Σελίδα 21 από 35 ΠρώτοΠρώτο ... 11161718192021222324252631 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 301 έως 315 από 525

Θέμα: Σκεψεις Σερβιας.....2η διεθνης σιδεροκωλη.

  1. #301
    Για σκοπιά Σερβια περνάς απλα με καινούργια
    Ταυτότητα άδεια κανονική όχι χαρτί Α4
    Πράσινη κάρτα απο την ασφαλιστική σε πράσινο χαρτι
    Τα διόδια των Σκοπίων δεχοντε νομίσματα των 50λεπτων 1 και 2 ευρώ όχι πιο ψιλά στην Σερβία τα διόδια δέχονται ευρώ αλλά και visa προχτες γύρισα και τα έχω προσφατα

  2. #302
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    09/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikolas1709 Προβολή μηνύματος
    Για σκοπιά Σερβια περνάς απλα με καινούργια
    Ταυτότητα άδεια κανονική όχι χαρτί Α4
    Πράσινη κάρτα απο την ασφαλιστική σε πράσινο χαρτι
    Τα διόδια των Σκοπίων δεχοντε νομίσματα των 50λεπτων 1 και 2 ευρώ όχι πιο ψιλά στην Σερβία τα διόδια δέχονται ευρώ αλλά και visa προχτες γύρισα και τα έχω προσφατα
    Αυτό είναι ενημέρωση!!! Τέλεια, να έχουμε και ψιλά μαζί για διόδια λοιπόν. Δε ξέρω αν μπορεί να πληρώνει ένας για περισσότερα μηχανάκια, για να είμαστε πιο βολικά.
    Αναμένοντας την Πέμπτη από το μπαλκόνι μου και πίνοντας τον Σαββατιάτικο Φράπε!

  3. #303
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2016
    Μηνύματα
    8
    το τέλειο thread, θέλω να κάνω το ταξίδι κατά το δεκέμβρη. οπότε θέλουμε πράσινη κάρτα, καινούργια ταυτότητα, και κανονική άδεια κυκλοφορίας, και ίσως διαβατηριο.

    και ειχα σκοπό να ξεκινήσω με μια ταυτότητα. . . .

    από βουλγαρία περνάω μόνο με ταυτότητα για να μην τρέχω σε υποργεια κεπ και τελωνεία?

    edit-> μολις πηρα τηλεφωνο στο τελωνείο των ευζώζων, ταυτότητα και πράσινη κάρτα από την ασφαλιστική (αυτή την βγάζω πάντα με την ασφάλεια, μπορεί να μου τη βαρέσει σε λίγες ώρες να πεταχτώ μια μέχρι νορβηγία :P ). η άδεια κυκλοφορίας Α4, πιάνετε κανονικα και με το νόμο
    Τελευταία τροποποίηση από nikosk0; 17/09/2016 στις 10:49.

  4. #304
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TimosV Προβολή μηνύματος
    Αυτό είναι ενημέρωση!!! Τέλεια, να έχουμε και ψιλά μαζί για διόδια λοιπόν. Δε ξέρω αν μπορεί να πληρώνει ένας για περισσότερα μηχανάκια, για να είμαστε πιο βολικά.
    Αναμένοντας την Πέμπτη από το μπαλκόνι μου και πίνοντας τον Σαββατιάτικο Φράπε!
    ενας Σερβος φιλος εδω στην συμπρωτευουσα ο οποιος ανεβαινει-κατεβαινει 3-4 φορες τον μηνα Θεσνικη-Βελιγραδι οταν του ειπα γαι διοδια τι και πως μου απαντησε εντελως φυσιολογικα για αυτα των Σκοπιων.....Δεν θα τα μπιστολιασετε;Θα πληρωσετε;
    Λεγοντας μου σε 2η φαση οτι ποτε με το GS δεν εχει πληρωσει.Βαλκανια ρε ολοι απο το ιδιο φωτοτυπικο βγηκαμε!

  5. #305
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.389
    ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ

    Νέα εναλλακτική διαδρομή μέσω Βουγλαρίας και πέρασμα στην Σερβία, από το μικρό νότιο τελωνείο του Dolno Uyno. Ανεβαίνουμε προς Σόφια αλλά λίγο μετά το Blavoegrad στρίβουμε βορειοδυτικά και περνάμε Σερβία από το νότιο πέρασμα. Ετσι γλυτώνουμε την καθυστέρηση του τελωνείου από Fyrom προς Serbia και οδηγούμε σε τρομερή φύση, θα δούμε και την λίμνη Vlasina.

    Αυτή την διαδρομή την είχαν κάνει σε Μέγκα Τέστ, στο περιοδικό ΜΟΤΟ και είχαν γράψει ότι είναι πολύ όμορφη.

    Επειδή στην παρέα θα εχουμε και πιο μικρές μηχανές, μια τέτοια διαδρομή βολεύει να κινηθούμε παρέα σαν ομάδα. Επίσης δεν θα πεθάνουμε από την βαρεμάρα της Εθνικής.

    https://www.google.gr/maps/dir/40.69...43.3209022!3e0


    Προυπόθεση οι Αθηναίοι να φύγουμε στις 6 το πρωί και να κινηθούμε ως την Θεσσαλονίκη χωρίς πολλές καθυστερήσεις.

  6. #306
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    09/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ

    Νέα εναλλακτική διαδρομή μέσω Βουγλαρίας και πέρασμα στην Σερβία, από το μικρό νότιο τελωνείο του Dolno Uyno. Ανεβαίνουμε προς Σόφια αλλά λίγο μετά το Blavoegrad στρίβουμε βορειοδυτικά και περνάμε Σερβία από το νότιο πέρασμα. Ετσι γλυτώνουμε την καθυστέρηση του τελωνείου από Fyrom προς Serbia και οδηγούμε σε τρομερή φύση, θα δούμε και την λίμνη Vlasina.

    Αυτή την διαδρομή την είχαν κάνει σε Μέγκα Τέστ, στο περιοδικό ΜΟΤΟ και είχαν γράψει ότι είναι πολύ όμορφη.

    Επειδή στην παρέα θα εχουμε και πιο μικρές μηχανές, μια τέτοια διαδρομή βολεύει να κινηθούμε παρέα σαν ομάδα. Επίσης δεν θα πεθάνουμε από την βαρεμάρα της Εθνικής.

    https://www.google.gr/maps/dir/40.69...43.3209022!3e0


    Προυπόθεση οι Αθηναίοι να φύγουμε στις 6 το πρωί και να κινηθούμε ως την Θεσσαλονίκη χωρίς πολλές καθυστερήσεις.
    Ποποπο φουριόζος μπήκες.!! Καφέ ήπιες??
    Δε ξέρω οι άλλοι Αθηναίοι, αλλά εγώ, μόνο και μόνο από την περιγραφή, είμαι μέσα!!!
    Γέροντα η ευχή!!!

  7. #307
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TimosV
    Εγγραφή
    09/05/2016
    Μηνύματα
    149
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TimosV Προβολή μηνύματος
    Ποποπο φουριόζος μπήκες.!! Καφέ ήπιες??
    Δε ξέρω οι άλλοι Αθηναίοι, αλλά εγώ, μόνο και μόνο από την περιγραφή, είμαι μέσα!!!
    Γέροντα η ευχή!!!
    Πω πω πω

    Οχι


    Ποποπο





    Ολο λαθη κάνω

  8. #308
    Εσυ ο πιο πανω μας εχεις πηδηξει, ναι;
    πουτσ@@@@@@@@@

  9. #309
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    564
    μαζι σου kordix για ποσα παραπανω χιλιομετρα μιλαμε?αν παμε απο την βουλγαρια θα κανουμε κ την μικρη παρακαμψη που ελεγες πιο πανω η οχι?
    ..without engineers, science is just philosophy..

  10. #310
    Αγορια τις προβλεψεις καιρου τις κοιτατε καθολου ΠΡΙΝ πειτε/προτεινετε το οτιδηποτε;

    Τζαστ ασκινγκ
    πουτσ@@@@@@@@@

  11. #311
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.389
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    Αγορια τις προβλεψεις καιρου τις κοιτατε καθολου ΠΡΙΝ πειτε/προτεινετε το οτιδηποτε;

    Τζαστ ασκινγκ

    Ναι αλλά είναι νωρίς ακόμα. Το ότι θα φάμε βροχή σε κάποια σημεία είναι δεδομένο, τέλη Σεπτέμβρη στα βαλκάνια και να μη βραχούμε χλωμό το κόβω.

  12. #312
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.389
    Τα χιλιόμετρα βγαίνουν πάνω κάτω τα ίδια, απλά βγαίνει σε περισσότερο χρόνο . Κάτσε να δούμε και προβλέψεις καιρού Τρίτη - Τετάρτη.

  13. #313
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Οτι και να λενε τα sites για τον καιρο,μεσα δεν προκειτε να πεσουνε.Στα Βαλκανια ο καιρος αλλαζει στο λεπτο.Τα αδιαβροχα μαζι σας και αν χρειαστει κοβεται λιγο ταχυτητα η και κανενα κομματι της διαδρομης.

    Μην σας αγχωνει ο καιρος και πατε οπως σας παει.




    Υ.Γ.Και να μου προσεχεται τον Σπυρακο,μην μαθω οτι τρεχει η μυτουλα του,γιατι θα ψαχνεται τρυπα να κρυφτειτε.

  14. #314
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της virus
    Εγγραφή
    21/02/2009
    Μηνύματα
    2.382
    σιγουρα μια τετοια διαδρομη θελει νωριτερη εκκινηση διοτι ειναι στριφτερη στο τελος της (παραγοντας κουραση) και δεν ξερουμε τι καθυστερηση θα φαμε στα τελωνεια. ειναι προκληση ομως.
    Γιαννης

  15. #315
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kordix Προβολή μηνύματος
    Τα χιλιόμετρα βγαίνουν πάνω κάτω τα ίδια, απλά βγαίνει σε περισσότερο χρόνο . Κάτσε να δούμε και προβλέψεις καιρού Τρίτη - Τετάρτη.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Pan (dvs) Προβολή μηνύματος
    Οτι και να λενε τα sites για τον καιρο,μεσα δεν προκειτε να πεσουνε.Στα Βαλκανια ο καιρος αλλαζει στο λεπτο.Τα αδιαβροχα μαζι σας και αν χρειαστει κοβεται λιγο ταχυτητα η και κανενα κομματι της διαδρομης.

    Μην σας αγχωνει ο καιρος και πατε οπως σας παει.




    Υ.Γ.Και να μου προσεχεται τον Σπυρακο,μην μαθω οτι τρεχει η μυτουλα του,γιατι θα ψαχνεται τρυπα να κρυφτειτε.
    το να φας μία βροχή κάπου σε μία διαδρομή δεν είναι θέμα....

    το να ανέβεις 600 χιλιομετρα και να έχεις επιλέξει τα υπολοιπα 300 σε μία διαδρομή που και πιο απαιτητική είναι αλλά και πιο βρόχινη είναι ενα θέμα....
    τι να το κάνεις να είναι πιο γραφική αν είναι να οδηγάς και ο νους σου να είναι στο δρόμο επειδή βρέχει?
    ταλαιπωρία είναι, τίποτε άλλο. έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον....

    σίγουρα οι προβλέψεις αλλάζουν αλλά από το πρωι που τσέκαρα, η αλλαγή, δυστυχώς, δεν είναι καθόλου αμελητέα. για μένα πάντα.

    τεσπα, εγώ είπα τη θέση μου και στον καφέ που βρεθήκαμε, νωρίς είναι ακόμα, ας ελπισουμε οτι όλα θα πάνε καλά.
    πουτσ@@@@@@@@@

Παρόμοια θέματα

  1. 1η διεθνής σιδερόκωλη?
    από kordix στο forum Προορισμοί
    Απαντήσεις: 456
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2016, 21:23
  2. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 16:06
  3. 2η Έκθεση Μοτοσυκλέτας
    από Wizard13 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 77
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2004, 22:28
  4. Καποιες σκεψεις που εχω ξαναγραψει
    από PALADIN στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2004, 13:24
  5. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2004, 16:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF