Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 38 από 38

Θέμα: Αγορά Triumph Thruxton

  1. #31
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263
    Αγγλία πάνε ανάποδα στον δρόμο οπότε το φανάρι δεν πρέπει να τυφλώνει τους απέναντι.... όσον αφορά το κοντέρ αυτοί μετράνε σε μίλια...
    Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αμερική πωλείται 6000 ευρώ, Αγγλία 7500 ευρώ, και Ελλάδα τρώμε τον κάμπανο των 10000...
    Επίσης από το τελωνείο θα περάσει σαν μεταχειρησμένο...
    θα μπουν πινακίδες και μετά... αν αυτό συμφαίρει καλύτερα...
    Τώρα όσον αφορά το θέμα με τα Ταϋλανδέζικα, εγώ αυτό που ξέρω είναι για Ελλάδα ότι έρχονται από Ταϋλάνδη, στον υπόλοιπο κόσμο δεν ρώτησα...
    Made in Greece...

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Η δέσμη ρυθμίζεται δεξιά-αριστερά. Δεν νομίζω να έχουν διαφορετικό φανάρι. Ο μετρητής στο κοντέρ είναι σε μίλια αλλά νομίζω ότι αλλάζει ηλεκτρονικά με επιλογή. Στο καντράν έχει δύο διαβαθμίσεις, μίλια και χιλιόμετρα. Η διαφορά τιμών βγαίνει λόγω μεγέθους αγοράς, προσφορά και ζήτηση, βλέπε καφές 5?. Στο τελωνείο δεν θα περάσει ως μεταχειρισμένο, εκτός εάν πας ως βυσματίας. Μεταχειρισμένο θεωρείται εάν έχει ήδη κυκλοφορήσει για 6 μήνες και έχει διανύσει διανύσει περισσότερα από 5.000 χλμ.

  3. #33
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263
    Καταρχήν σε ευχαριστώ για την πληροφόριση
    και εγώ μη νομίζεις ότι μου λένε, ξέρω, και από το Triumph RAT ότι πληροφορίες έχω μαζέψει...
    οπότε πάω για μεταχειρισμένο, έτσι και αλλιώς αυτά δεν παθαίνουν τίποτα...
    Μήπως ξέρεις και κάνα site, εκτός από το ebay που μπορεί να βρούμε τίποτις?
    Υπάρχει κάνας μαντράς Αθήνα ή κάπου αλλού που να έχει μτχ ευρωπαϊκά?
    Made in Greece...

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661

  5. #35
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263
    Από Αγγλία είναι καλύτερα... Γερμανία είναι ποιο ακριβά και από εδώ...
    κάνας Έλληνας που να πουλάει τέτοια δεν υπάρχει?
    Made in Greece...

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
    Όλα τα triumph thruxton, bonnevile, america, & scrambler που θα έρχονται στην Ελλάδα θα είναι από Ταϋλάνδη...
    πήρα σήμερα στην αντιπροσωπία και το επιβεβαίωσα...
    Νέα! :o

    Σύμφωνα με συνέντευξη που παραχώρησε ο Eric Pecoraro, υπεύθυνος marketing της Triumph Γαλλίας, στο γαλλικό Moto Revue, η βρετανική εταιρεία αντιμετωπίζει ήδη μεγάλο πρόβλημα φόρτου των γραμμών παραγωγής της -και έτσι, η επόμενη παρτίδα των Rocket III αλλά και των υπόλοιπων κλασικών μοντέλων της, που προορίζονται για την αμερικάνικη και ασιατική αγορά, θα κατασκευαστούν στις ιδιόκτητες εγκαταστάσεις της στην Ταϊλάνδη. "Από το 1999 διαθέτουμε εγκαταστάσεις... παραγωγής στη χώρα αυτή", δήλωσε ο κύριος Pecoraro, "που μέχρι τώρα κατασκεύαζαν διάφορα μέρη των μοτοσυκλετών μας -ξεκαθαρίζουμε όμως ότι δεν ήταν 'εξωτερικοί προμηθευτές'. Τo 2005 αποφασίσαμε την επέκταση των εγκαταστάσεων αυτών και τη λειτουργία μιας πλήρους γραμμής παραγωγής, που να τροφοδοτεί την αμερικάνικη αγορά -ειδικά με τις Rocket III- αλλά η παραγωγή των κινητήρων είχε μείνει στο Hinckley. Η πρώτη μοτοσυκλέτα από τη συγκεκριμένη γραμμή παραγωγής, βγήκε τον Ιούλιο". Πέραν αυτών, ο κύριος Pecoraro υπογράμμισε πως αν η Γαλλία ζητούσε μεγαλύτερο αριθμό μοτοσυκλετών από την Triumph, η εταιρεία θα μπορούσε να κατασκευάσει κάποια από τα μοντέλα στις εγκαταστάσεις της Ταϊλάνδης, και αυτό ισχύει και για τις άλλες ευρωπαϊκές αγορές της.

    http://www.motomag.gr/index.php?opti...1531&Itemid=35

  7. #37
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Εγγλέζικα από ταΐλάνδη.

    ΓΤΠ.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Εγγλέζικα από ταΐλάνδη.

    ΓΤΠ.

    παγκοσμιοποίηση ρε Τάσο...

    όταν μια εταιρεία αυξάνει τα μεγέθη της και θέλει να κρατήσει και το κόστος χαμηλά...

    ξενέρωμα ρε γαμώτο...να κατασκευάζεται η μεγαλύτερη μηχανή παραγωγής του κόσμου στην Ταυλάνδη...φακ.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. αγορα Triumph Bonneville
    από tm2046 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2010, 17:16
  2. ΑΓΟΡΑ Triumph
    από σουλης στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2008, 23:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF