Σελίδα 25 από 29 ΠρώτοΠρώτο ... 1520212223242526272829 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 361 έως 375 από 422

Θέμα: The short way round....

  1. #361
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
    Γρήγορα και στα επόμενα!
    Το Banάκι που σούρχεται συστημένο, το πήρες γραμμή ???
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  2. #362
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Γιατί;

  3. #363
    Captain ότι και να πω λίγο είναι... Μπράβο και στους δυο σας κατ' αρχήν. Αξέχαστο ταξίδι, τόοοσο γεμάτο, πολύ όμορφες επιλογές... Ξέρεις με έπιασε κάτι που είδα πως περάσαμε και μείναμε σε παρόμοια μέρη.
    Να είστε πάντα καλά κι εσείς και οι μηχανές σας! :a19: ρε παιδιά :a19:

    όσο γι αυτό...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    [ ...έχω ήδη ετοιμασει το επόμενο

    κι εγώ το ίδιο!

  4. #364
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
    Γιατί;
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  5. #365
    Μπράβο παιδιά εκπληκτικό το ταξίδι που κάνατε,captain πολύ καλός ο τρόπος που το παρουσίασες (πραγματικά αγωνιούσα για την συνέχεια). Να είσαστε καλά παιδιά και να ταξιδεύετε όσο περισσότερο μπορείτε. Προσωπικά μέσα απ΄την παρουσίαση αυτή ένοιωσα σαν να έκανα κι εγώ το ταξίδι μαζί σας (αν και ζήλεψα γιατί θα ήθελα να ήμουν εκεί).

  6. #366
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kostas NL
    Εγγραφή
    05/08/2005
    Μηνύματα
    908
    Μπράβο Ηλία, το ίδιο και στον συνταξιδιώτη σου!!

    Μετά το ταξιδιωτικό σου αυτό τα Βαλκάνια ανέβηκαν αισθητά στη λίστα των προορισμών μου.
    Ευχαριστώ για αυτό.

    Πολύ όμορφες οι φωτογραφίες και απολαυστική η αφήγηση.
    Επίσης πολύ ξεχωριστές οι εικόνες των δύο όμοιων μηχανών, πραγματικά σας χάρηκα.

    Ολόψυχα εύχομαι να κάνεις - ετε πολλά ταξίδια και να συναντηθούν κάποτε ξανά οι δρόμοι μας όπως πέρυσι.


  7. #367
    Μπράβο παίδες

    άψογη περιγραφή, απίστευτες φωτογραφίες

    Και εις άλλα με καλό

  8. #368
    Multistrada Μέλος Το avatar του/της Stelth
    Εγγραφή
    10/06/2004
    Μηνύματα
    291
    Μπράβο ρε παιδιά, μπράβο

    Για λίγο ταξίδεψα μαζί σας.

    Ωραίες φωτογραφίες, αφηγήσεις και φυσικά τέλειες διαδρομές απο όλες τις άποψης.

    Ίσος αν μιλούσες στη μητέρα σου μια μέρα νωρίτερα, να γλύτωνες το κράνος

    Μπράβο ΠΑΝΤΑ τέτοια αλλά χωρίς απώλειες.
    Ducatisti υπάρχουν πολλοί
    Ducatistiani ένας!!

  9. #369
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.094
    Πολλά-πολλά συγχαρητήρια και μπράβο!
    Πάντα τέτοια και ακόμα καλύτερα. Και γιατί όχι και μακρύτερα.
    Πολύ καλές οι φωτό σας ταξίδεψαν και εμάς.
    Αλλά... καθόλου γυναίκες ρε γαμώτο; Ούτε μία φωτό;

    Άντε Λιάκο πάντα έτσι βρε. Καλά ταξίδια με καλή παρέα.

  10. #370
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    Einer der besten Reiseberichte die Ich je gelesen habe!!!!

    Ganz starke Bilder und sehr gut geschrieben Elias!!!!

    Παντα τετοια!!!



    ach ja du, kannts mir doch die bilder von den madchen an mein email senden oder?
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  11. #371
    Μπράβο ρε Λιάκο για το μοναδικό ταξίδι !!

    Έγραψες άλλη μια όμορφη εμπειρία στο ενεργητικό σου ε ;

    Και στο καλό με το επόμενο και για σένα αλλά και για το παλικάρι !


  12. #372
    Μονολυκος Το avatar του/της crs-k
    Εγγραφή
    02/06/2004
    Μηνύματα
    12.224
    Δεν απαντησα χτες γιατι ειχα πολλα στο μυαλο μου να γραψω και φοβομουν και να μην παρεξηγηθουν τα λογια μου...

    Πολυ καλες περιγραφες και η "βοηθεια" απο τις φωτος και τα βιντεο αριστη. :smilea:

    Γνωρισα μερη μερη στα οποια ΔΕΝ θα παω, αφ' ενος γιατι τα "γνωρισα" καλα κι αφ' εταιρου γιατι δεν το 'χα ποτε σκοπο...

    Απο την αλλη ειδα και μερη που μου κεντρισαν το ενδιαφερον και θα 'θελα να μπορουσα να τους αφιερωσω τον χρονο που τους πρεπει (οχι απλα να τα περασω)...


    Προσωπικα, αισθανομαι ασχημα οταν ενας "ταξιδευτης" εγκλοβιζεται στην καθημερινη κινηση καποιας μεγαλοπολης...
    Νομιζω πως χανεται ολη η μαγεια...


    Το θεμα βεβαια ΔΕΝ ειναι τι μου αρεσει εμενα, αλλα τι αρεσει (και πως αισθανεται) στον καθενα που ξεκιναει την προσωπικη του περιπετεια, οποτε ελπιζω να σας εχουν μεινει τοσα συναισθηματα, οσα μου μενουν κι εμενα, μετα απο εξορμησεις σε τοπους που μ' αρεσουν κι αγαπαω... :wacko:


    Οποτε...


    Παντα τετοια!

    ... να ευχεσαι να 'ναι μακρυς ο δρομος.

  13. #373
    Παίδες, ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια...



    Κώστα (ΝL) πραγματικά τράβαγαν την προσοχή οι δύο όμοιες μηχανές, είναι που είναι σπάνιες οι τίγρεις, να δεις και δύο ίδιες μαζί είναι φαινόμενο
    Μακάρι όντως να βρεθούμε ξανά στους ίδιους δρόμους

    div danke shon mein freund wilst du die bilder vom ein dvd senden? (το γ@μησα το γερμανικό αλλα με κατάλαβες :rotflmao: )



    Χρήστο, θυμάσαι οτι αυτή τη κουβέντα την είχαμε κάνει και πέρισυ - και είναι ο προβληματισμός μου για το επόμενο ταξίδι - θα τα πούμε και απο κοντά, ξέρω τι εννοείς...

    Είναι πολλές οι εικονες και οι εμπειρίες που πρέπει να "χωνέψεις" σε 15 μέρες - αν ήξερα οτι για τα επόμενα 20 χρόνια θα έχω κάθε χρόνο την πολυτέλεια να αφιερώνω δύο-τρεις εβδομάδες σε τέτοιο ταξίδι, τότε ναι, θα περιόριζα τη διαδρομή. Όμως...

    Φέτος βέβαια, δεδομένου οτι έπρεπε να είμαστε μια ορισμένη μέρα σε συγκεκριμένο σημείο (Piemonte), πιστεύω οτι η μετάβαση ως εκεί έγινε όσο πιο "ταξιδιωτικά" μπορούσε να γίνει :smilea: σε επαρχιακό δρόμο, με ελάχιστο αυτοκινητόδρομο και με λίγες στάσεις σε μεγάλες πόλεις. Χρειάζονται κι αυτές, ήθελα να δω τη Γενεύη - να τη δω μόνο, όχι να μείνω. Όπως έγραψα, στις Κάννες θα ήθελα να ξαναπάω σε άλλη φάση. Στο Μονακό απλά πήγα, το είδα, να λέω οτι πέρασα απο εκεί και τέλος. Δε μου λέει και δε θα μου έλεγε κάτι (εκτός αν γίνω εκατομμυριούχος και ψάχνω φορολογικό παράδεισο )
    Ναι, πολλά απο τα μέρη αυτά (ειδικά το Μαυροβούνιο και το Κόσοβο) αξίζουν να τους αφιερώσεις αρκετές μέρες - δεν τις είχαμε όμως και πιστεύω οτι αν μη τι άλλο πήραμε μια τζούρα και μεταφέραμε οση μπορουσαμε σ' εσάς

    Τα Βαλκάνια σίγουρα θα τα ξανατιμήσω, έχει πολύ ψωμί εκεί - και γνήσιο ψωμί. Πρέπει να ανέβουμε μαζί προς τα εκεί μια φορά

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #374
    Από Άλλο Πλανήτη.... Το avatar του/της Vasilis_Strom
    Εγγραφή
    27/01/2006
    Μηνύματα
    560
    Μπράβο ρε Ηλία, να είσαι πάντα καλά και να έχεις τόσο όμορφα ταξίδια
    (με λιγότερο πρόγραμμα )


    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    όπως το πατρινό καρναβάλι - έχω ήδη ετοιμασει το επόμενο
    Και ποιος δεν το έχει κάνει

    Όμορφο πράγμα τα ταξίδια, αχχχχχ

  15. #375
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Παιδιά μπράβο για το όμορφο ταξιδιωτικό σας!
    Όμορφη μετάδοση συναισθημάτων και εικόνων.

    Τα λέω εγώ αλλά ποιος με ακούει...
    Φοβόμαστε τους γείτονές μας, ενώ στην πραγματικότητα θα έπρεπε να μας φοβούνται αυτοί... Η αλήθεια είναι ότι ήδη μας βλέπουν με δέος και σεβασμό...
    Παρθένοι, αγνοί και κατά πολύ φθηνότεροι ανεξερεύνητοι προορισμοί μας περιμένουν δίπλα από τα σύνορα της Ελλαδίτσας μας...
    Τι περιμένουμε για να τους ανακαλύψουμε?

    Καλή φάση με τα δύο almost πανομοιότυπα Triumph! :smilea:

    Όσο για το στυλ του ταξιδιού σας, νομίζω ότι θα διαφωνήσω με τον αγαπητό crs-k...
    Μακάρι να μπορούσε όλη η ζωή μας να είναι πάνω στους δύο τροχούς, φορώντας τον εξοπλισμό μας και έχοντας δυο - τρεις πιστωτικές χωρίς όριο...
    Δυστυχώς όμως αυτό είναι όνειρο απατηλό, οπότε αναγκαστικά επιλέγουμε τα ταξίδια με μορφή touch and go... Όσο έχουμε το κουράγιο, την δίψα και την δύναμη να το κάνουμε...
    Κάποια από αυτά τα μέρη ίσως μας κάνουν ένα παραπάνω κλικ και νιώσουμε την ανάγκη να τα ξανά επισκεφτούμε.
    Κάνοντας μία βόλτα με την μηχανή ή και με τα πόδια στο κέντρο της πόλης, παίρνεις μία γενική αίσθηση για τους ρυθμούς και την ζωή της. Είναι αρκετό νομίζω... Τα τυχαία γεγονότα θα καθορίσουν και την άποψή σου γι' αυτήν...
    Για παράδειγμα τον Μάιο του 2005 που επισκέφθηκα το Dubrovnik για μιάμιση μέρα πέρασα απίθανα... Το δωμάτιο ήταν τέλειο, φθηνό, το vstrom κοιμήθηκε με το moto guzzi του ιδιοκτήτη, του οποίου η γυναίκα δίδασκε Αρχαία Ελληνικά και Αρχαία Ελληνική Ιστορία... Το βράδυ έβρεχε και η βραδινή βόλτα στο κέντρο ήταν παράδεισος μέσα στην βροχή. Χωρίς κόσμο και φασαρία στα έρημα σοκάκια. Έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι θα ξαναπάω...
    Τα παιδιά πάλι είχαν το δυσάρεστο με τα κράνη...

    Γρήγορα στα επόμενα λοιπόν και για σκεφτείτε όλοι λίγο το ενδεχόμενο κάποια στιγμή να οργανωθεί κάτι καλό εκτός συνόρων... (?)


    Ηλία Πάντα Τέτοια σου εύχομαι και αέρα στα πανιά σου!
    Όσο για τον συνοδοιπόρο σου, από το ταξιδιωτικό σας αλλά και την γνωριμία μου μαζί του τότε στον Πόρο, νομίζω ότι θα αξίζει τον χαρακτηρισμό "Ήρεμη δύναμη"...
    Και πάλι μπράβο!



Παρόμοια θέματα

  1. Ο γύρος του κόσμου - The dumb way round
    από road spirit στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2010, 21:24
  2. Long Way Round
    από crs-k στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 321
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2008, 10:15
  3. The short way round.... Ο βιαστικος
    από meis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2007, 08:56
  4. Brokeback Mountain : the short version
    από geopitt στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 13/03/2006, 09:16

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF