Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: χωρις διπλωμα

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
    Α, δε φταιω εγω!!!! :o

    Ετοιμη ημουν πρωτα να το καλως ορησω το παλικαρι και μετα να του πω
    περι διπλωματος, απλα προλαβα να διαβασω και το ποστ της dammed ε και
    τι να κανω με "ταρακουνησε" μεσημεριατικα.... :smilea:




  2. #17
    Φιλε δε στεκει αυτό που λες...αμα ηταν ετσι θα οδηγουσανε ολοι οι πιτσιρικαδες χωρις διπλωμα και θα λεγανε στους μπάτσους τι θα βγάλουν τον άλλο μήνα. Εδώ σε γράφουνε αμα δε το έχεις πάνω σου

  3. #18
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    φιλαρακι μην μασας λεμε

    ουτε εγω δεν εχω διπλομα (θα το εχω σε 1 με 1.5 μηνα ) και κυκλοφωρω πανω απο 6 μηνες ετσι

    μεχρι τωρα μια φορα σε μπλοκο με σταματησανε τους αρχισα τα παραμυθια αλλα δεν

    περιμενω το χαρτι για το δικαστηριο

    κατα τ αλλα δεν σου κανουν κατι αλλο εκτος αν εισαι ανηλικος πο μπορουν να σε πανε αυτοφωρο

    εγω θα σου λεγα να μην φοβασαι για το αν σε ποιασουνε αλλα μην γινει καμοια στραβη στο δρομο και τοτε την Γ@ΜΙΣΕΣ .

    να φορας παντα κρανος και να μην τραβας τα βλεματα με παντηλικια και σουζες

    α και εχω γυρισει ολη τη χαλκιδικη χωρις διπλομα

    απλα αν τωρα το μαθαινεις το μηχανακι δεν θα το συνιστουσα να πας μακρια χωρις να ξερεις και χωρις διπλομα

  4. #19
    Πρόεδρος ΠΑ.ΣΥ.ΣΠΑ Το avatar του/της Tsakalaki
    Εγγραφή
    19/04/2006
    Μηνύματα
    281
    Ο νόμος είναι νόμος...

    ή συνετίζεσαι και βγάζεις δίπλωμα, ή είσαι ετοιμος να υποστείς τις συνέπειες...


    το οτι κάποιος ξέρει να οδηγέι χωρίς δίπλμα δε σημαίνει οτι του δίνει το δικαίωμα να κάνει οτι θέλει...


    εγω για παράδειγμα. έχω κανει 39000 χλμ με το vstrom μου χωρίς δίπλωμα....το οτι βάσει της κοινής λογικής ξέρω να οδηγώ, δε μου σβήνει τη ταμπέλα του μεγάλου μαλάκα αν άνω κάτι κακό σε κάποιον με τη μηχανή μου....πρέπει να βγάλεις δίπλωμα....και εγώ πρέπει να βγαλω δίπλα. για να είσαι οκ με όλους ρε αδερφέ, να κάνεις ένα ταξίδι στο εξωτερικο με τη μηχανή, που είναι το μόνο που δεν έχω κάνει αν και έχω πάει απο Κομοτινή μέχρι καλαμάτα....τα γραφω ορθώς αν και καθήμενος;;;


    παίκτη...ας βάλουμε μυαλό και οι δυο...



    Και δίκιο έχει ο παίκτης που λέει οτι απο και κατι τέτοιους σαν εμάς βγαίνει η κακή φήμη για τους μηχανόβιους...
    The golden light above you show me where you're from
    The magic in your eye bewitches all you gaze upon
    You stand upon your hill and behop all around you
    They wonder where you're from oh yeah they wonder where I found you
    Oh my love it's a long way where you're from, it's a long way
    Aμμουλιανη, διακοπές 2007
    Ανακοίνωση - προειδοποίηση Υπουργείου Εσωτερικών - Γενική Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλονίκης

  5. #20
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
    Ο νόμος είναι νόμος...

    ή συνετίζεσαι και βγάζεις δίπλωμα, ή είσαι ετοιμος να υποστείς τις συνέπειες...


    το οτι κάποιος ξέρει να οδηγέι χωρίς δίπλμα δε σημαίνει οτι του δίνει το δικαίωμα να κάνει οτι θέλει...


    εγω για παράδειγμα. έχω κανει 39000 χλμ με το vstrom μου χωρίς δίπλωμα....το οτι βάσει της κοινής λογικής ξέρω να οδηγώ, δε μου σβήνει τη ταμπέλα του μεγάλου μαλάκα αν άνω κάτι κακό σε κάποιον με τη μηχανή μου....πρέπει να βγάλεις δίπλωμα....και εγώ πρέπει να βγαλω δίπλα. για να είσαι οκ με όλους ρε αδερφέ, να κάνεις ένα ταξίδι στο εξωτερικο με τη μηχανή, που είναι το μόνο που δεν έχω κάνει αν και έχω πάει απο Κομοτινή μέχρι καλαμάτα....τα γραφω ορθώς αν και καθήμενος;;;


    παίκτη...ας βάλουμε μυαλό και οι δυο...



    Και δίκιο έχει ο παίκτης που λέει οτι απο και κατι τέτοιους σαν εμάς βγαίνει η κακή φήμη για τους μηχανόβιους...
    γιατι ρε φιλε απο κατι τετοιους σαν εμας βγαινει η κακηξ φημη για τους μηχανοβιους??


    δεν το δεχομαι αυτο !!!!!!!

    εγω φοραω κρανος ΠΑΝΤΑ και τον απαραιτητο αξοπλισμο. σε κατικιμενες περιοχες και σε δημοσιους δρομους δεν κανω μαλακιες

    οι καγκουρες ξεκρανοτοι που κανουν καθε ιδους μαλακιες βαζοντας σε κινδυνο τον εαυτο τους και τους γυρω τους και εχουν διπλομα δεν χαλανε τι φημη. ειναι μια χαρα


    και γω πηγα ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ οταν εκλεισα τα 18 να βγαλω διπλομα και μου λενε κλεινει το μηχανολογικο για το καλοκαιρι
    :hypnotize και να ερθω αργοτερα :a31:

    και πιστεψε με υπαρχουν πολλοι αχρηστοι οδηγοι που τυχαινει και εχουν διπλομα

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotispapa
    Πάρε δίπλωμα.....
    και καλό κράνος.....
    και μπουφαν....
    και γάντια....
    και επιγονατίδες.......
    και μπότες........
    και τότε βγες ξανά στο δρόμο........

    μέχρι τότε με λεωφορείο........

    αν με θεωρείς υπερβολικό...... ένας μήνας στο νοσοκομείο με σπασμένο γόνατο/αγκώνα και εγκαύματα 5 βαθμού σε όλο σου το σώμα και πρόσωπο θα σε πείσουν.......


    kala ta les file mou
    www.motoDevils.gr

  7. #22

    Re: χωρις διπλωμα

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από XRakIa$
    [B]

    Κοίταξε να συνηθίσεις από την αρχή το κράνος!Και πρόσεχε να μην βγάλεις κακή φήμη για τους μηχανόβιους γιατί μετά θα είμαστε πολύ στεναχωρημένοι και θα ντρεπόμαστε να κυκλοφορήσουμε:rotflmao:

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tsakalaki
    [B]Ο νόμος είναι νόμος...

    ή συνετίζεσαι και βγάζεις δίπλωμα, ή είσαι ετοιμος να υποστείς τις συνέπειες...

    ο νομος λεει κ αλλα

    δεν παταμε τις διαβασεις
    σε καποιες περιπτωσεις δινουμε προταιρεοτητα

    μπλα μπλα μπλα

    αλλα πολλοι που εχουν διπλωμα αρα δεχονται τους νομους ειναι κ αυτοι μεχρι ενος σημειου

    θελω moter 250 για xt του 82

    κ manual για rf 400
    με 1η αδεια το 97


  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από VegasKitty
    Συγνομη δλδ, αλλα τωρα αυτο ειναι λογικη???

    Και γω θα ηθελα αυτη τη στιγμη να εχω παρει τη μικρη μου και να κυκλοφορω
    στους δρομους, αλλα χωρις διπλωμα δε το κουναω ρουπι!!!

    Ειμαστε σοβαροι ρε παιδια??? Οδηγηση χωρις διπλωμα και ολα ειναι οκ????

    Και οπως ειπε ο After, γιατι να δινουμε δικαιομα στο να μας γραφουν και να μας
    λενε αλητες, καγκουρες, κτλ :hypnotize

    Περιμενε και συ βρε XRakia ενα μηνα να παρεις το διπλωμα σου, και οπως ειπαν τα
    παιδια τον φουλ εξοπλισμο σου, και μετα κοιμησου και πανω στο μηχανακι σου

    Και μπορει ο panagiotispapa να στα ειπε λιγο καπος, αλλα στη τελικη εχει δικιο....

    πρωτον παρε τη μικρη σου
    κ μετα πες μου αν θα την πας βολτα χωρις διπλωμα
    (εκ πειρας το λεω)
    κ εγω ελεγα θα φοραω κρανος θα φοραω μπουφαν κτλ
    αλλα οταν καταφερα να παρω μηχανακι γαργαληθηκε ο διας

    κ τωρα δεν εχω οχι μονο το παπακι αλλα ουτε κ το κρανος (κ ας ητανε της πλακας)-(ασχετο)

    ας το γυρισουμε παλι στους νομους
    εγω που δεν εχω διπλωμα δεν μου καναν απολυτως τιποτα
    ο αδερφος μου πηρε τα @ του μετα απο ενα τρακο κ ας μην εφταιγε κ ας ειχε κ διπλωμα

    καθεστε κ λετε βλακειες
    σιγουρα το σωστο ειναι να εχει διπλωμα κ κρανος
    κ για την ασφαλεια του τον εξοπλισμο που ολοι εχετε παθει παρακρουση με αυτο
    απο την αλλη κ ο θεος να κατεβαινε να μου το λεγε ή κ ο γιανκοβιτς
    δεν θα πιστευα με τιποτα
    οτι του λετε δεν πρεπει να οδηγεις χωρις διπλωμα κ αυτος θα σας ακουγε!!
    θελω moter 250 για xt του 82

    κ manual για rf 400
    με 1η αδεια το 97


  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2007
    Μηνύματα
    1

    ρε παιδια ηρεμια!!!
    καταρχην δεν οδηγω χωρις το κρανος , δευτερον δεν οδηγω πανω απο 10 λεπτα και δεν βγαινω σε κεντρικους δρομους....βεβαια το ξερω οτι δεν ειναι σωστο ... δεν σας ρωτησα αν ειναι...

    αν νομιζετε οτι καταστρεφει την εικονα ενος μηχανοβιου ενας που κανει τα πρωτα του βηματα εξω απο το σπιτι του με κρανοι και σχετικα (νταξει ακομα χωρις διπλωμα) τοτε κανετε λαθος...
    δεν εχετε δει τα καγκουρακια και ασχετοι που κυκλοφορουν???

    οκ δεν λεω πως ειναι σωστο να μην εχω διπλωμα αλλα κανετε λες και την εχω δει ας πουμε καπως...δεν ειμαι συνεχεια με τη μηχανη και κανω βολτες με τη γκομενα...ελεος..μια 10 βολτα στα στενα κανω ....

    και αυτα που ανεφερε καποιος οτι μπορει να μην το παρω με την πρωτη το διπλωμα, δεν καταλαβαινω που κολλανε...δεν νομιζω οτι εχω μαθει να οδηγαω...δεν νομιζω οτι ειναι ευκολο ....δεν εχω καβαλησει το καλαμι!

    καταλαβατε??? relax boys!..and gilrls.
    WalkiN iS still hoNesT

  11. #26
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    μη μασας φιλε μου

    βγες κανονικα στο δρομο αλλα προσοχη και μη μασας με τους μπατσους

  12. #27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dammed_kittin
    πρωτον παρε τη μικρη σου
    κ μετα πες μου αν θα την πας βολτα χωρις διπλωμα
    (εκ πειρας το λεω)
    κ εγω ελεγα θα φοραω κρανος θα φοραω μπουφαν κτλ
    αλλα οταν καταφερα να παρω μηχανακι γαργαληθηκε ο διας

    κ τωρα δεν εχω οχι μονο το παπακι αλλα ουτε κ το κρανος (κ ας ητανε της πλακας)-(ασχετο)

    ας το γυρισουμε παλι στους νομους
    εγω που δεν εχω διπλωμα δεν μου καναν απολυτως τιποτα
    ο αδερφος μου πηρε τα @ του μετα απο ενα τρακο κ ας μην εφταιγε κ ας ειχε κ διπλωμα

    καθεστε κ λετε βλακειες
    σιγουρα το σωστο ειναι να εχει διπλωμα κ κρανος
    κ για την ασφαλεια του τον εξοπλισμο που ολοι εχετε παθει παρακρουση με αυτο
    απο την αλλη κ ο θεος να κατεβαινε να μου το λεγε ή κ ο γιανκοβιτς
    δεν θα πιστευα με τιποτα
    οτι του λετε δεν πρεπει να οδηγεις χωρις διπλωμα κ αυτος θα σας ακουγε!!

    Welcome back crazy babe

  13. #28
    Και εγώ οδηγούσα χωρίς δίπλωμα (δεκαετίες πριν), και αφού δε πάτησα ένα μπάτσο που ήτανε μπροστά με τα χέρια ψηλά κάνωντας σήμα (εγώ έβλεπα κάτι #ώλους σε μια παραλία αριστερά μου)... ήταν #ωλόφαρδος.


    Στο δικαστήριο ήμουνα μεν ατημέλητος, πλην όμως είχα βγάλει το δίπλωμα και μου τη χαρίσανε.

    Μή κάνεις το ίδιο λάθος. Βγάλε δίπλωμα, και συνέχισε να έχεις τα μάτια σου 744 και εξοπλισμό γιατί άν και γίνεσαι καλύτερος οδηγός με τα χρόνια δεν ισχύει το ίδιο για όλους τους γύρω σου...

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2010, 04:33
  2. Αστυνομικός χωρίς δίπλωμα
    από castoras στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2009, 08:41
  3. Απαντήσεις: 66
    Τελευταίο μήνυμα: 02/12/2008, 16:44
  4. Ασφάλεια Χωρίς Δίπλωμα
    από GodLess στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2008, 23:43
  5. Χωρις διπλωμα?
    από zak_18 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2006, 11:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF