Σελίδα 22 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 1217181920212223242526273272122522 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 316 έως 330 από 9987

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #316
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Η κλικα !!!!


    Ειλικρινα...αρκετα ατομα....παλιοι εδω μεσα...που αλλοι εχουν αποχωρισει εδω και καιρο...κι αλλοι ριχνουν σιωπηλα καμια ματια στη χαση κα ιστη φεξη
    ολοι τους με το ιδιο παραπονο εχουν φυγει...και για τους ιδιους λογους πανω-κατω.
    Μην με ρωτησεις...ειμαι σιγουρος πως ξερεις.
    Και παντα εμπλέκεται το ιδιο ατομο.


    Ευτυχως η αληθεια ειναι οτι οι πραγματικες βολτες και οι καλες παρεες συνεχιζονται κανονικα και εκτος moto.gr
    απλα δεν δημοσιευονται (πια) εδω
    Αυτό που τα πάντα όλα τα γνωρίζουν όλοι οι μοντς με εντυπωσίαζε πάντα...
    Τελευταία τροποποίηση από sniper; 05/07/2017 στις 15:03.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #317
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μικe777 Προβολή μηνύματος
    τι να ανακαλεσω την αποψη μου εγραψα γενικα μιλησα δεν αναφερομουνα καπου συγκεκριμενα!!
    Αν θεωρείς ότι εδώ μέσα επικρατεί φασισμος αφενός είναι προσβλητικό αφετέρου είναι φασιστικό να πιστεύεις ότι επειδή έβαλες ενα username και ένα password μπορείς να λες ότι το μοτο ή το κάθε μοτο είναι φασιστικό.

    Σε μια παρέα πχ είσαι μέλος αν έχεις κοινή συνισταμένη, αν όχι πας σε άλλη παρέα.

  3. #318
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MikeG Προβολή μηνύματος
    Αν θεωρείς ότι εδώ μέσα επικρατεί φασισμος αφενός είναι προσβλητικό αφετέρου είναι φασιστικό να πιστεύεις ότι επειδή έβαλες ενα username και ένα password μπορείς να λες ότι το μοτο ή το κάθε μοτο είναι φασιστικό.

    Σε μια παρέα πχ είσαι μέλος αν έχεις κοινή συνισταμένη, αν όχι πας σε άλλη παρέα.
    κανονικα αν ηθελα να το ψαξω υπαρχουν κι αλλοι τροποι με πιανεις?
    κι εσυ πισω απο μια μασκα κρυβεσαι αλλα εχε χαρη που βαριεμαι
    ειναι παρανομο και καταχρηστικο να γεμιζεις με σπαμ το μαιλ μου και δεν μπορω να κανω οριστικη διαγραφη
    καταλαβες?αλλα εχε χαρη που ζουμε στην χωρα της φαιδρας πορτοκαλεας

  4. #319
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μικe777 Προβολή μηνύματος
    ειναι παρανομο και καταχρηστικο να γεμιζεις με σπαμ το μαιλ μου και δεν μπορω να κανω οριστικη διαγραφη
    Wat?!

    Ρε Mike, σπαμάρεις το παιδί;
    Life begins at 45°.

  5. #320
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Wat?!

    Ρε Mike, σπαμάρεις το παιδί;
    Προσπαθώ ρε φιλε να του πω ότι κέρδισε 1 δις δολάρια Ζανζιβαρης αλλά δε τα θέλει

  6. #321
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Wat?!

    Ρε Mike, σπαμάρεις το παιδί;
    Είναι που δεν ξέρει ότι πάτησε το κομβίον ενημέρωσης με mail για τις απαντήσεις στα θρεντ. Ή όντως ο Μιχαλάκης τον σπαμμάρει.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #322
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.117
    Αν εννοεί ότι τον σπαμάρει το φόρουμ, έχει πάντα την επιλογή να το ρυθμίσει ώστε να μην τον σπαμάρει. Τίποτα παράνομο και καταχρηστικό σε κάτι που σου δίνεται επιλογή. Και, φυσικά, υπάρχει πάντα η δυνατότητα απενεργοποίησης του λογαριασμού. Διαγραφές λογαριασμών, λυπούμαστε, δεν κάνουμε. Βλέπετε να κάνει διαγραφές ο Zuckerberg; Τα στοιχεία σας είναι πολύτιμα.
    Life begins at 45°.

  8. #323
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Η κλικα !!!!


    Ειλικρινα...αρκετα ατομα....παλιοι εδω μεσα...που αλλοι εχουν αποχωρισει εδω και καιρο...κι αλλοι ριχνουν σιωπηλα καμια ματια στη χαση κα ιστη φεξη
    ολοι τους με το ιδιο παραπονο εχουν φυγει...και για τους ιδιους λογους πανω-κατω.
    Μην με ρωτησεις...ειμαι σιγουρος πως ξερεις.
    Και παντα εμπλέκεται το ιδιο ατομο.

    Ευτυχως η αληθεια ειναι οτι οι πραγματικες βολτες και οι καλες παρεες συνεχιζονται κανονικα και εκτος moto.gr
    απλα δεν δημοσιευονται (πια) εδω
    γιατι μιλατε παντα με γριφους και υπονοουμενα οταν ειναι να κατηγορησετε καποιον και δεν το λετε ξεκαθαρα;
    αυτο δεν μπορω να το καταλαβω,γενικα,οχι μονο εδω μεσα.(το εχουν κανει κι αλλοι απλα εισαι ο τελευταιος γιαυτο πιανομαι απο εσενα).
    και στην τελικη αν ο μοντ το ξερει,πες το να το μαθει και ο απλος χρηστης,να ξεστραβωθει,να μαθει,να εχει αποψη.
    πραγματικα θα ηθελα να μιλαμε ξεκαθαρα για το τι μας χαλαει,στην προκειμενη περιπτωση,στο μοτο.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  9. #324
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Μικe777 Προβολή μηνύματος
    .... αλλα εχε χαρη που ζουμε στην χωρα της φαιδρας πορτοκαλεας
    Ξέχασες την εαρινή ραστώνη
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  10. #325
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.084
    Δεν ξερω τι εγινε αλλα αυτο με τα ποστ που σβήνονται δεν γινετε σε κανενα φορουμ και ειμαι γραμμενος σε 30-40 τουλάχιστον. Σε κάποια ενημερώνεσαι με μειλ πάντως.

  11. #326
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.117
    Εννοείς ότι μπαίνεις σε 30-40 φόρουμ που δε γίνεται moderating; Ναι, αυτό είναι πολύ εύκολο για όλους.
    Life begins at 45°.

  12. #327
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.084
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εννοείς ότι μπαίνεις σε 30-40 φόρουμ που δε γίνεται moderating; Ναι, αυτό είναι πολύ εύκολο για όλους.
    Σε ολα τα μεγαλα φορουμ μοτοσυκλετας της Αμερικής. Ποστ χωρις προσβλητικό περιεχομενο δεν σβήνονται. Εκει τρως ομως ευκολο μπαν για ρατσισμο/θρησκεία /βρισιδια κτλ.

  13. #328
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.117
    Άρα αντί να σβήνουν ποστ, ρίχνουν μπαν. Εγώ προτιμώ να σβήσω ένα ποστ ή να διορθώσω το επίμαχο σημείο του, παρά να διώξω κάποιον. Όπως το βλέπει κανείς... Το σίγουρο είναι ότι φόρουμ χωρίς moderating ΔΕΝ υφίσταται. Είτε θα είναι πολύ κλειστό/παρεΐστικο και θα βασίζεται στον αμοιβαίο σεβασμό των μελών, είτε θα είναι ένα τεράστιο μπουρδέλο. Συνήθως συμβαίνει το δεύτερο.

    Τα οφτόπικ τι τα κάνουν; Τα μεταφέρουν σε άλλο θέμα; Απλά εκτροχιάζεται η συζήτηση και δεν ενδιαφέρεται κανείς; Από περιέργεια ρωτάω, ψάχνω λύσεις.
    Life begins at 45°.

  14. #329
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2009
    Μηνύματα
    892
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν εννοεί ότι τον σπαμάρει το φόρουμ, έχει πάντα την επιλογή να το ρυθμίσει ώστε να μην τον σπαμάρει. Τίποτα παράνομο και καταχρηστικό σε κάτι που σου δίνεται επιλογή. Και, φυσικά, υπάρχει πάντα η δυνατότητα απενεργοποίησης του λογαριασμού. Διαγραφές λογαριασμών, λυπούμαστε, δεν κάνουμε. Βλέπετε να κάνει διαγραφές ο Zuckerberg; Τα στοιχεία σας είναι πολύτιμα.
    μεσιε μπλιτζ ο Zuckerberg κάνει διαγραφές εχεις το δικαιωμα οριστικης διαγραφης
    anyway αν εισαι ανεπιθυμητος σε μια παρεα δεν ασχολεισαι απλο ειναι γιατι να γραφεις αμα σε κοροιδευουν
    εσυ εισαι ο εαυτος σου οπως ολοι
    δεν μου αρεσει το κουβαδακι μου και σε αλλη παραλια!!υπαρχουν κι αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια!

  15. #330
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Μήτσε δεν ήταν πμ, ήταν γραμμένο δημόσια, εντός του νήματος (όπου και το βρήκα πριν λίγα λεπτά), το είχαν δει όλοι όσοι διάβαζαν τότε και προφανώς το είχες δει και εσύ αφού απάντησες, σου είχα πει τι και γιατί και τότε δεν είχες αντίρρηση. Τώρα για να πεις την κουβέντα σου, έχεις και αντίρρηση και μιά απ' όλα.

    Αλλά η αλήθεια είναι πως τώρα λες ψέμματα για το νήμα της εκδρομής σου και πως το χειρίστηκες λάθος από δική σου παρεξήγηση (προφανώς γιατί δεν θυμόσουν) και όχι από λάθος οποιουδήποτε εδώ μέσα. Και το βλέπεις γραμμένο από τα χεράκια σου και συνεχίζεις να λες πως έχεις δίκιο. Ε, εντάξει. Μονά ζυγά ΔΕΝ είναι δικά σου.

    υ.γ. επειδή δεν είναι η πρώτη φορά που πετάς υπονοούμενα, έχω χώσει πολλά για πολύ κόσμο. Και δεν έχω διστάσει να το κάνω μπροστά τους. Και δεν με συμπάθησε κανείς περισσότερο γιατί κανείς δεν αρέσκεται στην κριτική. Οπότε ξέρεις τώρα, εκβιασμοί χαζού τύπου, ειδικά από αστυνομικό...
    Ποιος μίλησε για εκβιασμό?
    Αλλά αλλαγή νοοτροπίας κλπ.
    Μιλάω για την προ μοντ εποχή .
    Τοτε που ετρωγες και εσύ Μπαν και κάρτες.

    Οσο για το νήμα και το τι είπαμε και που το είπαμε δεν το αρνήθηκα.
    Αλλα και το οτι δεν Θυμομουν που το είπαμε ( on air η με πμ) δεν πιστεύω να παιζει σημαντικό ρόλο.
    Αλλά και το οτι το νήμα δεν υπήρχε στην λίστα μου όπως τοσα άλλα που να το ξέρω?
    Να μυρισω και εγώ τα δάχτυλα μού ( όπως είπατε ποιο πίσω πως και εσείς για εσας,)εκτός αν επαληθεύονται οτι άλλα ισχύουν για τον κάθε ενα βάση το πως αντιλαμβάνονται κάποια πράγματα.
    Οπως ας πούμε η επίκλιση στην λογική και το συναίσθημα.
    Οτι είμαι 40+ και παίζω με τις λέξεις (αναφέρομαι στην υπογραφή μού) και προσεβαλα - εθιξα κάποιους έστω και αν δεν κατονομαζω όπως ειπώθηκε απο τον ανωτέρω μοντ .
    Το παράδειγμα μου για την Πάολα κλπ.
    Οσο και αν διακωμωδειται
    Υφίσταται.
    Απλά η αντίληψη και η επιλεκτική κριτική και διαγραφή καταντάει αν μη τι άλλο γελοία.
    Πριν καιρό που μου το αφαιρεσαι κατόπιν διαλόγου κάποιος άλλος μοντ δεν αντεδρασσ καθόλου.
    Ισα ίσα συναίνεσα.
    Τώρα όμως τι έγινε?
    Ούτε υπάρχει λογος να αντιγράφω τους κανόνες περί προσβλητικων σχολίων και αναφορών.
    Παλι θα γίνει το άσπρο μαύρο
    Ουτε καν γκρι με τις 50 αποχρώσεις.
    Γι αυτό πηγαίνετε οι ίδιοι και οι ίδιοι στον κρίκο
    Για αυτό και στις βόλτες/ συναντήσεις πηγαίνετε ελάχιστοι.
    Τρεις και ο κούκος
    Οποτε μην αναρωτιεσται τι φταίει και δεν υπαρχουν θέματα και ποστ.
    Ουτε γιατί δεν ανακοινώνονται βόλτες.
    Βόλτες γίνονται.
    Αλλά αν δεν γουσταρει να δει τον άλλο απο κοντά ε δεν θα το ανακοινώσει.
    Ποσο ποιο διαφορετικός να είναι κάποιος απο κοντά, όταν < εδώ> μέσα θέλει τον πρωτο και τελευταίο λόγο?
    Ε μακρια λοιπόν
    Και όχι αγαπημένοι

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF