Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 74

Θέμα: ΚΤΜ 990 adventure vs Ducati multistrada 1200

  1. #31
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.775
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimzab
    Απ' την άλλη, όμως, πηγαίνοντας με ενα KTM 950/990 ή DUCATI Multy στη δουλειά και κάνοντας και 100χλμ καθημερινά... μετατρέπεις την ρουτινιάρικη διαδρομή σπίτι-δουλειά σε ΒΟΛΤΑ!!!

    Αν οδηγάς ένα μηχανάκι που σε κ@υλώνει, δεν υπάρχει χιλιόμετρο που να μην το ευχαριστιέσαι! Φτάνεις στη δουλειά και είσαι με το χαμόγελο μέχρι τα αφτιά!!!!
    Ειδικά αν έχεις περάσει απ' της π00τανας την κίνηση πρώτα.
    Sent from me using a computer.

  2. #32
    Και γαμώ τα μέλη!!!
    Εγγραφή
    04/11/2004
    Μηνύματα
    141
    Στα χρήματα που κάνει το απλό MULTI, παίρνεις το ΧΤ 1200 ΤΕΝΕRE FIRST EDITION που έχει πάνω traction control, ABS, βαλίτσες κ.λ.π.
    Σίγουρα πιο φτηνό service από τα άλλα δύο και σίγουρα η καλύτερη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα σε εξυπηρέτηση. Συνεργεία βρίσκεις παντού για τα service και φυσικά πας ταξίδι άνετα και παντού.
    Και μπορείς άμεσα να κανονίσεις σε μία αντιπροσωπεία να το πάρεις για test ride.
    Δεν έχεις να χάσεις κάτι με το να ρίξεις μια ματιά.

    988
    Νίκος988
    Tα λέμε τις προάλλες!!!

  3. #33
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.242
    <τα γνωστά περί απόψεων και κ*λοτρυπίδων>

    Εγώ νομίζω ότι ένα Versys είναι ό,τι πρέπει και με τα λεφτά που γλυτώνεις πληρώνεις (λιγότερες) βενζίνες και (φθηνότερη) συντήρηση για χρόνια. Ή δες το Στρώμα που είπε ο καπετάν Μπακαλιάρος.

    Καταλαβαίνω ότι άλλο πράγμα η κ@υλα και άλλο η λογική αλλά στη ζωή μερικοί συμβιβασμοί είναι απαραίτητοι. Και το Versys δεν είναι και βαρετό κατά τη γνώμη μου. Το V-Strom τώρα...

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    πωωωωω ρε πστη μου...πήγαινε ρε αγορίνα πάρε όποιο σου αρέσει!

    τόσα χιλιόμετρα θα κάνεις, να χαίρεσαι αυτό που θα καβαλάς.

    το κάνουμε θέμα....εγώ πέρισυ πηγαινοερχόμουν κάθε μέρα Αθήνα-Μ/Πεύκο με crm250...

    φαντάζεσαι πως βρώμαγα?

    αλλά με άρεσε...

  5. #35
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikos988
    Στα χρήματα που κάνει το απλό MULTI, παίρνεις το ΧΤ 1200 ΤΕΝΕRE FIRST EDITION που έχει πάνω traction control, ABS, βαλίτσες κ.λ.π.
    Σίγουρα πιο φτηνό service από τα άλλα δύο και σίγουρα η καλύτερη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα σε εξυπηρέτηση. Συνεργεία βρίσκεις παντού για τα service και φυσικά πας ταξίδι άνετα και παντού.
    Και μπορείς άμεσα να κανονίσεις σε μία αντιπροσωπεία να το πάρεις για test ride.
    Δεν έχεις να χάσεις κάτι με το να ρίξεις μια ματιά.

    988

    ειπαμε ρε φιλε


    κριμα τοσα χιλιομετρα με τοσο βαρετο τροπο

  6. #36
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Δεν θα πω μοντέλο. Αυτό είναι δικό σου θέμα...

    Θα πω μόνο οτι ειπώθηκε και πριν. Παιρνεις μηχανές που είναι διασκέδαση όντως, αλλά θέλουν και ειδικές περιποιήσεις. Για τα χιλιόμετρα καθημερινά λοιπόν που ζητάς και το κόστος συντήρησης τους , θα σε υποβάλουν σε έξοδα πολύ περισσότερα απο όσα θα έχεις με ενα all-arround μηχανάκι ή κάποιο mega-scooter.

    Έχε υπόψη επίσης οτι μηχανές μεγάλου κυβισμού στην κίνηση γίνονται κινητές θερμοφόρες. Ειδικά το ΚΤΜ απο όσο μου έχει πεί φίλος, βγάζει αρκετό στα πόδια. Και τον χειμώνα θα είναι καλά, αλλά το καλοκαίρι θα είναι τρομερό ζόρι να έχεις ενα οποιοδήποτε 1000αρι να σου καίει τα πόδια.

    Απο την στιγμή μάλιστα που όπως λες έχεις μαζέψει με κόπο τα χρήματα , κάνε συνετή αγορά (η καύλα είναι για αυτούς που το φυσάνε.. αλλιώς θα έχεις μια μηχανή που ναι μεν θα σε φτιάχνει αλλά θα την κινείς μια στο τόσο λόγω κόστους). Ειδικότερα μάλιστα όταν την παίρνεις για δουλειά 90% και βόλτα 10%.

    Τώρα για το οικονομικότερο μεταξύ των δύο. Όπως είπε και ο cpt και άλλοι... σε 1000αρι μοτέρ επιδόσεων, το οικονομικότερο είναι σχετικό.. αντί να ξοδεύεις σε καύσιμο την εβδομάδα 50 ευρώ θα ξοδεύεις κανά 45 στο άλλο. Αν το θεωρείς ικανή διαφορά... τότε τι να σου πω... καλή και απροβλημάτιστη αγορά εύχομαι.

    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  7. #37
    Το 990 είναι σκληρό μηχανάκι για καθημερινά 100 χλμ και αυτο που εννοώ είναι οτι θα το κάνεις κάθε μέρα , στους 2 μήνες πάνω θα δεις οτι κάτι στο σώμα σου πάνω θα σε πονάει...
    Το όνειρό μου είναι αυτή η μηχανή , δεν την κράζω απλά αναγνωρίζω κάποια πράματα.

    Όπως και οι προηγούμενοι θα πετάξω και εγω την δικιά μου γνώμη λέγοντάς σου να πάρεις κάτι πιο lazy driver , να σου είναι ξεκούραστο για τόσα χλμ καθημερινά...

    Τώρα το πιο είναι , και αυτο είναι υποκειμενικό στον καθένα μας.

    Συνετή αγορά γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι και ακόμα πιο δύσκολα να ξαναμαζέψεις 14 και κάτι ψιλά...

    ΥΓ.Υπολόγισε επίσης το μεγάλο θέμα ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ (Λάδια , φίλτρα,τακάκια,αλυσίδες,λάστιχα....)

  8. #38
    7 years of fuckin up Το avatar του/της Stabak
    Εγγραφή
    19/09/2002
    Μηνύματα
    898
    V strom 650 για ενα εκατομμυριο λόγους εναλλακτικα στρητακι 600-650 με φαιρινγκ μπικινι και ανω... στην εσχατη οπως ειπε ο drbig ena 950 '05 φτηνο αλλα θα το λυσεις και θα βαλεις λοκταιτ οπου λεει η εταιρια πιστα συν να εχει κανει ολες τις ανακλησεις, επισκευες, ανταλλακτικα κλπ (μπλεξιματα δηλαδη)

    με το πρωτο σπρευ λασπης απο φορτηγα θα το καταλαβεις γιατι... για οικονομια δεν το συζηταω

    Αμα θες να πηγαινεις με στυλ παρε κανα 1098ς ή κανα hardtail kana crossbones bobber klp
    Ban 'em all

  9. #39
    αράζω άρα ζω Το avatar του/της LOUKILOUK
    Εγγραφή
    10/01/2009
    Μηνύματα
    1.690
    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από Ktm.Prestige
    [B]Το 990 είναι σκληρό μηχανάκι για καθημερινά 100 χλμ και αυτο που εννοώ είναι οτι θα το κάνεις κάθε μέρα , στους 2 μήνες πάνω θα δεις οτι κάτι στο σώμα σου πάνω θα σε πονάει...

    το 990, όπως και το μούλτι απ ότι καταλαβαίνω, έχουν πληθώρα ρυθμίσεων ως προς το στήσιμο, φαρδιά άνετη σέλα, καλή προστασία από τον αέρα που μπορεί να γίνει και καλύτερη εύκολα, όρθια θέση οδήγησης (για το 990 σίγουρα) και είναι μάλλον αστείο να φοβάτε κάποιος μην κουραστεί κάνοντας 50Χ2=100 χλμ την καθημερινά... Ας πάρει κουτί να ησυχάσει τότε...
    Eχω ταξιδέψει αρκετά με το 990adv αλλά και με το 640adv... to 2o ναι, ήταν λίγο σκληρό... το 990 όχι... φτιάχτηκε για να ταξιδεύει..απλά κάνει και άλλα...
    μη ζητας μονο χρονια απο τη ζωη,δωσε ζωη στα χρονια

  10. #40
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ε οχι και σκληρο ρε παιδια το 990 πολυ ανετο ειναι δηλαδη τα στριταδικα τι ειναι?

    φιλε παντως οποιο και να παρεις θα το κωλοχαρεις...η καθημερινοτητα ειανι ηδη πολυ πιεστικη και πολυ βαρετη...με οποιο απο αυτα και αν παρεις θα κανεις καλο στον εαυτο σου πανω απ'ολα...και το κοστος συντηρησης δε θα σε νοιαζει στο τελος...

    απλα στη θεση σου για το μουλτι θα περιμενα κανα χρονο ακομα...

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nikos988
    και σίγουρα η καλύτερη αντιπροσωπεία στην Ελλάδα σε εξυπηρέτηση.

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  12. #42
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    μεταξυ μας η καλυτερη ειναι


    και η helinmoto γτπ εντελως...

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    μεταξυ μας η καλυτερη ειναι


    και η helinmoto γτπ εντελως...
    Εγω οτι ειχα χρειαστει απο yamaha περιμενα κανενα μηνα για το καθε σκατακι...Κ μερικοι φιλοι τα ιδια...
    Με ΚΤΜ HELLAS οτι εχω ζητησει,ακομη και τα πιο ακυρα,ή τα ειχαν στο μαγαζι ή τα ειχα στα χερια μου σε 3 μερες.Χωρις ποτε να καθυστερησουν ουτε ωρα...

  14. #44
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Εγω οτι ειχα χρειαστει απο yamaha περιμενα κανενα μηνα για το καθε σκατακι...Κ μερικοι φιλοι τα ιδια...
    Με ΚΤΜ HELLAS οτι εχω ζητησει,ακομη και τα πιο ακυρα,ή τα ειχαν στο μαγαζι ή τα ειχα στα χερια μου σε 3 μερες.Χωρις ποτε να καθυστερησουν ουτε ωρα...

    emena sth yamaha οτι ηθελα το χαν και σε σουπερ τιμες...

    στη χελινμοτο οτι θελω εγω δε το χαν, αργουσαν να το φερουν και οταν το φερναν με πηδαγαν κιολας για το καλο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    δε μιλαμε για αναλωσιμα τακακια υγρα λαδια κλπ

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    emena sth yamaha οτι ηθελα το χαν και σε σουπερ τιμες...

    στη χελινμοτο οτι θελω εγω δε το χαν, αργουσαν να το φερουν και οταν το φερναν με πηδαγαν κιολας για το καλο:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    δε μιλαμε για αναλωσιμα τακακια υγρα λαδια κλπ
    Aς επερνες ΚΤΜ...

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. KTM 990 Adventure VS R1200GS Adventure
    από Spike στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2009, 23:18
  2. KTM 990 Adventure η bmw gs 1200.ποια ειναι καλυτερη
    από taksidiotis25 στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 30/08/2007, 05:28
  3. KTM 990 Adventure vs. KTM 950 Adventure
    από Nik0s στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 02:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF