεν πρέπει να το μπερδεύουν...)

    άντε καλημέρα

  4. #19
    Δώσε γκάζι.... Το avatar του/της superspy
    Εγγραφή
    12/12/2003
    Μηνύματα
    70

    Thumbs down

    Karoο=Κακη αντιγραφή του Τ63 με έμφαση στην άσφαλτο. - Απάτη για χώμα..... ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΑ.....

  5. #20
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    NLS...
    δεν το ήξερα. Διάβαζα 193 γεμάτη αλλά οι πιο πολλοί κατασκευαστές θεωρούν το "γεμάτη" μόνο με λάδια και άλλα σχετικά υγρά και όχι με βενζίνη φουλαρισμένη.

    Είσαι σίγουρος ότι το 193 γεμάτη συμπεριλαμβάνει ΚΑΙ την βενζίνη?


    SuperSpy...
    δεν τα ξέρω τα Karoo. Δηλαδή δεν τα έχω φορέσει αλλά δεν έχω και κάποιον που να τα είχε χρησιμοποιήσει. Αλλά πήγα και τα είδα. Η χάραξη είναι ακριβώς αυτή του Τ63 αλλά το λάστιχο είναι super ενισχυμένο στον σκελετό του. Ειδικά τα πλαϊνά του. Πολύ πιο δεμένο από το Τ63. Η εντύπωση που μου έδωσε είναι ότι είναι σχεδιασμένο να αντέχει πολύ μεγαλύτερη κακοποίηση. Δεν ξέρω πως πάει στην άσφαλτο και στο βρεγμένο (άλλωστε ούτε το Τ63 πάει καλά βρεγμένο). Εσύ έχεις εμπειρία με τα Karoo? Ακριβά είναι πάντως σίγουρα. 140 Ε μόνο το πίσω!!!

  6. #21
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    ναι

  7. #22
    Δώσε γκάζι.... Το avatar του/της superspy
    Εγγραφή
    12/12/2003
    Μηνύματα
    70
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    SuperSpy...
    δεν τα ξέρω τα Karoo. Δηλαδή δεν τα έχω φορέσει αλλά δεν έχω και κάποιον που να τα είχε χρησιμοποιήσει. Αλλά πήγα και τα είδα. Η χάραξη είναι ακριβώς αυτή του Τ63 αλλά το λάστιχο είναι super ενισχυμένο στον σκελετό του. Ειδικά τα πλαϊνά του. Πολύ πιο δεμένο από το Τ63. Η εντύπωση που μου έδωσε είναι ότι είναι σχεδιασμένο να αντέχει πολύ μεγαλύτερη κακοποίηση. Δεν ξέρω πως πάει στην άσφαλτο και στο βρεγμένο (άλλωστε ούτε το Τ63 πάει καλά βρεγμένο). Εσύ έχεις εμπειρία με τα Karoo? Ακριβά είναι πάντως σίγουρα. 140 Ε μόνο το πίσω!!! [/B]
    Ναι έκανα το λάθος να τα βάλω ένα φεγγάρι..... ΑΠΑΤΗ σου λέω ..... Λίγο καλύτερα απο τα Τ63 στην ΣΤΕΓΝΗ άσφαλτο αλλά μάπα στο χώμα..... Αν σκεφτεσαι για μικτό λάστιχο (που να κρατάει στην άσφαλτο) μονόδρομος το Τ63 για πίσω!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. 4o TRAIL RIDE-RAID ΑΤΤΙΚΗ 17-12-2006
    από YANIS στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2006, 14:54
  2. Trail Ride ΠΑΡΝΗΘΑ 4-12-05
    από Julius στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 102
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2005, 00:26
  3. τρελαθήκατε με το 1o trail ride?????
    από DIT στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2004, 16:15
  4. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 13:31
  5. TRAIL RIDE, θα ερθει τελικα κανεις για παρέα?
    από SeNNinhA στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2003, 17:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF