Σελίδα 26 από 47 ΠρώτοΠρώτο ... 16212223242526272829303136 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 376 έως 390 από 705

Θέμα: πολλα και ενδιαφεροντα για τα διοδια..

  1. #376
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Α> Τι σχεση εχει αυτο που εσυ λες, με αυτο που ελεγε ο "απο τους αλλοι"; Ο οποιος εβγαλε και την κατηγορια "εσεις".
    Β> Ναι. Και η αφηρημαδα του χρηστη ειναι μεσα στον σχεδιασμο. Του οτιδηποτε. Ε; Ετσι δεν ειναι; η οχι;
    Γ> Θελω και ΠΡΕΠΕΙ να μπορω να βαλω και βενζινη χωρις προγραμματισμο. Οπως συμβαινει παντου. Γιατι σε χαλαει να συμβαινει και στην Ελλαδα;
    Α> Δεν το κατάλαβα αρχικά, αλλά τώρα είδα ότι είχε πέσει και αυτό το ποστ πριν την δική μου απάντηση... Το ότι όποιος δεν έχει μυαλό έχει πόδια δεν είναι πολύ άδικο, λίγο σκληρό γιατί τον κυρ Νίκο τον ξέρουμε και τον αγαπάμε με τις παραξενιές του. Αν μείνει από αφηρημάδα, το είπες κι εσύ, 4ψήφιο της οδού και βενζίνη με ότι κόστος, shit happens. Και αν θέλεις ακόμα μιά οπτική, όταν περνάς 10 φτηνά βενζινάδικα μέσα στην Λαμία και φεύγεις για να βάλεις με +10 σεντ μέσα στην ΕΟ είναι λίγο ανοησία να συζητάς για τα ληστρικά διόδια μετά. Είσαι λαρτζ τύπος αφού, άρα γιατί να μην πλερώκεις;

    Β> Είσοδος/έξοδος προς δρόμο ταχείας κυκλοφορίας κάθε 20 χιλιόμετρα ασούμε επειδή υπάρχουν και αφηρημένοι ΔΕΝ είναι προδιαγραφή αυτοκινητόδρομου και αν θέλει κάποιος κάτι τέτοιο καλύτερα να πάει από επαρχιακό. Δεν θα χάσει πάνω από μισή ώρα.

    Γ> ΠΟΥΘΕΝΑ στον κόσμο σε σοβαρό δρόμο δεν έχει "παντού και πάντα" βενζινάδικα. Οι επιχειρήσεις δεν θα είναι βιώσιμες (μεγάλη διασπορά πελατών, φαντάζομαι όχι φτηνά ενοίκια) και αναγκαστικά θα πρέπει να κατεβάσουν τα όρια ταχύτητας λόγω των ανασχέσεων και ΑΥΤΟ με χαλάει πολύ. Βενζινάδικα στην οτοστράντα είδες κάθε "100 ως 150" και ξαναματαλέω στον συγκεκριμένο ελληνικό δρόμο έχει μετά από 110, άρα ΔΕΝ είναι μαλακία του εργολάβου/συμβασιοπάροχου, ταιριάζει με τις εμπειρίες σου από το εξωτερικό.

  2. #377
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Α> Δεν το κατάλαβα αρχικά, αλλά τώρα είδα ότι είχε πέσει και αυτό το ποστ πριν την δική μου απάντηση... Το ότι όποιος δεν έχει μυαλό έχει πόδια δεν είναι πολύ άδικο, λίγο σκληρό γιατί τον κυρ Νίκο τον ξέρουμε και τον αγαπάμε με τις παραξενιές του. Αν μείνει από αφηρημάδα, το είπες κι εσύ, 4ψήφιο της οδού και βενζίνη με ότι κόστος, shit happens. Και αν θέλεις ακόμα μιά οπτική, όταν περνάς 10 φτηνά βενζινάδικα μέσα στην Λαμία και φεύγεις για να βάλεις με +10 σεντ μέσα στην ΕΟ είναι λίγο ανοησία να συζητάς για τα ληστρικά διόδια μετά. Είσαι λαρτζ τύπος αφού, άρα γιατί να μην πλερώκεις;

    Β> Είσοδος/έξοδος προς δρόμο ταχείας κυκλοφορίας κάθε 20 χιλιόμετρα ασούμε επειδή υπάρχουν και αφηρημένοι ΔΕΝ είναι προδιαγραφή αυτοκινητόδρομου και αν θέλει κάποιος κάτι τέτοιο καλύτερα να πάει από επαρχιακό. Δεν θα χάσει πάνω από μισή ώρα.

    Γ> ΠΟΥΘΕΝΑ στον κόσμο σε σοβαρό δρόμο δεν έχει "παντού και πάντα" βενζινάδικα. Οι επιχειρήσεις δεν θα είναι βιώσιμες (μεγάλη διασπορά πελατών, φαντάζομαι όχι φτηνά ενοίκια) και αναγκαστικά θα πρέπει να κατεβάσουν τα όρια ταχύτητας λόγω των ανασχέσεων και ΑΥΤΟ με χαλάει πολύ. Βενζινάδικα στην οτοστράντα είδες κάθε "100 ως 150" και ξαναματαλέω στον συγκεκριμένο ελληνικό δρόμο έχει μετά από 110, άρα ΔΕΝ είναι μαλακία του εργολάβου/συμβασιοπάροχου, ταιριάζει με τις εμπειρίες σου από το εξωτερικό.
    Σοβαρα τωρα;
    Ειναι να κανουμε επι λεξεως αντιπαραθεση;
    Ας την κανουμε λοιπον, σημερα χρονο εχω.

    Α> Γιατι το προσωποποιεις;
    Θα βρεις κατι ευσχημο να αντιπαραβαλεις, αλλα κι οι 2 γνωριζουμε οτι δεν αφορα μονο τον κυρ-Νικο.
    Τον οποιο δεν γνωριζω καν.
    Κι αν δεν πουλαγε 'φυτικα' η μη, μαλλον δεν θα με ενδιεφερε να γνωρισω κιολας

    Β> Το καθε 20χλμ ειναι τοσο πολυ αυθαιρετο, που δεν το σχολιαζω καν. Ασσουμε.

    Γ> ΠΑΝΤΟΥ στον κοσμο (εκτος Βαλκανιων που δεν γνωριζω) εχει "παντου και παντα" βενζιναδικα.
    Το επιχειρηματικο γιατι και πως δεν με απασχολει. Ειμαι απασχολουμενος σε αλλη "βιομηχανια" κι γι' αυτην μονο γνωριζω (δυστυχως).
    Αλλα και παλι το επιχειρημα που ανεφερε ο βιτζιλαντε, ηταν κατι με συναφεια των συμβασεων; Μα ποσο στα παπαρια μου οι συμβασεις με τις οποιες τοσο ασχολειστε!

    Το τι εγινε στην συγκεκριμενη, δεν το γνωριζω. Μεσες-ακρες με αφηνει αδιαφορο. δε.
    Το μενος ομως ανθρωπων προς ανθρωπο για τα διοδια, δεν με αφηνει αδιαφορο.
    Με κανει να με αφηνουν οι μαινομενοι αδιαφορο προς αυτους.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  3. #378
    Το βλέπουμε διαφορετικά, δεν πειράζει.

  4. #379
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Το βλέπουμε διαφορετικά, δεν πειράζει.
    Ποτε δεν πειραξε ρε συ.
    Διαλογο τον λενε και διαφορα αποψεων κι ειναι ομορφο.

    (κι κρατω οτι εχω μια κερασμενη γυρα του γλυκοπιοτου ποτου )
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  5. #380
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.997
    ενταξει μαγκες...να'χαμε να λεγαμε...

    εννοειται οτι ο φαρμακοτριφτης επραξε λαθος να βρισει και να φυγει χωρις να πληρωσει...βασικα το κυριοτερο λαθος ηταν που ειχε πινακιδα πανω...
    αλλα και παλι δεν φταινε οι υπαλληλοι για την ανυπαρξια μπεντζιναδικων...

    απο την αλλη αν ξεκινησεις με ss απο Αθηνα και δεν θες να σταματησεις στο 90, τον ηπιες...απλα...

    και ειναι τερμα ηλιθιο να σταματας καθε 90-100χλμ για βενζινη γιατι εκτος των αλλων βγαινουν πανευκολα αυτα τα χλμ σε εθνικη 4 λωριδων με μηχανακι >130hp...

    για την εγνατια παλι πολλοι το εκαναν γαργαρα οτι δεν εχει τιποτα και πρεπει παλι να βγεις εκτος και να ψαχνεσαι σαν τον μ@λακα μεσα στα χωρια...
    αν δε ειναι και καμια Κυριακη και ο πρατηριουχος εκκλησιαζεται τον ηπιες δις...


    ενταξει δικο τους το μαχαιρι με τις συμβασεις, δικο τους και το καρπουζι με τα εργα...αλλα και εμεις δεν θα επρεπε να σιγονταρουμε και να το θεωρουμε σωστο...
    αντιθετως θα πρεπει να τους χτυπησουμε εκει που πονανε...στην εισπραξη δλδ...

  6. #381
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrEvil Προβολή μηνύματος
    Ποτε δεν πειραξε ρε συ.
    Διαλογο τον λενε και διαφορα αποψεων κι ειναι ομορφο.

    (κι κρατω οτι εχω μια κερασμενη γυρα του γλυκοπιοτου ποτου )
    E ναι γιατί και αυτή φυτική είναι

  7. #382
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Μια φορά στην εγνατία κόντεψα να μείνω γιατί διάλεγα πρατήρια. Όχι εδώ είναι ακριβή, όχι εκεί είναι shell, ούτε και εκεί είναι άσχημη η κοπέλα. Στο τέλος δεν πρόσεχα τον δρόμο γιατί έκανα υπολογισμούς. Τόση η ρεζέρβα και τόση η κατανάλωση, άρα.... Δεν κάνουμε μαλακίες με τέρμα γκάζι.
    Στην Ιταλία έχει αρκετά βενζινάδικα, άσχετα που εκεί έψαχνα τον manhunter...
    Μπαίνεις, παίρνεις χαρτάκι, κάνε ότι θες, σταματά φάε πιες, κατούρα και λίγο και στο βγες, πλερώ.
    Εδώ τσιγάρο ανάβεις στο αυτοκίνητο και πριν το κάνεις όλο, έχεις πληρώσει σε τρία διόδια.

  8. #383
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LogOutGoRide Προβολή μηνύματος
    έχεις πληρώσει σε τρία διόδια.
    ... για το πολύ ένα δρόμο που να αξίζει διόδια...
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  9. #384
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    ... για το πολύ ένα δρόμο που να αξίζει διόδια...
    Αυτό ξέχασα να το γράψω.
    Το σταματά ξεκινά που σου σκίζει την αυτονομία σκεφτόμουν μόνο

  10. #385
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2009
    Μηνύματα
    357
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex k8 Προβολή μηνύματος
    εγω με το αμαξι περασα τα διοδια της ελευσινας χωρις να πληρωσω 15/8/14 η κληση μου ηρθε με φωτο τον 7/15 στα 150 μεσα σε δεκα μερες αν τη πληρωνα ή 300
    τελικα δεν επαιζαν ευρω για πληρωμη κλησης και ετσι αποφασισα να τη πληρωσω οτα θα μου ερθει στην εφορια.πριν ενα μηνα περιπου μου στειλανε απο τον δημο της μανδρας 200 να πληρωσω για κληση και αν δεν τη πληρωσω παιρνει προσαυξηση 1% καθε μηνα.
    η πλακα ειναι οτι δεν γραφει για ποια κληση ειναι τα 200 που πρεπει να πληρωσω
    τα διοδια της ελευσινας υπαγονται στην αστυνπμια της μανδρας?

    μπορει καποιος να μου πει τι ειναι αυτο το 200αρι που μου στελνει ο δημος της μανδρας να πληρωσω.
    εχω να πατησω στο δημο μανδρας πανω απο 8 χρονια
    εχει καμια σχεση τα διοδια της ελευσινας με το δημο μανδρας?

    μη τρωγεστε ρε με τα διοδια, απλα κρυβεται πινακιδες και περνατε χαλαρα, ετσι αντρικα οπως περνανε ολοι αυτοι στη βουλη αντρικα τους νομους καθε τρεις και λιγο

    το θεμα βενζιναδικα ειναι αλλη ιστορια, ειναι τρελά τα ποσα που πρεπει να δινει η εταιρια για να εχει προσβαση στους αυτοκινητοδρομους

  11. #386
    officially illegal rider Το avatar του/της WiSe
    Εγγραφή
    17/04/2015
    Μηνύματα
    768
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex k8 Προβολή μηνύματος
    απλα κρυβεται πινακιδες και περνατε χαλαρα,
    ΧΑΛΑΡΑ!

  12. #387
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/06/2009
    Μηνύματα
    357
    χαλαρα διπλα απο τα αυτοκινητα

    τι να πω ρε φιλε παμε κατα διαολου.......οχι τριτοκοσμικοι γινομαστε αλλα τεταρτοκοσμικοι....

  13. #388
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Ε ναι αν ειχε ομως autobahn Polizei ή autostrada Carabinieri εκει θα ταν μοκο και αυτος και τοσοι αλλοι στο μπιλιετο που θα τους μοστραριζε το οργανο το επομενο λεπτο μετά τη κλαινμαινμαγκια. οταν ειναι Ελλαδα φυσικα κρεμανε φωτο με τον Μαντελα στο τεποζιτο και αισθανονται επαναστατΑΙ. Περιμενεις να βρεις λογική για την καταντια μας μετά amyrou; Και τωρα θ αρχίσουμε τα γνωστα "κλισε" "ειναι δουλειά του υπαλληλου ν ακουει τα παραλογα μπινελικια μας" "δουλεύουμε ηλιο με ηλιο και δε μας περισσευουν για τα μπομπολοδιοδια" και αλλα τετοια χαριτωμενα κομμουνιστικα
    Θα σταθώ σε μια λέξη σου που τα λέει όλα...ΚΑΤΑΝΤΙΑ

  14. #389
    never hold back Το avatar του/της Ohm
    Εγγραφή
    08/12/2015
    Μηνύματα
    371
    εγώ πάντως ντρέπομαι να κάτσω δίπλα από το αμάξι του αλλουνού και να περάσω χωρίς να πληρώσω...
    I live to learn. I learn to think. I think to create. I create to be.

  15. #390
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.997
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ohm Προβολή μηνύματος
    εγώ πάντως ντρέπομαι να κάτσω δίπλα από το αμάξι του αλλουνού και να περάσω χωρίς να πληρώσω...

    αν φορας κρανος δεν φαινεται τιποτα...

Παρόμοια θέματα

  1. Αδολφος για τα διοδια...
    από NameUser στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2011, 17:37
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2010, 00:56
  3. Απαντήσεις: 58
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2009, 22:03
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2006, 20:55
  5. ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΔΙΑ....
    από HELLSPIRIT στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2005, 23:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF