Σελίδα 242 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 142192232237238239240241242243244245246247252292342 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.616 έως 3.630 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #3616
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.558
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Πάντως είσαι ρε μπαγάσα το χαρακτηριστικό παράδειγμα των όσων είπα παραπάνω.

    Η ιστορία δεν εξετάζεται με υποθέσεις, αλλά με γεγονότα.

    Νόμιζα για Ελλάδα μιλούσαμε, αλλά ελλείψει επιχειρημάτων πήγαμε στην ΕΣΣΔ.

    Είσαι παλιννοστούντας εξ' ανατολικού μπλοκ και τα γνωρίζεις τόσα καλά;

    Από πότε το ΚΚ και η ΕΣΣΔ αποτελούν ή αποτελούσαν τον ιδεολογικό φορέα της αριστεράς;

    Τέσπα, καλοί αυτοί οι τσαρλατανισμοί για μότο-φόρουμ, αλλά για ουσιαστική πολιτική κουβέντα, δεν αγγίζουν καν ένα στοιχειώδες επίπεδο. (King for a day ... που λένε).

    Παρακαλώ συνεχίστε, εγώ θα μείνω στα μηχανάκια, που δεν είναι ούτε "αριστερά" ούτε "δεξιά".



    Μπραβο, βρηκες ενα ταξικο εχθρο σημερα, πηγε καλα η μερα σου.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  2. #3617
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    @Δρ. Μοντυ-- "Πάντως θεωρω ότι οι ανακοινώσεις θα επρεπε να γινονται με διαφορετικο τροπο και όχι του στυλ "30 απωλειες σημερα" ετσι ξερά. Ιδανικά θα ηταν "30 απώλειες εκ των οποιων οι 28 ηταν ανεμβολίαστοι". --

    Δεν προκειται να γίνει αυτό που ζητάς, γιατί δεν δείχνει αυτό που φαντάζεσαι. Μακάρι να γινόταν.

    Θα έπρεπε να πούνε: από τους 173 που πέθαναν σήμερα το 60% ήταν εμβολιασμένοι. Μάλιστα το 43% ήταν διπλοεμβολιασμένοι. (Τα τελευταία Βρετανικά στοιχεία).

    Δηλαδή περισότεροι διπλοεμβολιασμένοι πέθαναν παρα ανεμβολίσατοι. Λες να βιάζονται να το διατυμπανίσουν;

  3. #3618
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    @Δρ. Μοντυ-- "Πάντως θεωρω ότι οι ανακοινώσεις θα επρεπε να γινονται με διαφορετικο τροπο και όχι του στυλ "30 απωλειες σημερα" ετσι ξερά. Ιδανικά θα ηταν "30 απώλειες εκ των οποιων οι 28 ηταν ανεμβολίαστοι". --

    Δεν προκειται να γίνει αυτό που ζητάς, γιατί δεν δείχνει αυτό που φαντάζεσαι. Μακάρι να γινόταν.

    Θα έπρεπε να πούνε: από τους 173 που πέθαναν σήμερα το 60% ήταν εμβολιασμένοι. Μάλιστα το 43% ήταν διπλοεμβολιασμένοι. (Τα τελευταία Βρετανικά στοιχεία).

    Δηλαδή περισότεροι διπλοεμβολιασμένοι πέθαναν παρα ανεμβολίσατοι. Λες να βιάζονται να το διατυμπανίσουν;
    Και πάλι αυτό δε λέει τίποτα

    Μπορεί να πεθάνει διπλοεμβολιασμένος 90χρονος με υποκείμενο νόσημα, μπορεί να πεθάνει και ανεμβολιάστος 30άρης

    Βγάζεις εσύ συμπέρασμα για το εμβόλιο έτσι ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  4. #3619
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    888
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος



    Μπραβο, βρηκες ενα ταξικο εχθρο σημερα, πηγε καλα η μερα σου.
    Τουλάχιστον έχεις χιούμορ, το παραδέχομαι.

    Αλλά ρε φίλος στον 18ο είμαστε ακόμα, διάβασε και κάτι πιο σύγχρονο ακόμα και οι αρτηριοσκληρωτικοί κομουνιστές παλεύουν να ορίσουν με σύγχρονους όρους το "προλεταριάτο".
    Δεν πειράζει για να κάνω παράφραση και τον "Τάκη" "στα μοτοφόρουμ δεν έχω εχθρούς, μόνο γνωστούς".

  5. #3620
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    @ΑριστιδηςΖ -- Βγάζεις εσύ συμπέρασμα για το εμβόλιο έτσι ; --

    Απευθηνόμουν στον φίλο που ήθελε να βγαίνουν έτσι οι ανακοινώσεις, όχι σε σένα.
    Ίσως να ήταν πιο αρμόζον να απαντούσες και εσύ σε εκείνον.

    Όσο για όποια "συμπεράσματα" βγάζω, αυτά μάλλον αφορούν το πώς ερμηνευονται οι όποιες ανακοινώσεις κατα το δοκούν, προς χάριν εντυπωσιασμού.

  6. #3621
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    @ΑριστιδηςΖ -- Βγάζεις εσύ συμπέρασμα για το εμβόλιο έτσι ; --

    Απευθηνόμουν στον φίλο που ήθελε να βγαίνουν έτσι οι ανακοινώσεις, όχι σε σένα.
    Ίσως να ήταν πιο αρμόζον να απαντούσες και εσύ σε εκείνον.

    Όσο για όποια "συμπεράσματα" βγάζω, αυτά μάλλον αφορούν το πώς ερμηνευονται οι όποιες ανακοινώσεις κατα το δοκούν, προς χάριν εντυπωσιασμού.
    Η απάντηση αφορά και τους δύο

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #3622
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Η απάντηση αφορά και τους δύο
    Όχι βέβαια.
    Αλλά και έτσι να ήταν, επέλεξες να την απευθήνεις σε εμένα (και με ύφος) αντί να απαντήσεις εκεί που είχε τεθεί το θέμα.

    Το αληθινό ερώτημα είναι "γιατι να είναι τόσο δύσκολο να βρεθούν οι αληθινές λεπτομέρειες". Αυτές που εσύ τόσο αβίαστα (και ανερυθρίαστα) εικάζεις. Αν μπορείς, ψάξε και πες μας πια είναι τα αληθινα ποσοστά πίσω απο τα νούμερα. Σου εύχομαι καλή επιτυχία εγώ το βρήκα εξαιρετικά δύσκολο. Και δεν θάπρεπε νάταν.

  8. #3623
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    2.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Δικηγόρος, μπάτσος για administrator???

    Κάνε και ένα έλεγχο για τον ορισμό στο λεξικό σου... εκτός αν είσαι και εσύ απόφοιτος της νομικής του UMM.
    Σε ποιον ορισμό αναφέρεσαι ?
    ''Οι τσαρλατανισμοί για μοτο-φορουμ'' αφορούν ενέργεια. Αυτός που κάνει τσαρλατανισμούς λέγεται τσαρλατάνος. Ο τσαρλατάνος είναι χαρακτηρισμός.
    Δεν πήγα να σε επιπλήξω ως διαχειριστής γιατί πάλι καλά δεν είμαι , από όσο βλέπω έχουν να αντιμετωπίσουν αρκετή τρέλα εδώ μέσα. Σου είπα να κουλάρεις γιατί πας επι του προσωπικού σε μια κουβέντα που δεν είναι σε αυτό το πλαίσιο και εως τώρα δεν έχει παρεκτραπεί. Βέβαια η απάντηση σου πάλι είχε ένα στοιχείο Ad-hominem και μια Passive-aggresive διάθεση που δεν ειμαι σε θέση να κρίνω γιατί αφορά άλλη ειδικότητα.
    Υ.γ. το που τελείωσα νομική τι σχέση έχει ? Από όσα ξέρεις για εμένα μπορεί να είμαι και σκύλος που σου απαντά με τις πατούσες. Σχολίασε αυτά που γράφω και όχι αυτό που είμαι ή δεν είμαι γιατί δεν είσαι σε θέση να το γνωρίζεις εκ των πραγμάτων.
    Όπως και αν έχει για μένα το κλείνω εδώ και δεν θα μπω στην διαδικασία του Ping-Pong δεν βοηθά και κάπου.

  9. #3624
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    2.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Εγώ θυμάμαι την απεργία στο ατσάλι (Αγγελόπουλου) εκεί κοντά και δεν έγινε καθόλου έτσι
    Θυμάμαι ακόμα την εργατιά των γραφείων να λέει ότι δεν μας αφήνουν να μπούμε να δουλέψουμε οι βρομιάρηδες
    και τρέχει και να ψηφίζει στη ΓΕΣΕΕ ότι ψήφιζε και στη βουλή και τη συνέχεια την ξέρεις

    Επειδή λοιπόν εγώ ήμουν από οικογένεια βρομιάρηδων να σου πω
    ότι εδώ μέσα που δουλεύω δεν υπάρχει η παραμικρή πιθανότητα να ζητήσεις οτιδήποτε
    απ την εργοδοσία γιατί δεν έχεις καν συναδέλφους
    Η ρουφιανιά τους, η τεμπελιά τους, η πονηριά τους και η παλιανθρωπιά τους
    είναι απερίγραπτη

    Για αυτό και είμαι και στην έξοδο.
    Θα είμαι λοιπόν και φιλελές όπως είπες αλλά πίστεψε με
    όσο γ,,, τρώνε το αξίζουν και με το παραπάνω
    ΚΑΛΑ ΤΟΥΣ (ΜΑΣ) ΚΑΝΟΥΝ

    Εγώ θα φύγω από δω θα πάω αλλού που εκτιμούν αυτό που ξέρω να κάνω
    κι εδώ θα έρθει ένας γνωστός να τα κάνει πάλι μ.... όπως τα βρήκα
    Αυτό θέλουν κι αυτό τους αξίζει



    ΚΚΕ δεν είμαι σε καμία περίπτωση αλλά η λέξη συνάδελφος
    έχει νόημα για μένα αφού περνάς όλη σου τη ζωή δίπλα του
    Για αυτό τους βλέπω και ξερνάω πια
    Οϋτε ο Αη Γιάννης ο Ρώσος δεν τους κάνει ανθρώπους
    αυτούς όχι το ΚΚΕ
    Το διαταύτα της ιστορίας είναι είτε αριστερά είτε δεξία εσύ και εγώ την τρώμε.
    Δεν ξέρω αν πρέπει να ζητήσω ευχαριστώ που οι αριστεροί με χουφτώνουν πιο ευγενικά από τους δεξιούς .
    Τελικά φτάσαμε να θεωρούμε οκ το χούφτωμα αν με νιώθεις.

  10. #3625
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.558
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Τουλάχιστον έχεις χιούμορ, το παραδέχομαι.

    Αλλά ρε φίλος στον 18ο είμαστε ακόμα, διάβασε και κάτι πιο σύγχρονο ακόμα και οι αρτηριοσκληρωτικοί κομουνιστές παλεύουν να ορίσουν με σύγχρονους όρους το "προλεταριάτο".
    Δεν πειράζει για να κάνω παράφραση και τον "Τάκη" "στα μοτοφόρουμ δεν έχω εχθρούς, μόνο γνωστούς".
    Ειναι κοινη ψυχικη στρεβλωση το να πεταει καποιος μια μπηχτη κατα μιας πλευρας και ο συνομιλητης του να θεωρει πως υποστηριζεται η αντιθετη.
    Προσωπικα σενιορ καναρντο δεν δινω ενα σκατο ουτε για την δεξια, ουτε για την αριστερα. Τα ξεπερασα αυτα καπου στο λυκειο και οι συζητησεις που πραγματικα με ενδιαφερουν δεν εχουν "πολιτικο" χαρακτηρα. Και μονο η λεξη με αηδιαζει δηλαδη μιας χρησιμοποιειται κυριως απο ανθρωπους πολυ χαμηλου ψυχικου και πνευματικου επιπεδου στην προσπαθεια τους να υπεραπλουστευσουν μια ολοτητα, τις πιο ενδιαφερουσες πτυχες της οποιας δεν ειναι ουτε σε θεση, ουτε εχουν την διαθεση να αντιληφθουν.
    Τελευταία τροποποίηση από DrBig; 09/07/2021 στις 16:27.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  11. #3626
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Όχι βέβαια.
    Αλλά και έτσι να ήταν, επέλεξες να την απευθήνεις σε εμένα (και με ύφος) αντί να απαντήσεις εκεί που είχε τεθεί το θέμα.

    Το αληθινό ερώτημα είναι "γιατι να είναι τόσο δύσκολο να βρεθούν οι αληθινές λεπτομέρειες". Αυτές που εσύ τόσο αβίαστα (και ανερυθρίαστα) εικάζεις. Αν μπορείς, ψάξε και πες μας πια είναι τα αληθινα ποσοστά πίσω απο τα νούμερα. Σου εύχομαι καλή επιτυχία εγώ το βρήκα εξαιρετικά δύσκολο. Και δεν θάπρεπε νάταν.
    Εσύ μπορείς να βρεις "αληθινές λεπτομέρειες" σε περιστατικά θανάτου ή μπορείς να είσαι βέβαιος για τις λεπτομέρειές τους ;

    Σαν πολύ επιδερμικά τα βλέπεις τα πράματα

    Που είδες παρεπιμπτόντως αυτά τα τελευταία Βρετανικά στοιχεία σύμφωνα με τα οποία πέθαναν 104 εμβολιασμένοι επί συνόλου 173 ;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.JPG 
Προβολές:	110 
Μέγεθος:	39,8 KB 
ID:	429367

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #3627
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παρεπιμπτόντως δείτε και το παρακάτω

    https://www.mononews.gr/auto/omilos-...e-tin-epistoli

    είναι άραγε σύμφωνο με το σύνταγμα ;

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  13. #3628
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Που είδες παρεπιμπτόντως αυτά τα τελευταία Βρετανικά στοιχεία σύμφωνα με τα οποία πέθαναν 104 εμβολιασμένοι επί συνόλου 173 ;

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.JPG 
Προβολές:	110 
Μέγεθος:	39,8 KB 
ID:	429367
    Η Guardian τα είχε δημοσιεύσει, τέλη Ιουνίου. 27, 28, 29 δε θυμάμαι ακριβώς.

    Το άρθρο είχε τίτλο
    "Μost people who die with Covid in England have had a vaccination"
    ή κάπως έτσι.

  14. #3629
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Η Guardian τα είχε δημοσιεύσει, τέλη Ιουνίου. 27, 28, 29 δε θυμάμαι ακριβώς.

    Το άρθρο είχε τίτλο
    "Μost people who die with Covid in England have had a vaccination"
    ή κάπως έτσι.
    Πάρε λοιπόν άρθρο του Associated Press σχετικά με νούμερα από ΗΠΑ

    https://apnews.com/article/coronavir...6e7354f5d5e187

    An Associated Press analysis of available government data from May shows that “breakthrough” infections in fully vaccinated people accounted for fewer than 1,200 of more than 107,000 COVID-19 hospitalizations. That’s about 1.1%.

    And only about 150 of the more than 18,000 COVID-19 deaths in May were in fully vaccinated people. That translates to about 0.8%, or five deaths per day on average.

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  15. #3630
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.173
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Παρεπιμπτόντως δείτε και το παρακάτω

    https://www.mononews.gr/auto/omilos-...e-tin-epistoli

    είναι άραγε σύμφωνο με το σύνταγμα ;
    το συνταγμα της ελλάδας η το συνταγμα του άδωνη? το πρώτο καταργήθηκε πριν μερικους μήνες.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF