Σελίδα 260 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 160210250255256257258259260261262263264265270310 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.886 έως 3.900 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #3886
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THEOD Προβολή μηνύματος
    Σου εξήγησα το σκεπτικό...
    Οι νέοι πρέπει να εμβολιαστούν όχι τόσο γιατί κινδυνεύουν άμεσα οι ίδιοι αλλά γιατί όσο ο ιός "κυκλοφορεί" ανάμεσά τους τόσο αυξάνουν οι πιθανότητες μετάλλαξής του και αν αυτό συνεχιστεί είναι βέβαιο ότι τελικά κάποια στιγμή θα εμφανιστούν στελέχη του που δεν θα καλύπτονται από τα υπάρχοντα εμβόλια - και τότε θα έχουν πρόβλημα όλοι.
    Αυτή είναι η λογική πίσω από τους εμβολιασμούς των νέων. Τώρα αν την δέχεσαι ή όχι είναι άλλη ιστορία...
    Όλες τις λογικές τις δέχομαι. Δεν έχω καμία πρόθεση αντιπαράθεσης
    Απλά παρέθεσα τη δίκη μου

  2. #3887
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/10/2015
    Μηνύματα
    17
    Στη Σουηδία που δεν είχε κλεισιματα και φασαρίες, τί έχει συμβεί μέχρι τώρα με θανάτους κλπ; Ποιός είναι ο απολογισμός;
    Περιέργως, δεν ακούω να αναφέρεται πολύ πια... Έχουν πέσει τα φώτα στο Ισραήλ...

  3. #3888
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Δεν το λέω εγώ. Ο ΠΟΥ το λέει
    https://www.who.int/news-room/featur...and-protection

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.JPG 
Προβολές:	187 
Μέγεθος:	62,4 KB 
ID:	429488

    Xτεσινό το παραπάνω άρθρο

    Αν κάπου αλλού στο site του ΠΟΥ λέει κάτι άλλο, δεκτό αυτό που λες...

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  4. #3889
    Αυτό με τις πιθανότητες στα στατιστικά είναι ένα θέμα που δεν καταλαβαίνει ο κόσμος δυστυχώς.

    Όταν λέμε εδώ 80%, σημαίνει ότι ο καθένας από εμάς έχει πιθανότητα 80% να μην κολλήσει π.χ.
    Μπορεί ΟΛΟΙ να μην κολλήσουν. Μπορεί και ΟΛΟΙ να κολλήσουν.
    Στατιστικά μόνο, συνήθως απολογιστικά το 80% κολλάει και το 20% δεν κολλάει.

  5. #3890
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Αυτό με τις πιθανότητες στα στατιστικά είναι ένα θέμα που δεν καταλαβαίνει ο κόσμος δυστυχώς.

    Όταν λέμε εδώ 80%, σημαίνει ότι ο καθένας από εμάς έχει πιθανότητα 80% να μην κολλήσει π.χ.
    Μπορεί ΟΛΟΙ να μην κολλήσουν. Μπορεί και ΟΛΟΙ να κολλήσουν.
    Στατιστικά μόνο, συνήθως απολογιστικά το 80% κολλάει και το 20% δεν κολλάει.
    Ανάποδα το έγραψες βέβαια

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  6. #3891
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Μαλακες, δεν σοβαρευεστε με τπτ, εεεε..???
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  7. #3892
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    462
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    https://www.who.int/news-room/featur...and-protection

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.JPG 
Προβολές:	187 
Μέγεθος:	62,4 KB 
ID:	429488

    Xτεσινό το παραπάνω άρθρο

    Αν κάπου αλλού στο site του ΠΟΥ λέει κάτι άλλο, δεκτό αυτό που λες...
    ΑχΧαχα το ίδιο άρθρο διαβάζουμε αλλά εστιάζουμε σε διαφορετικό σημείο

    “ COVID-19 vaccines have proven to be safe, effective and life-saving. Like all vaccines, they do not fully protect everyone who is vaccinated, and we do not yet know how well they can prevent people from transmitting the virus to others. ”

  8. #3893
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Ανάποδα το έγραψες βέβαια

    Ανάποδος είσαι εσύ ρε

    Ναι, σωστά, ανάποδα το έγραψα.

  9. #3894
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    539
    Επειδή έχω κόρη 16 χρονώνε, τί λένε αυτοί που βρίσκονται στην ίδια θέση;
    Δεκτοί και γιοί ίδιας ηλικίας.

  10. #3895
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrval Προβολή μηνύματος
    Επειδή έχω κόρη 16 χρονώνε, τί λένε αυτοί που βρίσκονται στην ίδια θέση;
    Δεκτοί και γιοί ίδιας ηλικίας.
    Στα 16 δεν ξέρω αλλά θα σου αναφέρω για λίγο πιο πάνω...
    - Ο γιος μου στα 23 του έκανε Pfizer στον στρατό κατά την θητεία του και μάλιστα από τότε που πρωτογίναν διαθέσιμα στις αρχές του 2021. Δεν τον ρώτησαν (τους στείλαν μαζικά) αλλά δεν εξέφρασε και αντίθεση...
    - Η κόρη μου στα 21 έχει ήδη κάνει 1η δόση Pfizer και σε λίγες ημέρες χτυπάει και την 2η. Δεν το πολυήθελε αλλά τελικά αποφάσισε να το κάνει έστω και με βαριά καρδιά (εννοείται ότι το αποφάσισε μόνη της χωρίς επηρεασμό/πίεση από γονείς κλπ - δεν το παραδέχεται αλλά υποψιάζομαι ότι το 150άρι που θα εξαργυρώσει στις διακοπές βοήθησε... )

  11. #3896
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostasagk
    Εγγραφή
    11/01/2010
    Μηνύματα
    378
    Με στεναχώρησε σήμερα που πήγα στο Συγγρού για εμβόλιο πρώτη δόση σε μια ώρα που ήμουν εκεί υπήρχαν 3 δωμάτια εμβολιασμόν και κάποια κλειστά ...στην μια ώρα περάσαμε 6 ...ένα ζευγάρι ηλικίας άνω 75 ...τώρα θυμήθηκαν να το κάνουν...μια νοσηλεύτρια και εμείς οι θνητοί.ακουω επειδή ήμουν εκτός χώρας ότι κάνουμε λίγα εμβόλια..αν αφού δεν πάνε..από ότι φαίνονται...τώρα αν θα γίνει υποχρεωτικά...τι να πούμε ας κοιτάξουμε και την αριστερή Κίνα που αν δεν έχεις εμβόλιο δεν πας σχολείο πανεπιστήμια σούπερ μάρκετ κλπ...τώρα αν θέλουν να μας ξεπαστρεψουν μάλλον θα βγάζαμε ποιο θανατηφόρο ιό...ίσως..ο χρόνος θα δείξει

  12. #3897
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostasagk Προβολή μηνύματος
    Με στεναχώρησε σήμερα που πήγα στο Συγγρού για εμβόλιο πρώτη δόση σε μια ώρα που ήμουν εκεί υπήρχαν 3 δωμάτια εμβολιασμόν και κάποια κλειστά ...στην μια ώρα περάσαμε 6 ...ένα ζευγάρι ηλικίας άνω 75 ...τώρα θυμήθηκαν να το κάνουν...μια νοσηλεύτρια και εμείς οι θνητοί.ακουω επειδή ήμουν εκτός χώρας ότι κάνουμε λίγα εμβόλια..αν αφού δεν πάνε..από ότι φαίνονται...τώρα αν θα γίνει υποχρεωτικά...τι να πούμε ας κοιτάξουμε και την αριστερή Κίνα που αν δεν έχεις εμβόλιο δεν πας σχολείο πανεπιστήμια σούπερ μάρκετ κλπ...τώρα αν θέλουν να μας ξεπαστρεψουν μάλλον θα βγάζαμε ποιο θανατηφόρο ιό...ίσως..ο χρόνος θα δείξει
    εισαγγελέας εφετών κύριος γεώργιος τσιρώνης εμεινε ΦΥΤΟ ...αφου εκανε το astrazeneca ...
    οποτε μαλλον θελουν να μας ξεπαστρεψουν...
    ΔΕΝ θα ακουσετε την ειδηση αυτη ΠΟΥΘΕΝΑ στην tv η στις εφημεριδες η στα sites του κυριου κούλη...

  13. #3898
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.860
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    εισαγγελέας εφετών κύριος γεώργιος τσιρώνης εμεινε ΦΥΤΟ ...αφου εκανε το astrazeneca ...
    οποτε μαλλον θελουν να μας ξεπαστρεψουν...
    ΔΕΝ θα ακουσετε την ειδηση αυτη ΠΟΥΘΕΝΑ στην tv η στις εφημεριδες η στα sites του κυριου κούλη...
    Και που ακριβώς φταίνε οι Έλληνες πολιτικοί για τις παρενέργειες του astra?

  14. #3899
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    462
    Ειλικρινά ρε παιδιά, άσχετα με το τι άποψη έχει ο καθένας, για το αν πρέπει να εμβολιαστεί ή όχι, δεν τρελαίνεστε με αυτή την επιβολή που γίνεται; Δεν είναι αυτό κατάλυση της δημοκρατίας;

    Για να μην θεωρηθώ αρνητής/ψεκασμένος/συνωμοσιολογος να πω ότι εγώ έχω ήδη εμβολιαστεί. Αλλά δεν το δέχομαι να επιβάλλεις στον άλλο να βάλει ένα φάρμακο στον οργανισμό του. Το οποίο κιόλας φάρμακο δεν γνωρίζεις απόλυτα ότι μακροπρόθεσμα θα είναι ασφαλές.

    Όσοι θέλαμε το κάναμε για τους δικούς μας λόγους και τα δικά μας πιστεύω.

    Πραγματικά δλδ τι στο ... γίνεται; Για να πας για ένα καφέ λέει από αύριο θα πρέπει να έχεις πιστοποιητικό ή rapid test ή μοριακό test. Κι αυτά ισχύουν και για εξωτερικούς χώρους; Ρε πάμε καλά; Δλδ ένας που δεν έχει εμβολιαστεί θα πρέπει να δώσει 20-30€ να κάνει τεστ για να πάει για ένα καφέ;

    Που στον κόσμο γίνεται κάτι τέτοιο;

  15. #3900
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.860
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά δλδ τι στο ... γίνεται; Για να πας για ένα καφέ λέει από αύριο θα πρέπει να έχεις πιστοποιητικό ή rapid test ή μοριακό test. Κι αυτά ισχύουν και για εξωτερικούς χώρους; Ρε πάμε καλά; Δλδ ένας που δεν έχει εμβολιαστεί θα πρέπει να δώσει 20-30€ να κάνει τεστ για να πάει για ένα καφέ;

    Που στον κόσμο γίνεται κάτι τέτοιο;
    Από το λέει ο καθένας μέχρι να γίνει και πως θα γίνει..

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF