Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 40

Θέμα: KTM 990 Adventure η bmw gs 1200.ποια ειναι καλυτερη

  1. #16
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    φιλε μου,δεν ειμαι ο κλασσικος ηρακλειωτης φραπεδακιας οπως εσυ λες και προσεχε πως μιλας για το ηρακλειο.
    και τις εκδρομες μου κανω και μεγαλες αποστασεις και σε χωμα εχω βαλει την μηχανη μου.οποτε δεν την θελω για καφε και δεν εισαι σε θεση εσυ να μου πεις να παρω σκουτερακι.
    ξερω τι θελω απλα δεν ειμαι σιγουρος για το ποια ειναι καλυτερη περα απο τις δυνατοτητες στο χωμα οπου εκει ξερω οτι το ktm νικαει κατα κρατος.
    απλα ρωταω πιο εμπειρους στον χωρο και για το θεμα ζημιων γιατι δεν λεει να καθομαι να σπρωχνω.
    την varadero και το versys εκανα λαθος που τα πηρα και το καταλαβαινω αυτο αλλα ενταξει εχασα 500 ευρω απο το καθενα,τα πηγαινω πισω τα μηδενιζουν η δεν ξερω κι εγω τι κανουν,ε και τι με νοιαζει εμενα περα απο το χιλιαρικο που εχασα συνολο.
    με τις μηχανες ειμαι τρελαμενος.τωρα το τι καθεται να λεει για μενα ο καθενας λιγο με απασχολει.απλα κι εγω εχω βαρεθει αυτη την διαδικασια και θελω να κατασταλαξω καπου.
    Ηρακλειώτης είμαι και εγώ & τους βλέπω όλους εδώ. & για να έχουμε καλό ερώτημα πες μας ποιος είναι ο φίλος σου με το μαγαζί , με τον οποίο μηδενίζεται τα κοντέρ να μη πάμε ποτέ στο μαγαζί του & να βγει στη πιάτσα τι κάνει. & στη τελική δε πρόκειται να φτάσεις στα όρια του κανένα από τα μηχανάκια που μας λες, ούτε θα το χρειαστείς πραγματικά ούτε στο 50%. Λοιπόν ξαναλέω πάρε ένα σκούτερ. & χώμα πάει..άντε

  2. #17

  3. #18
    ας κλειδωσει το topic.θα παρω bmw,σταθερη αξια.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/04/2006
    Μηνύματα
    364
    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    φιλε μου,δεν ειμαι ο κλασσικος ηρακλειωτης φραπεδακιας οπως εσυ λες και προσεχε πως μιλας για το ηρακλειο.
    και τις εκδρομες μου κανω και μεγαλες αποστασεις και σε χωμα εχω βαλει την μηχανη μου.οποτε δεν την θελω για καφε και δεν εισαι σε θεση εσυ να μου πεις να παρω σκουτερακι.
    ξερω τι θελω απλα δεν ειμαι σιγουρος για το ποια ειναι καλυτερη περα απο τις δυνατοτητες στο χωμα οπου εκει ξερω οτι το ktm νικαει κατα κρατος.
    απλα ρωταω πιο εμπειρους στον χωρο και για το θεμα ζημιων γιατι δεν λεει να καθομαι να σπρωχνω.
    την varadero και το versys εκανα λαθος που τα πηρα και το καταλαβαινω αυτο αλλα ενταξει εχασα 500 ευρω απο το καθενα,τα πηγαινω πισω τα μηδενιζουν η δεν ξερω κι εγω τι κανουν,ε και τι με νοιαζει εμενα περα απο το χιλιαρικο που εχασα συνολο.
    με τις μηχανες ειμαι τρελαμενος.τωρα το τι καθεται να λεει για μενα ο καθενας λιγο με απασχολει.απλα κι εγω εχω βαρεθει αυτη την διαδικασια και θελω να κατασταλαξω καπου.

    NA MAΣ ΠΕΙΣ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΡΕ ΚΟΥΚΛΕ..........


    Νά πάμε στό φίλο σου νά πάρουμε καί μείς........!!!!!!!!!!



  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    ας κλειδωσει το topic.θα παρω bmw,σταθερη αξια.
    Κι αφού δεν έχει γκάζια, κραδασμούς και νεύρο μήπως το ξαναπουλήσεις για ΚΤΜ???
    Τα θερμενόμενα τι να τα κάνεις το χειμώνα που πηγαίνεις με το αμάξι??
    Και άμα το κρατήσεις πάνω από 2-3 μέρες δεν θα μπορούν να το μηδενίσουν γιατί έχει το ρημάδι το μεμορι...
    Κι άμα το πουλήσεις και πάρεις το ..... μετά που δεν θα έχεις τα θερμενόμενα???
    Ασε, μεγάλα μπερδέματα....


    σοβαρά τώρα: τόσα μηχανάκια άλλαξες και δεν μας είπες ΓΙΑΤΙ τα άλλαξες, τι σε χαλάει, τι σου αρέσει στο καθένα. Μάλλον πρέπει να μπείς σε ψυχαναλυτικό φόρουμ, είναι πιο είδικοί να σου πουν την γνώμη τους.

    Έίσαι και έτοιμος να ανοίξεις μαγαζί με τόσα κόλπα που έμαθες... μαθήματα επαγγελματικού προσανατολισμού μέσω αγοράς μοτο!!!!!!!!

    Όχι και λάθος που πήρες το βαραντέρο, και το κατάλαβες μετά από 2 μέρες....

  6. #21
    Μόνιμα Τσαντισμένο Μέλος Το avatar του/της Nikker
    Εγγραφή
    03/07/2007
    Μηνύματα
    53
    Ναι ρε...το Varadero?
    Με 12 χιλιάρικα...παίρνεις 90 άλογα...πανέμορφο design...ξεχωριστό μηχανάκι...βγαίνεις και στα χώματα με τις ζάντες αλουμινίου.. είναι και ελαφρύ οπότε πάει χαλαρά στα χώματα.

    Copy Paste απάντησης μου απο παρόμοια ερώτηση σε γειτονικό forum (mybike).

    R 1200 GS Adventure
    1170cc 15050euro
    252kg 33Liters
    100Hp/7000 11.7kgm/5500rpm
    Power to Weight 0,396825397 205km/h
    7.14lt κατανάλωση
    Τιμή ίππου 150,5

    Καραφορτώνεται, αερόψυκτη Βoxer, με 33 λίτρα ντεπόζιτο ξεχνάς να του βάλεις βενζίνη, χαμηλό κέντρο βάρους.

    KTM 990 Adventure S
    999cc 13980euro
    198kg 22Liter
    98hp/8000rpm 9.7kgm/6500rpm Power to Weight 0,494949495
    Tιμή ίππου 142,6530612

    USD WP μπρος, WP πίσω,υγρόψυκτο, πιο ελαφριά, V2 , αρκετά πιο ελαφρύ και ζωηρό.Fun χαρακτήρας όπως είπε και ο Carlos. Είμαι σίγουρος πως κοκκαλώνει με τα φρένα του αλλά...

    στο GS φρενάρεις με ταχύτητα χωρίς καθόλου φόβο και άγχος, πατάς την μανέτα με μίσος σε μεγάλες ταχύτητες λόγο ABS.Προσθέτει φοβερή ασφάλεια και είναι πλεονέκτημα κυρίως για κουλάδια, αλλά ότι θα σε σώσει απο σαβούρα θα σε σώσει στάνταρ.

    Χωρίς να ξέρω τι εστί 990, το ψηφίζω.

    Ορίστε ένα 950 στην Laguna.
    http://www.youtube.com/watch?v=nKYryaPurWU
    Ποιός απο σας θα είχε τα @@ να μπει στην Laguna?

  7. #22
    λοιπον πηρα τελικα μια gs μοντελο 2005 τον 7ο μηνα,με παρα πολλα εξτρα πραγματικα.
    την πηγα εννοειται για τους καθιερωμενους ελεγχους,αλλαγη ελαστικωνκι ελεγχο,για να δουμε.
    παντως η μηχανη ειναι σε κατασταση καινουριας.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00083.jpg 
Προβολές:	336 
Μέγεθος:	97,2 KB 
ID:	100925

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    λοιπον πηρα τελικα μια gs μοντελο 2005 τον 7ο μηνα,με παρα πολλα εξτρα πραγματικα.
    την πηγα εννοειται για τους καθιερωμενους ελεγχους,αλλαγη ελαστικωνκι ελεγχο,για να δουμε.
    παντως η μηχανη ειναι σε κατασταση καινουριας.


    Τί σελα ειναι αυτή????


    Και Πόσο την πήρες τη μοτο??

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikker
    Ναι ρε...το Varadero?
    Με 12 χιλιάρικα...παίρνεις 90 άλογα...πανέμορφο design...ξεχωριστό μηχανάκι...βγαίνεις και στα χώματα με τις ζάντες αλουμινίου.. είναι και ελαφρύ οπότε πάει χαλαρά στα χώματα.

    Copy Paste απάντησης μου απο παρόμοια ερώτηση σε γειτονικό forum (mybike).

    R 1200 GS Adventure
    1170cc 15050euro
    252kg 33Liters
    100Hp/7000 11.7kgm/5500rpm
    Power to Weight 0,396825397 205km/h
    7.14lt κατανάλωση
    Τιμή ίππου 150,5

    Καραφορτώνεται, αερόψυκτη Βoxer, με 33 λίτρα ντεπόζιτο ξεχνάς να του βάλεις βενζίνη, χαμηλό κέντρο βάρους.

    KTM 990 Adventure S
    999cc 13980euro
    198kg 22Liter
    98hp/8000rpm 9.7kgm/6500rpm Power to Weight 0,494949495
    Tιμή ίππου 142,6530612

    USD WP μπρος, WP πίσω,υγρόψυκτο, πιο ελαφριά, V2 , αρκετά πιο ελαφρύ και ζωηρό.Fun χαρακτήρας όπως είπε και ο Carlos. Είμαι σίγουρος πως κοκκαλώνει με τα φρένα του αλλά...

    στο GS φρενάρεις με ταχύτητα χωρίς καθόλου φόβο και άγχος, πατάς την μανέτα με μίσος σε μεγάλες ταχύτητες λόγο ABS.Προσθέτει φοβερή ασφάλεια και είναι πλεονέκτημα κυρίως για κουλάδια, αλλά ότι θα σε σώσει απο σαβούρα θα σε σώσει στάνταρ.

    Χωρίς να ξέρω τι εστί 990, το ψηφίζω.

    Ορίστε ένα 950 στην Laguna.
    http://www.youtube.com/watch?v=nKYryaPurWU
    Ποιός απο σας θα είχε τα @@ να μπει στην Laguna?
    Φοβερή ανάλυση έκανες φίλε.. ειδικά εκεί που λές για τιμή ίππου. Μου άνοιξες νέους ορίζοντες!
    Κόιταξε τι βρήκα για σένα!!!
    Το Piaggio liberty 125 έχει τιμή ίππου 97,321428571428 ευρώ!!!!
    Τα μ@μ@ει όλα και το GS και το ΚΤΜ και το βαρα, τέτοιο να πάρει...
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από taksidiotis25
    λοιπον πηρα τελικα μια gs μοντελο 2005 τον 7ο μηνα,με παρα πολλα εξτρα πραγματικα.
    την πηγα εννοειται για τους καθιερωμενους ελεγχους,αλλαγη ελαστικωνκι ελεγχο,για να δουμε.
    παντως η μηχανη ειναι σε κατασταση καινουριας.
    Καλοτάξιδος!!!
    Χιλιόμετρα? τιμή?
    κοίταξες για τζόγο στο διαφορικό? Ρώτησε άν η μηχανή σου είναι από Χανιά... έχει σημασία αυτό.

  11. #26
    ¨Ελεγχο θα κάνεις αφού την αγόρασες? και έληξε και η εγγύηση πρίν από 1 μήνα....

  12. #27
    22.000 χιλ,11,500 την πηρα,τζογος σχεδον μηδαμινος,τον ελεγξα κι αυτον στην αντιπροσωπεια.

  13. #28
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Γεια σου ρε Ταξιδιώτη που πας & χώμα....Ετοιμάζεσαι για υπερατλαντικό ταξίδι ε? Α ρε δούλεμα που θες...Μας το παίζεις & μηχανόβιος..
    Πάρκαρε τη σε καλή θέση όταν πας για καφέ να τη βλέπει όλο το Ηράκλειο ε?

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607


    Θελει κανεις?


  15. #30
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios


    Θελει κανεις?

    Αν θέλω λέει..

    Ποπκορν,όχι bmw ε..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF