Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 51

Θέμα: Επιλογή κράνους μεχρί 350 ευρώ.

  1. #16
    Βρεγμένο μέλος Το avatar του/της kaiba
    Εγγραφή
    23/10/2008
    Μηνύματα
    46
    Πάλι καλά που θέλουνε υπογραφή .
    Για το φίλο που λέει για κατάστημα στην Αθήνα
    1) δυστυχώς είμαι στην Πάτρα και δεν μπορώ να πάω στο κατάστημα που αναφέρεις σε κάποιο άλλο αντίστοιχο θέμα και 2 ) έφαγα το κόλλημα τώρα με αυτό και αυτό θα πάρω ,εδώ είχα δώσει 200 ευρώ παραπάνω για να πάρω το μηχανάκι μου με ζάντες και όχι ακτίνες . Μια εβδομάδα προσπαθούσα να με πείσω και πως με τις ακτίνες είναι το ίδιο αλλά εγώ με το άλλο είχα το κόλλημα ,αυτό έβλεπα στον ύπνο μου ότι βόλταρα και στο τέλος τα έσκασα τα +200.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaiba
    Πάλι καλά που θέλουνε υπογραφή .
    Για το φίλο που λέει για κατάστημα στην Αθήνα
    1) δυστυχώς είμαι στην Πάτρα και δεν μπορώ να πάω στο κατάστημα που αναφέρεις σε κάποιο άλλο αντίστοιχο θέμα και 2 ) έφαγα το κόλλημα τώρα με αυτό και αυτό θα πάρω ,εδώ είχα δώσει 200 ευρώ παραπάνω για να πάρω το μηχανάκι μου με ζάντες και όχι ακτίνες . Μια εβδομάδα προσπαθούσα να με πείσω και πως με τις ακτίνες είναι το ίδιο αλλά εγώ με το άλλο είχα το κόλλημα ,αυτό έβλεπα στον ύπνο μου ότι βόλταρα και στο τέλος τα έσκασα τα +200.
    UVEX HELIX RS φιλε μου...
    http://fk-motorsport.internetmanagem...01f700cb2f.jpg

    Κορυφαια ζελατινα που δεν χρειαζεται pinlock
    Αν φορας και νουμερο Small/Medium ζυγιζει 990gr μαξιμουμ.Φιλου μου ζυγισμενο ειναι 940


    Τραβα να το δοκιμασεις στο motomarket στην Κορινθου και ρωτα και τιμη...

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Το βρηκα εδω στα 300Ε αν σε ενδιαφερει.
    http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...Carbon-0002%22

    Υπαρχει και το ONYX που ειναι το καινουργιο στα 370Ε:
    http://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/...ny-Carbon-0001



  4. #19
    Βρεγμένο μέλος Το avatar του/της kaiba
    Εγγραφή
    23/10/2008
    Μηνύματα
    46
    Ναι όντως το UVEX HELIX RS είναι πανάλαφρο . Το είχε ένα παιδί και το είχα πιάσει στα χέρια μου , σα πούπουλο είναι τώρα από ποιότητα και περεταίρω δεν ξέρω . Ψήθηκα όμως στο shoei τώρα.

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaiba
    Ναι όντως το UVEX HELIX RS είναι πανάλαφρο . Το είχε ένα παιδί και το είχα πιάσει στα χέρια μου , σα πούπουλο είναι τώρα από ποιότητα και περεταίρω δεν ξέρω . Ψήθηκα όμως στο shoei τώρα.
    Αμα ψηθηκες τοτε παω πασο...Ενταξει το uvex δεν εχει γραφικα και τετοια αλλα απο ποιοτητα ειναι σουπερ...
    Anyway,οτι και να παρεις καλοφορετο να ειναι...Κ κανονισε να σε γνωρισουμε καποια στιγμη,μικρη ειναι η Πατρα...

    Αν επιτρεπεται τι μηχανακι οδηγας?


  6. #21
    Βρεγμένο μέλος Το avatar του/της kaiba
    Εγγραφή
    23/10/2008
    Μηνύματα
    46
    Ένα παπί έχω crypton x 135 το special . Έχω την εντύπωση πως πηγαίνουμε ίδια σχολή (Ceid) .To αράζω εκεί στα δέντρα ανάμεσα στο πίσω μέρος ,τώρα έσπασε ένα με τον αέρα εκεί . Φοράω ένα μπουφάν της colori ,αποκλείεται να μην με έχεις δει .Το κράνος το θέλω γιατί όταν πηγαίνω Αγρίνιο τρελαίνομε από το θόρυβο από αυτό που έχω άσε που είναι και κουραστικό ,έχω ένα Nitro ανοιγμένο μετά τα 80 κάνει πολλή θόρυβο .

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaiba
    Ένα παπί έχω crypton x 135 το special . Έχω την εντύπωση πως πηγαίνουμε ίδια σχολή (Ceid) .To αράζω εκεί στα δέντρα ανάμεσα στο πίσω μέρος ,τώρα έσπασε ένα με τον αέρα εκεί . Φοράω ένα μπουφάν της colori ,αποκλείεται να μην με έχεις δει .Το κράνος το θέλω γιατί όταν πηγαίνω Αγρίνιο τρελαίνομε από το θόρυβο από αυτό που έχω άσε που είναι και κουραστικό ,έχω ένα Nitro ανοιγμένο μετά τα 80 κάνει πολλή θόρυβο .
    Ελα ρε αγορινα...Ναι ναι σε ξερω...
    Καλοφορετο οτι και να παρεις


    Εσυ πως με καταλαβες βρε θηριο???

  8. #23
    Βρεγμένο μέλος Το avatar του/της kaiba
    Εγγραφή
    23/10/2008
    Μηνύματα
    46
    Ευχαριστώ

    Θυμάμαι που πούλαγες το παλιό σου μηχανάκι στο φόρουμ εδώ και της σχολής και από εκεί σε κατάλαβα . Αν με πετύχεις στην σχολή μίλα μου .Αρχίσαμε δυστυχώς πάλι τις καταλήψεις ,Παρασκευή τώρα θα ανέβω .

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaiba
    Ευχαριστώ

    Θυμάμαι που πούλαγες το παλιό σου μηχανάκι στο φόρουμ εδώ και της σχολής και από εκεί σε κατάλαβα . Αν με πετύχεις στην σχολή μίλα μου .Αρχίσαμε δυστυχώς πάλι τις καταλήψεις ,Παρασκευή τώρα θα ανέβω .
    ΟΚ αγορινα...

  10. #25
    Φίλε kaiba μιας και "ψήθηκες" για Shoei μπορώ να σου προτείνω το XR1100.

    http://cgi.ebay.co.uk/SHOEI-XR1100-M...item4cedc45620

    Το παρήγγειλα προχθές. Είναι μέσα στην τιμή που ψάχνεις, μου βγήκε γύρω στα 340 ? μαζί με δώρο δεύτερη σκούρα ζελατίνα. Πιστεύω πάρα πολύ καλή τιμή για ένα από τα καλύτερα κράνη που μπορείς να πάρεις. Εγώ το πήρα σε λευκό. Το λευκό... είναι πλέον το καινούργιο "μαύρο".

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaiba
    Ψήθηκα όμως στο shoei τώρα.
    Το κεφάλι σου μόνο ευχαριστώ θα σου πεί με ένα τέτοιο κράνος.
    Και εγώ ένα XR 1000 έχω και δεν το βγάζω ούτε στιγμή.
    Τώρα μας άναψε φωτιά πάλι με το 1100 και βλέπω πάλι να ξηλώνομαι

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από drspeed
    Το κεφάλι σου μόνο ευχαριστώ θα σου πεί με ένα τέτοιο κράνος.
    Και εγώ ένα XR 1000 έχω και δεν το βγάζω ούτε στιγμή.
    Τώρα μας άναψε φωτιά πάλι με το 1100 και βλέπω πάλι να ξηλώνομαι
    Να ρωτησω τωρα κατι εγω ως ο "κακος" της υποθεσης
    Και εμενα με αρεσουν τα shoei και τα γουσταρω και... και... και...

    Αλλα ρε παιδια εδινες μεχρι προτινως για το xr-1000 400+Ε(300-350 τωρα) για ενα κρανος που δεν ειχε αφαιρουμενο εσωτερικο και η ζελατινα ειναι για τον π##τσο...
    Θα μου πειτε οτι παρεχει πολυ καλη ασφαλεια και το δεχομαι αν και δεν θελω να το μαθω ποτε.
    Αλλα νομιζω οτι υπαρχουν και κρανη που παρεχουν την ιδια "θεωρητικη" ασφαλεια και ειναι πολυ πιο ποιοτικα στο συνολο...

    Μια σκεψη ειναι αυτη...Μην το παμε σε διαμαχη παρακαλω...

  13. #28
    Εγώ 270? το είχα πάρει από Αγγλία, καινούριο πριν 2,χρόνια και με γραφικά επάνω.
    Αυτά τα λεφτά τα αξίζει και τα βγάζει κάθε μέρα.
    Σιγά μη ταΐζω τους εδώ κλέφτες.

  14. #29
    kane mou ligaki broooom..
    Εγγραφή
    08/02/2006
    Μηνύματα
    63
    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Να ρωτησω τωρα κατι εγω ως ο "κακος" της υποθεσης
    Και εμενα με αρεσουν τα shoei και τα γουσταρω και... και... και...

    Αλλα ρε παιδια εδινες μεχρι προτινως για το xr-1000 400+Ε(300-350 τωρα) για ενα κρανος που δεν ειχε αφαιρουμενο εσωτερικο και η ζελατινα ειναι για τον π##τσο...
    Θα μου πειτε οτι παρεχει πολυ καλη ασφαλεια και το δεχομαι αν και δεν θελω να το μαθω ποτε.
    Αλλα νομιζω οτι υπαρχουν και κρανη που παρεχουν την ιδια "θεωρητικη" ασφαλεια και ειναι πολυ πιο ποιοτικα στο συνολο...

    Μια σκεψη ειναι αυτη...Μην το παμε σε διαμαχη παρακαλω...
    συγνωμη που επεμβαινω και εγω, αλλα ναι υπαρχουν και αλλες εταιριες με καλα κρανη ,αλλα το θεμα ειναι οτι εταιριες με αξιοπιστες ποιοτιτες δεν ειναι ποιο οικονομικεε απο τη shoei προσφατα ρωτησα εμπορα εδω στην Ελλαδα για ενα χ-lite 802 αλλα μου πεσαν τα αυτια 550 ευρω μου ειπε,τι να πω ebay και παλι ebay, brika to vermulen x spirit 256 λυρες.
    :a44: Yamaha r6 2008 :a44:

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Kαλα εννοειται οτι οι τιμες στην Ελλαδα δεν υπαρχουν...Απο εξω και παλι απο εξω...
    Αλλα το κατα ποσον το 1000αρι αξιζε τα 300-400Ε οταν ειχε πρωτοβγει,γτ τοσο ειχε,με προβληματιζει...

    Anyway,αξιοπιστο και πανεμορφο κρανος ειναι,στο 1100 βελτιωσαν πραγματα οποτε κανενα προβλημα...

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Προτεινετε μου κρανος μεχρι 450 ευρω.
    από Ταξιδευτής στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2008, 16:26
  2. Αγορά κράνους μέχρι 150Ε
    από fractalbit στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/04/2004, 22:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF