Σελίδα 24 από 47 ΠρώτοΠρώτο ... 14192021222324252627282934 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 346 έως 360 από 705

Θέμα: πολλα και ενδιαφεροντα για τα διοδια..

  1. #346
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Κι εσυ απ' αυτους τους τζαμπατζηδες εισαι, που εχουν καταστρεψει τον τοπο, ε;

    Τι παει να πει δεν ειχες ΜΠενζινΑ;
    Να υπολογιζες καλυτερα η να εμενες αντρικια και να φωναζες την οδικη να σου φεριει 5 λιτρα χρεωνοντας σε το ΑΕΠ της Μαλτας.
    Ανθελληνα!


    Τα πήρα στο κρανίο λέμε....
    ανανήψαντας

  2. #347
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Στα επόμενα διόδια λοιπόν που βρήκα, τους άρχισα στις χριστοπαναγίες και δε μπλήρωσα τίποτα.
    Πόσο θα μου κοστίσει αυτό λέτε?

    αν ειχες πινακιδα πανω:
    περα απο το οποιο προστιμο ή/και προσαυξηση πανω στο ποσο των διοδιων, δεν θες να ξερεις ποσο μπορεις να τραβηχτεις αν φας μηνυση για εξυβριση των Θειων...(αν οντως εβρισες χριστοπαναγιες)...

    οντως αυτο που λες ισχυει..απο Αθηνα μεχρι Λαμια εχει μονο το 90...την ειχα πατησει και εγω φευγοντας απο Αθηνα που δεν εφτανε επ'ουδενι το ντεποζιτο για 200χλμ (Λαμια)...και αναγκαστηκα να βγω καπου πριν τον Αγ. Κωνσταντινο...

    το ιδιο ισχυει και για Εγνατια απο Θεσ/νικη προς Γιαννενα...πρεπει να βγεις για να βαλεις βενζινη...
    δεν ειναι moto friendly οι μεγαλοι οδικοι αξονες, δυστυχως...

  3. #348
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.971
    αυτό το προσαυξηση όμως δε γκζέρουμε πόσα είναι ε???
    ανανήψαντας

  4. #349
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.989
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    αυτό το προσαυξηση όμως δε γκζέρουμε πόσα είναι ε???

    ενταξει μωρε..πόσο να ειναι?...χαλαρος να εισαι και να στοκαρεις βαζελινη...

  5. #350
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ...χαλαρος να εισαι και να στοκαρεις βαζελινη...
    Έχω κανα κιλό εδώ φτάνει???
    ανανήψαντας

  6. #351
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Έχω κανα κιλό εδώ φτάνει???
    Μμμμμ έτσι κι έτσι...οριακά είσαι!!!

  7. #352
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.211
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Έχω κανα κιλό εδώ φτάνει???

    Για την πρώτη βδομάδα..........................'ισως
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  8. #353
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    αυτό μου θύμησε ένα περιστατικό τις προάλλες
    πληρώνω τα διόδιά μου καθώς πρέπει
    και συνεχίζω το δρόμο μου προς σαλαμίνα
    κατά λάθος, βγαίνω στην προηγούμενη έξοδο από αυτή που πρέπει
    κάνω 50 μέτρα και πριν καν φτάσω στο πρώτο σταυροδρόμι καταλαβαίνω το λάθος μου... ώπα, τζαντούμπ λέω και στρίβω για να ξαναμπώ στον δρόμο
    προχωράω και βλέπω ένα από αυτά τα αυτόματα μηχανήματα. η μπάρα κατεβασμένη, αλλά χώραγα να περάσω.
    σταματάω, πατάω το κουμπί να εξηγήσω τι συνέβη
    -γειά σας
    -γειά σας
    -τάδε λέγομαι, βγήκα καταλάθος σε αυτή την έξοδο, γίνεται να περάσω χωρίς να ξαναπληρώσω διόδια;
    -λυπάμαι, δεν μπορώ να σας βοηθήσω
    -...
    -ναι; με ακούτε;
    -σας ακούω. ευχαριστώ για τον χρόνο σας. καλές γιορτές.

    φεύγω, με μούτζα στην κάμερα

    ε μα πια!
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  9. #354
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2009
    Μηνύματα
    357
    εγω με το αμαξι περασα τα διοδια της ελευσινας χωρις να πληρωσω 15/8/14 η κληση μου ηρθε με φωτο τον 7/15 στα 150 μεσα σε δεκα μερες αν τη πληρωνα ή 300
    τελικα δεν επαιζαν ευρω για πληρωμη κλησης και ετσι αποφασισα να τη πληρωσω οτα θα μου ερθει στην εφορια.πριν ενα μηνα περιπου μου στειλανε απο τον δημο της μανδρας 200 να πληρωσω για κληση και αν δεν τη πληρωσω παιρνει προσαυξηση 1% καθε μηνα.
    η πλακα ειναι οτι δεν γραφει για ποια κληση ειναι τα 200 που πρεπει να πληρωσω
    τα διοδια της ελευσινας υπαγονται στην αστυνπμια της μανδρας?
    Τελευταία τροποποίηση από alex k8; 11/03/2016 στις 09:11.

  10. #355
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    αν ειχες πινακιδα πανω:
    περα απο το οποιο προστιμο ή/και προσαυξηση πανω στο ποσο των διοδιων, δεν θες να ξερεις ποσο μπορεις να τραβηχτεις αν φας μηνυση για εξυβριση των Θειων...(αν οντως εβρισες χριστοπαναγιες)...
    Πριν 5-6 χρόνια, πλησιάζοντας τα πρώτα διόδια (τότε) προς Λαμία, με βλέπει κάποιος υπεύθυνος (ή ό,τι σκατά ήταν) από μακρυά, μάλλον τον είχε πηδήξει μοτοσυκλετιστής το πρωί και τσέκαρε να δει από ποια πύλη θα περάσω για να με ανακόψει. Δεν ξέρω πώς με μυρίστηκε. Έχω ήδη κόψει ταχύτητα, επιλέγω την πύλη που φαίνεται πιο χαλαρή (δεν είχα προσέξει τον τύπο, προφανώς) και οδηγάω σιγά-σιγά, δεξιά από τα αυτοκίνητα, με σκοπό, φυσικά, να περάσω χωρίς να πληρώσω, όπως πάντα. Ο τύπος έχει φτάσει ήδη στην πύλη μου και στέκεται δεξιά (όπως βλέπω) από τη μπάρα, ακριβώς μπροστά στο κενό, από το οποίο θα περνούσα (με μπάρα ή χωρίς).

    Σταματάω, του λέω να κάνει άκρη. Αυτός εκεί, ακίνητος. Το επαναλαμβάνω 2-3 φορές. Τίποτα. Ανοίγω γκάζι, ακουμπάω το πόδι του, κάνω πίσω. Τίποτα. Επαναλαμβάνω. Τίποτα. Του λέω "άσε με και πάρε μου την πινακίδα". Με ρωτάει "έχεις πινακίδα;". Του λέω "όχι, βέβαια". Ακίνητος. Ανοίγω το γκάζι απότομα, του πατάω το παντελόνι, τον σπρώχνω με τη μοτοσυκλέτα. Αυτός εκεί. Κάνω μπρος-πίσω 2-3 φορές, με δύναμη. Του πατάω το πόδι κάθε φορά και τον σπρώχνω. Δεν παίρνει χαμπάρι. Ανοίγω ζελατίνα, του λέω "αν πάθει οποιαδήποτε ζημιά το μηχανάκι, θα σου γ*μήσω τον/τη/το [συμπληρώστε ΟΛΕΣ τις λέξεις που σας έρχονται στο μυαλό εδώ]". Καμία κίνηση. Τελικά μαζεύτηκαν 2-3 άτομα ακόμα, τον έκαναν στην άκρη και πέρασα κάνοντας κωλοδάχτυλα.

    Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί το έκανε. Πόσο χαζός μπορεί να είναι κάποιος υπάλληλος;
    Life begins at 45°.

  11. #356
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της basiliss13
    Εγγραφή
    02/05/2010
    Μηνύματα
    348
    Αθηνα, αττική οδό είχα παρα πολύ καιρό να πάω με μηχανάκι....αν και ξέρω ότι πολλοί με μηχανές δεν πληρώνουν,μου το επιβεβαίωσε και η υπάλληλος όταν σταματώντας με ρώτησε αν πληρώσω!!!!

  12. #357
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Γιατί βρε παιδιά δεν πληρώνετε;;;
    Ποια τα κινητρά σας;;;

  13. #358
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από leo1964 Προβολή μηνύματος
    Γιατί βρε παιδιά δεν πληρώνετε;;;
    Ποια τα κινητρά σας;;;
    Τα μαζευουμε για να αγορασουμε Ευρωπαικο μηχανακι,μην γυρναμε με τα χρεπια


  14. #359
    Κάτσε ρε Νικολάκη μας...

    Εσύ είσαι λίγο λάρτζ να ουμ και δεν έβαλες μπεντζίνα στην Λαμία. Και προφανώς Καλαμπάκα-Αθήνα δεν την βγάζεις. Και θεώρησες ότι φταίει ο υπάλληλος που άκουσε το μπινελίκι, ο εκμεταλλευόμενος την ΕΟ, ο γιαχβέ, ο εξαποδώ, όλοι πλην εσού και πέρασες μαγκιά τα διόδια... Που ΚΑΙ θα έμενες σαν μλκς έτσι και αλλιώς λίγο παρακάτω (θεωρητικά πάντα) ΚΑΙ θα την φας στον γκώλο τώρα επειδή πέρασες.

    Και περιμένεις τι...; Μπαζελίνο και υπομονή και λίγο προσοχή... Ή πάρε μιά GS ADV να έχεις 500χλμ αυτονομία

  15. #360
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Ε ναι αν ειχε ομως autobahn Polizei ή autostrada Carabinieri εκει θα ταν μοκο και αυτος και τοσοι αλλοι στο μπιλιετο που θα τους μοστραριζε το οργανο το επομενο λεπτο μετά τη κλαινμαινμαγκια. οταν ειναι Ελλαδα φυσικα κρεμανε φωτο με τον Μαντελα στο τεποζιτο και αισθανονται επαναστατΑΙ. Περιμενεις να βρεις λογική για την καταντια μας μετά amyrou; Και τωρα θ αρχίσουμε τα γνωστα "κλισε" "ειναι δουλειά του υπαλληλου ν ακουει τα παραλογα μπινελικια μας" "δουλεύουμε ηλιο με ηλιο και δε μας περισσευουν για τα μπομπολοδιοδια" και αλλα τετοια χαριτωμενα κομμουνιστικα
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

Παρόμοια θέματα

  1. Αδολφος για τα διοδια...
    από NameUser στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2011, 17:37
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2010, 00:56
  3. Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2009, 22:03
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2006, 20:55
  5. ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΔΙΑ....
    από HELLSPIRIT στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2005, 23:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF