Σελίδα 23 από 117 ΠρώτοΠρώτο ... 1318192021222324252627283373 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 331 έως 345 από 1747

Θέμα: Σαφάρι για ανασφάλιστα οχήματα....

  1. #331
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yiannis172 Προβολή μηνύματος
    Εχεις εγκυρη πηγη που να το διαψευδει; Επιμενω για να ξερω τι να κανω με τη πινακιδα της μηχανης,μην ειμαι μεσα και μου στειλουν κανα προστιμο....
    οσο εγκυρες ειναι οι πηγες που δεν το διαψευδουν.δεν εχει ανακοινωθει επισημα πουθενα.αν θελεις εσυ τωρα για καλο και για κακο κατεθεσε την.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  2. #332
    Θα τους φτασω στο ευρωπαϊκο δικαστήριο αν ερθει τετοιου ειδους προστιμο.. Ηδη εχω κερδισει 2 δικες εναντι του δημοσιου, αν γουσταρουν να τα λεμε εκει, κανενα προβλημα.

  3. #333
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  4. #334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thanos_s Προβολή μηνύματος
    Θα τους φτασω στο ευρωπαϊκο δικαστήριο αν ερθει τετοιου ειδους προστιμο.. Ηδη εχω κερδισει 2 δικες εναντι του δημοσιου, αν γουσταρουν να τα λεμε εκει, κανενα προβλημα.
    Γιατί, η τρίτη είναι δώρο;

    Με τα μπ@ρδ#λ@ δεν ξεμπλέκεις εύκολα. Αφού έχεις τη διάθεση να τρέχεις (το εννοώ απολύτως θετικά), κράτα μας ενήμερους
    για να δούμε αν και πως μπορούμε να στηρίξουμε τη κατάσταση.
    Παράδειγμα με τα ΕΣΠΑ και τους παιδικούς σταθμούς, αν και δεν κερδίσαμε ολοκληρωτικά, τουλάχιστον τους τρίξαμε τα
    δόντια αρκετά γερά και τα βάλαμε τα παιδάκια μας.

  5. #335
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Γιατί, η τρίτη είναι δώρο;

    Με τα μπ@ρδ#λ@ δεν ξεμπλέκεις εύκολα. Αφού έχεις τη διάθεση να τρέχεις (το εννοώ απολύτως θετικά), κράτα μας ενήμερους
    για να δούμε αν και πως μπορούμε να στηρίξουμε τη κατάσταση.
    Παράδειγμα με τα ΕΣΠΑ και τους παιδικούς σταθμούς, αν και δεν κερδίσαμε ολοκληρωτικά, τουλάχιστον τους τρίξαμε τα
    δόντια αρκετά γερά και τα βάλαμε τα παιδάκια μας.
    Εχω και διαθεση, και ορεξη, και υποχρεωση, με μονογονεϊκη, και ατομο με 80% αναπηρια στον Πολυ στενο κυκλο μου, να υπερασπιζομαι τα δικαιωματα μου και εκεινων που πανε να Γ@μησουν με τις διαφορες περικοπες και τα εισπρακτικα τεχνασματα..

  6. #336
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.893
    Εγώ κατέθεσα πινακίδες από 2 μηχανάκια που δεν κυκλοφορούσα, και θα χάσουν και τα τέλη που σαν κουτός πλήρωνα τζάμπα τόσα χρόνια.
    Ας προσέχανε.

  7. #337
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikos121
    Εγγραφή
    15/10/2009
    Μηνύματα
    243
    καποιος ειπε να μη τους ψηφηζαμε!ερωτικση αγραμματου !ποιους να ψηφησουμε??????ενα κοπαδι λυκοι στο μαντρι που λεγεται βουλη ποιο λυκο να διαλεξης?????55 χρονια τωρα εγω δεν ειδα καλο λυκο στο μαντρι!αυτα τα ολιγα απο ρεβιθια μαγκες!
    γεροξεκουτης

  8. #338
    ταιριαζει εδω λοιπον:
    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=132957

    επισης ισχυει απο τον οκτωβριο του 12,και οτι τα ραβασακια θα σταλουν μεχρι μαρτιο του 13

  9. #339
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.219
    Αυτό που εγώ έχω μάθει από άνθρωπο που είναι σε θέση να γνωρίζει είναι ότι η διασύνδεση των database των ασφαλιστικών εταιριών και του ΥΠΟΙΚ είναι σχεδόν έτοιμη. Δεν κάνανε καμία ενέργεια και δεν το φωνάζανε μέχρι τώρα γιατί δεν ήθελαν να προξενήσουν ακόμα μεγαλύτερο κύμα κατάθεσης πινακίδων.
    Στο επόμενο διάστημα οι ιδιοκτήτες ανασφάλιστων οχημάτων που όμως δεν έχουν καταθέσει πινακίδες θα αντιμετωπίσουν μια οδυνηρή έκπληξη...
    Προσωπικά δεν τους έκανα την χάρη να τους δώσω τέτοια χαρά. Παρέδωσα πινακίδες τον Δεκέμβριο λίγες μέρες αφ' ότου είχε λήξει και η ασφάλεια....

  10. #340
    Γράψε Κόλλιας Το avatar του/της Antonisss
    Εγγραφή
    03/07/2010
    Μηνύματα
    1.079
    Για να καταλάβω, έστω ότι βρίσκουν εμένα που δεν έχω πληρώσει ασφάλεια... Μου στέλνουν επιτόπου το πρόστιμο? Αυτό σβήνεται αν πληρώσω την ασφάλεια ή πληρώνω αναγκαστικά και πρόστιμο και ασφάλεια?

  11. #341
    Και πρόστιμο και ασφάλεια !!

    εντ σανμπου εντ κοντισιονερ !!


    Αυτούς τους φουκαράδες λυπάμαι με κάτι παπάκια 50αρια που τα έχουν παροπλισμένα ( και ανασφάλιστα ) για τους χειμερινούς μήνες μιας και δεν τα κυκλοφορούν και θα βρεθούν με μια 250αρα στο κεφάλι για 30€ ασφάλεια .

  12. #342
    Γράψε Κόλλιας Το avatar του/της Antonisss
    Εγγραφή
    03/07/2010
    Μηνύματα
    1.079
    Ασάλιωτο θα πάει...

  13. #343
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    [...]
    Αυτούς τους φουκαράδες λυπάμαι με κάτι παπάκια 50αρια που τα έχουν παροπλισμένα ( και ανασφάλιστα ) για τους χειμερινούς μήνες μιας και δεν τα κυκλοφορούν και θα βρεθούν με μια 250αρα στο κεφάλι για 30€ ασφάλεια .
    Σε ποια παπάκια αναφέρεσαι;
    Εχω σκουτεράκι 50 cc (με άδεια κυκλοφορίας απο την τροχαία) και πήρα τηλέφωνο στην τροχαία. Μου είπαν οτι δεν υπάρχει κάποια διαδικασία.
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

  14. #344
    Δεν έχεις ασφάλεια για το μηχανάκι σου ?

  15. #345
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    818
    Τα μοτοποδήλατα (δηλαδή αυτά με λιγότερα απο 50 κυβικά - όπως το σκουτεράκι μου) δεν έχουν πινακίδες απο το υπουργείο (όπως τα μηχανάκια απο 50 κυβικά και πάνω). Επομένως δεν μπορείς να καταθέσεις πινακίδα.
    Το σκούτερ, όπως και άλλα μηχανάκια άνω των 50 κυβικών τα έχω ανασφάλιστα και στο parking μου. Δεν κουνιούνται απο κει.

    Είχα μια συζήτηση με εναν ασφαλιστή, ο οποίος μου πρότεινε να καταθέσω πινακίδες στα ανασφάλιστα οχήματα. Κράτησα την φωτοτυπία που μου έδωσαν στην εφορία ως αποδεικτικό (διότι αναγράφεται πάνω η ημερομηνία κατάθεσης).

    Κάλεσα στην τροχαία, τους ανέφερα οτι έχω ακινητοποιημένο και ανασφάλιστο ενα 50ρι και μου είπαν οτι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο (όπως πχ μια υπεύθυνη δήλωση). Απλώς όταν θα θελήσω να το κυκλοφορήσω πάλι θα πρέπει να πληρώσω την ανανέωση άδειας κυκλοφορίας (το αντίστοιχο "τέλος" για τις μοτοσυκλέτες).
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

Παρόμοια θέματα

  1. Ανασφάλιστα οχήματα
    από cityfly στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2013, 02:28
  2. Ανασφαλιστα οχηματα
    από fidel_98_99 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2013, 08:53
  3. Link για ανακληθέντα οχήματα παντός τύπου και κατασκευαστή.
    από Gandalf dr685sm στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/06/2012, 18:12
  4. 1,5 εκατομυριο ανασφαλιστα οχηματα.
    από zephyr1 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 26/11/2011, 12:53
  5. Οχήματα για όλα τα γούστα....
    από sniper στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2004, 02:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF