Σελίδα 20 από 25 ΠρώτοΠρώτο ... 101516171819202122232425 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 286 έως 300 από 367

Θέμα: ομαδα ΔΙαροια ΑΣτυνομιας..

  1. #286
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    άμα δεν δω wiki δεν πιστεύω τπτ.
    Δεν θέλω να πω περισότερα περί αυτού.
    Όταν ανταμωσουμε .
    Τα wiki. Κλπ είναι απο επίσημα στόματα που περιγράφουν το περίβλημα να φαίνεται ωραίο.
    Ακόμα και το ακατο αν ξεραθεί λίγο και πιάσει πετσα δεν μυρίζει,απο μέσα όμως.....

  2. #287
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ο shooter trooper......
    Πρέπει να βγάλανε καντηλες και οι 2. ......
    ο μπατσος shooter trooper.
    πλακα'πλακα!αυτος θα μας σωσει!
    ο εντυ με στολη μπαμ και κατω!κι ετς!

  3. #288
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Τα wiki. Κλπ είναι απο επίσημα στόματα που περιγράφουν το περίβλημα να φαίνεται ωραίο.

    όχι, αν ξέρεις κάτι να το πεις! ισχύει και για το γυροσκοπικό;
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  4. #289
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Η Διας εχει θρηνησει νεκρους ηδη απο ενοπλα περιστατικα και οι αριθμοι λενε οτι θα υπαρξουν και αλλοι γιατι απλα γραφουν πολλα χλμ.
    Επειδή ελάχιστες είναι οι κατηγορίες επαγγελμάτων που δεν έχουν θρηνήσει νεκρούς, από εναερίτες μέχρι και τους εγαζομένους στη ναυπηγοεπισκευαστική ζώνη, δεν το θεωρώ καν ως επιχείρημα.

    Αντίθετα, με πολύ συμπάθεια θα πρότεινα για τη μείωση των απωλειών η αστυνομία να βελτιώσει την εκπαίδευσή της στην τήρηση των κανόνων ασφαλείας και την προσέγγιση του ελεγχομένου, όπου πάσχει οικτρά. Από τον αρχηγό που με το κοστούμι αεράτος πάει να διαπραγματευτεί τετ-α-τετ με τον κακοποιό που κρατάει χειροβομβίδα επειδή τραβάνε τα κανάλια, μέχρι την αποκοπή από την υπόλοιπη ομάδα υποστήριξης πράγμα που συνεχώς επαναλαμβάνεται και δημιουργεί θύματα ξανά και ξανά.

    Ας ελπίσουμε ότι κάποτε θα μάθουν να το κάνουν. Ως τότε τα θύματα θα είναι επαναλαμβανόμενα και δεν φταίει το επάγγελμα.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  5. #290
    Αρχικά θα ήθελα να πω ότι βγάζει εμπάθεια ο τίτλος και θα ήθελα να πιστεύω ότι είναι από λάθος. Μοιάζει με τσουβάλιασμα, τα κλασικά, είναι όλοι γουρούνια κλπ... Και δεν το πιστεύω.

    Έχω κι εγώ "μπλεχτεί" στο παρελθόν μαζί τους. Ξεκίνησε από ασέβεια προς το πρόσωπό μου μετά από επεισόδιο εν κινήσει, κι ενώ στον έλεγχο ήμουν απόλυτα συνεργάσιμος και του μίλαγα στον πληθυντικό και του ζήταγα να με σεβαστεί, αυτός απαντούσε σε φάση "γιατί τι θα μου κάνεις ρε", "κάνε μόκο γιατί εκεί που θα σε χώσω δεν θα σε βρίσκει κανένας" κλπ... Το χειρότερο είναι όταν είπε (αφού δεν είχε καμμία παρανομία να μου προσάψει), οτι τα παιδιά εδώ (και έδειξε την υπόλοιπη ομάδα, 2 εικοσάχρονα και μία βλάχα κομπλεξικιά) μπορούν να επιβεβαιώσουν ότι μιλούσες με το κινητό καθώς οδηγούσες, και δεν φορούσες ζώνη. Τα οποία φυσικά ήταν ψευδή.

    Κατόπιν αυτού το χειρίστηκα διαφορετικά μόνο και μόνο για να απεμπλακώ από χειρότερα καθώς ο τύπος ήταν οπκε και αρνείτο να μου δώσει το οποιοδήποτε στοιχείο του, του εξήγησα ότι ένας εισαγγελέας μπορεί να βρεθεί γρήγορα μαζί μας να μας κάνει παρέα, και κάλεσα το 100 για να καταγγείλω την συμπεριφορά του. Έκανε κι αυτός το ίδιο, κάλεσε την άμεση δράση, και φυσικά ήρθαν για τη δική του κλήση και όχι για τη δική μου. Αφού έψαξαν στην κυριολεξία 10 ολόκληρα λεπτά σε ένα μικρό μπλοκάκι με ποινές και νόμους εικονογραφημένο, σαν λυσάρι του δημοτικού, για να βρουν κάτι να μου προσάψουν, μου προσήψαν μία ανεκδιήγητη κατηγορία και κλήση περί παρεμπόδισης οχήματος αμέσου ανάγκης, και μου είπε ότι είμαι τυχερός που δεν με γράφει και για τα "υπολοιπα".

    Ασχέτως που στο τμήμα απαλλάχτηκα από την κλήση η οποία τελικά σκίστηκε, αντιλήφθηκα ότι την εξουσία που τους δίνει το κράτος, αν θέλουν μπορούν να την χρησιμοποιήσουν πολύ άσχημα επάνω σου, κι ας μην φταις καθόλου. Παντού υπάρχουν κωλάνθρωποι, συνεπώς γιατί να λείπουν από την αστυνομία? Δυστυχώς όταν πέσεις επάνω τους ντρέπομαι που το λέω αλλά είσαι ανυπεράσπιστος, ειδικά αν είσαι μόνος χωρίς μάρτυρα, και το καλύτερο ειναι να φερθείς διπλωματικά. Είναι πιθανόν να πληγωθεί η αξιοπρέπειά σου, όμως αν μπλέξεις νομικά μαζί τους, το μόνο σίγουρο είναι ότι όταν εσύ θα τρέχεις σε δικαστήρια και υπηρεσίες εναντίον τους, ή για να υπερασπιστείς τη θέση σου, αυτοί θα είναι εκεί έξω και θα συνεχίζουν να εκτελούν κακώς την υπηρεσία τους καλυπτόμενοι από ένα κράτος που μοιάζει με τυφλό γίγαντα, και μια δικαιοσύνη που έχει χάσει τον ζυγό της....

  6. #291
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    959
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    Από τον αρχηγό που με το κοστούμι αεράτος πάει να διαπραγματευτεί τετ-α-τετ με τον κακοποιό που κρατάει χειροβομβίδα επειδή τραβάνε τα κανάλια, μέχρι την αποκοπή από την υπόλοιπη ομάδα υποστήριξης πράγμα που συνεχώς επαναλαμβάνεται και δημιουργεί θύματα ξανά και ξανά.

    Ας ελπίσουμε ότι κάποτε θα μάθουν να το κάνουν. Ως τότε τα θύματα θα είναι επαναλαμβανόμενα και δεν φταίει το επάγγελμα.
    Εισαι μαλλον στην εποχη του Ματει και που η εγκληματικοτητα ηταν χαλαουα.
    Πλεον ειδικα στο λεκανοπεδιο...ελαχιστοι δεν εχουν περασει σοβαρη εκπαιδευση.
    Αυτοι που πρεπει να εκπαιδευτουν ειναι και οι πολιτες φιλε μου.

    Εχει τυχει σε φιλο μου να κανει νοημα σε αμαξι να σταματησει και μολις τον σσταματησανε ο οδηγος βγηκε εξαλλος εξω να ζητησει τον λογο και φωναζε.
    Οι συναδελφοι (ζηταδες) βγαλανε οπλα αμεσως ...γιατι ακριβως δεν ξερεις ποτε με ποιον εχεις να κανεις.
    Ο οδηγος μπηκε χεσμενος μεσα στο αμαξι και με το που εγινε Παναγιτσα και εκτελεσε τις εντολες των αστυνομικων...αρχισε τις μαλακιες.

    Γιατι μου βγαλατε οπλο...ξερετε ποιος ειμαι γω...θα σας δειξω...και τετοια.

    Ο φιλος μου του εξηγησε οτι ετσι γινεται ο ελεγχος με καποιον που πεταγεται μεσα απο το αμαξι και γενικα του ειπε αν επιθυμει να πανε στο τμημα να καταθεσει μυνηση.

    ο οδηγος αφου τον ειδε ανετο κωλωσε φυσικα και αρνηθηκε...αλλα σαν κλασσικος Ελληναρας που θελει να εχει την τελευταια κουβεντα ειπε το Θεικο..."Ναι αλλα μου φωναξατε να σταματησω χωρις να μου πειτε ...παρακαλω" !!!.

    Καμμια ελπιδα...

  7. #292
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    8.005
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    Η ιστορια μας ελαβε χωρα εχθες (9-1) και περι ωρα 15:30 σε αυτό το σημειο κλπ κλπ !
    Το καλό καράτε Μικέ σαν θέλει υπομονή, επιμονή και αυτοσυγκέντρωση.
    Μην επιτρέπεις στο κάθε άσχετο να σου χαλά την προσύλωση στο καλό καράτε.
    Άσε τη βρόμα να κυλήσει από πάνω όπως το νερό της βροχής Μικέ σαν.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	EMPNEYSH-DRIVAS-PREPEI-NA-EISAI-POLY-SOFOS-GIA-NA-MH-THES-NA-GINEIS-TELEIOS.jpg 
Προβολές:	170 
Μέγεθος:	31,1 KB 
ID:	350192
    ανανήψαντας

  8. #293
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Δεν ανοιγεις διαλογο με τον πολιτη για κανενα λογο.
    Παραβιασε κοκκινο? Κληση και σπιτακι του κι ας βριζει μετα.
    Δεν δεχεται την παραβαση και βριζει και απειλει? Περιπολικακι και μεσα.
    Σε απειλησε ενστολος? Τα στοιχεια του και μυνηση. Οχι αναφορα για ΕΔΕ και τετοια.

    αυτη ειναι η ουσια απλα κι ομορφα χωρις πολλα μπλα μπλα
    Γιαννης

  9. #294
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dimmie_72
    Εγγραφή
    29/02/2012
    Μηνύματα
    1.468
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Εισαι μαλλον στην εποχη του Ματει και που η εγκληματικοτητα ηταν χαλαουα.
    Πλεον ειδικα στο λεκανοπεδιο...ελαχιστοι δεν εχουν περασει σοβαρη εκπαιδευση.
    Αυτοι που πρεπει να εκπαιδευτουν ειναι και οι πολιτες φιλε μου.

    Εχει τυχει σε φιλο μου να κανει νοημα σε αμαξι να σταματησει και μολις τον σσταματησανε ο οδηγος βγηκε εξαλλος εξω να ζητησει τον λογο και φωναζε.
    Οι συναδελφοι (ζηταδες) βγαλανε οπλα αμεσως ...γιατι ακριβως δεν ξερεις ποτε με ποιον εχεις να κανεις.
    Ο οδηγος μπηκε χεσμενος μεσα στο αμαξι και με το που εγινε Παναγιτσα και εκτελεσε τις εντολες των αστυνομικων...αρχισε τις μαλακιες.

    Γιατι μου βγαλατε οπλο...ξερετε ποιος ειμαι γω...θα σας δειξω...και τετοια.

    Ο φιλος μου του εξηγησε οτι ετσι γινεται ο ελεγχος με καποιον που πεταγεται μεσα απο το αμαξι και γενικα του ειπε αν επιθυμει να πανε στο τμημα να καταθεσει μυνηση.

    ο οδηγος αφου τον ειδε ανετο κωλωσε φυσικα και αρνηθηκε...αλλα σαν κλασσικος Ελληναρας που θελει να εχει την τελευταια κουβεντα ειπε το Θεικο..."Ναι αλλα μου φωναξατε να σταματησω χωρις να μου πειτε ...παρακαλω" !!!.

    Καμμια ελπιδα...
    όλο αυτό το σκηνικό που περιγράφεις, τι δείχνει;
    αδυνατώ να το καταλάβω ειδικά αν αναφέρεται σαν παράδειγμα, υπόδειγμα κλπ.
    σαν απλό καθημερινό συμβάν μόνο το βλέπω και απορώ που το αναφέρεις.

    η εκπαίδευση πρέπει να είναι συνεχής, προσαρμοσμένη στο πνεύμα της εποχής και ο έλεγχος να εκτελείται με ασφάλεια γιατί ποτέ δεν ξέρεις αν ο ελεγχόμενος είναι Ρώσος κακοποιός, Αφγανός διακινητής, Τούρκος δουλέμπορος η Έλληνας κάγκουρας.

    Αυτό που λέω για να γίνει αντιληπτό είναι ότι η πληθώρα των περιπτώσεων αστυνομικών θυμάτων προέρχεται είτε από κακό χειρισμό του ατομικού τους οπλισμού, είτε επειδή από σφάλμα τους αποκόπηκαν από την υπόλοιπη ομάδα σε καταδίωξη η έλεγχο και ο ύποπτος είχε όλη την ευχέρεια να τους πλήξει. Στο περιστατικό μάλιστα του σχολικού συγκροτήματος στη Γκράβα όπου απ την ομάδα των 10 για να αντιμετωπίσουν 2 κατέληξαν 2 εναντίον 2 και υπόλοιποι 8 αποκομμένοι, επιδικάστηκε πρόσφατα αποζημίωση στους συγγενείς του αστυνομικού ποσό 700.000€ που το πληρώνουμε εσύ, εγώ, όλοι μας. Και μόνο η σωματική επαφή που έγινε με ελεγχόμενο όπως προανέφεραν σαν περιστατικό μερικοί, δείχνει ότι η Αστυνομία είναι πολύυυυ μακρυά ακόμη κι απ τη βασική εκπαίδευση.

    Τι θα πει "να εκπαιδευτούν οι πολίτες" για να μη θρηνούν θύματα η να συμπεριφέρονται όπως πρέπει οι αστυνομικοί; Δεν το αντιλαμβάνομαι. Αν θεωρείς "χαλάουα" εγκληματικότητα κάποιον που κρατάει 3-4 ομήρους με απασφαλισμένη χειροβομβίδα, απειλεί, προειδοποιεί κλπ και πας να του πιάσεις και συζήτηση χαλάουα χωρίς καν να φοράς 1 αλεξίσφαιρο πολύ φοβάμαι ότι τζάμπα καίει η λάμπα.
    Grow old disgracefully




    Restoring Caponord

  10. #295
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tai Προβολή μηνύματος
    Οσο "νταξ εκανα μισ μαλακια δεν σου γσμησα την μανα" ειναι ο καθε ενας μας στην παρανομια που ΕΜΕΙΣ κρινουμε μικρη, αλλο τοσο " νταξ δεν τον δειραμε κιολα να ουμ" ειναι και η σημπεριφορα των ΔΙΑΣ που και αυτοι κρινουν οπως τους βολευει την αυστιροτητα. Γενημενοι και γαλουχιμενοι ΟΛΟΙ μας, στο οτι η τυπικοτιτα και η αυστιροτητα του νομου ειναι για τους αλλους.
    ρε τι κανεις εσυ στο moto
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  11. #296
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από g_m900 Προβολή μηνύματος
    Εισαι μαλλον στην εποχη του Ματει και που η εγκληματικοτητα ηταν χαλαουα.
    Πλεον ειδικα στο λεκανοπεδιο...ελαχιστοι δεν εχουν περασει σοβαρη εκπαιδευση.
    Αυτοι που πρεπει να εκπαιδευτουν ειναι και οι πολιτες φιλε μου.

    Εχει τυχει σε φιλο μου να κανει νοημα σε αμαξι να σταματησει και μολις τον σσταματησανε ο οδηγος βγηκε εξαλλος εξω να ζητησει τον λογο και φωναζε.
    Οι συναδελφοι (ζηταδες) βγαλανε οπλα αμεσως ...γιατι ακριβως δεν ξερεις ποτε με ποιον εχεις να κανεις.
    Ο οδηγος μπηκε χεσμενος μεσα στο αμαξι και με το που εγινε Παναγιτσα και εκτελεσε τις εντολες των αστυνομικων...αρχισε τις μαλακιες.

    Γιατι μου βγαλατε οπλο...ξερετε ποιος ειμαι γω...θα σας δειξω...και τετοια.

    Ο φιλος μου του εξηγησε οτι ετσι γινεται ο ελεγχος με καποιον που πεταγεται μεσα απο το αμαξι και γενικα του ειπε αν επιθυμει να πανε στο τμημα να καταθεσει μυνηση.

    ο οδηγος αφου τον ειδε ανετο κωλωσε φυσικα και αρνηθηκε...αλλα σαν κλασσικος Ελληναρας που θελει να εχει την τελευταια κουβεντα ειπε το Θεικο..."Ναι αλλα μου φωναξατε να σταματησω χωρις να μου πειτε ...παρακαλω" !!!.

    Καμμια ελπιδα...

    Άσε την έχουμε δει την εκπαίδευση, 17 σφαίρες με τον στόχο στα 10μ - με πλήρη ηρεμία (δεν σε απειλουν οι χάρτινοι στόχοι), και οι 17 το γάμο του καραγκιόζη. ΚΑΙ ΟΙ 17, ασφαλίτης ε; Όχι κανένας τροχονόμος.

    Στην εύλογη απορία μας, απάντησε ότι έχει να ρίξει απο τη σχολή.... Κλπ κλπ κλπ

    Αλλά πέρα απο τα όπλα που κουβαλάνε, καλό θα είναι να εκπαιδεύονται και στο πως μιλάνε και φέρονται στους εργοδότες τους, τους πολίτες δλδ. Δεν είναι όλοι κάφροι, υπάρχουν και οικογενειάρχες που δεν φοράνε κουστούμια κλπ.

    Ξέρεις πως αλλάζει ξαφνικά ένα όργανο όταν σταματάει κάποιο δικαστικό λειτουργό και του αποκαλύπτει ποιος/α είναι αφού έχει γίνει ο έλεγχος; Μόνο τα κλάματα δεν έβαλε το όργανο....

    Άσε, απο εκπαίδευση (δεν αναφαίρομαι σε ΟΠΚΕ, ΕΚΑΜ - εκεί είναι άλλη ιστορία) μηδέν (0).

    Αλλά δεν φταίνε τα όργανα, πάντα φταίει η ηγεσία, πολιτική και η φυσική.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #297
    Για τα εκαμ επετρεψε μου να διαφωνω.Ειναι το μοναδικο κομματι της αστυνομιας που εχει πραγματικη εκπαιδευση
    Lost on purpose..again

  13. #298
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.787
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ionized Προβολή μηνύματος
    Για τα εκαμ επετρεψε μου να διαφωνω.Ειναι το μοναδικο κομματι της αστυνομιας που εχει πραγματικη εκπαιδευση

    Σε τι διαφωνούμε δλδ;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  14. #299
    σε τιποτα... διαβασα οτι νανε σορρυ
    Lost on purpose..again

  15. #300
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της g_m900
    Εγγραφή
    15/12/2010
    Μηνύματα
    959
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimmie_72 Προβολή μηνύματος
    όλο αυτό το σκηνικό που περιγράφεις, τι δείχνει;
    αδυνατώ να το καταλάβω ειδικά αν αναφέρεται σαν παράδειγμα, υπόδειγμα κλπ.
    σαν απλό καθημερινό συμβάν μόνο το βλέπω και απορώ που το αναφέρεις.

    η εκπαίδευση πρέπει να είναι συνεχής, προσαρμοσμένη στο πνεύμα της εποχής και ο έλεγχος να εκτελείται με ασφάλεια γιατί ποτέ δεν ξέρεις αν ο ελεγχόμενος είναι Ρώσος κακοποιός, Αφγανός διακινητής, Τούρκος δουλέμπορος η Έλληνας κάγκουρας.

    Αυτό που λέω για να γίνει αντιληπτό είναι ότι η πληθώρα των περιπτώσεων αστυνομικών θυμάτων προέρχεται είτε από κακό χειρισμό του ατομικού τους οπλισμού, είτε επειδή από σφάλμα τους αποκόπηκαν από την υπόλοιπη ομάδα σε καταδίωξη η έλεγχο και ο ύποπτος είχε όλη την ευχέρεια να τους πλήξει. Στο περιστατικό μάλιστα του σχολικού συγκροτήματος στη Γκράβα όπου απ την ομάδα των 10 για να αντιμετωπίσουν 2 κατέληξαν 2 εναντίον 2 και υπόλοιποι 8 αποκομμένοι, επιδικάστηκε πρόσφατα αποζημίωση στους συγγενείς του αστυνομικού ποσό 700.000€ που το πληρώνουμε εσύ, εγώ, όλοι μας. Και μόνο η σωματική επαφή που έγινε με ελεγχόμενο όπως προανέφεραν σαν περιστατικό μερικοί, δείχνει ότι η Αστυνομία είναι πολύυυυ μακρυά ακόμη κι απ τη βασική εκπαίδευση.

    Τι θα πει "να εκπαιδευτούν οι πολίτες" για να μη θρηνούν θύματα η να συμπεριφέρονται όπως πρέπει οι αστυνομικοί; Δεν το αντιλαμβάνομαι. Αν θεωρείς "χαλάουα" εγκληματικότητα κάποιον που κρατάει 3-4 ομήρους με απασφαλισμένη χειροβομβίδα, απειλεί, προειδοποιεί κλπ και πας να του πιάσεις και συζήτηση χαλάουα χωρίς καν να φοράς 1 αλεξίσφαιρο πολύ φοβάμαι ότι τζάμπα καίει η λάμπα.
    θα πει οτι στο Αμερικα βαλανε καμερες στα περιπολικα για να δειχνουν καθε φορα ποιος φταιει. Εδω εμεις ειμαστε θιγμενοι και μας βαζουν χερι στα προσωπικα δεδομενα αλλα ολοι τραβανε βιντεακια με καμερουλες κινητων.

    καλα στα λεω.
    Εκπαιδευμενος ειμαι και εγω και δεν ειμαι στον δρομο.
    εχω περασει καμποσες αλλα καμμια δεν σε προετοιμαζει για τον διαλογο με τον πολιτη.

    ειναι περισσοτερα τα περιστατικα οπου αστυνομικος χτυπηθηκε απο οπλο κακοποιου παρα το αντιθετο και αυτο οφειλεται στη σωστη χρηση του που οφειλεται και στην εκπαιδευση.
    Δυστυχως το περιστατικο με τον Ματει που μας παει 20 χρονια πισω περιγραφει μια αστυνομια που δεν εχει καμμια σχεση με τοτε.

    Τοτε στο σωμα δεν υπηρχε διαπραγματευτης σαν ειδικοτητα και ειδαμε τα αποτελεσματα.
    Αυτο ηταν και το εναυσμα να σταλθουν στο εξωτερικο και να εκπαιδευθουν καποιοι.

    Θυμασαι το περιστατικο με το λεωφορειο στον Μαραθωνα? αυτο ηταν αποτελεσμα του διαπραγματευτη και του σκοπευτη.
    Εκπαιδευση λεγεται αυτο.

    το οτι ολοι μας εχουμε εμπειριες απο τη συμπεριφορα της αστυνομιας δεν σημαινει οτι ειναι και το σωμα ανεκπαιδευτο.
    Το οτι δεν ξερετε πως δουλευει η Αμεση Δραση δεν ειναι κριτηριο σχολιασμου για αναικανοτητα ολης της αστυνομιας...λογω των Ματ.

    Τεσπα δεν θα βγαλουμε ακρη οποτε ας μην ανοιγουμε περισσοτερο τη συζητηση.

Παρόμοια θέματα

  1. Δηλωστε Την Ομαδα Σασ
    από karelis στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 144
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2005, 05:53
  2. Ομαδα Αιματοσ Στα Κρανη.
    από maintenance στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2005, 19:03
  3. Έσκισε η ομάδα!!!
    από stako στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2005, 08:38
  4. να και κατι απο ομαδα εψιλον
    από wolfman13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 16:18
  5. Η ομάδα του Μαραντόνα...
    από superfour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 20:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF