Σελίδα 20 από 38 ΠρώτοΠρώτο ... 10151617181920212223242530 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 556

Θέμα: Επιτέλους η 1η μου ανακατασκευή.....(SRX400)

  1. #286
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC04078.jpg 
Προβολές:	486 
Μέγεθος:	66,9 KB 
ID:	287791

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC04079.jpg 
Προβολές:	485 
Μέγεθος:	89,0 KB 
ID:	287792

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC04080.jpg 
Προβολές:	487 
Μέγεθος:	56,4 KB 
ID:	287793
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  2. #287
    και τελος το πλαισιο μας
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	DSC04083.jpg 
Προβολές:	484 
Μέγεθος:	98,6 KB 
ID:	287794

    το αποτελεσμα για εμενα ειναι πολυ καλο αν και αποτελειται απο δικη μου δουλεια με την βοηθεια και κατευθυνσεις του Παναγιωτη και του Βασιλη που προσφερθηκαν να με βοηθησουν για να μειωθει το κοστος σε σχεση με το να το εδινα καπου για να γινει η δουλεια. Ατελειες εντοπιστηκαν ,αλλα αυτα τα βλεπει μονο ο ιδιοκτητης που ειναι ψειρας. Δυσκολα φαινονται ακομα και απο κοντα, αλλα ειμαι ικανοποιημενος καθοτι αυτη ειναι η πρωτη μου επαφη με φανοποιϊα και περιμενα χειροτερο το αποτελεσμα αν η δουλεια γινονταν εξ ολοκληρου απο εμενα.

    Τωρα απο βδομαδα ισως να ξεκινησω να το στηνω στα ποδια του, προσπαθωντας να κανω και οικονομιες για να βαλουμε μεσα την ΑρΒεφα για μακιγιαζ...
    Τα καπακια δυσκολευομαι να τα κανω ηλεκτροστατικη λογω κοστους και τοπου. Μαλλον θα ασταρωθουν με ασταρι αλουμινιου και απο πανω θα πεσει χρωμα ή κατευθειαν σπρεϊ υψηλης. Πριν τα τριψω μαλλον ηταν με ασταρι και δεν ειχαν κανενα προβλημα πλην των φυσιολογικων φθορων. Δαγκανες μαυρο υψηλης οπως και οι δισκοι.

    Επισης γυαλισμα με αλοιφη τα κεντρα απο τα καπακια και σταυρο-τιμονοπλακα και μπουκαλες μπροστινες.
    Σας ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια και συμβουλη. Βοηθατε πολυ στις τελικες αποφασεις μου. Παρτε λοιπον εεεεεεεεεεεεεεε... ηθελα να πω.

    Εις το επανειδην...
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  3. #288
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    καταλαβαινω τις δυσκολιες με το κοστος,δυστηχως ομως θα το μετανιωσεις που βαφεις τον σκελετο και τα ψαλιδια με χρωμα αυτοκινητου οταν θα ειναι δεμενο και θα ανακαλυπτεις συνεχεια γρατζουνιες.στα λεω γιατι τα εχω περασει.ρωτα και τον χρηστο με το πρωτο cb που ειναι δουλεια για σεμιναριο.αν εχει μετανιωσει για κατι ειναι οτι δεν εκανε αυτα τα κομματια ηλεκτροστατικη...

    περαν αυτου η δουλεια ειναι πολυ καλη και αποκτα ιδιαιτερη αξια επειδη τα πολεμας εσυ

  4. #289
    Δείχνουν όμορφα !!!
    μακάρι να αντέξουν και στο χρόνο και να γυαλίζουν πάντα έτσι χωρίς φθορές!
    TELL YOUR CAT I SAID PSPSPSPSPSPS

    BMW R25/3 1955 Restoration

  5. #290
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    για το μοτερ αμα το αταρωσεις βαψτο με κανονικο χρωμα διπλης. το θερμοκρασιας ξεβαφει. για τον ιδιο λογω απεφυγε το και ειδικα στις δαγκανες. βαλε κι εκει χρωματα διπλης.

  6. #291
    μετα απο ωριμη σκεψη λεω να κανω μια προσπαθεια να γυαλισω τα καπακια, στους δισκους σπρεϊ ασταρι και μαυρο ματ και για δασκανες μαλλον θα τις βαψω μαζι με το rvf με διπλης οπως λες Δημητρη. Τωρα αν δεν μου αρεσουν τα καπακια θα πανε και αυτα για διπλης.
    Για τα καπακια λεω 2000 νερου και μετα glanol για μεταλλα. Σωστα???
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  7. #292
    πια η διαφορα μονης με διπλης?
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    μετα απο ωριμη σκεψη λεω να κανω μια προσπαθεια να γυαλισω τα καπακια, στους δισκους σπρεϊ ασταρι και μαυρο ματ και για δασκανες μαλλον θα τις βαψω μαζι με το rvf με διπλης οπως λες Δημητρη. Τωρα αν δεν μου αρεσουν τα καπακια θα πανε και αυτα για διπλης.
    Για τα καπακια λεω 2000 νερου και μετα glanol για μεταλλα. Σωστα???

  8. #293
    το μονης εχει μεσα και το βερνικι, ενω στο διπλης το ριχνεις μετα ξεχωριστα. Το αποτελεσμα ομως ειναι καλυτερο με τα χρωματα διπλης οπως μου λενε και τα παιδια
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  9. #294
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΗΟΡΝΕΤακιας Προβολή μηνύματος
    μετα απο ωριμη σκεψη λεω να κανω μια προσπαθεια να γυαλισω τα καπακια, στους δισκους σπρεϊ ασταρι και μαυρο ματ και για δασκανες μαλλον θα τις βαψω μαζι με το rvf με διπλης οπως λες Δημητρη. Τωρα αν δεν μου αρεσουν τα καπακια θα πανε και αυτα για διπλης.
    Για τα καπακια λεω 2000 νερου και μετα glanol για μεταλλα. Σωστα???
    αναλογως σε τι κατασταση ειναι ηδη τα καπακια. το χρωμα το αφαιρεις με PAINT REMOVER Η ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΙΑΒΡΩΤΙΚΟ. δοκιμασε να το σπρωχνεις με πλαστικη σπατουλα. αν δεν εχεις (ουτε εγω εχω) βρες ενα κομματι σπασμενο πλαστικο (εγω χρησιμοποιησα απο φερνγκ cbr..) ντουκοχαρτα ξεκινα απο 800. εκτος κι ενα ειναι τελειο οποτε απο 1000. 1500, 2000 και μετα γκλανολ που επες σαπουνια. επιμενω οτι η σοναξ ειναι πολυ καλυτερη.

  10. #295
    το μονο θεματακι ειναι οτι αν γυαλισω τα καπακια θα φαινεται το φτιαξιμο απο το υγρο μεταλλο.
    Καμια ιδεα??????????
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  11. #296
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    να κατεβασεις με τριψιμο το αλουμινιο ωστε να φυγουν οι πιο πολλες αν οχι ολες οι γρατζουνιες. (και η εποξικη κολλα μαζι)

  12. #297
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164

  13. #298
    ΣΚΕΠΤΟΜΕΝΟΣ Το avatar του/της vforever
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    385
    ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΣΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΝΕΒΑΖΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ,ΟΧΙ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΣΟΥ

  14. #299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    πολυ καλο Δημητρη .
    Θα κοιταξω μηπως μου το φερει ο ξαδερφος μου απο Αμερικα που θα ερθει σε μερικες βδομαδες.
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  15. #300
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    εχω σετ βαφης μαυρο και το δινω τζαμπανταν

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF