Σελίδα 24 από 39 ΠρώτοΠρώτο ... 14192021222324252627282934 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 346 έως 360 από 585

Θέμα: SRX 600

  1. #346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thomas tuning Προβολή μηνύματος
    καλησπερα πολυ ωραια δουλλεια μπραβο
    τωρα αν μου επιτρεπεις κ 2 ερωτησουλες
    τα αμορτισερ τα εχω δει στι εβαυ κ σκεφτομαι να τα φερω πως τα ειδες αξιζουν? κ το κοντερ απο που αν βεβαια επιτρεπεται που ρωταω
    εκτος κι αν εχεις καμια ακρη για πιο ευκολα πιο γρηγορα ...............
    Τα αμορτισέρ δεν τα έχω δοκιμάσει στον δρόμο, αλλά στατικά μου φαίνονται πολύ σκληρά, ακόμα και στην μαλακότερη ρύθμιση τους. Θα δω τι κάνουν, και εναλλακτικά θα γυρίσω στα ΚΟΝΙ που επίσης έχω και είναι σταθερή αξία. Ο βασικός λόγος αγοράς τους, ήταν τα 2-3 cm που ήθελα πίσω.

    Το κοντέρ είναι από louis.de και φαίνεται πολύ καλό για τα λεφτά του. http://www.louis.de/_3009ddae9ccfc4e...nr_gr=10034806
    Εναλλακτικά υπάρχουν και τα Acewell, αλλά είναι γενικά πανάκριβα (ιδίως το μοντέλο με αναλογικό στροφόμετρο)
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #347
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    ωραιο το κοντερ ρε αρχοντα και δενει πολυ ομορφα με την ανω τιμονοπλακα

  3. #348
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lspiros Προβολή μηνύματος
    ωραιο το κοντερ ρε αρχοντα και δενει πολυ ομορφα με την ανω τιμονοπλακα
    ναι, να πω την αλήθεια, έχασα ατελείωτες ώρες ψάχνοντας για κάτι που να μου αρέσει και να έχει και βάση (housing) γιατί αρκετά ήταν αφινίριστα στο κάτω μέρος μιας και προορίζονταν για συγκεκριμένα μοντέλα. έχει και αρκετές δυνατότητες σύνδεσης με αισθητήρες (λαδιού πχ), αλλά γέλασα πολύ με το κόκκινο λαμπάκι του shifter που ρυθμίζεις το όριο στο στροφόμετρο.

    Ανάβει και στην ένδειξη απεικονίζει μια μπιέλα με το πιστόνι
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #349
    πολλα like και στο οργανο που δενει πολυ ομορφα οπως ειπε και ο Σπυρος
    Η ζωή είναι μεγάλη... ...μην την κάνεις καρναβάλι!!!

  5. #350
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.175
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Για τον Αρη...

    Συνημμένο 288709
    Ομόρφηνε το μηχανάκι με το φανάρι του!
    Πολύ ωραίο το όργανο, δέν το είχα δεί.
    Εμπρός, τώρα είσαι κοντα στον τερματισμό. Δωστα όλα!!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #351
    Το φανάρι το στρογγυλό είναι must στο SRX. Τα Koni που φόραγα πάντως και εγώ στο δικό μου με τα wp τα ελατήρια μπροστά ήταν μια χαρά για normal μοτερ. Ακούγανε τις ρυθμίσεις και κρατάγανε πολύ καλά το τροχό στο έδαφος.
    Αντε ρε Βύρωνα με το καλό να το τελειώσεις. Απο τα πιο ωραία mod SRX που έχω δεί.
    Run, rabbit run


  7. #352
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    άντε λέμε και έχει καλοκαιριάσει .....




    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  8. #353
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.175
    To SRX εχει προχωρήσει πολύ, σχεδόν έτοιμο είναι!
    Ο Βυρωνας μου έστειλε μερικές φωτό να ποστάρω γιατί έχει ενα θέμα με το pc του στη δουλειά.

    Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων Συνημμένες μικρογραφίες εικόνων SRX1.JPG‎   SRX2.jpg‎   SRX3.jpg‎  
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  9. #354
    πολυμηχανο μελος Το avatar του/της motomaniac
    Εγγραφή
    14/03/2006
    Μηνύματα
    5.164
    τουμπανο ειναι. τελικα το θεμα με τις δαγκανες δεν θυμαμαι, μας ειπε πως το ελυσε?

  10. #355
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motomaniac Προβολή μηνύματος
    τουμπανο ειναι. τελικα το θεμα με τις δαγκανες δεν θυμαμαι, μας ειπε πως το ελυσε?
    Φτιάχτηκαν αντάπτορες αφενός, μπήκαν δαγκάνες 2πίστονες με γλύστρα αφετέρου. Οι 4 πίστονες δεν έμπαιναν με τίποτα καθώς έβρισκαν στις ακτίνες.
    Θεωρώ οτι θα είναι οκ...ελαφρύ σχετικά είναι, και οι δίσκοι είναι 287mm. Σε σχέση με αυτά που φόραγε μαμά, θα είναι άγκυρες.
    Μπήκε και μια ακτινική τρόμπα από GSXR 1000 , δοχείο Brembo από το Tuono μου και είναι έτοιμο για κουτρουβάλες
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #356
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Φτιάχτηκαν αντάπτορες αφενός, μπήκαν δαγκάνες 2πίστονες με γλύστρα αφετέρου. Οι 4 πίστονες δεν έμπαιναν με τίποτα καθώς έβρισκαν στις ακτίνες.
    Θεωρώ οτι θα είναι οκ...ελαφρύ σχετικά είναι, και οι δίσκοι είναι 287mm. Σε σχέση με αυτά που φόραγε μαμά, θα είναι άγκυρες.
    Μπήκε και μια ακτινική τρόμπα από GSXR 1000 , δοχείο Brembo από το Tuono μου και είναι έτοιμο για κουτρουβάλες
    Κάποια στιγμή πρέπει να μάθεις ότι τα φρένα είναι άχρηστα στα μηχανάκια... Ή το ετοιμάζεις να φρενάρει στα 400μ;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  12. #357
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    περιμενω να δω πως θα γεμισει η ουρα (κωλοφαναρο?)γιατι η εξατμιση δεν ακολουθει καποια γραμμη για την ωρα...
    κατα τ αλλα τι να λεμε

  13. #358
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lspiros Προβολή μηνύματος
    περιμενω να δω πως θα γεμισει η ουρα (κωλοφαναρο?)γιατι η εξατμιση δεν ακολουθει καποια γραμμη για την ωρα...
    κατα τ αλλα τι να λεμε
    Ναι, το έχω προσέξει αλλά δεν είναι εκεί η θέση της, έίναι χαμηλότερα και απλά ακουμπάει στο υποπλαίσιο. Κωλοφάναρο θα μπει παρόμοιο με αυτό που είχε, ακολουθώντας τις γραμμές τις ουράς + ένα μικρό λασπωτήρακι + βάψιμο τελικού μαύρο + ότι χρειάζεται για να «χαθεί» οπτικά.

    Εχει αρκετή δουλειά απο μένα μετά για να τη φέρω (αισθητικά) στα μέτρα μου, αλλά δεν με νοιάζει. Είναι το πιο ωραίο κομμάτι της δουλειάς οι λεπτομέρειες.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #359
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Κάποια στιγμή πρέπει να μάθεις ότι τα φρένα είναι άχρηστα στα μηχανάκια... Ή το ετοιμάζεις να φρενάρει στα 400μ;
    Brakes are for pussies, αλλά θα το οδηγούν κι άλλοι ρε μαν το SRX.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #360
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    Brakes are for pussies, αλλά θα το οδηγούν κι άλλοι ρε μαν το SRX.
    Να τους προειδοποιείς όμως ότι εβαλες άγκυρα από σούπερ τάκνερ...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF