Σελίδα 24 από 26 ΠρώτοΠρώτο ... 141920212223242526 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 346 έως 360 από 383

Θέμα: ο ΚΑΛΟΣ ο ΚΑΚΟΣ και ο ΑΣΧΗΜΟΣ

  1. #346
    Μέλος
    Εγγραφή
    04/11/2013
    Μηνύματα
    54
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    Δεν ειναι υποχρεωτικο να βαλεις κατι χωρις αυτο να σημαινει οτι οποιαδηποτε γνωμη δεν ειναι σεβαστη. Αλλα απο την αλλη αν γραφουμε γνωμες για μηχανικους που μας αλλαξανε σωληνακι εντος εγγυησης σε καινουργια μηχανη οταν τους εχουμε πριν λιγο σκασει ενα καρο φραγκα το θρεντ θα παρει την κατρακυλα
    Δεν ειναι μονο το σωληνακι...ειναι η συνολικη εξυπηρετηση αλλα και οι γνωσεις που πιστευω εχει ο συγκεκριμενος ανθρωπος.

  2. #347
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από okeanis1234 Προβολή μηνύματος
    Δεν ειναι μονο το σωληνακι...ειναι η συνολικη εξυπηρετηση αλλα και οι γνωσεις που πιστευω εχει ο συγκεκριμενος ανθρωπος.
    Οκ, αλλα θεωρεις οτι οι γνωσεις του εν προκειμενω απο την εμπειρια σου δοκιμαστηκαν? Αν ναι τοτε οκ και αποσυρω το σχολιο.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  3. #348
    Μέλος Το avatar του/της AdvTraveller
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    44
    Manual. Χώρο. Μεράκι. Και φτιάχτο μόνος σου.

  4. #349
    Μέλος Το avatar του/της AdvTraveller
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AdvTraveller Προβολή μηνύματος
    Manual. Χώρο. Μεράκι. Και φτιάχτο μόνος σου.
    Ξέχασα και καλό τσιπουράκι χαχαχα.

  5. #350
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HEATSEEKER750
    Εγγραφή
    16/07/2006
    Μηνύματα
    191
    Ξερει κάποιος να μου πει ποσο στοιχίζει το service των 15.000χλμ σε super duke 990 του 2007 αν γίνουν ολα αυτα που λέει το manual σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο ;
    Να ξέρω τι με περιμένει γιατι τα κουκιά ειναι μετρημένα πια...
    ...Καθένας το κουμάντο του στην πλάτη του φορτώνεται κι όποιος γουστάρει την μαγκιά,
    περνάει βέβαια καλά ,μα η μαγκιά πληρώνεται...

  6. #351
    Kατω απο 250, σε εξουσιοδοτημενο, χλωμο...
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  7. #352
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HEATSEEKER750
    Εγγραφή
    16/07/2006
    Μηνύματα
    191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Black Mamba Προβολή μηνύματος
    Kατω απο 250, σε εξουσιοδοτημενο, χλωμο...
    Μέχρι τα 300€ θα το θεωρούσα νορμαλ.Απο κει και πέρα τι γινεται...
    ...Καθένας το κουμάντο του στην πλάτη του φορτώνεται κι όποιος γουστάρει την μαγκιά,
    περνάει βέβαια καλά ,μα η μαγκιά πληρώνεται...

  8. #353
    μπορεί κάποιος να μου πει τι λέει το μανιουαλ γιατί ούτε στο κικ μποξινγκ δεν έχω ζαλιστεί τόσο.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  9. #354
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mtsop
    Εγγραφή
    19/10/2004
    Μηνύματα
    281
    Η ΚΤΜ έχει βγάλει κατάλογο για το πόσο πρέπει να κοστίζουν τα σέρβις ανάλογα με τα χλμ και το μηχανάκι για τα εξουσιοδοτημένα.
    Πάρε τηλ. στα συνεργεία πρώτα και αν θες πάρε και ένα τηλ προς Χαλκίδα μεριά, ίσως να βγαίνει φτηνότερα...

  10. #355
    σκαουντερ πορνοσταρ Το avatar του/της endopandou
    Εγγραφή
    06/09/2012
    Μηνύματα
    2.621
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από HEATSEEKER750 Προβολή μηνύματος
    Ξερει κάποιος να μου πει ποσο στοιχίζει το service των 15.000χλμ σε super duke 990 του 2007 αν γίνουν ολα αυτα που λέει το manual σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο ;
    Να ξέρω τι με περιμένει γιατι τα κουκιά ειναι μετρημένα πια...
    από 350 έως 400
    it's all a matter of perception

    ο ορισμός του ανθρωπάκου: look on and do nothing

  11. #356
    Χάρης Πουλόπουλος 1 θετική ψήφος.
    Αναλυτικός τόσο όσο χρειάζεται, ευγενικός και οικονομικός.

  12. #357
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της HEATSEEKER750
    Εγγραφή
    16/07/2006
    Μηνύματα
    191
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Black Mamba Προβολή μηνύματος
    Kατω απο 250, σε εξουσιοδοτημενο, χλωμο...
    Τελικα 400€ Μου βγήκε το σερβις τον 15.000χλμ το οποίο περιελάμβανε και αλλαγή της αντλίας νερού.
    Η εργασία εγινε στον Οικονόμου.
    ...Καθένας το κουμάντο του στην πλάτη του φορτώνεται κι όποιος γουστάρει την μαγκιά,
    περνάει βέβαια καλά ,μα η μαγκιά πληρώνεται...

  13. #358
    Κουλάδι Το avatar του/της greco13
    Εγγραφή
    18/07/2015
    Μηνύματα
    58
    Είμαι ευτυχής σύζυγος ενός smc625 '04. Μοναδικό μηχανάκι εδώ και 11 χρόνια (52.000km και συνεχίζουμε) . Για αρκετά μεγάλο διάστημα εσταζε λάδια από φλατζες. Άλλαξα 3 εξουσιοδοτημενα συνεργεία στην Αθήνα και το πρόβλημα παρέμενε. Δεν ξέρω αν με κοροιδευαν ή δεν έκαναν σωστή δουλειά. Ο μόνος που το έφτιαξε με την πρώτη και με κέρδισε είναι ο Φιλιππακης στο Παλαιό Φάληρο. Πρώην εξουσιοδοτημενος KTM και Ducati, τώρα μόνο Ducati.
    Τα τελευταία 4-5 χρόνια πάω το μηχανάκι μου εκεί και ξερω ότι όταν το πάρω θα έχουν φτιάξει αυτά που ζήτησα συν όσα έχουν βρει μόνοι τους. Έχει λίγο τσιμπημενες τιμές αλλά έχω το κεφάλι μου και την καλή μου ήσυχα.

  14. #359
    ευθειακιας Το avatar του/της noodles
    Εγγραφή
    22/07/2015
    Μηνύματα
    1.059
    προσωπικη εμπειρια δεν εχω, αλλα απο κατοχους κτμ ακουω καλα λογια για το χελιωτη στο νεο κοσμο.
    it was nothing, just the normal thing to do at the time

  15. #360
    Νέο μέλος Το avatar του/της Deviant999
    Εγγραφή
    11/03/2012
    Μηνύματα
    3

    Παλιό, αλλά.....

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lc8ergr1 Προβολή μηνύματος
    δεν θελω να σνομπαρω κανεναν χρηστη κτμ 950 που στην τελικη δεν εχει τον ΧΡΟΝΟ ή το ΧΩΡΟ ή τα απλα εργαλεια ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΤΜ του

    απλα θα ηθελα να πω οτι τα LC8 ειναι εξειδικευμενα μηχανακια για ειδικους ανθρωπους που εχουν καβαλησει κανα δυο εντουρο στην προηγουμενη ζωή τους

    τις προαλες ειδα ΣΚΑΡΠΙΝΑΤΟ με αστραγαλο καλτσουλα ΠΟΥΡΝΑΡΑ και γραβατα να ανεμιζει πισω απο ενα 950... που πας ρε φλωρατε???

    επισης ενα πιτσιρικα φραγκατο με 990 στο συνεργειο να μην ξερει βασικα πραγματα - φυσικα το λαμογιο ο μηχανικος τον εκοψε καταλληλως και τον γαμησε στις τιμες και αυτος ελεγε κι ευχαριστω!!!!

    νομιζω οτι καθε κατοχος ΚΤΜ lc8 ΠΟΥ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ και την επιλογη του να κατεχει ενα αγωνιστικο δικυλινδρο 900 κυβικων θα πρεπει να λερωσει και λιγο με λαδακι το χερακι του και να σκυψει κατω απο την ποδια και να δει το πως και το γιατί να ανοιξει κανα service manual και γενικα να μπενει που και που στο adventure rider


    αλλωστε τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους κωλους οχι μονο σε σουζες και εντο αλλα απο καταναλωτικη συνειδηση των δικαιοματων του - βλεπε εγγυήσεις και αστοχια υλικων - στοιχειωδη μηχανολογια και εργασιες οπως ρυθμισεις λιπαση αλλαγη μπουζι , τακακια εξαερωσεις βαλε βγαλε τροχο - αλλαγη λαδιων και φιλτρων και στοιχειωδη ηλεκτρικα

    ακομα και το service ΤΩΝ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ δεν χρειαζεται να το πας στην ΚΤΜ

    ξεμονταρεις και το πας μονος σου στον τασουλη ή αλλου που σερβαρουν wp - γιατι να πληρωνεις γαμησιατικα , νταβατζιλικια στο μαγκακο που θα σε κλεψει στο συνεργειο?

    απο ανταλακτικα και αναλωσιμα τι αλλο να πω?
    γερμανια = 19% ΦΠΑ
    ελλαδα + 23% + βαλε
    Εδώ νομίζω πρέπει να γράψεις στο thread το όνομα του μηχανικού που χαρακτηρίζεις "λαμόγιο". Εφόσον φέρθηκε με αυτό τον τρόπο καλό είναι να το ξέρουμε για να προστατευτούμε...

    +1 ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟ

Παρόμοια θέματα

  1. Ο ΚΑΚΟΣ ΛΥΚΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΓΟΥΡΟΥΝΑΚΙΑ
    από ΝΙΚΗ στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2007, 10:50
  2. Και κάτι ακόμα
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 15:41
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 22:42
  4. Γεια και χαρα
    από sonus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 11:47
  5. Προς admins, moderatores και όποιος άλλος...
    από TManiac στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 08:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF