Σελίδα 2 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 241

Θέμα: Εκλάπη tdm 900 από υποψήφιο αγοραστή

  1. #16
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Το γράφω εδώ.
    Οκ
    Πλαστές ταυτότητες κ διπλώματα που δεν μπορεί ο καθένας να γνωρίζει αν είναι η όχι πλαστές.
    Δεν χρειάζεται τίποτα απο αυτά.
    -με τι ήρθες? Με αμάξι(προς τον αγοραστή) που το έχεις? Εκεί? Πηγαινε φερτο εδώ.
    Βγάλε την βενζίνη σού.
    ΑΣΕ μόνο για 500μ-1 χλμ και ακολουθα τον με το όχημα του.
    Δεν έχει όχημα?
    Βρες ενα δεύτερο βγάλε την βενζίνη σου και ακόλουθα τόν.
    ΤΕΛΟΣ
    Τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε
    Καλά όλα αυτά ρε Μήτσε αλλά έχω την εξής απορία και μιας και ανακατεύεσαι λόγω δουλειάς με το σινάφι θα ξέρεις να μου απαντήσεις.

    Αυτά τα λεβεντόπαιδα είναι αποφασισμένα να φύγουν με κάθε τρόπο, είναι γνώστες της κατάστασης και του κινδύνου κι έχουν πάρει τα μέτρα τους. Άσε που στις περισσότερες περιπτώσεις δεν έχουν τπτ να χάσουν σε αντίθεση με τον μέσο αστό αναβάτη. Για σιδερικό ή κέρατο δεν το συζητάω καν, το θεωρώ δεδομένο. Είναι λοιπόν φρόνιμο να προκαλέσεις την τύχη σου με τον ένα ή τον άλλο τρόπο???

    Απλά μετά από τόσα περιστατικά νομίζω που έχουμε ακούσει διαβάσει, κάνεις ένα φέις κοντρολ και αν δεν σου αρέσουν τα μούτρα του, απλά την κάνεις.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  2. #17
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Μηπως να γινει ενα sticky με εναν οδηγο ασφαλους,οσο γινεται,πωλησης;

  3. #18
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Δεν ξέρω την μοτοσυκλετιστική σου "διαδρομή" αλλά κανένας από τους γνωστούς και φίλους 40+ που είχε μηχανάκι (έστω και 50αρι) από την δεκαετία του '80 δεν έχει χάσει έτσι μηχανάκι. Που μεγαλώσατε εσείς;

    Είναι παρόμοιο ιστορία με έναν φίλο που αγόρασε Hayabusa από internet στέλνωντας και καλά έναν άλλο μηχανικό της ίδιας πόλης να το τσεκάρει. Μετά από το ΟΚ αυτού πλήρωσε φορτωτική και το έφερε Αθήνα. Στραβοι δίσκοι, ξαναβαμμένα πλαστικά, πρόχειρα επισκευασμένο ψυγείο κ.α.πολλά είχε το "τζάμι" μηχανάκι.

    Sorry αλλά βλακεία αγνωμοσύνη κτλ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ. Όταν βγαίνεις από το σπίτι σου δεν έχεις πια να κάνεις με την μαμά σου αλλά κάθε λογής ανθρώπους (καλούς και κακούς).

  4. #19
    Ήντα κάνετε? Το avatar του/της xarisiero
    Εγγραφή
    01/07/2014
    Μηνύματα
    340
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω την μοτοσυκλετιστική σου "διαδρομή" αλλά κανένας από τους γνωστούς και φίλους 40+ που είχε μηχανάκι (έστω και 50αρι) από την δεκαετία του '80 δεν έχει χάσει έτσι μηχανάκι. Που μεγαλώσατε εσείς;

    Είναι παρόμοιο ιστορία με έναν φίλο που αγόρασε Hayabusa από internet στέλνωντας και καλά έναν άλλο μηχανικό της ίδιας πόλης να το τσεκάρει. Μετά από το ΟΚ αυτού πλήρωσε φορτωτική και το έφερε Αθήνα. Στραβοι δίσκοι, ξαναβαμμένα πλαστικά, πρόχειρα επισκευασμένο ψυγείο κ.α.πολλά είχε το "τζάμι" μηχανάκι.

    Sorry αλλά βλακεία αγνωμοσύνη κτλ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ. Όταν βγαίνεις από το σπίτι σου δεν έχεις πια να κάνεις με την μαμά σου αλλά κάθε λογής ανθρώπους (καλούς και κακούς).
    Θα ήθελα να γράψω πολλά για το σχόλιο σου αλλά δεν θα το κάνω για δικούς μου λόγους.... Θα μπορούσες τουλάχιστον να είσαι λίγο προσεκτικός με τα λεγόμενα σου και να μην τον κάνεις να νιώθει ακόμα πιο άσχημα γι αυτό που του συνεβει....
    Α.....και υπόψιν γνωρίζω κάτι τύπους over40 που έχουν πάθει χειρότερα..

  5. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2012
    Μηνύματα
    51
    Πω ρε φίλε πολύ κρίμα τι να πώ ,Ελπίζω να την βρεις σύντομα ,
    Έχουμε γεμίσει παλιόκοσμο και πού είσαι ακόμα, και το έχω κάνει και εγώ πολλές φορές αν δώσω την μότο μου στους υποψήφιους αγοραστές, αλλά το μέρος πάντα που δίνω συνάντηση είναι Αριστοτέλους Θεσσνίκη χαμηλά εκεί στα περιστέρια.

  6. #21
    Λυπαμαι φιλε..
    Πολυ ασχημο αυτο που επαθες
    Μακαρι να την βρεις

  7. #22
    Banned
    Εγγραφή
    04/06/2015
    Μηνύματα
    115
    Εχουμε γεμισει κατσαπλιαδες και λαθρο-κατσαπλιαδες, λοιπον μια συμβουλη σε ολους ποτε δεν δινουμε την μηχανη για βολτα, η μηχανη σε συνεργειο της επιλογης μας και ο υποψηφιος ερχεται με τον μηχανικο του το κοιτανε και τελος, αν δεν θελει να παρει τα @@ και αλλου. Αν θελει να δει αν του κανει και πως του παει να παει σε μαγαζι για test ride.

  8. #23
    Banned
    Εγγραφή
    04/06/2015
    Μηνύματα
    115
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος

    Αυτά τα λεβεντόπαιδα είναι αποφασισμένα να φύγουν με κάθε τρόπο, είναι γνώστες της κατάστασης και του κινδύνου κι έχουν πάρει τα μέτρα τους. Άσε που στις περισσότερες περιπτώσεις δεν έχουν τπτ να χάσουν σε αντίθεση με τον μέσο αστό αναβάτη. Για σιδερικό ή κέρατο δεν το συζητάω καν, το θεωρώ δεδομένο. Είναι λοιπόν φρόνιμο να προκαλέσεις την τύχη σου με τον ένα ή τον άλλο τρόπο???
    Να τονισω εδω οτι οι περισσοτεροι απο τους κατσαπλιαδες αυτους ειναι υπο την επηρρεια ναρκωτικων (κοινος χρηστες ναρκωτικων), ειναι περισσοτερο βιαιοι καο χωρις δισταγμο για οτιδηποτε.

    Η απαντηση για το λως να προφυλαχθουμε την εγραψα.

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2015
    Μηνύματα
    1.093
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από xarisiero Προβολή μηνύματος
    Θα ήθελα να γράψω πολλά για το σχόλιο σου αλλά δεν θα το κάνω για δικούς μου λόγους.... Θα μπορούσες τουλάχιστον να είσαι λίγο προσεκτικός με τα λεγόμενα σου και να μην τον κάνεις να νιώθει ακόμα πιο άσχημα γι αυτό που του συνεβει....
    Α.....και υπόψιν γνωρίζω κάτι τύπους over40 που έχουν πάθει χειρότερα..
    Δεν νομίζω ότι μπορει να νιώσει πιό άσχημα. Οσο για την βλακεία δεν γνωρίζει από ηλικιακά γκρουπ απλά η εμπειρία συνήθως μας προφυλάσει από κακοτοπιές. Τι χρειάζεται κάποιος για να είναι υποψιασμένος και τι παει να πει προσεκτικός; Όποιος δεν προσαρμόζεται-προσέχει το περιβάλον-χώρο στον ποίο κινείται απλά την πατάει. Τα είδη που δεν προσαρμόζονται χάνονται-εκλείπουν.

  10. #25
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    νταξει κριμα το παιδι, δεν ηξερε, δεν ρωταγε, το πατε όλοι. Το παθημα του εγινε μάθημα, αλλα έγινε μάθημα και σε πολλούς απο μας, οποτε τουλαχιστον κατι βγήκε.

    απλα να θυμαστε οτι εκτος απο το κόλπο με την μηχανη, υπαρχει και το κόλπο με υποτιθέμενους αγοραστες-ενοικιαστες οικίας. Ερχονται δήθεν να δουνε το σπίτι, βλέπουν καλά κάλα και μετά χτυπάνε. Όποιος θέλει να αγοράσει το σπίτι σας να του ζητάτε φωτοτυπία ταυτότητας πριν να δει ακόμα το σπίτι. Ελεγχετε την ταυτότητα στην αστυνομία και αν τα στοιχεία είναι αληθή τοτε κανονίζετε το ραντεβού για να δει το σπίτι.

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Leon67 Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω την μοτοσυκλετιστική σου "διαδρομή" αλλά κανένας από τους γνωστούς και φίλους 40+ που είχε μηχανάκι (έστω και 50αρι) από την δεκαετία του '80 δεν έχει χάσει έτσι μηχανάκι. Που μεγαλώσατε εσείς;

    Είναι παρόμοιο ιστορία με έναν φίλο που αγόρασε Hayabusa από internet στέλνωντας και καλά έναν άλλο μηχανικό της ίδιας πόλης να το τσεκάρει. Μετά από το ΟΚ αυτού πλήρωσε φορτωτική και το έφερε Αθήνα. Στραβοι δίσκοι, ξαναβαμμένα πλαστικά, πρόχειρα επισκευασμένο ψυγείο κ.α.πολλά είχε το "τζάμι" μηχανάκι.

    Sorry αλλά βλακεία αγνωμοσύνη κτλ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ. Όταν βγαίνεις από το σπίτι σου δεν έχεις πια να κάνεις με την μαμά σου αλλά κάθε λογής ανθρώπους (καλούς και κακούς).
    Λες χοντροπαπαριες.

    Ο φιλος μας εχει το δικο του ζορι και εσυ τον σταυρωνεις αγαρμπα.

    ΥΓ Παντα φιλικα και χωρις διαθεση για χαζοαντιπαραθεσεις.

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giannisgs1979 Προβολή μηνύματος
    Δυστυχώς παιδιά και εγώ έτσι την πάτησα,προχθές στις 3/5/2016 ήρθε ένας υποψήφιος αγοραστής να δει τη μηχανή που πουλούσα tdm και με τα πολλά πολλά πολύ πειστικός την έδωσα για δοκιμή και την πήρε και έφυγε.απλά μου κάνει εντύπωση τόσο χύμα? Ειδικά έχει ένα ταττου στον λαιμο με σχήμα ιστό αράχνης,είναι αδύνατος,μαύρα μαλλιά κοντά και σκουλαρίκι στο φρύδι,απλά να προσέχετε
    Με ποια λογικη εδειξες εμπιστοσυνη σε ενα τετοια ατομο?

    Αν θελεις μου απαντας.

  13. #28
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    ευχομαι να εισαι τυχερος και να βρεις το μηχανακι σου

    Υγ.Χωρις να σε προτρεπω να κανεις αυτο που λεω φιλε η ζουγκλα θελει κανονες ζουγκλας για να επιβιωσεις και υπαρχουν δρομοι, αρκει να υπαρχει θεληση και να μην κωλώσεις.

  14. #29
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Με ποια λογικη εδειξες εμπιστοσυνη σε ενα τετοια ατομο?

    Αν θελεις μου απαντας.
    Πιθανόν με την λογική να έχει άμεσα ανάγκη τα μετρητά
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  15. #30
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Πιθανόν με την λογική να έχει άμεσα ανάγκη τα μετρητά
    Κατι τετοιο υπεθεσα.

Σελίδα 2 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456712 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 148
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2016, 09:52
  2. εκλάπη TDM 900
    από cityfly στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2006, 13:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF