Σελίδα 29 από 76 ΠρώτοΠρώτο ... 19242526272829303132333439 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 421 έως 435 από 1132

Θέμα: Πάμε σιγά σιγά για την αλλαγή.

  1. #421
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.241
    Το ντουκατι εκτός των άλλων βγάζει κι ένα πρεστιζ, κάτι που μόνο η προπέλα μπορεί να ανταγωνιστεί. Όλα τα άλλα ακολουθουν.
    Το πληρώνεις και αυτό.
    Μια ντουκατι δεκαετιας εξακολουθεί να φαίνεται όμορφη, μια γιαμαχα ή χόντα κλπ είναι απλά μια παλιά μηχανή.

  2. #422
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.619
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Δεν το εχω οδηγησει δεν μπορω να πω. Αλλα το αθλιο μου κανει καπως βαρυ...
    Και ευγενικός ήμουν...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  3. #423
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.499
    To μαύρο-κόκκινο με την μπλε γραμμή στο τεπόζιτο πήγαινα να το δω από κοντά.Σίγουρα δεν είναι Ducati αλλά μήπως και εγώ είμαι ''πιλότος'';
    Πιο offroad όχημα φύσικα.
    Κούκλα,τυχαία αγγελία που φαίνεται καλά η μότο https://www.car.gr/classifieds/bikes...honda-crf-1100
    when life gets complicated... i ride.

  4. #424
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    744
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Ενώ καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το ίδιο ενθουσιασμένος θα ήσουν κι αν οδηγούσες το Yamaha. Όταν το μέτρο σύγκρισης είναι το ΤΑ700, οποιοδήποτε σύγχρονο μηχανάκι απ αυτά που έχουν συζητηθεί εδώ θα σε τρελάνει.

    Μάλλον η πώληση θα γίνει (και) με βάση την εξυπηρέτηση της αντιπροσωπείας τελικά. Λογικό και μαγκιά τους εδώ που τα λέμε. Η Yamaha πουλάει αβέρτα και χωρίς την εξυπηρέτηση οπότε σου λέει στα @@ μου.
    Αυτό ισχύει 100% και για αυτό το λόγο καλό είναι να οδηγήσει όσα μπορεί περισσότερα (απλά δεν τα βρίσκει).
    Βέβαια νομίζω ότι έχει αρπάξει λίγο με το ντουκατι :-)

  5. #425
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.760
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Το ντουκατι εκτός των άλλων βγάζει κι ένα πρεστιζ, κάτι που μόνο η προπέλα μπορεί να ανταγωνιστεί. Όλα τα άλλα ακολουθουν.
    Το πληρώνεις και αυτό.
    Μια ντουκατι δεκαετιας εξακολουθεί να φαίνεται όμορφη, μια γιαμαχα ή χόντα κλπ είναι απλά μια παλιά μηχανή.
    Εχεις δει πολλα ντουκατι δεκαετιας με 100Κ κ πανω...ειναι ενα ερωτημα αυτο.
    Αλλα μην το χαλασουμε το θεμα.

    Εγω το ειπα καθαρα για το feedback που θα μπορουσε να παρει απο το καθε μοτο της κατηγοριας.
    Κ αν οντως του αρεσει το Ντουκατι καλες αγορες.
    Ride(s) the wind of change...

  6. #426
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.241
    Το πρεστιζ δεν έχει να κάνει με την αντοχή. Είναι δυο διαφορετικοί παράγοντες.
    Το τι θα βάλει ο καθενα πιο ψηλά στα κριτηρια επιλογής ειναι καθαρά υποκειμενικό. Σαφώς ο συνδυασμός τους μπορεί να παιξει σημαντικό ρόλο.

    Δεν αμφισβητώ τις ικανοτητες του γιαμαχα ή του χόντα, είναι πολύ αξιόλογες μοτοσυκλέτες, αλλά έχω την αίσθηση ότι ο υποψήφιος αγοραστής βάζει πολύ ψηλά την αισθητική και το κύρος που αποπνέει η μοτοσυκλέτα και κακα τα ψέματα, η γιαμαχα δεν εχει την αρχοντιά της ντουκατι.

  7. #427
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Πουλάει ένας ξεμωραμένος 40άρης ένα Tracer GT άθικτο, άμα θες σου δίνω διεύθυνση να πας από κει να τον ψήσεις να στο δώσει test ride

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  8. #428
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.760
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Το πρεστιζ δεν έχει να κάνει με την αντοχή. Είναι δυο διαφορετικοί παράγοντες.
    Το τι θα βάλει ο καθενα πιο ψηλά στα κριτηρια επιλογής ειναι καθαρά υποκειμενικό. Σαφώς ο συνδυασμός τους μπορεί να παιξει σημαντικό ρόλο.

    Δεν αμφισβητώ τις ικανοτητες του γιαμαχα ή του χόντα, είναι πολύ αξιόλογες μοτοσυκλέτες, αλλά έχω την αίσθηση ότι ο υποψήφιος αγοραστής βάζει πολύ ψηλά την αισθητική και το κύρος που αποπνέει η μοτοσυκλέτα και κακα τα ψέματα, η γιαμαχα δεν εχει την αρχοντιά της ντουκατι.
    Ξερεις οτι αλλιως δειχνει ενα μοτο στα 10 χρονια που εχει κανει 20-30-40Κ κ περναει αρκετο χρονο στο γκαραζ κ αλλιως ενα μοτο που τα κανει ολα καθημερινως κ τα σκ κ εχει 100Κ.
    Λογικο δεν ειναι? Η αισθητικη κ η ομορφια ειναι καθαρα υποκειμενικη. Αλλος το βλεπει κουκλα κ αλλος πανουκλα...
    Στο δια ταυτα...μετα απο 10 χρονια κ χρησης σοβαρης πως θα ειναι το καθενα, αυτο εννοω.

    Το δικο μου το Σουζουκι μπορει να μην ειναι Πανιγκαλε η 1098 αλλα μετα απο 100Κ κ 16.5 χρονια στην κατοχη μου ειναι σαν καινουριο.
    Ποιοτικα μιλωντας καθαρα...η ομορφια ειπαμε. Ειδικα οταν το πλενω...
    Ride(s) the wind of change...

  9. #429
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.132
    Ρε. Αφήστε
    .το παιδί να ζήσει Τ όνειρο του.Καλοριζικο το ντουκατι και να το φχαριστηθεις.Μια φορά ζούμε.Οσο για το δάνειο για το σπίτι,ας το πληρώσει ο πεθερός σαν κρητικαρος που είναι.

  10. #430
    Καλορίζικο βρε δικηγορε!
    Να το χαρείς όσο περισσότερο μπορείς.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  11. #431
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.760
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ρε. Αφήστε
    .το παιδί να ζήσει Τ όνειρο του.Καλοριζικο το ντουκατι και να το φχαριστηθεις.Μια φορά ζούμε.Οσο για το δάνειο για το σπίτι,ας το πληρώσει ο πεθερός σαν κρητικαρος που είναι.
    Εσυ δηλαδη αν παντρευες την κορη σου κ την εδινες με οτι προικα ειχε (η δεν ειχε) θα πληρωνες κ το δανειο στο γαμπρο??
    Αν ερθει η δικη μου ωρα κ μου ζητησει κανας γαμπρος τιποτα τετοιο θα του πω ελα λιγο στο δωματιο να σου δειξω κατι...
    Κατι σαν αυτο ας πουμε...

    Δεν του εχει πει κανεις τι να παρει η να μην παρει. Κουβεντα γινεται για να εχει αποψη για ολα μιας κ που ειναι νεοπας στο χωρο...
    Ride(s) the wind of change...

  12. #432
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.132
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εσυ δηλαδη αν παντρευες την κορη σου κ την εδινες με οτι προικα ειχε (η δεν ειχε) θα πληρωνες κ το δανειο στο γαμπρο??
    Αν ερθει η δικη μου ωρα κ μου ζητησει κανας γαμπρος τιποτα τετοιο θα του πω ελα λιγο στο δωματιο να σου δειξω κατι...
    Κατι σαν αυτο ας πουμε...

    Δεν του εχει πει κανεις τι να παρει η να μην παρει. Κουβεντα γινεται για να εχει αποψη για ολα μιας κ που ειναι νεοπας στο χωρο...
    1)η προίκα θα είναι η πληρωμή του δανείου
    2)Αν θέλει ο πεθερός να δώσει κι άλλα,ακόμα καλύτερα
    3)όταν έχουμε γιο ζητάμε προίκα ,και όταν έχουμε κόρη δεν δίνουμε τίποτα.
    4)λίγη αίσθηση του χιούμορ δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.

  13. #433
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    463
    Corpse στην περίπτωση της Ducati (και πολυ περισσοτερο της Agusta) μιλάμε για μεταξωτο βρακί. Εισαι αρκετά έξυπνος να γνωρίζεις το επίπεδο του κ..ου σου καθώς και τις υποχρεώσεις-μανούρες-δυσκολίες που έρχονται με αυτο. Εδω στου δρόμου τα μισά δεν εξετάζεις μόνο την χρηστικότητα και την πρακτικότητα, αλλα και την ομορφία και τον ερωτα. Και ισως αυτά να έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα. Αφου ερωτεύθηκες, και το αντέχεις, πανε με το κεφάλι μεσα. Νομίζω δεν θα το μετανοιώσεις.

  14. #434
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.519
    Το εντυπωσιακό της ιστορίας είναι ότι πιο εύκολα πήρε απόφαση για τον γάμο, παρά για την αγορά μοτοσυκλέτας.

    Πάντως κρίμα να αγοραστεί μοτοσυκλέτα πριν φθάσει το νήμα τα 1.000 μηνύματα. Τι θα κάνουμε μετά; Θα συζητάμε αν τα Transalp και V-Strom 2023 θα πάνε άπατα;
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 17/11/2022 στις 15:50.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #435
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Το εντυπωσιακό της ιστορίας είναι ότι πιο εύκολα πήρε απόφαση για το γάμο, παρά για την αγορά μοτοσυκλέτας.
    Αυτό ακριβώς εννοούσα και εγώ μερικά ποστ παραπάνω και προσοχή, η ζωή δεν έχει undo
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 14/02/2019, 23:44
  2. Για να ετοιμαζομαστε για Ιουλιο σιγα-σιγα!
    από Vstrommer71 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2010, 17:05
  3. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2007, 17:24
  4. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2006, 22:14
  5. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2005, 17:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF