Σελίδα 290 από 352 ΠρώτοΠρώτο ... 190240280285286287288289290291292293294295300340 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 4.336 έως 4.350 από 5276

Θέμα: Κορωνοϊός...

  1. #4336
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.319
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Ξεροσφύρι τη ρακη ρε καρνταση..??
    Όχι δα, αλλά κάτι λιγότερο σαλιάρικο. Ας πούμε, σαρδέλα ή αθερίνα μελίπαστι. Ή ακόμα καλύτερα, όλα τα καπνιστά (κρέατα, κασέρια, ουίσκια ...)
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  2. #4337
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Όχι δα, αλλά κάτι λιγότερο σαλιάρικο. Ας πούμε, σαρδέλα ή αθερίνα μελίπαστι. Ή ακόμα καλύτερα, όλα τα καπνιστά (κρέατα, κασέρια, ουίσκια ...)
    https://www.houseofwine.gr/how/talis...xoCWaQQAvD_BwE

    εξαιρετικο.

  3. #4338
    Μέλος Το avatar του/της kapetan amerika
    Εγγραφή
    17/11/2013
    Μηνύματα
    44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Εχεις κάποιο παράδειγμα ή τα βγαζεις από το...
    https://www.youtube.com/watch?v=U3c_1VNvyyo

    Σου κάνει ο ιολόγος νομπελίστας που ανακάλυψε τον ιό του HIV ή επιμένεις στους πληρωμένους τηλεοπτικούς γιατρούς που σου κάνουν πλύση εγκεφάλου; Τους πληρωμένους τηλεοπτικούς γιατρούς που σου κάνουν πλύση εγκεφάλου, ε; Δεν περίμενα κάτι λιγότερο. Keep watching ΣΚΑΪ!

  4. #4339
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kapetan amerika Προβολή μηνύματος
    https://www.youtube.com/watch?v=U3c_1VNvyyo

    Σου κάνει ο ιολόγος νομπελίστας που ανακάλυψε τον ιό του HIV ή επιμένεις στους πληρωμένους τηλεοπτικούς γιατρούς που σου κάνουν πλύση εγκεφάλου; Τους πληρωμένους τηλεοπτικούς γιατρούς που σου κάνουν πλύση εγκεφάλου, ε; Δεν περίμενα κάτι λιγότερο. Keep watching ΣΚΑΪ!
    Άμα σου βρω εγώ δυο νομπελίστες ιολόγους που λένε να κανεις το εμβόλιο εσυ θα πας να το κανεις ή θα τους βγάλεις πληρωμένους και αυτούς ;

    Και εγώ έχω σταματήσει να ασχολούμαι με τους εγχώριους πάντως, διαβάζω νέα για τον ιό μόνο από μια χώρα, που έχει και σχέση με το nickname σου
    Να ξέρεις ότι όσο και αν σου φαίνεται περίεργο, και εμείς να τους κοροϊδεύουμε, είναι οι πιο ευθείς άνθρωποι του πλανήτη.
    Μάντεψε τι λενε οι επιδημιολόγοι τους…

  5. #4340
    Μέλος Το avatar του/της kapetan amerika
    Εγγραφή
    17/11/2013
    Μηνύματα
    44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Άμα σου βρω εγώ δυο νομπελίστες ιολόγους που λένε να κανεις το εμβόλιο εσυ θα πας να το κανεις ή θα τους βγάλεις πληρωμένους και αυτούς ;

    Και εγώ έχω σταματήσει να ασχολούμαι με τους εγχώριους πάντως, διαβάζω νέα για τον ιό μόνο από μια χώρα, που έχει και σχέση με το nickname σου
    Να ξέρεις ότι όσο και αν σου φαίνεται περίεργο, και εμείς να τους κοροϊδεύουμε, είναι οι πιο ευθείς άνθρωποι του πλανήτη.
    Μάντεψε τι λενε οι επιδημιολόγοι τους…
    Όλοι ή κάποιοι; Επειδή το φαινόμενο των τηλεοπτικών γιατρών δεν το έχουμε αποκλειστικότητα. Και ναι. Βρες μου νομπελίστα ιολόγο, να το κάνω!

  6. #4341
    Το θέμα του εμβολιασμού ή μη, πλέον έχει καταντήσει θέμα πολιτικής ταυτότητας.
    Είμαστε ηλίθιοι.

  7. #4342
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.675
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kapetan amerika Προβολή μηνύματος
    Όλοι ή κάποιοι; Επειδή το φαινόμενο των τηλεοπτικών γιατρών δεν το έχουμε αποκλειστικότητα. Και ναι. Βρες μου νομπελίστα ιολόγο, να το κάνω!
    και πως ξερεις οτι ο ιολογος στον οποιο αναφερεσαι δεν ειναι πληρωμενος ωστε να μπερδεψει τον κοσμο στο να φοβηθουν να κανουν εμβολια με αποτελεσμα να πεθανουν?
    που ξερεις οτι Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΠΗΓΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ ειναι η σωστη?ποια πλευρα ειναι αυτη που πληρωνεται και ποια οχι?
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  8. #4343
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της contes di Zante
    Εγγραφή
    01/11/2007
    Μηνύματα
    299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KotsosDR Προβολή μηνύματος
    Αντικειμενικά πλέον είναι να φοβάσαι περισσότερο τους εμβολιασμένους παρά τους ανεμβολίαστους , και οι 2 κολλάνε , και οι 2 μεταδίδουν , οι δεύτεροι όμως κάνουν μια και δύο φορές την εβδομάδα τεστ , φοράνε μάσκες , και γενικά τείνουν να προσέχουν πιο πολύ , οι πρώτοι στην πλειοψηφία απλά κάνανε το εμβόλιο και τέλος όλα τα μέτρα .
    Ένας από τους λόγους που έριξαν την πλάστιγα υπέρ του εμβολιασμού είναι και η επαναφορά της καθημερινότητας. Να μπορούμε να βλέπουμε φίλους, συγγενείς να πηγαίνουμε μια βόλτα και αυτό με λιγότερο φόβο για τις επιπτώσεις σε περίπτωση που κολλήσουμε. Προσωπικά άν και εμβολιασμένος εξακολουθώ να παίρνω μέτρα στο γραφείο μου, αποστάσεις, μάσκα, αλλά όσον αφορά την ιδιωτική μου ζωή έχω χαλαρώσει. Το σκέφτομαι ως εξής: Άν κάποιος είναι ανεμβολίαστος τότε είτε δεν πιστεύει στον ιό είτε είναι στην κατηγορία των αντιδραστικών γενικώς είτε φοβάται τις παρενέργειες. Για τις δύο πρώτες ομάδες "I don't give a shit"...σέβομαι όμως τον φόβο του άλλου και εκεί κρατάω αποστάσεις. Είναι θέμα όμως των ίδιων των ανεμβολίαστων να προστατεύουν τον εαυτό τους και όχι εμένα να περιορίσω την καθημερινότητά μου
    διονύσης K / έλα να πάμε στο νησί...το (multi)strada μου εγώ και 'σύ

  9. #4344
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kapetan amerika Προβολή μηνύματος
    Όλοι ή κάποιοι; Επειδή το φαινόμενο των τηλεοπτικών γιατρών δεν το έχουμε αποκλειστικότητα. Και ναι. Βρες μου νομπελίστα ιολόγο, να το κάνω!
    Με ενδιαφέρει προφανώς τι λέει το CDC, όχι η κάθε άποψη που υπάρχει

    Δεν θα μακρυγορήσω, φαίνεται ότι δεν υπάρχει κάποιο νόημα πλέον, μιας και είμαστε σε μοτοσυκλετιστικό φόρουμ, θα κλέψω ένα εξαιρετικό επιχείρημα που άκουσα πρόσφατα

    Σίγουρα άνθρωποι σκοτώνονται παρόλο που φοράνε κράνη και ζώνες ασφαλείας

    Σίγουρα επίσης υπάρχουν σπάνιες περιπτώσεις που άνθρωποι σκοτώθηκαν επειδή φόραγαν κράνος ή ζώνη

    Άρα λοιπόν να μη φοράμε κράνος ή ζώνη ;


    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #4345
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Με ενδιαφέρει προφανώς τι λέει το CDC, όχι η κάθε άποψη που υπάρχει

    Δεν θα μακρυγορήσω, φαίνεται ότι δεν υπάρχει κάποιο νόημα πλέον, μιας και είμαστε σε μοτοσυκλετιστικό φόρουμ, θα κλέψω ένα εξαιρετικό επιχείρημα που άκουσα πρόσφατα

    Σίγουρα άνθρωποι σκοτώνονται παρόλο που φοράνε κράνη και ζώνες ασφαλείας

    Σίγουρα επίσης υπάρχουν σπάνιες περιπτώσεις που άνθρωποι σκοτώθηκαν επειδή φόραγαν κράνος ή ζώνη

    Άρα λοιπόν να μη φοράμε κράνος ή ζώνη ;

    Θα έδινες αμάξι η μηχανή στο οκταχρονο παιδί σου η στον ενενηντάχρονο πατέρα σου αν ηξερες οτι θα φοράνε ζώνη και κράνος 100%?
    Το προβλημα δεν ειναι οτι μπορει να υπάρξει καποια παρενεργεια το θεμα ειναι οτι πρεπει να συγκρινουμε πάντα το όφελος σε σχέση με το ρισκο.
    Το μαζικά είναι εξορισμού λάθος ειδικά όταν μιλάμε για φάρμακα.

  11. #4346
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Θα έδινες αμάξι η μηχανή στο οκταχρονο παιδί σου η στον ενενηντάχρονο πατέρα σου αν ηξερες οτι θα φοράνε ζώνη και κράνος 100%?
    Το προβλημα δεν ειναι οτι μπορει να υπάρξει καποια παρενεργεια το θεμα ειναι οτι πρεπει να συγκρινουμε πάντα το όφελος σε σχέση με το ρισκο.
    Το μαζικά είναι εξορισμού λάθος ειδικά όταν μιλάμε για φάρμακα.
    Δε καταλαβαίνω το ερώτημά σου, πραγματικά

    Ο 8χρονος και ο 90χρονος δια νόμου δε μπορούν να οδηγήσουν, άρα τι σχέση έχει αυτό που έγραψες ;

    Πως ξέρεις εσύ το ρίσκο και το όφελος που έχει ένας 90χρονος ή ένας 8χρονος είτε από το εμβόλιο είτε από τον COVID ;

    Πρέπει να ξεκολλήσετε λίγο όσοι μιλάτε για ανθρώπους που έχουν θέματα υγείας και δε μπορούν να κάνουν εμβόλιο, αυτοί είναι ειδική κατηγορία, και σίγουρα το ποσοστό τους μέσα στον πληθυσμό που μέχρι στιγμής δεν έχει κάνει εμβόλιο είναι μικρό

    Εγώ δεν έχω γνωρίσει ούτε ένα άτομο στον κύκλο μου που μου είπε δεν έκανα εμβόλιο γιατί μου είπε ο γιατρός να μην κάνω για τον Χ, Υ, Ζ λόγο

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  12. #4347
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Δε καταλαβαίνω το ερώτημά σου, πραγματικά

    Ο 8χρονος και ο 90χρονος δια νόμου δε μπορούν να οδηγήσουν, άρα τι σχέση έχει αυτό που έγραψες ;

    Πως ξέρεις εσύ το ρίσκο και το όφελος που έχει ένας 90χρονος ή ένας 8χρονος είτε από το εμβόλιο είτε από τον COVID ;

    Πρέπει να ξεκολλήσετε λίγο όσοι μιλάτε για ανθρώπους που έχουν θέματα υγείας και δε μπορούν να κάνουν εμβόλιο, αυτοί είναι ειδική κατηγορία, και σίγουρα το ποσοστό τους μέσα στον πληθυσμό που μέχρι στιγμής δεν έχει κάνει εμβόλιο είναι μικρό

    Εγώ δεν έχω γνωρίσει ούτε ένα άτομο στον κύκλο μου που μου είπε δεν έκανα εμβόλιο γιατί μου είπε ο γιατρός να μην κάνω για τον Χ, Υ, Ζ λόγο
    Αυτο που εγραψα έχει να κάνει με τη συσχετιση των εμβολιων με τη ζώνη και το κρανος που ειναι ατοπο τελειως.
    Οπως το κράνος και η ζώνη αφορουν συγεκριμένη μεριδα ανθρώπων ,αυτους που οδηγούν και φυσικά οχι ολους τους υπολοιπους ,ετσι και
    τα εμβόλια ,τα συγκεκριμένα εμβόλια προσωρινής άδειας θα έπρεπε να αφορούν άτομα συγεκριμένων προδιαγραφών αυτούς που θα επωφεληθούν περισσότερο και όχι ολους τους ανθρώπους
    ανεξαιρέτως.
    Και το ότι κατι ψηφιζεται με νομο δεν σημαίνει οτι ειναι σωστο η λογικό ετσι?
    Δεν ειμαστε κατα των εμβολιων κατα της υποχρεωτικότητας είμαστε η οποια μονο λογική δεν ειναι αφου πλεον
    νοσούν και μεταδιδουν και οι εμβολιασμένοι αποδεδειγμενα και το χουμε ριξει στη στατιστική.

  13. #4348
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.671
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Αυτο που εγραψα έχει να κάνει με τη συσχετιση των εμβολιων με τη ζώνη και το κρανος που ειναι ατοπο τελειως.
    Οπως το κράνος και η ζώνη αφορουν συγεκριμένη μεριδα ανθρώπων ,αυτους που οδηγούν και φυσικά οχι ολους τους υπολοιπους ,ετσι και
    τα εμβόλια ,τα συγκεκριμένα εμβόλια προσωρινής άδειας θα έπρεπε να αφορούν άτομα συγεκριμένων προδιαγραφών αυτούς που θα επωφεληθούν περισσότερο και όχι ολους τους ανθρώπους
    ανεξαιρέτως.
    Και το ότι κατι ψηφιζεται με νομο δεν σημαίνει οτι ειναι σωστο η λογικό ετσι?
    Δεν ειμαστε κατα των εμβολιων κατα της υποχρεωτικότητας είμαστε η οποια μονο λογική δεν ειναι αφου πλεον
    νοσούν και μεταδιδουν και οι εμβολιασμένοι αποδεδειγμενα και το χουμε ριξει στη στατιστική.
    Με συγχωρείς, αλλά δε μπορώ να συνεχίσω να μιλάω με ανθρώπους που χρησιμοποιούν την επιχειρηματολογία σου, χωρίς προφανώς να έχω κάτι προσωπικά με εσένα

    Ήδη φάσκεις και αντιφάσκεις τρομερά με το post σου

    Άτοπη η συσχέτιση του κράνους με το εμβόλιο, αλλά παρακάτω εσύ ο ίδιος γράφεις

    κατα της υποχρεωτικότητας είμαστε η οποια μονο λογική δεν ειναι αφου πλεον
    νοσούν και μεταδιδουν και οι εμβολιασμένοι αποδεδειγμενα
    Κατά της υποχρεωτικότητας του κράνους λοιπόν, αφού όσοι φοράνε και τρακάρουν και τραυματίζονται αποδεδειγμένα

    Για την αναφορά στην στατιστική, πραγματικά δε ξέρω τι να πω, δείχνει την έλλειψη πληροφόρησης και γνώσης που έχει πολύ μεγάλη μερίδα του κόσμου

    Για την ιστορία, έχω δερματικολογικό αυτοάνοσο που σε κάποια φάση είχε ξεφύγει πολύ

    Δοκίμασα με τον δερματολόγο μου πολλές διαφορετικές θεραπείες, μέχρι να βρω αυτήν που με επανέφερε σε ποσοστό σχεδόν 99%

    Ξέρεις τι μου έλεγε κάθε φορά που δοκιμάζαμε κάτι άλλο ;

    Η ιατρική είναι στατιστική

    Κοιτάμε τι πρόβλημα έχεις, το συγκρίνουμε με το πως αντιμετωπίζεται στην βιβλιογραφία και πως ανταποκρίνονται αυτοί που έχου αντίστοιχο πρόβλημα και δοκιμάζουμε

    Αν δε πιάσει, πάμε στην επόμενη λύση, και ούτω καθεξής

    Αν δεν καταλαβαίνεις την συσχέτιση του παραπάνω με τα εμβόλια, δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο εγώ, δυστυχώς

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  14. #4349
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Με συγχωρείς, αλλά δε μπορώ να συνεχίσω να μιλάω με ανθρώπους που χρησιμοποιούν την επιχειρηματολογία σου, χωρίς προφανώς να έχω κάτι προσωπικά με εσένα

    Ήδη φάσκεις και αντιφάσκεις τρομερά με το post σου

    Άτοπη η συσχέτιση του κράνους με το εμβόλιο, αλλά παρακάτω εσύ ο ίδιος γράφεις



    Κατά της υποχρεωτικότητας του κράνους λοιπόν, αφού όσοι φοράνε και τρακάρουν και τραυματίζονται αποδεδειγμένα

    Για την αναφορά στην στατιστική, πραγματικά δε ξέρω τι να πω, δείχνει την έλλειψη πληροφόρησης και γνώσης που έχει πολύ μεγάλη μερίδα του κόσμου

    Για την ιστορία, έχω δερματικολογικό αυτοάνοσο που σε κάποια φάση είχε ξεφύγει πολύ

    Δοκίμασα με τον δερματολόγο μου πολλές διαφορετικές θεραπείες, μέχρι να βρω αυτήν που με επανέφερε σε ποσοστό σχεδόν 99%

    Ξέρεις τι μου έλεγε κάθε φορά που δοκιμάζαμε κάτι άλλο ;

    Η ιατρική είναι στατιστική

    Κοιτάμε τι πρόβλημα έχεις, το συγκρίνουμε με το πως αντιμετωπίζεται στην βιβλιογραφία και πως ανταποκρίνονται αυτοί που έχου αντίστοιχο πρόβλημα και δοκιμάζουμε

    Αν δε πιάσει, πάμε στην επόμενη λύση, και ούτω καθεξής

    Αν δεν καταλαβαίνεις την συσχέτιση του παραπάνω με τα εμβόλια, δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο εγώ, δυστυχώς
    Συγχωρεμενος

  15. #4350
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.675
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Συγχωρεμενος
    μακάβριο,αλλά αυτό ελπίζω να μην το πείς στους 240 διασωληνωμένους κατα 99.5% μη εμβολιασμένους...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF