Σελίδα 20 από 39 ΠρώτοΠρώτο ... 10151617181920212223242530 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 585

Θέμα: SRX 600

  1. #286

  2. #287
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.500
    Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
    Αν έλεγαν καμμιά τιμή.... τnx

    .
    ktm look, 320 400euro http://www.he-motorradtechnik.de/bremsen.htm επισης ελληνικης κατασκευης(δεν ξερω για ποιοτητα κτλ) http://www.tsubossbrakeracing.com/Photo-Album.php

  3. #288
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giorgos76
    ktm look, 320 400euro http://www.he-motorradtechnik.de/bremsen.htm επισης ελληνικης κατασκευης(δεν ξερω για ποιοτητα κτλ) http://www.tsubossbrakeracing.com/Photo-Album.php
    Τα 400 είναι πολλά, όταν ο γερμανός που πόσταρε ο πρόεδρος ζητάει 89 για κάθε μία. Ο έλληνας δεν απευθύνεται σε ιδιώτες αλλά πουλάει μόνο χονδρική όπως μου είπε. Ευχαριστώ για τα links george

    Btw έστειλα email στον γερμανό του προέδρου (αναφέρει πως κάνει παραγγελίες), για το αν μπορεί να μου φτιάξει 282mm διάμετρο για τα κέντρα του ΧΤΖ....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #289
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dkirkos
    αν εισαι ατυχος... κλικ
    τελικα εισαι ατυχος..
    βρηκα κατι oversize για tt ή xt, δεν σου κανουν ομως..

  5. #290
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της hidefnick
    Εγγραφή
    07/08/2005
    Μηνύματα
    1.586
    Να σου δώσω να δοκιμάσεις τις δαγκάνες απο το zeph? Είναι οι ίδιες που φοράει το Ζ750. (Εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, και θα βάλω τις μαμίσιες) Ειναι δυπίστονες και για τα κιλά του srx είναι ότι πρέπει (νομίζω)
    "Growing old is inevitable. Growing up is optional"...

  6. #291
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dkirkos
    τελικα εισαι ατυχος..
    βρηκα κατι oversize για tt ή xt, δεν σου κανουν ομως..
    no worries Δημήτρη. Σ΄ευχαριστώ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από hidefnick
    Να σου δώσω να δοκιμάσεις τις δαγκάνες απο το zeph? Είναι οι ίδιες που φοράει το Ζ750. (Εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, και θα βάλω τις μαμίσιες) Ειναι δυπίστονες και για τα κιλά του srx είναι ότι πρέπει (νομίζω)
    Δεν εχω πρόβλημα με τις δαγκάνες. Με την διάμετρο των δίσκων έχω πρόβλημα. Αν δεν βρώ άκρη με μεγαλύτερα δισκόφρενα, ίσως να καταλήξω σε δαγκάνες με γλύστρα αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #292
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Υπαρχει κανενα update απο την συμπεριφορα των CR Ba(y)ron?
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  8. #293
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    Υπαρχει κανενα update απο την συμπεριφορα των CR Ba(y)ron?
    Nop...no updates.

    Ουσιαστικά δεν έχω κάνει τίποτα καινούργιο εκτός των τροχών που είναι πλέον έτοιμοι. Δισκόφρενα έγιναν παραγγελία από Γερμανία και μπήκαν ήδη, αλλά σταμάτησε εκεί λόγω έλλειψης όρεξης (μάλλον) και άλλων προτεραιοτήτων.

    Ευτυχώς το οικονομικό κομμάτι τελείωσε και όταν ξεκολλήσω και ασχοληθώ θα πρέπει να φτιάξω δύο αποστάτες για τις δαγκάνες για να είναι έτοιμο.

    Βάζω και μια φωτό απ΄το μπροστινό που είχα ξεχάσει να ανεβάσω.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	zanta.jpg 
Προβολές:	895 
Μέγεθος:	61,4 KB 
ID:	240962
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #294
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.175
    Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
    Nop...no updates.

    Ουσιαστικά δεν έχω κάνει τίποτα καινούργιο εκτός των τροχών που είναι πλέον έτοιμοι. Δισκόφρενα έγιναν παραγγελία από Γερμανία και μπήκαν ήδη, αλλά σταμάτησε εκεί λόγω έλλειψης όρεξης (μάλλον) και άλλων προτεραιοτήτων.

    Ευτυχώς το οικονομικό κομμάτι τελείωσε και όταν ξεκολλήσω και ασχοληθώ θα πρέπει να φτιάξω δύο αποστάτες για τις δαγκάνες για να είναι έτοιμο.

    Βάζω και μια φωτό απ΄το μπροστινό που είχα ξεχάσει να ανεβάσω.
    Ρε Βύρωνα είναι πολύ ωραίο για να κάθεται τόσο καιρό!

    edit: brembo οι δαγκάνες! και τα δισκόφρενα το κάτι άλλο.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #295
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Ρε Βύρωνα είναι πολύ ωραίο για να κάθεται τόσο καιρό!

    edit: brembo οι δαγκάνες! και τα δισκόφρενα το κάτι άλλο.
    Οι δαγκάνες είναι από Tuono 1st gen αλλά τελικά δεν μπαίνουν με τίποτα. Μάλλον θα καταλήξω σε Brembo από Caponord που είναι με γλύστρα όμως...και δεν τα έχω σε εκτίμηση.

    Εύχομαι τα -80 κιλά που ζυγίζει το Srx απ΄το Capo να βοηθήσουν, για να φρενάρει αξιοπρεπώς.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #296
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.175
    Αρχικά δημιουργήθηκε από baron
    Οι δαγκάνες είναι από Tuono 1st gen αλλά τελικά δεν μπαίνουν με τίποτα. Μάλλον θα καταλήξω σε Brembo από Caponord που είναι με γλύστρα όμως...και δεν τα έχω σε εκτίμηση.

    Εύχομαι τα -80 κιλά που ζυγίζει το Srx απ΄το Capo να βοηθήσουν, για να φρενάρει αξιοπρεπώς.
    Μια χαρά θα είναι, και τα monster τέτοιες είχανε και ηταν μια χαρά και για πίστα.

    Αντε φτιάχτο ρε φίλε.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #297
    Δίτροχος Κένταυρος Το avatar του/της Gi_4ce
    Εγγραφή
    22/05/2008
    Μηνύματα
    1.133
    μαμεί. Απλά.

    ::Τάσος::
    παπιοανταλλακτικά, ζάντα πίσω για άφρικα και ανταλλακτικά απο ΑΧ-1 σε καλές τιμές λέμε...

  13. #298
    Εκδικητικό μέλος Το avatar του/της John Steed
    Εγγραφή
    05/03/2010
    Μηνύματα
    1.913
    Ομορφιά!
    "Qu ils mangent de la brioche"

  14. #299
    Ενα μικρό update μιας και έχει προχωρήσει το μηχανάκι αρκετά, αλλά δεν έχω ενημερώσει το thread.
    Καταρχήν το θέμα με τα προβλήματα των τροχών τελείωσαν και προχώρησε ως προτεραιότητα η θέση της εξάτμισης. Ο λόγος που την τράβηξα κάτω απ΄τη σέλα δεν έχει να κάνει με ss look, αλλά με το οτι ήθελα να την κρύψω όσο γίνεται για να μείνει "καθαρή" οπτικά η δεξιά πλευρά του srx.
    Φυσικά, τέτοιου είδους παρεμβάσεις δεν είναι απροβλημάτιστες καθώς ο σωλήνας που θα ανέβαινε από τις εξαγωγές προς το τελικό, περνούσε μέσα απ΄το φιλτροκούτι που μαζί είχε και την θέση για την μπαταρία. Το φιλτροκούτι έχει πάει περίπατο, μπαταρία θα μπει μια μικρή, βάση θα φτιαχτεί αλλού, και κάποιο κάλυμμα για τις εισαγωγές των carbs έπρεπε να φτιαχτεί για να μην μπαίνουν τα νερά του τροχού στα Keihin.

    Αλλά για να γίνουν αυτά, έπρεπε να τελειώσει το θέμα εξάτμιση...
    Ο Πέτρος της Race-Tech έκανε εξαιρετική δουλειά, και το αποτέλεσμα είναι το παρακάτω. Τελικό χρησιμοποίησα το ίδιο, αλλά με κάποιες αλλαγές.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pipe.jpg 
Προβολές:	651 
Μέγεθος:	88,4 KB 
ID:	257264

    Και κάπως έτσι θα δείχνει απ΄το πλάϊ. Πιθανότατα θα βαφτεί μαύρο για να κρυφτεί ακόμα περισσότερο

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pipe2.JPG 
Προβολές:	654 
Μέγεθος:	76,8 KB 
ID:	257265
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #300
    Και επιτέλους (μετά από 3 μήνες) έφθασε το πολυόργανο της Τ&Τ που είχα παραγγείλει από τον louis.de

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	TT.JPG 
Προβολές:	667 
Μέγεθος:	87,8 KB 
ID:	257267
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF