Σελίδα 20 από 39 ΠρώτοΠρώτο ... 10151617181920212223242530 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 582

Θέμα: Padonki (Μπάσταρδοι) for ever, ρε...

  1. #286
    Πλέον ρολαραμε στο Καζαν. Αργά απογευματάκι και ψάχναμε στο κέντρο για Ξενοδοχείο. Στην αρχή του ταξιδιού αυτή η πρακτική να ξυπνάς και να μην ξέρεις που θα κοιμηθείς με άγχωνε κάθε πρωί, εως και που καβαλούσα την μηχανη. Πλέον όμως μας είχε γίνει δεύτερη φύση. Μπήκα σε κάνα δυο ξενοδοχεία αλλά ήταν γεμάτα. Σε καποια έφοδο που έκανα, μπήκα αντί σε χοτελ σε μια αίθουσα δεξιώσεων. Κάποιος έβγαζε λόγο σε μια δεξίωση γάμου. Γύρισαν με κοίταξαν, ευχήθηκα στα ελληνικά.... και στα δικά μας οι ελεύθερες....

    Πλέον, η μόνη μας ελπίδα για Χοτέλ ήταν ένα όνομα πού είχε συγκρατήσει ο Βουνός, νωρίτερα το πρωί στο Booking. Σταματώ σε μια πιάτσα με ταρίφες να ρωτήσω. Δευτερόλεπτα πριν σταματήσω με προσπέρασε εάν Gold-wing, χαιρέτησε και ανταπέδωσα και εγώ. Ο Tάρταροταρίφας λοιπόν μετρούσε τα φανάρια από μνήμης για να μου πει σε ποιο να στρίψω δεξιά(Πράβα). Στην 3η προσπάθεια μετρήματος που έκανε, καρφώνω πρώτη, σπασίμπα λέω, σούζα και ψάξιμο για το Gold-wing, που με είχε περάσει νωρίτερα. Η τακτική του Galati θα απέδιδε ακόμα μια φορά.

    Σταθήκαμε τυχεροί βέβαια, αφού ο οδηγός του γκολτ είχε σταματήσει στην άκρη για να μιλήσει στο κινητό. Συστηθήκαμε, τον έλεγαν και αυτό Ντιμα, ο οποίος δεν μιλούσε γρι αγγλικά. Μιλούσε όμως η κοπέλα του. Τα αμερικανικά αγγλικά όπως θα έλεγε και αυτή αργότερα. Μας είπαν ότι ήταν και αυτοί για ΣΚ στο Καζάν και έψαχναν Χοτέλ. Τους είπα το μπάτζετ μας που ήταν στα 2000 ρούβλια με 2500(63ευρώ)και λένε και εμείς για τόσα είμαστε. Αν δεν έχετε πρόβλημα τους λέω, μπορούμε να βρούμε ένα μαζί. Οκ απάντησαν. Περιμέναμε έναν φίλο του ντόπιο τον Σάσα και όταν ήρθε και αυτός με (Honda bb) ξεκινήσαμε για την αναζήτηση καταλύματος. Το πρώτο γεμάτο, το δεύτερο λέει ήμασταν αλλοδαποί και δεν μας δεχόντουσαν!!! Στο τρίτο μοτέλ μας δέχτηκαν αφού πληρώσαμε το πρόστιμο, επειδή δεν δηλώσαμε την άφιξη μας στην ομοσπονδία του Ταρταστάν(το που δεν το θυμάμαι). Χωρίσαμε για να κάνουμε μπανάκι και δώσαμε ραντεβού για το γεύμα.

    Αριστερά ο Ντιμα και Πράβα ο Σάσα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	300.jpg 
Προβολές:	1279 
Μέγεθος:	244,3 KB 
ID:	246720
    Τελευταία τροποποίηση από Gallos; 31/03/2012 στις 17:39.
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  2. #287
    Ο ψηλός(Ντιμα) φανάρι και σούζα με το θηρίο.. Η μουσική δε, στη διαπασών... Μελος Padonki? Ντααααα

    Είδε και από μακρυά ένα άλλο Gold-wing και πήγαινε σαν τρελός μέσα στην κίνηση για να τον βρει.. Τελικά τα κατάφερε.. Τον χαιρέτησε και του έφυγε η κάψα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	299.jpg 
Προβολές:	1287 
Μέγεθος:	285,9 KB 
ID:	246721
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  3. #288
    Βρήκα και βιντεοσούζα..





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	298.jpg 
Προβολές:	1274 
Μέγεθος:	255,1 KB 
ID:	246722
    Τελευταία τροποποίηση από Gallos; 31/03/2012 στις 17:46.
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  4. #289
    Ετοιμαστήκαμε λοιπόν και βρεθήκαμε στο λομπυ για να πάμε στο εστιατόριο. Περιεργαζόμουν το θηρίο αυτό και πιστεύω ότι έχει άποψη. Άσε που πιστεύω, ότι σε κάτι ραμολιμεντα που το παίζουν αντβεντσουρ τύποι με μονοκυλινδρα, θα τους πήγαινε γάντι. Είπα όνομα? Δεν είπα...

    Ψήνομαι με τα φωτάκια


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	313.jpg 
Προβολές:	1274 
Μέγεθος:	353,2 KB 
ID:	246723
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  5. #290
    Έκανα μερικές απόπειρες για βραδυνές φώτο, αλλά είχε βρόχα..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	314.jpg 
Προβολές:	1275 
Μέγεθος:	313,5 KB 
ID:	246724
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  6. #291
    Φτάσαμε την ίδια στιγμη με το Σάσα στο εστιατόριο. Μπήκαμε και μας περίμενε στο τραπέζι ήδη η κοπέλα του Σάσα. Φάγαμε κάτι σούπες με σάρκες μέσα, κάτι μπίρες και αποφάσισε η ομάδα να μας πάει στο Coyote Ugly το οποίο κατά τα λεγόμενα τους, ηταν το καλύτερο μέρος για βραδινή έξοδο στο Καζάν.


    Στην είσοδο του εστιατορίου


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	315.jpg 
Προβολές:	1273 
Μέγεθος:	384,3 KB 
ID:	246725
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  7. #292
    Στην είσοδό του Ugly Coyote. Ευτυχώς που για τέτοιες περιπτώσεις έχω το λουράκι από το κανίς της θείας μου. Ξέρετε αυτό το πτυσσόμενο με το φρένο. Το περνάω στο λαιμό του Βουνού και έχω τον έλεγχο.. Μην πάει το πονηρό σας μυαλό ότι ήταν κωλομπαρο. Κανονικό μαγαζάκι ήταν, με κόσμο καθώς πρέπει. Άπλα είχε μεγάλη αναλογία σε γυναίκες που χόρευαν

    - Έλα Βουνέ, μην τραβάς, άσε με να απολαύσω το ποτό μου..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	317.jpg 
Προβολές:	1242 
Μέγεθος:	269,6 KB 
ID:	246726
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  8. #293
    Από δεξιά, ο Σασα, Ο Ντιμα, η ετσι του Ντιμα,

    Πριν που έλεγα για τα Αμερικανοαγγλικα, που μιλάει το κορίτσι, η φάση έχεις ως εξής.

    Παίρνουμε από το λόμπι τα κλειδιά για τα δωμάτια, και την ρωτώ προς τα που πάμε?
    Απαντάει, στο second campus...
    Πως είπες τι λέω? Second campus μου ξαναλέει. Τι εννοείς την ρωτώ και λέει το θρυλικό...

    - Maybe you dont understand me, because i speak American english......

    Η κοπέλα, μας εξήγησε ότι είχε σπουδάσει πολίτικες επιστήμες στο Μαϊάμι της Φλώριδας. Για αυτό και τα αγγλοαμερικανικα. Βεβαία, ο Βουνός, που έχει κάνει και μηχανικάτζα σε βαπόρια καποια φεγγάρια, μου εξήγησε τι σπουδάζουν οι Ρωσιδες στο Μαϊάμι..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	316.jpg 
Προβολές:	1220 
Μέγεθος:	309,3 KB 
ID:	246728
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  9. #294
    Η Αλμούνια ποζάρει με το στικερ moto.gr


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	318.jpg 
Προβολές:	1213 
Μέγεθος:	275,4 KB 
ID:	246729
    Τελευταία τροποποίηση από Gallos; 31/03/2012 στις 17:48.
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  10. #295
    Αυτό το κορίτσι που λέτε λοιπόν, η Αλμούνια, μου έλεγε ότι είναι από την Γεωργία και ρωτούσε πότε θα μας φιλοξενήσει. Δώσε διεύθυνση της είπα, σκεπτόμενος πάντα τον Προέδρα που θέλει να επισκεφτεί τα μέρη οσονούπω. Σε έφτιαξα κουφαλίτσα πάλι

    υγ: Αυτό απευθύνεται στην Ειρήνη, μην διαβάζεται ρε. Ειρήνη, είδες που το χεράκι μου είναι μαζεμένο ε????


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	319.jpg 
Προβολές:	1198 
Μέγεθος:	339,7 KB 
ID:	246730
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  11. #296
    Σαν καλά παιδάκια, που είμαστε, επιστρέψαμε για νανάκια:ZZZ: :ZZZ: :ZZZ:

    Τα χιλιόμετρα της ημέρας ήταν 400κμ
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  12. #297
    Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου 2011(ημέρα 18η)


    Τράβηξα κάνα δυο κλωτσιές στο Βουνό να ξυπνήσει γιατί ήταν 09:55 και είχαμε άλλα 5 λεπτά για το πρωινό. Σε πέντε λεπτά, βρισκόμασταν πάνω από το μπουφέ και οργιάζαμε. Λίγο αργότερα κατέβηκε και το ζευγαράκι της Αγίας Παρασκευής να κάνει μαμ. Δεν ξέρω τι είχαν κάνει τα δυο τους το προηγούμενο βράδυ, άλλα είχαν γεμίσει από ένα πιάτο ο καθένας, με λουκάνικα, παντζάρια, πουρέ και εκείνο το βρωμερό, βραστό, λάχανο.. Νόστιμα, δεν λέω, άλλα λίγο βάρια για το γαλλικό μου στομάχακι. Πήραμε της μηχανές λοιπόν και ξεκινήσαμε για το Κρεμλίνο του Καζάν..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	320.jpg 
Προβολές:	1122 
Μέγεθος:	370,7 KB 
ID:	246742
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  13. #298
    Το μεγαλύτερο ποσοστό του πληθυσμού στο Καζάν, είναι μουσουλμάνοι. Εξ ου και το τζαμί στο Κρεμλίνο που συνυπάρχει με τον ορθόδοξο ναό όλα αυτά τα χρόνια. Το τζαμί το συγκεκριμένο είναι και ένα από τα μεγαλύτερα της Ρωσίας. Φτάνει όμως για σήμερα, μην το κάνουμε και το ταξιδιωτικό εκπαιδευτικού χαρακτήρα...


    Μπαίνοντας στο Κρεμλίνο..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	321.jpg 
Προβολές:	1111 
Μέγεθος:	341,5 KB 
ID:	246744
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  14. #299
    Ο Ντιμα ήταν από την γειτονικη πόλη Νανεμπερετρεχαγυρευε και ήταν διευθυντής μοτοπεριοδικου η κάτι τέτοιο. Ορίστε και το
    site του. Θυμάμαι που όσο τρώγαμε το πρωινό μας έδειχνε κάτι φώτο από ένα ταξίδι του στο Βλαδιβοστόκ και είχαμε οργιάσει με το Πανο. Μας αποτελείωσε δείχνοντας μας σε φώτο, τις καλοκαιρινές του κατακτήσεις από την βόλτα του στην Κριμαία..

    Μας έχει καλέσει να ξαναπάμε και από εκεί, παρέα για Μαγκαντάν.. Θα το σκεφτούμε σοβαρά βεβαία Επίσης μας έχει τάξει, ότι θα κατέβει Ελλάδα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	322.jpg 
Προβολές:	1107 
Μέγεθος:	393,1 KB 
ID:	246745
    Me gusta la moto, me gustas tu....

  15. #300
    Το τζαμί..


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	323.jpg 
Προβολές:	1099 
Μέγεθος:	260,4 KB 
ID:	246746
    Me gusta la moto, me gustas tu....

Παρόμοια θέματα

  1. Padonki (Μπάσταρδοι) for ever, ρε...(σπαμ)
    από MG-KTiNoS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 246
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2012, 23:52
  2. ΑΡΚΑΣ for ever......
    από LINA στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2005, 08:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF