Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 37

Θέμα: "Για το φίλο με τη μηχανή"στο Τροκτικο

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mizz
    εποχιακοί
    χειριστές δικύκλων
    φιλε μου δεν πιστευω καποιος με r1...k9...κλπ να ειναι εποχιακος.....απλα τυχερος....

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    @@ δίκιο έχει. Ανάλυση του κώλου και συμπεράσματα Τατιάνας. Μόνο και μόνο που αναφέρει ως βασική (?) αιτία ατυχημάτων ότι έκαναν διηθήσεις δείχνει ότι έχει μαύρα μεσάνυχτα για τις αιτίες των ατυχημάτων.

    Μου θυμίζει γριά στο φανάρι που όταν βλέπει μοτοσυκλέτα με +20 +30 μεγαλύτερη ταχύτητα και αρχίζει τα πω πω...
    καλά δεν είπαμε ότι έχει κάνει καμία υπερανάλυση για να βγάλει συμπεράσματα αλλά σε τουλάχιστον δύο περιπτώσεις γνωστοί μου χτύπησαν αρκετά σοβαρά όταν προσπέρασαν μέσα σε κατοικημένη περιοχή αμάξι με πολλά χλμ. (το οποίο έστριψε) και εμένα προσωπικά με έχουν κοψοχολιάσει πολλές φορές διάφοροι "γρήγοροι" είτε είμαι με την μηχανή είτε με το αμάξι όταν περνάνε με 200+ ξυστά δίπλα μου σε ανοιχτούς δρόμους ή όταν περνάνε αριστερά και δεξιά μου σαν διαολεμένοι μέσα στις πόλεις. ...
    Εξ' άλλου η διήθηση απαγορεύεται οπότε τι λέμε εμεις είναι περιτό....
    Αυτοί είναι μαλάκες που τα θέλει ο κώλος τους εγώ τι φταίω να τραβιέμαι στα δικαστήρια αν σκοτώσω κανέναν ή ακόμα χειρότερα άν χτυπήσω και ο ίδος.
    http://giorgos-fantasyfotos.blogspot.com/

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GATHAN
    καλά δεν είπαμε ότι έχει κάνει καμία υπερανάλυση για να βγάλει συμπεράσματα αλλά σε τουλάχιστον δύο περιπτώσεις γνωστοί μου χτύπησαν αρκετά σοβαρά όταν προσπέρασαν μέσα σε κατοικημένη περιοχή αμάξι με πολλά χλμ. (το οποίο έστριψε) και εμένα προσωπικά με έχουν κοψοχολιάσει πολλές φορές διάφοροι "γρήγοροι" είτε είμαι με την μηχανή είτε με το αμάξι όταν περνάνε με 200+ ξυστά δίπλα μου σε ανοιχτούς δρόμους ή όταν περνάνε αριστερά και δεξιά μου σαν διαολεμένοι μέσα στις πόλεις. ...
    Εξ' άλλου η διήθηση απαγορεύεται οπότε τι λέμε εμεις είναι περιτό....
    Αυτοί είναι μαλάκες που τα θέλει ο κώλος τους εγώ τι φταίω να τραβιέμαι στα δικαστήρια αν σκοτώσω κανέναν ή ακόμα χειρότερα άν χτυπήσω και ο ίδος.
    Επομένως στο ατύχημα των γνωστών σου φταίει ο μοτοσυκλετιστής που προσπέρναγε και όχι ο οδηγός που δεν έλεγξε καθρέφτη-έβγαλε φλας ΠΡΙΝ στρίψει ;
    Το επιχείρημα αν δεν έτρεχε δεν θα έπεφτε είναι λογικό, αλλά και το επιχείρημα ότι αν δεν οδηγούσε κάν και ήταν σπίτι του δεν θα έπεφτε ποτέ, ακούγετε λογικότερο....

    Κανείς δεν είναι αφελής να πιστεύει ότι οι οδηγοί μοτό δεν κάνουν χοντρομαλακίες όπως το να περνάς δίπλα από κάποιον με τόσα χλμ ή να οδηγούν σαν(?) ηλίθιοι.
    Το παράδειγμα (ή η αγανάκτηση) του τύπου που έγραψε στο μπλογκ είναι γτπ καβάλα. Η πλειονότητα των σοβαρών ατυχημάτων με συγκρούσεις οχημάτων οφείλεται σε κάποιου είδους παραβίαση STOP/κόκκινου/προτεραιότητας.
    Όταν μιλάμε στο κινητό, ψάχνουμε σταθμό, ξύνουμε τα @@ μας, πιάνουμε μπούτι και γενικότερα αλλάζουμε λωρίδα με κάτι που είναι 4χ1,70 χωρίς να σκεφτούμε να κοιτάξουμε λίγοοοο καθρέφτη, σαν μαλακία μου φαίνεται ;;

    Θα ήθελα να διάβαζα τι θα έγραφε ο γκρινιάρης του troktikou αν ξαφνικά μια μέρα έβλεπε τις μοτό να κινούνται όπως θα θα λέει. Για πόσες μέρες ξηρά τροφή θα έπρεπε να κουβαλάει μαζί του;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #19
    Αμετανόητος Κριός... Το avatar του/της Manalishi
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    1.045
    και τί σημασία έχει ρε παιδιά που κάνουμε διήθηση? Τι εξυπνάδα είναι αυτή? Άκου βλακεία,"αμα δεν τον νοιάζει τον μηχανόβιο, δεν με νοιάζει και εμένα.." Δηλαδή τώρα είσαι μάγκας, αποποιήθηκες τις ευθύνες σου? Μπράβο, απίστευτη λογική...

    Οκ ρε παλλικάρι, εγώ είμαι τρελλός, έχω death wish, πιστεύω οτι είμαι άτρωτος ή ότι άλλο θές, εσύ γιατί να κάνεις μαλακία? Γιατί να με πατήσεις, γιατί να μην προσέξεις, γιατί να περάσεις κόκκινο, γιατί να αλλάξεις λωρίδα χωρίς να κοιτάξεις? Εσύ που "ενδιαφέρεσαι" για την ζωή σου!!! Δεν σκέφτηκες όμως την περίπτωση που θα σου έρθει συστημένο το τριαξονικό...τότε τί θα πρέπει να πούνε οι άλλοι, "Δεν ήθελε την ζωή του"????
    The mountain is you

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Το "αμα δεν τον νοιάζει τον μηχανόβιο, δεν με νοιάζει και εμένα.." το λέει κάποιος που τον ενδιαφέρει μόνο το γράμμα του νόμου,όχι η ουσία.
    Όπως καταλαβαίνετε αν κοιτάς μόνο το γράμμα εθελοτυφλώντας στην ουσία κάπου το'χεις χάσει...
    Σίγουρα δε μπορείς ν'αποφύγεις τα πάντα:αν σου'ρθει μηχανή με 200 από στροφή ενώ έλεγξες κλάσματα πριν,είδες καθαρό πεδίο και βγήκες για προσπέραση δε θα σου πει κανείς τίποτα,ούτε μπορείς να κατηγορήσεις τον εαυτό σου.
    Το ίδιο αν περάσει κανείς αεροπορία ένα κόκκινο και σε κοπανήσει.
    Και πάλι όμως δε λές εύκολα στ'@ρχίδια μου,όσο να'ναι άνθρωπος χτύπησε...
    Αν όμως,λέω,ΑΝ το ατύχημα μπορούσες να το αποφύγεις αν δεν ήσουνα αφηρημένος/απρόσεχτος/πιωμένος δεν ξέρω κατά πόσο θα σ'αφήνουν οι τύψεις (ή και ο νόμος) να ησυχάσεις...Εκτός και αν μιλάμε για αναίσθητους/ιατρικώς ηλίθιους.

  6. #21
    Δεν νομίζω να βγαίνει άκρη σε αυτή τη συζήτηση.....
    Απαντώντας στον φίλο byr0n να πώ ότι στην περίπτωση των φίλων μου και οι δύο έκαναν προσπέραση σε κατοικημένη περιοχή (ΜΕΣΑ στην πόλη, σε κεντρικό δρόμο) με 80+ χλμ. και οι οδηγοί των αυτοκινήτων έστριψαν και οι δύο χωρίς φλάς. άρα είναι και οι δύο παράνομοι, η διαφορά είναι ότι οι φίλοι μου έμειναν κάποιους μήνες στο νοσοκομείο ενω οι οδηγοί των αυτοκινήτων δεν έπαθαν τίποτα....
    Θα πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε ότι είμαστε οι αδύναμοι και όχι οι ατρωτοι και να συμπεριφερόμαστε ανάλογα....
    http://giorgos-fantasyfotos.blogspot.com/

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GATHAN
    Θα πρέπει κάποια στιγμή να καταλάβουμε ότι είμαστε οι αδύναμοι και όχι οι ατρωτοι και να συμπεριφερόμαστε ανάλογα....
    +990.
    Όσο πιο γρήγορα καταλάβουμε ότι τριγύρω μας κυκλοφορούν μαλάκες άσχετοι χρήστες αυτοκινήτου, τόσο θα αυξάνονται οι πιθανότητες να μείνουμε όρθιοι.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #23
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    +990.
    Όσο πιο γρήγορα καταλάβουμε ότι τριγύρω μας κυκλοφορούν μαλάκες άσχετοι χρήστες αυτοκινήτου, τόσο θα αυξάνονται οι πιθανότητες να μείνουμε όρθιοι.
    Οι οποίοι δεν έχουν καμία υποχρέωση, πέραν των νομικών, να σας προσέχουν μιας και δεν είναι μανάδες σας..

    Δεν αναγκάζει κανείς κανέναν να καβαλήσει μοτοσυκλέτα.

    Όποιος δε γουστάρει να κινδυνεύει η ζωή του απο ένα μέσο μεταφοράς με μηδενική παθητική ασφάλεια, ας το παρατήσει και ας πάρει αμάξι/μετρό. Δεν έχει κανείς δικαίωμα να μου μεταφέρει εμένα, σαν κουτάκια, την ευθύνη της ζωής του.

    Μέσα σε 1 μήνα, έχω κοντέψει να μαζέψω 5 μηχανές/μηχανάκια.
    Ξέρετε γιατί;
    Οι 2 παραβίασαν στοπ, ένας προσπερνούσε απο αριστερά της 2πλής διαχωριστικής ενώ εγώ πιο μπροστά έστριβα αριστερά, ένας πέρασε με κόκκινο την ώρα που είχαν περάσει ήδη οι πρώτοι απο το πράσινο (ήμουν δηλ 2ο αμάξι στο φανάρι) και ένας ξεκίνησε απο σταθμευμένος χωρίς να κοιτάξει τους καθρέφτες που δεν είχε και χωρίς να γυρίσει πίσω. Για να μη μιλήσω για τους γνωστούς που προσπερνάνε με +60 σε καμία αττική οδό. Κοιτάς καθρέφτη για να αλλάξεις λωρίδα και μέχρι να γυρίσεις το βλέμμα μπροστά έχεις τον μελλοθάνατο να σου ανάβει φώτα και να κορνάρει γιατί του ανήκει η αριστερή.
    Γιατί;
    Γιατί έχουμε φτάσει να θεωρούν κάποιοι οτι δεν έχουν καμία ευθύνη για τη ζωή τους και οτι οι υπόλοιποι τους χρωστάνε σα νταντάδες να τους προσέχουν σε κάθε μαλακία που κάνουν.
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  9. #24
    Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
    Οι οποίοι δεν έχουν καμία υποχρέωση, πέραν των νομικών, να σας προσέχουν μιας και δεν είναι μανάδες σας..

    Δεν αναγκάζει κανείς κανέναν να καβαλήσει μοτοσυκλέτα.

    Όποιος δε γουστάρει να κινδυνεύει η ζωή του απο ένα μέσο μεταφοράς με μηδενική παθητική ασφάλεια, ας το παρατήσει και ας πάρει αμάξι/μετρό. Δεν έχει κανείς δικαίωμα να μου μεταφέρει εμένα, σαν κουτάκια, την ευθύνη της ζωής του.
    Ενδιαφέρουσα άποψη....
    Στα @@ μου αν απ΄τη μαλακία που θα κάνω σε στείλω στον άλλο κόσμο. Αν δεν ήθελες να πας ας μην οδηγούσες μηχανή.

    Φυσικά με την ίδια στωϊκότητα αντιμετωπίζεις και το Scania 140 που θα σε γράψει στα @@ του μιας και δεν είναι μάνα σου και οδηγάς κάτι με μικρότερη παθητική ασφάλεια απ΄το δικό του, με δική σου ευθύνη.
    Και όποιος δεν γουστάρει το δίκιο του βαρύτερου, ας πάρει το τραίνο....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
    Μέσα σε 1 μήνα, έχω κοντέψει να μαζέψω 5 μηχανές/μηχανάκια.
    Μπορούμε να κάνουμε ένα poll, πόσες φορές έχει κοντέψει να μαζευτεί σε ένα μήνα ο καθένας από μας, χωρίς να περνάει κόκκινα, stop και οδηγώντας με την ροή της κυκλοφορίας.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Μπορούμε να κάνουμε ένα poll, πόσες φορές έχει κοντέψει να μαζευτεί σε ένα μήνα ο καθένας από μας, χωρίς να περνάει κόκκινα, stop και οδηγώντας με την ροή της κυκλοφορίας.
    Άστο,θα κλατάρει ο server...

  12. #27
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Μπορούμε να κάνουμε ένα poll, πόσες φορές έχει κοντέψει να μαζευτεί σε ένα μήνα ο καθένας από μας, χωρίς να περνάει κόκκινα, stop και οδηγώντας με την ροή της κυκλοφορίας.

    το μηνα ή τη μερα?


  13. #28
    Χαίρομε που εδώ μέσα διαβάζοντας αυτό το άρθρο κάνουμε την αυτοκριτική μας.
    Γυρνάω από Κατερίνη εχτές , εθνική με 3 λωρίδες και οδηγός αυτοκινήτου αριστερά με 80.Είμαι από πίσω και του ανάβω τα φώτα ώστε να ανακτήσει την χαμένη όπως φένετε συνείδητότητα του και όντος καθώς βγαίνει από το R.E.M. (όχι το συγκρότημα) κάνει δεξιά , εκείνη την στιγμή από δεξιά μας περνάει με + 50 χλμ ένα ΧΧ1100. Μόλις που τον βλέπει ο Lost in space και δεν βγαίνει.
    Μπράβο φιλαράκι με την μηχανή .Ωραίος.
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  14. #29
    Ευτυχισμένη Μαγισσούλα Το avatar του/της evvou
    Εγγραφή
    07/06/2005
    Μηνύματα
    938
    δεν διαβασα απαντησεις γιατι βαριεμε λιγο....αλλα το μονο που εχω να πω ειναι πως εχω πει ΑΠΕΙΡΕΣ φορες για μηχανοβιο στο δρομο......"α καλα...αυτος δε τη θελει τη ζωη του"

    εχουμε πηξει στους μαλακες κ στους "μαγκες" οδηγους σε ολες της κατηγοριες οχηματων
    το original α-μηχανο™ μελος

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    20/05/2009
    Μηνύματα
    20
    Αλλη αναρτιση στο ιδιο blog.

    Σωστος!!!


    "Γιατί έχετε φαγωθεί ωρέ με τους μηχανόβιους;"

    "Περνάμε ανάμεσα από τα αυτοκίνητα μη επιβαρύνοντας το μποτιλιάρισμα. Καίμε λιγότερα καύσιμα βοηθώντας στο πρόβλημα της ρύπανσης. Πιάνουμε λιγότερο χώρο. Δεν είμαστε εμείς υπαίτιοι για το ότι κάνετε μιάμιση ώρα Αγ. Παρασκευή - Καλλιθέα. Δεν είμαστε εμείς...

    υπαίτιοι που δεν βρίσκετε να παρκάρετε. Αν όλοι ξαφνικά το γυρίσουμε και κυκλοφορούμε με τα αυτοκίνητά μας, αντί μιάμιση, θα κάνετε 3 ώρες να φτάσετε.

    Ναι, πατάμε τη διπλή διαχωριστική για να προσπεράσουμε (όπως μας δίνει δικαίωμα ο κ.ο.κ. και αν δεν το ξέρατε διαβάστε τον) και οδηγούμε στους λεωφορειόδρομους (κι αυτό επιτρέπεται από τον κ.ο.κ.). Θέλετε σίγουρα να περιμένουμε σαν αυτοκίνητα πίσω ή μπροστά σας;

    Ναί, κάνουμε σφήνες, σπανιότατα όμως κινδυνεύετε από αυτές. Η αντίληψη του ανθρώπου που οδηγεί δίτροχο είναι πολύ πιό οξυμένη σε σχέση με αυτόν που οδηγεί δίτροχο. Μπορεί εσείς να νομίζετε πως οδηγούμε αυτοκτονικά αλλά δεν είναι έτσι, απλά προσέξτε μας όσο χρειάζεται (καθρέφτης, φλας) και δε θα πάθουμε τίποτα.

    Τι ζητάμε από εσάς; Ρίξτε μιά ματιά στον καθρέφτη πριν αλλάξετε πορεία. Μην πετάγεστε από τα στοπ και τα κόκκινα, μην μπαίνετε σε λεωφόρο από στενό στα δεξιά προκειμένου να περάσετε κάθετα τρείς λωρίδες για να στρίψετε αριστερά χωρίς να μας δείτε(!). Αν σας παίρνει και έχετε την καλοσύνη το εκτιμούμε όταν κάνετε λίγο πιο δεξιά/αριστερά και μας αφήνετε να περάσουμε.

    Αν κοιτάξετε τον καθρέφτη (όπως λέει ο κοκ) πριν αλλάξετε πορεία, δεν θα καρφωθούμε πάνω σας. Απλό είναι. Καθρέφτη, φλας, στρίψτε. Αν κάνετε βλακεία και ζητήσετε συγνώμη, δε θα σας βρίσει κανείς (άνθρωποι είμαστε καμιά φορά είμαστε απρόσεκτοι). Κι εμείς αν κάνουμε βλακεία συγνώμη θα σας πούμε, δεν είναι ντροπή.

    Κάποιοι από μας είναι κρετίνοι, κάποιοι από σας είναι κρετίνοι, κάποιοι από όλους είναι κρετίνοι. Μη μπαίνουμε όλοι στο ίδιο τσουβάλι.

    Τον τσαμπουκά όμως "δεν ενδιαφέρεστε εσείς για τη ζωή σας, γιατί να ενδιαφερθώ εγώ, θα πάω όπως θέλω" σας παρακαλούμε κόψτε τον. Βάζετε σε κίνδυνο τον εαυτό σας, τους μοτοσυκλετιστές και τους πεζούς. Και καταλάβετέ το, είμαστε νευρικοί γιατί πρέπει να έχουμε 1000 μάτια για να φτάσουμε το βράδυ στα σπίτια μας. Αν μας κλείσετε, κοντέψετε να μας τσακίσετε και κάνετε μετά τους κινέζους, ε, θα φορτώσουμε. Και επειδή είναι θέμα νοοτροπίας (κάποιων από εσάς), την επόμενη φορά που κάποιος απρόσεκτος "κινέζος" μετράει κουτουλιές ας σκεφτεί πως αυτός που τις ρίχνει έχει στο μυαλό του πως παραλίγο να μην ξαναδεί τα παιδιά του από βλακεία σας κι εσείς τον ειρωνεύεστε.

    Όσο για τον κύριο που μοτοσυκλέτα χτύπησε τον γιό του δεξιά από λεωφορείο, αν το λεωφορείο είχε απόσταση από το πεζοδρόμιο μεγαλύτερη από 20 εκ. τότε κακώς άνοιξε τις πόρτες (βλ. κ.ο.κ.). Το γαϊδούρι βέβαια που πέρασε απρόσεκτα, χτύπησε και έφυγε σαφώς είναι γαϊδούρι. Αλλά το 99%; Μας μετρήσατε; Είναι επίσημο δηλαδή ή μήπως παίζει να είναι 98%; Σοβαρευτείτε. Προσέχουμε περισσότερο από εσάς γιατί μία απροσεξία, δική μας ή δική σας, εμάς πονάει.

    Πάντως, θεωρώ πως έχουν βελτιωθεί πολύ και οι οδηγοί αυτοκινήτων και οι οδηγοί μοτοσυκλετών τα τελευταία χρόνια. Δεν χρειάζονται πολλά για την αρμονική συνύπαρξή μας, προσοχή και ευγένεια (και από μας και από σας)."
    Freedom
    http://www.youtube.com/watch?v=sFNWe_EsUFg

    Bmw R75/5 (1972) www.youtube.com/watch?v=GUYeaZGvp88
    Honda ss50 (1976)
    Ktm 125exc (2005)
    Vespa 200px (1995)

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. quote: VANDA Πριν κατεβούμε από τη μηχανή...
    από mikios400 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2008, 00:03
  2. Με τη μηχανή στη δουλειά ?
    από xristoforos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2008, 23:27
  3. Τι γνώμη έχετε για το τεφλόν.? Και τη λάδια βάζετε.?
    από paris13 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2007, 01:12
  4. τι ειναι αυτο που νοιωθεις με τη μηχανη;
    από diuco στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 88
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2007, 14:25
  5. Το ατύχημα μου με τη μηχανη...
    από ANDREAS27 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 25/12/2005, 10:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF