Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 70

Θέμα: ΟΤΕ.... ΝΑ ΠΟΥΛΗΘΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.....

  1. #16
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Θα δείτε και την ιδιωτική και τότε θα καταλάβετε...
    τι να καταλαβουμε? και αν γινει ιδιωτικη ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ? μπας και ειναι φτηνος ο ΟΤΕ τωρα????

    ποσο χειρότερα μπορει να γινει??? Εισαι ευχαριστημένος με τις υπηρεσιες του ΟΤΕ? Ή μήπως που τοσα χρονια μας κρατα με το ζορι σε μονοπολιο???

    και ΑΝ γινει.... γιατι να μην προτιμήσω τον ανταγωνιστή του??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ελεος!!! σιγα μη χασει ο ελληνας καταναλωτής απο την ιδιωτικοποίηση του ΟΤΕ.... οι μονοι που θα χασουν ΚΛΑΣΙΚΑ ειναι οι υπάλληλοι του χροοοοοονια ρεμαλια δημοσιοι....

  2. #17
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    τι να καταλαβουμε? και αν γινει ιδιωτικη ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ? μπας και ειναι φτηνος ο ΟΤΕ τωρα????

    ποσο χειρότερα μπορει να γινει??? Εισαι ευχαριστημένος με τις υπηρεσιες του ΟΤΕ? Ή μήπως που τοσα χρονια μας κρατα με το ζορι σε μονοπολιο???

    και ΑΝ γινει.... γιατι να μην προτιμήσω τον ανταγωνιστή του??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ελεος!!! σιγα μη χασει ο ελληνας καταναλωτής απο την ιδιωτικοποίηση του ΟΤΕ.... οι μονοι που θα χασουν ΚΛΑΣΙΚΑ ειναι οι υπάλληλοι του χροοοοοονια ρεμαλια δημοσιοι....
    γιατι πίνεις το ακριβοτερο γαλα στην Ευρωπη και εχεις την φτηνοτερη KWh ????

    η ιδιωτικοποιηση δεν ειναι πανακια ....

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.094
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    τι να καταλαβουμε? και αν γινει ιδιωτικη ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ? μπας και ειναι φτηνος ο ΟΤΕ τωρα????

    ποσο χειρότερα μπορει να γινει??? Εισαι ευχαριστημένος με τις υπηρεσιες του ΟΤΕ? Ή μήπως που τοσα χρονια μας κρατα με το ζορι σε μονοπολιο???

    και ΑΝ γινει.... γιατι να μην προτιμήσω τον ανταγωνιστή του??? :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ελεος!!! σιγα μη χασει ο ελληνας καταναλωτής απο την ιδιωτικοποίηση του ΟΤΕ.... οι μονοι που θα χασουν ΚΛΑΣΙΚΑ ειναι οι υπάλληλοι του χροοοοοονια ρεμαλια δημοσιοι....

    Καληνύχτα Idi...
    δες τι γράφω και θα καταλάβεις που αναφέρομαι.

    Φίλε wiredgr για την ασφάλεια των δικτύων που λες, μιας και αναφέρεσαι και στο πόρισμα της ΑΔΑΕ...
    ακριβώς φίλε μου!!!!!!! Ιδιωτική επιχείρηση έκανε την όλη ιστορία. Για την ακρίβεια ιδιωτική πολυεθνική!!!!
    Σε αυτούς που θέλετε να δοθεί ο ΟΤΕ.
    Η ΑΔΑΕ, αν το διάβασες αυτό, ζήτησε περαιτέρω αρμοδιότητες!!!!!!! Για να μπορεί να ελέγχει καλύτερα αυτές τις εταιρείες.
    Φυσικά η κυβέρνηση εκώφευσε.
    Πες μου τώρα εσύ, σε μία ΑΔΑΕ με περιορισμένες αρμοδιότητες και σε έναν ΟΤΕ ιδιωτικό ποιος χάνει;;;;;;;
    Μήπως το κράτος; Μήπως εμείς;;;;;;

  4. #19
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    καλυνυχτα σε εσας

    το ακριβοτερο γαλα τα πληρωνω γιατι ειμαι ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ...

    το Φτηνοτερο KW ΓΙΑΤΙ Η ΔΕΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΔΕΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΜΕ ΕΛΛΕΙΜΜΑΤΑ

    κανενας δεν επιβαλει ακριβες τιμες απλα ο ελληνας αγοραζει οτι δει στο ραφι εμπρος του ...

    (εδω ακομα να καταλαβει την αξια του ευρω μετα απο 6 ή ποσα χρονια....)

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Trickster
    Εγγραφή
    15/07/2006
    Μηνύματα
    658
    Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
    Με ένα σκασμό παροχους, με το τεχνολογίες που ο ΟΤΕ ούτε στον ύπνο του κλπ κλπ δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα τα νησιά. Μήπως θα τραβήξει ζόρι η ΔΕΗ, που βρίσκετε παντού, να βάλει τηλέφωνα. Ασε που στα εξωτερικά η Vogaphone ήδη πουλάει ασύρματο 4mbps σε λογική τιμή. Και μην ξεχνάμε ότι η κάλυψη στην κινητή είναι σχεδόν στο 100% (πλυθισμιακή και όχι γεωγραφική θα μου πείτε, οκ αλλά μην τρελαθούμε κιόλας)

    Φίλε μου δεν είναι ίδια τα κόστη σε χαλκό με το ασύρματο.. Επίσης η ΔΕΗ είχε μπει αρκετά μέσα για να βάλει υποσταθμούς σε κάθε νησάκι.
    FAMOUS LAST WORDS:
    "Helmet? I don need no steenking helmet!"



  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Trickster
    Εγγραφή
    15/07/2006
    Μηνύματα
    658
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Καληνύχτα Idi...
    δες τι γράφω και θα καταλάβεις που αναφέρομαι.

    Φίλε wiredgr για την ασφάλεια των δικτύων που λες, μιας και αναφέρεσαι και στο πόρισμα της ΑΔΑΕ...
    ακριβώς φίλε μου!!!!!!! Ιδιωτική επιχείρηση έκανε την όλη ιστορία. Για την ακρίβεια ιδιωτική πολυεθνική!!!!
    Σε αυτούς που θέλετε να δοθεί ο ΟΤΕ.
    +1
    FAMOUS LAST WORDS:
    "Helmet? I don need no steenking helmet!"



  7. #22
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    καλυνυχτα σε εσας

    το ακριβοτερο γαλα τα πληρωνω γιατι ειμαι ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ...

    το Φτηνοτερο KW ΓΙΑΤΙ Η ΔΕΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΔΕΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΜΕ ΕΛΛΕΙΜΜΑΤΑ

    κανενας δεν επιβαλει ακριβες τιμες απλα ο ελληνας αγοραζει οτι δει στο ραφι εμπρος του ...

    (εδω ακομα να καταλαβει την αξια του ευρω μετα απο 6 ή ποσα χρονια....)
    αντε και να δεχτω οτι έχεις δικιο. Ποιος σου εξασφαλιζει οτι ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ δεν θα προτιμησει οτι δει στο ραφι της τηλεπικοινωνιας με αποτελεσμα να πληρωνεις πολλα για μάπα ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ υπηρεσιες ?????

    Για την Ενεργεια τι προτιμας ? φτηνη κιλοβατωρα και προβληματικη ΔΕΚΟ ή να σου πιανει τον κωλο ο ιδιωτης που θυσαυρίζει ?????????

  8. #23
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

    ΕΝΩ O OTE EINAI ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΥΠΟΚΛΕΨΕΙς ΣΥΝΟΜΙΛΙΕΣ



    ΧΑΧΑΧΑΧΑΑ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.094
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    καλυνυχτα σε εσας

    το ακριβοτερο γαλα τα πληρωνω γιατι ειμαι ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ...

    το Φτηνοτερο KW ΓΙΑΤΙ Η ΔΕΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΔΕΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΜΕ ΕΛΛΕΙΜΜΑΤΑ

    κανενας δεν επιβαλει ακριβες τιμες απλα ο ελληνας αγοραζει οτι δει στο ραφι εμπρος του ...

    (εδω ακομα να καταλαβει την αξια του ευρω μετα απο 6 ή ποσα χρονια....)

    Τι σχέση έχουν αυτά με τα όσα λέω εγώ;;;;
    Ρε συ πανάθεμα σε... διάβασε καλά τι λέω και μην κάνεις διαμάχες απλά για να τις κάνεις.
    Δες επιτέλους που στηρίζονται οι δικές μου διαφωνίες.

  10. #25
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
    αντε και να δεχτω οτι έχεις δικιο. Ποιος σου εξασφαλιζει οτι ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ δεν θα προτιμησει οτι δει στο ραφι της τηλεπικοινωνιας με αποτελεσμα να πληρωνεις πολλα για μάπα ΙΔΙΩΤΙΚΕΣ υπηρεσιες ?????

    Για την Ενεργεια τι προτιμας ? φτηνη κιλοβατωρα και προβληματικη ΔΕΚΟ ή να σου πιανει τον κωλο ο ιδιωτης που θυσαυρίζει ?????????
    οχι θελω ιδιωτη που θα ειναι ανταγωνιστικός

    ποιος ειπε οτι αν θησαυρίζει ο ιδιωτης δεν θα εχω σωστη τιμη ΚΑΙ καλυτερη εξυπηρέτηση????

    θες παραδειγματα?

  11. #26
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΑΚΡΗΓΟΡΟΥΜΕ ΟΣΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ!!!!!! Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΟ!

  12. #27
    Κληρονομικό χάρισμα Το avatar του/της dukeandthecity
    Εγγραφή
    27/09/2004
    Μηνύματα
    1.085
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    οχι θελω ιδιωτη που θα ειναι ανταγωνιστικός

    ποιος ειπε οτι αν θησαυρίζει ο ιδιοτης δεν θα εχω σωστη τιμη και καλυτερη εξυπηρέτηση????

    θες παραδειγματα?
    ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να μου δωσεις παραδειγματα οπου ο ανταγωνισμός λειτουργει σωστα και προς οφελος του καταναλωτή.

    ΑΛΛΑ μπορω να σου δωσω αλλα τοσα που δεν ισχυουν τα παραπάνω για τον απλουστατο λόγο οτι οι αρχες που εποπτευουν τον ανταγωνισμό δεν κανουν καλα την δουλεια τους (για πολλους και διαφορους λόγους)

    Και η ΕΕΤΤ ειναι μία απο αυτες. Γιαυτο μην νομιζεις οτι η τυχών ιδιωτικοποιηση του ΟΤΕ θα αλλαξει σημαντικα την αγορά.

    εδιτ : δεν δουλευω στο δημοσιο

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.094
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΜΑΚΡΗΓΟΡΟΥΜΕ ΟΣΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ!!!!!! Ο ΝΟΩΝ ΝΟΗΤΟ!
    Να κι ο ρατσισμός... σε όλο του το μεγαλείο...
    Δηλαδή όλοι μα όλοι όσοι δουλεύουν στο δημόσιο τι είναι και πρέπει να απέχουν; Δεν το αντιλαμβάνομαι αυτό!
    Δηλαδή όσοι εργάζονται τώρα στο δημόσιο να μην μιλάνε;;;;;
    Και γαμώ τις συζητήσεις δηλαδή... ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων...

  14. #29
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    η τυχών ιδιωτικοποιηση του ΟΤΕ μπορει να μην αλλαξει σημαντικα την αγορά αλλα θα δικαιωθούν εστω ψυχολογικά οι εκατομμύρια απογοητευμένοι πελατες του ΠΟΤΕ!

    Δε μπορω αλλο να περιμένω στην αναμονή του κεντρου τηλ εξυπηρέτησης... αντε γεια ΟΤΕ!!! Bye bye...

  15. #30
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr

    Χαρακτηριστικό παράδειγμα η γραμμή Πάτρα-Ιταλία, που δουλεύει ο ανταγωνισμός.

    Καλυτερα να μασας παρα να...μιλας!(καλοπροαιρετα παντα)
    Ο ανταγωνισμος δουλευει με το να εχουν ΟΛΕΣ οι ναυτιλιακες εταιριες τις ΙΔΙΕΣ τιμες!
    Την εχουμε δει την ιδιωτικη πρωτοβουλια στην Ελλαδα,οποτε ειμαι πολυ...επιφυλακτικος....
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. και τωρα τι να παρω?
    από tkata στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2012, 18:35
  2. Το πρωινό κρύο σήμερα... να δούμε και τώρα το απόγευμα.
    από Gandalf dr685sm στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2011, 18:43
  3. Ledάκια εδώ και τώρα....
    από THEOD στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2009, 13:22
  4. ΕΛΕΟΣ!!!ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ!!
    από MitsosNaked στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2007, 20:39
  5. ΑΡΨΑΜ εδω και τωρα
    από tifoefs στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2006, 16:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF