Σελίδα 23 από 64 ΠρώτοΠρώτο ... 13181920212223242526272833 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 331 έως 345 από 954

Θέμα: ΓΥΝΑΙΚΑ ΚΑΙ ΘΗΛΥΚΟΤΗΤΑ

  1. #331
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Είχα δίκιο, λοιπόν...

    se poio pragma eixes dikio telika kalo mou?

    kalh xronia na xeis!! :smilea:
    Γυναίκα στο τιμόνι, ο Χάρος σε ζυγώνει...

  2. #332
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από f_aina
    se poio pragma eixes dikio telika kalo mou?

    kalh xronia na xeis!! :smilea:
    Επίσης, αγαπητή μου...! Πάντα όρθια κ με προσοχή..!

  3. #333
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από f_aina
    Monoi sas ftanete sta akra! Emeis kseroume ta akra ths taxythtas! opws emeis dexthkame oti oi kaluteroi sef einai antres kairos na dexteite oti telika mporei oi kaluteres odhgoi na einai gunaikes!!
    :P

    kalh xronia paides!!

    αυτο που το στηριζεις???



  4. #334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Αν ήξερες πόσοι απ'αυτούς που δεν σε γνωρίζουν προσωπικά σε καμάρωσαν πάνω στο R1 να ταξιδεύεις εκεί που οι ίδιοι ακόμα δεν αξιώθηκαν (μαζί τους και εγώ), δεν θα έδινες καμμία σημασία στη μειονότητα που πιστεύεις ότι σκέφτονται ρατσιστικά απέναντί σου..

    Είναι θέμα αισθητικής για κάποιους αν και σε πολλά ποστς αποτυπώθηκε λάθος.. προσωπικά μπορώ να αποδεχτώ την γυναίκα πάνω σε μια μηχανή, την καμαρώνω μάλιστα! Ταυτόχρονα όμως με απωθεί αν την ακούσω να μιλάει για τον Ολυμπιακό/Παναθηναϊκό/Αεκ/κλπ ή αν την δω να περπατάει με το τσιγάρο στο χέρι.. δεν είμαι ρατσιστής αλλά με απωθεί η εικόνα και πολύ ευχαρίστως θα της το πω κιόλας, χωρίς βέβαια να περιμένω να το αλλάξει.

    Εσένα σ'αρέσει ο άντρας με το φακιόλι στο κεφάλι;
    Με την ηλεκτρική σκούπα ανά χείρας;
    Αυτός που γράφει επιστολές στην "Αγαπητή Μαίρη" για να του λύσει τα υπαρξιακά του;

    Υπάρχουν ανδροκρατούμενα και γυναικοκρατούμενα "χόμπυ" και παρόλο που οι εποχές τα κάνουν αχταρμά δεν μπορούμε να περιμένουμε απ'όλους να τα αποδεκτούν, τουλάχιστον από αισθητικής απόψεως..
    Μην πάρεις στραβά το μήνυμά μου, σέβομαι απόλυτα το ότι σου "έκατσε στραβά" το θρεντ και ομολογώ κι ο ίδιος ότι και για μένα έχει ξεφύγει προ πολλού, σκέψου όμως το ότι ο καθένας μας αντιλαμβάνεται διαφορετικά τις καταστάσεις κι επίσης διαφορετικά τις εξωτερικεύει..

    Άνετα μπορεί κάποιος να με πει λατέρνα που ξέρω την "Αγαπητή Μαίρη" να φανταστείς..
    δεν με απωθεί να ακούω κάποια να μιλάει για τον ολυμπιακό κλπ κλπ..
    δεν μου αρέσουν ούτε οι άντρες που περπατούν με το τσιγάρο στο χέρι..
    δεν μου αρέσουν ούτε οι γυναίκες με το φακιόλι στο κεφάλι και την ηλεκτρική σκούπα στο χέρι..
    δεν ξεχωρίζω τις δουλειές και τα χόμπυ σε αντρικά και γυναικεία..

    δεν παίρνω στραβά το μήνυμά σου γιατί δεν φταίτε εσείς που σας έχουν μεγαλώσει με λανθασμένο κατά την γνώμη μου τρόπο.. στην ελλάδα είμαστε πολύ πίσω σε όλα, πόσο μάλλον και στον τρόπο που αντιμετωπίζεται το γυναικείο φύλλο..
    θάνατος στους φαλλοκράτες :a39:

  5. #335
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    μπουάχαχαχαχχχ
    θάνατος στους φαλλοκράτες :a39:

  6. #336
    καμμένος.. Το avatar του/της ronin1
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    567
    εγω παντως τις προαλλες ημουν αθηνα..κ στο σταθμο λαρισης..ειδα ενα τυπακι τρελο με ενα ΤΔΜ..

    καμια 38 ηταν..ολα τα λεφτα..

    :a07: :a07:

    ανταλλαξαμε χαμογελα..απλα..

  7. #337
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
    δεν με απωθεί....
    Σεβαστότατα όλα, όσο αναφορά την αντιμετώπιση του γυναικείου φίλου όμως επέτρεψέ μου σε προσωπικό επίπεδο να διαφωνίσω μιας και δεν μίλησα για αντιμετώπιση αλλά καθαρά για αισθητική. Εννοείται ότι είμαστε όλοι ίσοι κι ο καθένας κάνει τις επιλογές του..


  8. #338
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
    δεν παίρνω στραβά το μήνυμά σου γιατί δεν φταίτε εσείς που σας έχουν μεγαλώσει με λανθασμένο κατά την γνώμη μου τρόπο.. στην ελλάδα είμαστε πολύ πίσω σε όλα, πόσο μάλλον και στον τρόπο που αντιμετωπίζεται το γυναικείο φύλλο..
    Nα τα λέει αυτά, καμιά 50χρονη και καμιά γιαγιά 80-90 χρόνων, το καταλαβαίνω...
    Αλλά να τα λές και σύ νέα κοπέλα...


    Σήμερα, που όχι μόνο σεβόμαστε την γυναίκα όσο ποτέ άλλοτε, μέχρι που τα σημερινά ζευγαράκια ψωνίζουν χεράκι-χεράκι τα καλλυντικά/εσώρουχα/καλσόν (για να να αλλάζουν και μεταξύ τους αν χρειαστει)...

    Σήμερα, που χρεώνονται πατόκορφα για κούπερS, και μερτσεντόνια γιατί ξέρουν ότι ό κώλος σας είναι καλομαθημένος και δεν καβαλάτε c50 30ετίας με το βούλγαρι/πράντα...

    Σήμερα, που οι άντρες δεν έχουν απαιτήσεις από εσάς, για πλυντήρια, σιδερώματα, μαγειρέματα κλπ...
    όχι επειδή είστε άχρηστες ή επειδή δεν θέλησαν να σας τα μάθουν οι μαμάδες σας λόγω απωθημένων δικών τους, αλλά δια τον απλούστατον λόγον, ότι όλοι ή σχεδόν όλοι έκαναν φοιτητές και εκ τών πραγμάτων μπήκαν και στο χώρο της νοικοκυράς/σπιτικό/ομελέτα/ρούχο.. κλπ...

    Σήμερα τα λές αυτά, που ο άντρας είναι πλέον ευγενέστατος απέναντί σας, που θα πάει σούπερμάρκετ, ΔΕΝ απαιτεί προίκα που ανακουφίζει τον πατέρα σας από την παρουσία σας, που θα σας βοηθήσει και στα πιάτα, και τρώει και τις καρπαζιές σας αδιαμαρτύρητα...


    Διάολε, πολλά έγραψα...



    Εδιτ1: συγγνώμη, αλλά τώρα είδα έτος γέννησης...

  9. #339
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Σε κάποια θέματα υπάρχει ισότητα ενώ σε κάποια άλλα δεν υπάρχει ακόμη κι αν θα ήταν εφικτή. Για παράδειγμα αν αναζητήσεις δουλειά πιό γρήγορα θα βρεις αν είσαι γυναίκα και δη κοπελούδα παρά άντρας. Στο τιμόνι μιλάμε για μια κατηγορία που γίνονται βήματα εδώ και αρκετά χρόνια. Ναι υπάρχουν και οι γραφικοί κύριοι άνω των 40 που πετάνε τα γνωστά τους ''άντε πλύνε καμιά ντομάτα'' κλπ αλλά από τους νεότερους υπάρχει καλύτερη αντιμετώπιση. Αλλά όσο κακός κι αν φανώ αν εξαιρέσω κοπέλες που έχω συναντήσει με Ζ, fz6, hornet (ειδικά κάποια με ένα χρυσαφί στις Σπέτσες πριν μερικά χρόνια) κλπ στριτοειδή και ss, όσες φορές έχω συναντήσει γυναίκα πάνω σε scooter, on off, eduro, παπί καμία δεν είχε χωροαντίληψη και σε κάποιες περιπτώσεις είδα τροχούς να ψαρώνουν συστηματικά. Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως δεν έχω δει αντίστοιχα και άντρες onoffάδες να συμπεριφέρονται σαν τζιπάδες, αλλά είναι λιγότεροι.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  10. #340
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    [B]Nα τα λέει αυτά, καμιά 50χρονη και καμιά γιαγιά 80-90 χρόνων, το καταλαβαίνω...
    Αλλά να τα λές και σύ νέα κοπέλα...


    Σήμερα, που όχι μόνο σεβόμαστε την γυναίκα όσο ποτέ άλλοτε, μέχρι που τα σημερινά ζευγαράκια ψωνίζουν χεράκι-χεράκι τα καλλυντικά/εσώρουχα/καλσόν (για να να αλλάζουν και μεταξύ τους αν χρειαστει)...

    Σήμερα, που χρεώνονται πατόκορφα για κούπερS, και μερτσεντόνια γιατί ξέρουν ότι ό κώλος σας είναι καλομαθημένος και δεν καβαλάτε c50 30ετίας με το βούλγαρι/πράντα...

    Σήμερα, που οι άντρες δεν έχουν απαιτήσεις από εσάς, για πλυντήρια, σιδερώματα, μαγειρέματα κλπ...
    όχι επειδή είστε άχρηστες ή επειδή δεν θέλησαν να σας τα μάθουν οι μαμάδες σας λόγω απωθημένων δικών τους, αλλά δια τον απλούστατον λόγον, ότι όλοι ή σχεδόν όλοι έκαναν φοιτητές και εκ τών πραγμάτων μπήκαν και στο χώρο της νοικοκυράς/σπιτικό/ομελέτα/ρούχο.. κλπ...

    Σήμερα τα λές αυτά, που ο άντρας είναι πλέον ευγενέστατος απέναντί σας, που θα πάει σούπερμάρκετ, ΔΕΝ απαιτεί προίκα που ανακουφίζει τον πατέρα σας από την παρουσία σας, που θα σας βοηθήσει και στα πιάτα, και τρώει και τις καρπαζιές σας αδιαμαρτύρητα...


    Διάολε, πολλά έγραψα...


    επειδή βλέπω τι γίνεται τριγύρω μου, γι' αυτο ακριβώς τα γράφω..
    αυτά που λες εσύ είναι η μειοψηφία.. η πλειοψηφία είναι ακόμα πολλά χρόνια πίσω..
    ξέρω πολλούς νέους που δεν κουνάν ούτε το μικρό τους δαχτυλάκι σε δουλειές του σπιτιού..
    τελος πάντων, αυτό είναι εκτός θέματος οπότε ας το αφήσουμε..
    θάνατος στους φαλλοκράτες :a39:

  11. #341
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
    επειδή βλέπω τι γίνεται τριγύρω μου, γι' αυτο ακριβώς τα γράφω..
    αυτά που λες εσύ είναι η μειοψηφία.. η πλειοψηφία είναι ακόμα πολλά χρόνια πίσω..
    ξέρω πολλούς νέους που δεν κουνάν ούτε το μικρό τους δαχτυλάκι σε δουλειές του σπιτιού..
    τελος πάντων, αυτό είναι εκτός θέματος οπότε ας το αφήσουμε..


    εισαι λαθος...μην τρελαθουμε πως η γυναικα ειναι το 2010 οπως το 1960, ελεος

    και για τους νεους που λες...μαλλον εννοεις νεες κοπελες, ετσι?που δε ξερουν ουτε ενα αβγο να βρασουν και μπερδευουν τη σκουπα με την κρεμαστρα των ρουχων...

  12. #342
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    μιας και ειναι το θρεαντ τετοιο,


    διαβαζει το φορουμ καποια λενα που ειναι πρωταθλητρια στο enduro ελλαδα, και μολις 23 ετων?

    α ναι στειλε μου,

    μιλαγα με καποια φιλη σου και μου λεγε για σενα προχτες


    ΕΝΤΙΤ: moto cross οχι εντουρο
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  13. #343
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    κοίτα που ποστάρει ο άνθρωπος για να γ@μήσει...

  14. #344
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    αυτο που το στηριζεις???


    Μα φυσικα στο οτι ο rossi, o doohan, o sena, o shumaher μπλα μπλα ειναι... γκομεναρες ολες τους

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    money cant buy me love !!!

  15. #345
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    όσες φορές έχω συναντήσει γυναίκα πάνω σε scooter, on off, eduro, παπί καμία δεν είχε χωροαντίληψη και σε κάποιες περιπτώσεις είδα τροχούς να ψαρώνουν συστηματικά. Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως δεν έχω δει αντίστοιχα και άντρες onoffάδες να συμπεριφέρονται σαν τζιπάδες, αλλά είναι λιγότεροι. [/B]
    ποτε δεν με εχει ενοχλησει κοπελα με σκουτερ ονοφ εντουρο παπι παντα με ενοχλουν κατι πανηλιθια αγορακια που γ@$@$νε και δ#$@#ρνουν (χαχααχαχαχαχ τες πα) θετωντας τον εαυτο τους κατα κυριω λογο σε κινδυνο και οσους καταλαθος της μοιρας βρεθουμε στο (αν ειναι δυνατον) ιδιο δρομο (τους) με αυτους.Και δεν ειναι λιγοτεροι....αν υποθεσουμε οτι σε ενα φαναρι σταματανε 10 μηχανακια τα 8 ειναι με αρσενικα.Σωστα?

    Επισεις δε ξερω τι εχεις με τις κοπελες και τα σκουτερ και επειδη κυκλοφορεις πειραια και εγω το ιδιο και ειμαι ολη μερα με το σκουτερ μου αν με πετυχεις ποτε μην γραψεις τπτ στο <<σε ειδα>> περι κουλαμαρας



    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

Παρόμοια θέματα

  1. Τι λέει μια γυναίκα και τι ακούει ο άντρας
    από trigger στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2019, 22:00
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2006, 17:21
  3. η γυναίκα και η ιστορία...
    από nimbus στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/02/2006, 17:56
  4. Γυναικα Και ΜηΧανη
    από motopower στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 23:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF