Σελίδα 21 από 47 ΠρώτοΠρώτο ... 11161718192021222324252631 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 301 έως 315 από 705

Θέμα: πολλα και ενδιαφεροντα για τα διοδια..

  1. #301
    Άκου, βλέπε, σώπαινε... Το avatar του/της low pass
    Εγγραφή
    17/06/2013
    Μηνύματα
    25
    Μπορεί να το καλύψει αν ξέρει πως καταγράφεται. Πόσα πρεζόνια όμως έχουν το νου τους για κάμερα;

  2. #302
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.930
    Δε ξέρω που μένεις φίλε αλλα ελάχιστα ειναι τα περιστατικά στο κέντρο της Αθήνας απο κλοπές με πρεζόνια το να μου στήνεις κάμερα καθε 5 μέτρα με την αιτιολογία της ρύθμισης κυκλοφορίας ειναι απλα αστεία. Σιγα σιγά ενα ενα τα ατομικά(μετα τα εργασιακά) εξαφανίζονται στο βωμό της ''ασφάλειας''.
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

  3. #303
    Α, γι αυτό δεν έχει κίνηση και μποτιλιαρισμα στον δρόμο... Οι κάμερες...

  4. #304
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/09/2011
    Μηνύματα
    320
    Κάμερες παντού , γιατί , όπως μου εξηγούσε φίλος , ουρολόγος , αν υπήρχαν , θα είχαμε πλήρη στατιστικά στοιχεία για τον μέσο όρο ηλικίας εμφάνισης συμπτωμάτων «προστάτη»

  5. #305
    Παντως τα homemade videos κανουν θραυση......
    πουτσ@@@@@@@@@

  6. #306
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.892
    Στο μόνο που χρησιμεύουν οι κάμερες είναι στις κλήσεις και στην οδική ασφάλεια.
    Από εκεί και πέρα για λόγους ασφαλείας δεν έχουν καμιά χρησιμότητα (εκτός του διορίζουμε ένα κοπάδι σε ειδική υπηρεσία να ξύνεται).
    Ε μπορεί να προκύψει και κάνα ενδιαφέρον βίντεο κλοπής (που ποτέ δεν θα διαλευκανθεί βέβαια)

  7. #307
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.235
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Παντως τα homemade videos κανουν θραυση......
    Ακριβως

    Μη σου πω οτι θα ξηλωσουν και τις ηδη υπαρχουσες αφου ετσι κι αλλιως... προθυμοποιουμαστε μονοι μας.

  8. #308
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    κάμερες; οδική ασφάλεια;

    βλέπετε/ακούτε να οδηγάνε καλύτερα;

    για στατιστικά κ για κλήσεις είναι._
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  9. #309
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Στο μόνο που χρησιμεύουν οι κάμερες είναι στις κλήσεις και στην οδική ασφάλεια.
    Από εκεί και πέρα για λόγους ασφαλείας δεν έχουν καμιά χρησιμότητα (εκτός του διορίζουμε ένα κοπάδι σε ειδική υπηρεσία να ξύνεται).
    Ε μπορεί να προκύψει και κάνα ενδιαφέρον βίντεο κλοπής (που ποτέ δεν θα διαλευκανθεί βέβαια)
    Στεφανε,το εχω ξαναγραψει σε καποιο θεμα, προσφατα μου ζητηθηκε απο την αστυνομια να τους δωσω τα αντιγραφα απο τις καμερες μου,για να δουνε καποια στοιχεια για ατυχημα με εγκαταλειψη θυματος.

    Το θυμα απο το σοκ,δεν θυμοτανε σε ποιο ακριβως σημειο ειχε γινει το ατυχημα.Τελικα οι καμερες ειχανε παρει ολο το συμβαν και ο αλητης που χτυπησε τον ποδηλατη εντοπιστηκε και μπουζουριαστηκε.

  10. #310
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Στεφανε,το εχω ξαναγραψει σε καποιο θεμα, προσφατα μου ζητηθηκε απο την αστυνομια να τους δωσω τα αντιγραφα απο τις καμερες μου,για να δουνε καποια στοιχεια για ατυχημα με εγκαταλειψη θυματος.

    Το θυμα απο το σοκ,δεν θυμοτανε σε ποιο ακριβως σημειο ειχε γινει το ατυχημα.Τελικα οι καμερες ειχανε παρει ολο το συμβαν και ο αλητης που χτυπησε τον ποδηλατη εντοπιστηκε και μπουζουριαστηκε.
    Γουστάρω τρελά!!!!!!

  11. #311
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από low pass Προβολή μηνύματος
    Θάνατος στις κάμερες δηλαδή;
    Αν σε περίπτωση σου φάνε τη μηχανή δεν θα ψάξεις να βρεις υλικό απο κάποια κοντινή κάμερα;
    Δεν θα κάνεις το ίδιο αν πέσεις θύμα τροχαίου κ σε εγκαταλείψουν;
    Αν αποπειραθούν να σε ληστέψουν-χτυπήσουν-μαχαιρώσουν στο δρόμο για 20 γιούρω;
    ΑΝ... κ πάει λέγοντας.

    όπως είπε κ ένας σύντροχος νωρίτερα, δε μας πειράζει που ανεβάζουμε όλα τα στοιχεία μας στο fb κ τα βλέπει ο καθένας, οι κάμερες του δρόμου μας πείραξαν;
    Ρε καλά μου παιδιά γιατί μια πρόταση κάποιου την κάνετε λάστιχο?

    Είπα εγώ πουθενά κατάρα στις κάμερες και να ξηλωθούν όλες? Είπα οτι πρέπει να μπει ένα όριο στην αυθαιρεσία των δυνατών να κοντρολάρουν τις ζωές μας κουμπώνοντας παντού κάμερες
    "τήρησης της τάξης"
    (παράνομης είσπραξης διοδίων σε δρόμου που ακόμα χτίζονται από τον καιρό του Νώε ενώ τους πλήρωναν οι πατεράδες μας και θα τα πληρώνουν και τα εγγόνια μας και ακόμα δρόμος δε θα έχει τελειώσει)

    Οι κάμερες διαχείρισης κυκλοφορίας καλά κάνουν και υπάρχουν και σε προειδοποιούν για τροχαίο που έχει γίνει παρακάτω σε συνεργασία με τις φωτεινές επιγραφές για παράδειγμα.
    Τόσο δυσνόητα είναι τα πράγματα?

  12. #312
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από low pass Προβολή μηνύματος
    όπως είπε κ ένας σύντροχος νωρίτερα, δε μας πειράζει που ανεβάζουμε όλα τα στοιχεία μας στο fb κ τα βλέπει ο καθένας, οι κάμερες του δρόμου μας πείραξαν;
    Τα άλλα που είπες είναι οκ, αλλά αυτό δεν είναι οκ.

    Αν εγώ τη βρίσκω να σφαλιαρίζω τον εαυτό μου όποτε εγώ θέλω, αυτό δεν δίνει το δικαίωμα σε κανέναν να με σφαλιαρίσει... και πολύ περισσότερο δεν δίνει το δικαίωμα στο κράτος να πάρει λεφτά από εμένα, εσένα και όλους, για να αγοράσει μπράβους να μας σφαλιαρίζουν όλους, όποτε το κράτος θέλει.

    edit: α, και παρεπιπτόντως, καλώς ήρθες!

    (είναι δω ο blitzy?)
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  13. #313
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    23/08/2015
    Μηνύματα
    1.093
    ας βαλουν χίλιες καμερες σε όποιο δημόσιο χώρο θέλουν, δεν με πειράζει καθόλου, όποιον κανει βλακείες πειράζει.

    και μιας και θιχτηκε το θεμα, το fb/instag/κλπ και οι μυστικές υπηρεσίες συνεργάζονται, οποτε προσεχετε τι ανεβάζετε μέσα. Έχουν γεμίσει και με εφαρμογες "cloud" που καλό είναι να απενεργοποιείτε. Ακόμα και οι καμερες στα ταμπλετ/κινητα/λαπτοπ εχουν cloud εφαρμογες που είναι δυνατό αμα θέλει κάποιος να στελνουν εικόνα ακόμα και αν δεν το ξερετε

  14. #314
    Για σιγά ρε σύντροχοι.
    Τρομοκράτες είμαστε και δεν θέλουμε κάμερες;
    Έχουμε να κρύψουμε κάτι;

  15. #315
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Η συχνότητα που παραγγελνω πιτόγυρα μπορεί να τους τρομάξει πάντως.

    Αλλά αυτά που λέτε εδώ τα έχει πει και Παλιότερα η Σαμπρινα στη eurovision.

Παρόμοια θέματα

  1. Αδολφος για τα διοδια...
    από NameUser στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2011, 17:37
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2010, 00:56
  3. Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2009, 22:03
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2006, 20:55
  5. ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΔΙΑ....
    από HELLSPIRIT στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2005, 23:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF