Σελίδα 24 από 70 ΠρώτοΠρώτο ... 14192021222324252627282934 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 346 έως 360 από 1048

Θέμα: το abs σώζει ζωές και στην επόμενη αγορά σας προτιμήστε να εχει abs απαραιτήτως

  1. #346
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    670
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το ABS και όλες αυτές οι προειδοποιήσεις πάνω στα προϊόντα δημιουργούν τον υπερπληθυσμό και την πτώση του βαθμού ευφυίας παγκοσμίως.
    Συμφωνώ απόλυτα.
    Οπότε ο καθένας μας θα πρέπει να είναι γιατρός, υδραυλικός, ηλεκτρολόγος, χασάπης, κλπ κλπ
    για να μπορέσει να επιβιώσει μόνος του χωρίς τη βοήθεια ΚΑΝΕΝΟΣ σε μία σύγχρονη πόλη

    Αλλά ο καθένας κοιτάει τον εαυτό του και νομίζει ότι δεν έχει ανάγκη κανέναν μέχρι να καταλάβει ότι τα σκάτωσε.

  2. #347
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Εδώ και τώρα ,η εξάτμιση κάτω απο τη σέλα η στο πλάι?Σηκωθείτε τώρα από κρεβάτια, καναπέδες,ανάκλιντρα,αιώρες,σκαμπώ,πολυθρόνες απαντήστε και
    ένας υπερτυχερός θα κερδίσει μια φθινοπωρινή βόλτα με το κατανα του buckley.


    Φοβάμαι να απαντήσω τώρα που έμαθα ότι είσαι βαρητζής...

  3. #348
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    [/COLOR]

    Φοβάμαι να απαντήσω τώρα που έμαθα ότι είσαι βαρητζής...
    Ναι αλλά είμαι μπόσικος τώρα έχω ακόμα τη μέση μου,πες ότι θες

  4. #349
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.304
    Η εξόφληση θα γίνει μετά;
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  5. #350
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ απόλυτα.
    Οπότε ο καθένας μας θα πρέπει να είναι γιατρός, υδραυλικός, ηλεκτρολόγος, χασάπης, κλπ κλπ
    για να μπορέσει να επιβιώσει μόνος του χωρίς τη βοήθεια ΚΑΝΕΝΟΣ σε μία σύγχρονη πόλη

    Αλλά ο καθένας κοιτάει τον εαυτό του και νομίζει ότι δεν έχει ανάγκη κανέναν μέχρι να καταλάβει ότι τα σκάτωσε.
    Άρα μόνο ταξι και λεωφορείο. Leave it to the pros.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #351
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ απόλυτα.
    Οπότε ο καθένας μας θα πρέπει να είναι γιατρός, υδραυλικός, ηλεκτρολόγος, χασάπης, κλπ κλπ
    για να μπορέσει να επιβιώσει μόνος του χωρίς τη βοήθεια ΚΑΝΕΝΟΣ σε μία σύγχρονη πόλη

    Αλλά ο καθένας κοιτάει τον εαυτό του και νομίζει ότι δεν έχει ανάγκη κανέναν μέχρι να καταλάβει ότι τα σκάτωσε.
    Wat. Αυτό που είπα είναι ότι ο τύπος είναι ηλίθιος και η ανθρωπότητα έχει ήδη αρκετούς τέτοιους, οπότε δε θα λείψει σε κανέναν. Αφήστε τον Δαρβίνο να κάνει τη δουλειά του επιτέλους. Πώς από αυτό κατέληξες στο ότι πρέπει να γίνουμε γιατροί, υδραυλικοί και ηλεκτρολόγοι και ότι νομίζουμε ότι δεν έχουμε ανάγκη κανέναν, πραγματικά με ξεπερνάει.

    Προσωπικά, όμως, σίγουρα δεν έχω ανάγκη ηλίθιους, αν εννοείς αυτό.
    Life begins at 45°.

  7. #352
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    670
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Wat. Αυτό που είπα είναι ότι ο τύπος είναι ηλίθιος και η ανθρωπότητα έχει ήδη αρκετούς τέτοιους, οπότε δε θα λείψει σε κανέναν. Αφήστε τον Δαρβίνο να κάνει τη δουλειά του επιτέλους. Πώς από αυτό κατέληξες στο ότι πρέπει να γίνουμε γιατροί, υδραυλικοί και ηλεκτρολόγοι και ότι νομίζουμε ότι δεν έχουμε ανάγκη κανέναν, πραγματικά με ξεπερνάει.

    Προσωπικά, όμως, σίγουρα δεν έχω ανάγκη ηλίθιους, αν εννοείς αυτό.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το ABS και όλες αυτές οι προειδοποιήσεις πάνω στα προϊόντα δημιουργούν τον υπερπληθυσμό και την πτώση του βαθμού ευφυίας παγκοσμίως.
    Η μάνα σου, ο πατέρας σου, η γυναίκα σου και τα παιδιά σου (όποιον έχεις) ξέρουν να φρενάρουν όπως εσύ ή και καλύτερα?

    Και να το ξανα-γενικεύσω όπως εσύ που δε με κατάλαβες.
    Η προειδοποίηση στο φάρμακο για παρενέργεια με το grapefruit είναι άχρηστη?

    Ποιό είναι το όριο που θέτεις για τις προειδοποιήσεις?
    Γιατί για κάποιους άλλους εγώ και εσύ είμαστε ηλίθιοι με χαμηλότερο βαθμό ευφυίας.

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ

  8. #353
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Επειδή άλλο έγραψα, αλλού το πας... θα γίνω συγκεκριμένος για να μη δημιουργούνται εντυπώσεις.

    Αν η μάνα μου, ο πατέρας μου, η γυναίκα μου και τα παιδιά μου (όποιον έχω) φρενάρουν όπως ο τύπος στο βίντεο, είναι ηλίθιοι.

    Δεν αναφερόμουν σε παρενέργειες φαρμάκων, προφανώς, αλλά προειδοποιήσεις τύπου "ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΤΑΠΟΣΗ" ή "ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΡΙΖΑ". Γενικά, όμως, ήταν χιούμορ.

    Αν φρενάρουμε σαν τον τύπο στο βίντεο, ναι, κι εμείς ηλίθιοι είμαστε. Δεν κάνω τέτοιες διακρίσεις.

    Παρ'όλα αυτά, εσύ υπονόησες ότι αν χρειάζεσαι γιατρό, υδραυλικό, ηλεκτρολόγο, οικοδόμο, ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ABS. Seriously, dude.
    Life begins at 45°.

  9. #354
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της slzr
    Εγγραφή
    10/03/2012
    Μηνύματα
    1.056
    Έτσι για να ευθυμήσουμε λίγο...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	8d80430f18db17feaa972b2a04592c51.jpg 
Προβολές:	134 
Μέγεθος:	49,4 KB 
ID:	401523

  10. #355
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.279
    Στο συγκεκριμένο βιντεάκι ο τύπος δεν ήταν απλά ηλίθιος ήταν για λοβοτομή και στείρωση.Προσπαθούσε να κάνει κάτι
    που σαφώς δεν κατείχε αλλά ο εγωισμός του ήταν δυνατότερος από το ένστικτο της αυτοσυντήρησης και για αυτό και έπεσε.
    Θα μπορούσε πολύ χειρότερα να το ρίξει στη μάπα κανενός κακομοίρη ο οποίος θα νόμιζε ότι βρέχει cbr.
    Στα τρένα.

  11. #356
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    670
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος

    Παρ'όλα αυτά, εσύ υπονόησες ότι αν χρειάζεσαι γιατρό, υδραυλικό, ηλεκτρολόγο, οικοδόμο, ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ABS. Seriously, dude.
    Ξαναδιάβασε για το BOLD ΣΟΥ!
    Εσύ πήρες το ABS το το γενίκευσες σε γενικές προειδοποιήσεις για προϊόντα!!!! Έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο? Seriously, dude.
    Και στο πήγα παρακάτω αφού φαίνεσαι να θεωρείς ότι δε χρειάζεσαι καμία προειδοποίηση!!!!

    Ξέρεις πόσοι καταπίνουν το amoxil 1gr ενώ είναι διαλυόμενο στο νερό?
    ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ!!!!!!!!
    (όσοι το έχετε κάνει στείλτε vroom )


    Και για το θέμα μας....
    Χτές το βράδυ σε δρόμο γυαλί (τεστ με τη φτέρνα στην άσφαλτο = σα να πατούσα σε πάγο)
    με 90χλμ/ώρα ενεργοποίησα το ABS στον μπροστινό τροχό σε ελαφρά στροφή για την πλάκα μου και το μηχανάκι ήταν τρένο!

    Έκανα και το τεστ σε στεγνό και ο τροχός ΔΕΝ μπλοκάρει μόνο όταν η ταχύτητα πέσει <20χλμ/ώρα που κάνει μικρά μπλοκαρίσματα.
    Σε πιο πολλά χλμ ΠΡΙΝ μπλοκάρει - όταν φρενάρει απότομα γιατί είναι στο όριο - απελευθερώνει λίγο και ξαναδίνει πίεση.

    Θέλω να συγκρίνω με του ΜΤ.
    Επειδή έχω και CBS δε μπορώ να κρίνω το πίσω φρένο μόνο του.

  12. #357
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Ξαναδιάβασε για το BOLD ΣΟΥ!
    Εσύ πήρες το ABS το το γενίκευσες σε γενικές προειδοποιήσεις για προϊόντα!!!! Έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο? Seriously, dude.
    Και στο πήγα παρακάτω αφού φαίνεσαι να θεωρείς ότι δε χρειάζεσαι καμία προειδοποίηση!!!!

    Ξέρεις πόσοι καταπίνουν το amoxil 1gr ενώ είναι διαλυόμενο στο νερό?
    ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ!!!!!!!!
    (όσοι το έχετε κάνει στείλτε vroom )


    Και για το θέμα μας....
    Χτές το βράδυ σε δρόμο γυαλί (τεστ με τη φτέρνα στην άσφαλτο = σα να πατούσα σε πάγο)
    με 90χλμ/ώρα ενεργοποίησα το ABS στον μπροστινό τροχό σε ελαφρά στροφή για την πλάκα μου και το μηχανάκι ήταν τρένο!

    Έκανα και το τεστ σε στεγνό και ο τροχός ΔΕΝ μπλοκάρει μόνο όταν η ταχύτητα πέσει <20χλμ/ώρα που κάνει μικρά μπλοκαρίσματα.
    Σε πιο πολλά χλμ ΠΡΙΝ μπλοκάρει - όταν φρενάρει απότομα γιατί είναι στο όριο - απελευθερώνει λίγο και ξαναδίνει πίεση.

    Θέλω να συγκρίνω με του ΜΤ.
    Επειδή έχω και CBS δε μπορώ να κρίνω το πίσω φρένο μόνο του.
    Αστο τα σκούτερ έχουν φρενάρες,θα απογοητευτείς

  13. #358
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.784
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Αστο τα σκούτερ έχουν φρενάρες,θα απογοητευτείς
    Ναι αλλά δεν έχουν κατέβασμα ταχύτητας , που ως γνωστόν από το 1981, είναι ο σωστός τρόπος να φρενάρεις, γιατί άμα φτάνεις στην στροφή και πατάς φρένο κάτι κάνεις λάθος.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  14. #359
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά δεν έχουν κατέβασμα ταχύτητας , που ως γνωστόν από το 1981, είναι ο σωστός τρόπος να φρενάρεις, γιατί άμα φτάνεις στην στροφή και πατάς φρένο κάτι κάνεις λάθος.
    Υπάρχει και η φτέρνα ,φίλε . Αμ πως...
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  15. #360
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.279
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά δεν έχουν κατέβασμα ταχύτητας , που ως γνωστόν από το 1981, είναι ο σωστός τρόπος να φρενάρεις, γιατί άμα φτάνεις στην στροφή και πατάς φρένο κάτι κάνεις λάθος.
    Τι να σου πώ φίλε μου δεν έχω καβαλήσει ποτέ σκούτερ.
    Από αυτά που διαβάζω λέω στρίβει σαν τρένο με φρένα στη στροφή κτλ κτλ κτλ

Παρόμοια θέματα

  1. "Το Abs σωζει"....σχεδον
    από menos στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 321
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2016, 14:27
  2. Τελικά ..το κράνος σώζει ζωές ???!!
    από varaderothan στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 168
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2013, 21:11
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2009, 11:56
  4. Το κράνος ΔΕΝ σώζει ζωές
    από whiteran στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2006, 19:27
  5. Το κρανος σωζει ζωες αν το φορας σωστα
    από zepp στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2005, 09:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF