Σελίδα 20 από 44 ΠρώτοΠρώτο ... 10151617181920212223242530 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 649

Θέμα: Greece2india (Ένα μεγάλο τόλμημα)

  1. #286
    Ρε παιδιά πως μπορούμε να βοηθήσουμε τον Ηλία να συνεχίσει το ταξίδι του ? Νομίζω ότι είχε βάλει την αφρικάνα του αγγελία να την πουλήσει κρίμα δεν είναι ? Αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε...δεν μπορούμε κάποιοι ανώνυμα να τον βοηθήσουμε να συνεχίσει ? Για να γουστάρουμε οι υπόλοιποι με το ταξιδιωτικό ? Με καλή πρόθεση πάντα

  2. #287
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
    Ρε παιδιά πως μπορούμε να βοηθήσουμε τον Ηλία να συνεχίσει το ταξίδι του ? Νομίζω ότι είχε βάλει την αφρικάνα του αγγελία να την πουλήσει κρίμα δεν είναι ? Αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε...δεν μπορούμε κάποιοι ανώνυμα να τον βοηθήσουμε να συνεχίσει ? Για να γουστάρουμε οι υπόλοιποι με το ταξιδιωτικό ? Με καλή πρόθεση πάντα
    Έχει ξανα συζητηθεί αυτό, το έχει απαντήσει ο Ηλίας με τον δικό του μοναδικό τρόπο.
    Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ
    Στο ποστ με ημερομηνία και τίτλο "15 Αυγούστου 2007"
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  3. #288
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
    Ρε παιδιά πως μπορούμε να βοηθήσουμε τον Ηλία να συνεχίσει το ταξίδι του ? Νομίζω ότι είχε βάλει την αφρικάνα του αγγελία να την πουλήσει κρίμα δεν είναι ? Αν κάνω λάθος ας με διορθώσετε...δεν μπορούμε κάποιοι ανώνυμα να τον βοηθήσουμε να συνεχίσει ? Για να γουστάρουμε οι υπόλοιποι με το ταξιδιωτικό ? Με καλή πρόθεση πάντα
    Πρώτα απ' όλα σιγουρευτείτε ότι διαβάσατε το post, που αναφέρει και ο powerphot παραπάνω, από τις 15 Αυγούστου 2007 στο:
    http://www.moto.gr/forums/showthread...0&pagenumber=3

    Τις τελευταίες μέρες κάποιο ακόμη μέλος του forum μέσω προσωπικού μηνύματος, απολύτως φιλικά, μου ζήτησε το λογαριασμό τραπέζης μου. Μόλις το διάβασα ένιωσα τρομερά άβολα και αισθάνθηκα έναν κόμπο στο λαιμό μου. Βέβαια, δε φταίει το συγκεκριμένο μέλος και τον ευχαριστώ για την καλή του πρόθεση. Φυσικά, αρνήθηκα και πάλι.

    Ο φίλος με έβαλε σε πολλές σκέψεις και το συμπέρασμα που έβγαλα είναι το εξής: Όπως έγραψα και στο post στις 15 Αυγούστου 2007, δε μπορώ να δεχθώ οικονομική βοήθεια, γιατί δεν κάνω κάποιο καλό στην κοινωνία. Το ταξίδι είναι ένα προσωπικό μου όνειρο. Καταλαβαίνω ότι είναι όνειρο και πολλώωωωων άλλων εδώ μέσα και ταξιδεύουν κι αυτοί μαζί μου νοερά και όπως είπαν πολλοί, με ευχαριστούν γιατί τους ενέπνευσα και τους έδωσα δύναμη στη ζωή τους.

    Καταλαβαίνω ότι κάποιοι από αυτούς τους ανθρώπους θέλουν να κάνουν κάποια κίνηση σα δώρο για να με ευχαριστήσουν. Αυτό μπορώ να το δεχτώ. Δεν είμαι ακατάδεκτος. Μου αρέσει να κάνω δώρα και φυσικά δέχομαι και τα δώρα των άλλων.

    Διαφέρει, όμως, από την οικονομική βοήθεια, διότι αν ζητούσα οικονομική βοήθεια, τότε οι φίλοι μου (είτε αυτοί που ξέρω από παλιά, είτε αυτοί που γνώρισα μέσω του forum) θα αισθανόταν υποχρεωμένοι να μου προσφέρουν την οικονομική βοήθεια που θα ζητούσα και δεν το θέλω αυτό βέβαια.

    Φίλε Bavarian, φαίνεται ξεκάθαρα ότι έχεις καλή πρόθεση, αλλά πρέπει να ξεκαθαρίσω κάτι σχετικά με το ταξιδιωτικό που γράφω. Εγώ το γράφω δωρεάν (πληρώνω κι απ' την τσέπη μου για τα έξοδα του internet, αλλά αυτό είναι το λιγότερο). Είμαι υπέρ της ελεύθερης διακίνησης της πληροφορίας, όπως ξανάγραψα.

    Αν κάποιοι με ενισχύσουν οικονομικά προκειμένου να συνεχίσω να ταξιδεύω και να διαβάζουν τα ταξιδιωτικά μου, όπως λες (ξέρω ότι δεν το ζητάς σαν ανταμοιβή, αλλά το γράφω και για άλλους), τότε τι γίνεται άμα συμβεί κάτι σοβαρό στην οικογένειά μου, για παράδειγμα και πρέπει να γυρίσω επειγόντως στην Ελλάδα. Κάποιοι ίσως να πούνε "πήρε τα λεφτά κι έφυγε" (ξαναλέω ότι δεν το λέω προσωπικά για 'σένα). Επίσης, όπως έγραψα σε προηγούμενο post, στην κεντρική Ασία όπου θα πάω, internet έχει μόνο στις πρωτεύουσες, οπότε δε θα μπορώ να στέλνω ανταποκρίσεις τόσο συχνά.

    Δηλαδή, για να ανακεφαλαιώσω: δε μπορώ να δεχθώ οικονομική βοήθεια για τους λόγους που ανέφερα και δε μπορώ να δεσμευτώ ούτε για τη συνέχιση του ταξιδιού, ούτε για τη συνέχιση των ανταποκρίσεων (αυτό δε σημαίνει ότι δε θα στέλνω! Μην ανησυχείτε Όσο ταξιδεύω θα στέλνω!).

    Εάν κάποιος θέλει να κάνει κάποια κίνηση σα δώρο για να με ευχαριστήσει, τότε μπορώ να τη δεχθώ, αλλά θα προτιμούσα να επικοινωνήσουμε προσωπικά έτσι, ώστε να γνωριστούμε τουλάχιστον λίγο, όσο γίνεται να γνωριστούμε μέσω του διαδικτύου.

    Σας ευχαριστώ, πάντως, όλους για την υποστήριξη που μου δείχνετε και ξέρω ότι όλα αυτά ξεκινάνε πάντα με καλή πρόθεση. Πάντα όρθιοι! Τα λέμε,
    Ηλίας Βροχίδης

  4. #289
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    καλα νασαι και νοιωστο οπως μας κανεις να το νοιωνουμε με καθε λεξη που στελνεις.


  5. #290
    Αρχικά δημιουργήθηκε από furious
    Εάν κάποιος θέλει να κάνει κάποια κίνηση σα δώρο για να με ευχαριστήσει, τότε μπορώ να τη δεχθώ, αλλά θα προτιμούσα να επικοινωνήσουμε προσωπικά έτσι, ώστε να γνωριστούμε τουλάχιστον λίγο, όσο γίνεται να γνωριστούμε μέσω του διαδικτύου.

    Σας ευχαριστώ, πάντως, όλους για την υποστήριξη που μου δείχνετε και ξέρω ότι όλα αυτά ξεκινάνε πάντα με καλή πρόθεση. Πάντα όρθιοι! Τα λέμε,
    Ηλίας Βροχίδης
    Ηλία εμείς σε ευχαριστούμε για το ταξίδι "μας".

    Επειδή το δώρο ίσως είναι λίγο αόριστο για τον κάθε συμφορουμίτη που θα ήθελε να προσφέρει κάτι, μπορείς να μου στείλεις σε πμ (ή στον powerphot που είναι φίλος και των δύο μας), τι θα μπορούσε να σε βοηθήσει για να κάνεις το υπόλοιπο ταξίδι σου καλύτερο/ασφαλέστερο/ανετότερο.

    Ως mod θα προσπαθήσω να οργανώσω την όποια προσπάθεια των παιδιών που θα ήθελαν να βοηθήσουν με το τρόπο τους και να στο στείλω.

    Φίλε είσαι άρχοντας. Να ΄σαι πάντα καλά.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #291
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    μου μπήκανε ιδέες!!!
    Λιάκο να περνάς καλά πότε ξεκινάς? τελικά απο που? όλα καλά με τις Βίζες?

  7. #292
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Ηλία εμείς σε ευχαριστούμε για το ταξίδι "μας".

    Επειδή το δώρο ίσως είναι λίγο αόριστο για τον κάθε συμφορουμίτη που θα ήθελε να προσφέρει κάτι, μπορείς να μου στείλεις σε πμ (ή στον powerphot που είναι φίλος και των δύο μας), τι θα μπορούσε να σε βοηθήσει για να κάνεις το υπόλοιπο ταξίδι σου καλύτερο/ασφαλέστερο/ανετότερο.

    Ως mod θα προσπαθήσω να οργανώσω την όποια προσπάθεια των παιδιών που θα ήθελαν να βοηθήσουν με το τρόπο τους και να στο στείλω.

    Φίλε είσαι άρχοντας. Να ΄σαι πάντα καλά.
    Συμφωνώ κι επαυξάνω με τα παραπάνω του Βύρωνα.
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  8. #293
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332
    Παρακαλούμε διαβάστε ΚΙ ΕΔΩ όσοι ενδιαφέρεστε για κάποιες εξελίξεις.
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  9. #294
    Μέλος απο...τότε... Το avatar του/της powerphot
    Εγγραφή
    21/05/2004
    Μηνύματα
    2.332

    9 Ιούνη 2008

    Φορέστε τα κράνη σας, ξεκινάμεεεε!!!

    Αγαπητοί συνταξιδιώτες, επιτέλους ξεκούνησα από το Δελχί, γιατί 1,5 μήνα στην πόλη πειριμένοντας για τις βίζες είχα σκουριάσει (κι όπως λέει κι ένα στιχάκι που μου αφιέρωσε κάποια πολύτιμη φίλη μου: Είναι καλύτερα να φθείρεσαι από τη χρήση, παρά απ' τη σκουριά!).



    Πήγα στο χωριό του Αμάν, του φίλου μου που σας είχα πει και προηγουμένως. Κάθησα τρεις μέρες μαζί τους. Ήταν όμορφα. Πήγαμε στο ναό όπου ο Αμάν θα γινόταν Ινδουιστής ασκητής. Τα λέγαμε με τους άλλους ασκητές σα φιλαράκια. Ήταν πολύ ενδιαφέρον που είδα πώς πραγματικά ζούνε, πέρα από την καθώς πρέπει ζωή που δείχνουνε στους τουρίστες. Είχαν τηλεόραση μέσα στο ιερό του ναού για να καταλάβετε!



    Τώρα είμαι στο Amritsar, στα σύνορα Ινδίας - Πακιστάν, εδώ που ήμουνα και πριν 10 μήνες, όταν μπήκα στην Ινδία. Θα πάω να δω πάλι το Χρυσό Ναό (θυμάστε εκείνη τη φωτογραφία. Εδώ ήταν το πρώτο μου βήμα στην Ινδία και θα είναι και το τελευταίο.



    Αύριο μπαίνω στο Πακιστάν. Όπως έγραψα και προηγουμένως δε θα μπορώ να σας στέλνω τα νέα μου τόσο συχνά, γιατί στο Πακιστάν και το Ιράν έχω μόνο 7 μέρες βίζα για τη κάθε χώρα, οπότε θα πρέπει να ταξιδεύω συνεχώς για να προλάβω να διασχίσω αυτές τις χώρες. Στην κεντρική Ασία, δυστυχώς, έχει internet μόνο στις πρωτεύουσες, οπότε μπορεί να κάνω και 2-3 'βδομάδες, ίσως και παραπάνω, να στείλω κάτι. Μην ανησυχείσετε.



    Κι εκεί που μπήκα σ' ένα ξενοδοχείο, ποιους λέτε να είδα;;; Τον Άκη και τη Βούλα, που κάνουν το γύρο του κόσμου με το Land Rover (http://www.theworldoffroad.com)! Δεν το πίστευα! Δεν τους γνώρισα ποτέ στην Ελλάδα και τους πέτυχα εδώ. Παρακολουθούσα συνέχεια το ταξίδι τους, μήπως και συναντηθούμε. Θα πήγαιναν, όμως, στην Κίνα και δεν ήξερα για τις αλλαγές. Τους πέτυχα τελείως τυχαία! Αν είναι δυνατόν!



    Στέλνω μια φωτογραφία από αυτή τη συνάντηση κορυφής! Δε μπορείτε να φανταστείτε πόσο χάρηκα! Φυσικά, κάτσαμε και τα λέγαμε μέχρι αργά! Καλή συνέχεια Άκη και Βούλα στον άθλο σας!



    Να 'στε όλοι καλά και θα επικοινωνούμε όσο γίνεται συχνότερα,
    Ηλίας Βροχίδης

    ----------------------------------------------
    P.S. Περισσότερες λεπτομέρειες για το ταξίδι θα βρείτε και στην ιστοσελίδα του Ηλία: Απο την Ελλάδα στην Ινδία με μοτοσικλέτα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	theworldoffroad.jpg 
Προβολές:	922 
Μέγεθος:	88,7 KB 
ID:	133062
    Το ταξίδι του Ηλία Βροχίδη μπορείτε να το διαβάζετε και στην ιστοσελίδα του Madnomad.gr, στο Facebook Madnomad

  10. #295
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661

    Re: 9 Ιούνη 2008

    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
    Τον Άκη και τη Βούλα, που κάνουν το γύρο του κόσμου με το Land Rover (http://www.theworldoffroad.com)!
    Θα πας και στο κομμάτι που περιέγραψαν με τον Έλληνα δάσκαλο στο Πακιστάν;

  11. #296

    Re: Re: 9 Ιούνη 2008

    Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
    Θα πας και στο κομμάτι που περιέγραψαν με τον Έλληνα δάσκαλο στο Πακιστάν;
    Εκεί είχα πάει πέρσι το καλοκαίρι. Άμα διαβάσεις το post από τότε θα το βρεις. Κάπου κατά τον Αύγουστο πρέπει να ήταν.

  12. #297
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    καταλαβαίνεις καλή συνέχεια!

  13. #298
    Καλά ακόμα να γυρίσει αυτό το παιδί? κοντά ένα χρόνο λείπει.

  14. #299
    Καραμελος Το avatar του/της kalesin
    Εγγραφή
    30/09/2005
    Μηνύματα
    1.083
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KiNG-R!
    Καλά ακόμα να γυρίσει αυτό το παιδί? κοντά ένα χρόνο λείπει.
    κ να τον εχει ο θεος καλα να κανει αλλο τοσο...


  15. #300
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KiNG-R!
    Καλά ακόμα να γυρίσει αυτό το παιδί? κοντά ένα χρόνο λείπει.
    γιατι να γυρίσει???
    θα περνάει καλύτερα αμα έρθει??

Παρόμοια θέματα

  1. Ενα μεγαλο ευχαριστω :
    από hornet στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2005, 06:45
  2. Ένα μεγάλο μπράβο στους π@π@ρες
    από powerphot στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/01/2005, 16:26
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2004, 15:21
  4. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 28/04/2004, 12:54
  5. ενα μεγαλο μπραβο
    από kong στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/02/2004, 16:33

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF