Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 96

Θέμα: ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΤΕ ρε 'σείς!!!!!!!

  1. #31
    Διαβάζω τις απόψεις όλων των παιδιών και έχω απορήσει με τους περισσότερους.

    Ναι έχω cbr-125 γιατί είναι το πρώτο μηχανάκι μου και επειδή δεν είχα παραπάνω λεφτά για κάτι άλλο. Δεν με χαλάει και ούτε αισθάνομαι μειονεκτικά σε σχέση με τα SS. Στο μέλλον άλλωστε θα πάρω καλύτερο.

    Δεν κατηγόρησα κανέναν επειδη έχει πάρει SS 1000. Γιατί να κάνω κάτι τέτοιο??? Ο καθένας παίρνει αυτό που γουστάρει.
    Ούτε κατηγόρησα κανέναν επειδή τρέχει. Απλά αυτό που δεν καταλαβαίνετε είναι ότι τα διακαιώματά μας τελειώνουν εκεί που αρχίζουν τα διακαιώματα των άλλων! Και εφόσον είναι διακαίωμά μου να κινούμαι ασφαλης στους δρόμους είναι υποχρωμένοι οι υπόλοιποι να μην θέτουν την ακεραιότητά μου σε κίνδυνο με την συμπεριφορά τους στους δρόμους.

    Τώρα το να θεωρείτε ασφαλή τη βόλτα στα λιμανάκια, με 170Km/h μου φαίνεται τελείως παράλογο. Ο δρόμος δεν ήταν άδειος φυσικά μιας και ήταν Σάββατο απογευματάκι και όχι καθημερινή ή αργία ξημερώματα. Μάλλον έχω τελέιως διαφορετικά κριτήρια σχετικά με το τι θεωρώ ασφαλή οδήγηση.

    Το ότι δεν έχουμε πίστες δεν μας επιτρέπει αυτόματα να χρησιμοποιούμε τους δρόμους ως τέτοιες.

    Και από τη στιγμή που το λέει ο νόμος τι καθόμαστε και συζητάμε???
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  2. #32
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
    Διαβάζω τις απόψεις όλων των παιδιών και έχω απορήσει με τους περισσότερους.

    Ναι έχω cbr-125 γιατί είναι το πρώτο μηχανάκι μου και επειδή δεν είχα παραπάνω λεφτά για κάτι άλλο. Δεν με χαλάει και ούτε αισθάνομαι μειονεκτικά σε σχέση με τα SS. Στο μέλλον άλλωστε θα πάρω καλύτερο.

    Δεν κατηγόρησα κανέναν επειδη έχει πάρει SS 1000. Γιατί να κάνω κάτι τέτοιο??? Ο καθένας παίρνει αυτό που γουστάρει.
    Ούτε κατηγόρησα κανέναν επειδή τρέχει. Απλά αυτό που δεν καταλαβαίνετε είναι ότι τα διακαιώματά μας τελειώνουν εκεί που αρχίζουν τα διακαιώματα των άλλων! Και εφόσον είναι διακαίωμά μου να κινούμαι ασφαλης στους δρόμους είναι υποχρωμένοι οι υπόλοιποι να μην θέτουν την ακεραιότητά μου σε κίνδυνο με την συμπεριφορά τους στους δρόμους.

    Τώρα το να θεωρείτε ασφαλή τη βόλτα στα λιμανάκια, με 170Km/h μου φαίνεται τελείως παράλογο. Ο δρόμος δεν ήταν άδειος φυσικά μιας και ήταν Σάββατο απογευματάκι και όχι καθημερινή ή αργία ξημερώματα. Μάλλον έχω τελέιως διαφορετικά κριτήρια σχετικά με το τι θεωρώ ασφαλή οδήγηση.

    Το ότι δεν έχουμε πίστες δεν μας επιτρέπει αυτόματα να χρησιμοποιούμε τους δρόμους ως τέτοιες.

    Και από τη στιγμή που το λέει ο νόμος τι καθόμαστε και συζητάμε???
    Σε ποιο ακριβώς σημείο σε πέρασαν?

    Γιατί εντάξει, για να λέμε και την αλήθεια 170χλμ δεν είναι και τπτ για ένα SS αν πχ μιλάς για την ευθεία στην (πρώην) καντίνα, ένα άνοιγμα δευτέρας είναι και μετά ένα τσίμπημα στα φρένα για να μπει οκ στην στροφή.....

    Όχι ότι το εγκρίνω σαν γεγονός αλλά οκ........ Εξαρτάται για ποιο σημείο μιλάς.........

    Όπου και να ήταν πάντως με το δίκιο σου τρόμαξες.....

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Σε ποιο ακριβώς σημείο σε πέρασαν?

    Γιατί εντάξει, για να λέμε και την αλήθεια 170χλμ δεν είναι και τπτ για ένα SS αν πχ μιλάς για την ευθεία στην (πρώην) καντίνα, ένα άνοιγμα δευτέρας είναι και μετά ένα τσίμπημα στα φρένα για να μπει οκ στην στροφή.....

    Όχι ότι το εγκρίνω σαν γεγονός αλλά οκ........ Εξαρτάται για ποιο σημείο μιλάς.........

    Όπου και να ήταν πάντως με το δίκιο σου τρόμαξες.....
    Δεν ξέρω το σημείο αλλά ήταν στροφή.
    Και εννοείται μετά από μερικά μέτρα έρχονται απανωτές κλειστές στροφές.

    Αν δεν είναι επικίνδυνο αυτό τότε ΟΚ πάω πάσο.

    Επαναλαμβάνω ο δρόμος δεν ήταν άδειος!!!
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  4. #34
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.787
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
    Διαβάζω τις απόψεις όλων των παιδιών και έχω απορήσει με τους περισσότερους.

    Ναι έχω cbr-125 γιατί είναι το πρώτο μηχανάκι μου και επειδή δεν είχα παραπάνω λεφτά για κάτι άλλο. Δεν με χαλάει και ούτε αισθάνομαι μειονεκτικά σε σχέση με τα SS. Στο μέλλον άλλωστε θα πάρω καλύτερο.

    Δεν κατηγόρησα κανέναν επειδη έχει πάρει SS 1000. Γιατί να κάνω κάτι τέτοιο??? Ο καθένας παίρνει αυτό που γουστάρει.
    Ούτε κατηγόρησα κανέναν επειδή τρέχει. Απλά αυτό που δεν καταλαβαίνετε είναι ότι τα διακαιώματά μας τελειώνουν εκεί που αρχίζουν τα διακαιώματα των άλλων! Και εφόσον είναι διακαίωμά μου να κινούμαι ασφαλης στους δρόμους είναι υποχρωμένοι οι υπόλοιποι να μην θέτουν την ακεραιότητά μου σε κίνδυνο με την συμπεριφορά τους στους δρόμους.

    Τώρα το να θεωρείτε ασφαλή τη βόλτα στα λιμανάκια, με 170Km/h μου φαίνεται τελείως παράλογο. Ο δρόμος δεν ήταν άδειος φυσικά μιας και ήταν Σάββατο απογευματάκι και όχι καθημερινή ή αργία ξημερώματα. Μάλλον έχω τελέιως διαφορετικά κριτήρια σχετικά με το τι θεωρώ ασφαλή οδήγηση.

    Το ότι δεν έχουμε πίστες δεν μας επιτρέπει αυτόματα να χρησιμοποιούμε τους δρόμους ως τέτοιες.

    Και από τη στιγμή που το λέει ο νόμος τι καθόμαστε και συζητάμε???
    Μαζί σου μέχρι ένα σημείο, αλλά...

    Όταν με το καλό πάρεις μεγαλύτερο SS, θα σου θυμήσω αυτή την κουβέντα εδώ....

    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Μαζί σου μέχρι ένα σημείο, αλλά...

    Όταν με το καλό πάρεις μεγαλύτερο SS, θα σου θυμήσω αυτή την κουβέντα εδώ....


    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Μαζί σου μέχρι ένα σημείο, αλλά...

    Όταν με το καλό πάρεις μεγαλύτερο SS, θα σου θυμήσω αυτή την κουβέντα εδώ....

    Όταν έρθει εκείνη η μαγική στιγμή!!!

    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  7. #37
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.907
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
    Και από τη στιγμή που το λέει ο νόμος τι καθόμαστε και συζητάμε???


    Στην ΑΟ εχει πινακιδες με 80χλμ και ακριβως μετα απο αυτες τις πινακιδες υπαρχουν μπατσοι που σε σημαδεουν με το ρανταρ και σε γραφουν.Σε ενα δρομο που αν πας με 80 βαριεσαι τη ζωη σου.

    Αλλο παραδειγμα, ξεκινα να πας Θεσσαλονικη και τηρησε τις νομιμες ταχυτητες των πινακιδων.

    Αν αυτον τον νομο θες να τηρεις και αποδεχεσαι λυπαμαι αλλα εγω δεν τους κανω την χαρη.

    Κοιτα που την παρανοια του κρατους θα τη βγαλουμε κιολας και σωστη.

    Αντι να φτιαξουν τους δρομους και να εχουν λογικα ορια ταχυτητας τα αφηνουν ολα κολος και μολις γινει η ζημια πανε και βαζουν ταμπελες με οριο 20χλμ.

  8. #38
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
    Δεν ξέρω το σημείο αλλά ήταν στροφή.
    Και εννοείται μετά από μερικά μέτρα έρχονται απανωτές κλειστές στροφές.

    Αν δεν είναι επικίνδυνο αυτό τότε ΟΚ πάω πάσο.

    Επαναλαμβάνω ο δρόμος δεν ήταν άδειος!!!
    Οκ τότε όντως πήγαιναν κομμάτια........


  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Στην ΑΟ εχει πινακιδες με 80χλμ και ακριβως μετα απο αυτες τις πινακιδες υπαρχουν μπατσοι που σε σημαδεουν με το ρανταρ και σε γραφουν.Σε ενα δρομο που αν πας με 80 βαριεσαι τη ζωη σου.

    Αλλο παραδειγμα, ξεκινα να πας Θεσσαλονικη και τηρησε τις νομιμες ταχυτητες των πινακιδων.

    Αν αυτον τον νομο θες να τηρεις και αποδεχεσαι λυπαμαι αλλα εγω δεν τους κανω την χαρη.

    Κοιτα που την παρανοια του κρατους θα τη βγαλουμε κιολας και σωστη.

    Αντι να φτιαξουν τους δρομους και να εχουν λογικα ορια ταχυτητας τα αφηνουν ολα κολος και μολις γινει η ζημια πανε και βαζουν ταμπελες με οριο 20χλμ.
    Ναι αλλά δεν μιλάω για σημείο που έχει τεθεί κάποιο τελείως παράλογο όριο ταχύτητας!
    Μιλάω για ένα σημείο ομολογουμένως πολύ επικίνδυνο όπου έχουν συμβεί πάρα πολλά δυστυχήματα.
    Κάνω λάθος?
    the lights came on fast
    lost in motorcrash
    gone in a flash unreal...

    PcBox.GR

  10. #40
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082

  11. #41
    Και θα συμφωνήσω και θα διαφωνήσω με όλα αυτά. Πράγματι το να έχεις ενα ss και να πηγαίνεις στο όριο του ΚΟΚ έχει μια δόση μαζοχισμού και δυστυχώς τα Μέγαρα είναι για κλάματα. Επίσης ειδικά προς το Σούνιο η στροφές αυτές, πραγματικά σε κάνουν να θέλεις να το πλακώσεις.

    Απλά η διαφωνία μου είναι ότι πάρε το ρίσκο σου αλλά σεβάσου τον άλλο που είναι μπροστά σου και δώσε χώρο όταν τον προσπερνάς. Την Κυριακή που πήγα βόλτα στο Σούνιο, κάποια στιγμή με προσπέρασε ένας (πήγαινα στην μέση και δεξιά του δρόμου με 80 χλμ) σχεδόν ακουμπιστά. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι δεν τον έπαιρνε να την πάρει λίγο πιο κλειστά ώστε να υπάρχει ένα κενό ασφαλείας (υπήρχε ορατότητα). Ήταν και ξεκράνοτος ο μλκας.

    Δεν ξέρω, ίσως από εμπειρία, ίσως γιατί το έχω κάνει και εγώ, όταν βγαίνω βόλτα σε δρόμους σαν αυτόν του Σουνίου, ξέρω ότι θα συναντήσω οδηγούς που έχουν βγει για γρήγορη βόλτα και απλά είμαι προσεκτικός και πέραν της θέας ρίχνω και μια ματιά πίσω μου.

    Αυτό λοιπόν που περιμένω, είναι όπως σέβομαι εγώ αυτούς και έχω τον νου μου να τους διευκολύνω, ας σεβαστούν και μένα και ας δώσουν λίγο χώρο στην προσπέραση (αν μπορούν).

  12. #42
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mbjp
    με το AX για κορινθο; ας ειμαστε σοβαροι


    Εγώ με SH150 100-110 for fun στην ΕΟ Αθηνών - Πάτρα.

  13. #43
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.907
    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Kizoku

    Σε ποια πιστα ομως δεν μας ειπες ??? Μαλλον μιλας για τις 10αδες πιστες που εμειναν στο κοψιμο τις κορδελας !

    ΑΣΧΕΤΟ !

    Εσυ δεν ησουν τις προαλες που εβαλες ενα ποστ με εναν αλλο << καραγκιοζη >> που επειδη σε προσπερασε με εναν cbr 600 πανω σε στροφη του εσουρες τα 1000-μυρια ?? Φυσικα οτι εσυ ησουν με ενα cbr 125 και ειχες την εντυπωση οτι ηθελε ο αλλος να σε παει κοντρα οπως ελεγες απλα το προσπερνω..

    Ακου... Και εγω εχω βρισει κατα καιρους διαφορους ινδιανακους που εχουν θεσει τον εαυτο μου σε κινδυνο !! Αλλα να βαζω ολοκληρο ποστ και να χαρακτηριζω καραγκιοζηδες παιδια που εκαναν το κεφι τους χωρις να βαζουν την συγκεκριμενη στιγμη κανεναν σε κινδυνο ( ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΤΟ ΠΟΣΤ ΣΟΥ ) μονο με τα ΑΝ και τους υποθετικους κινδυνους που μπορει να αντιμετωπιζαν παρακατω απλα , μου ερχεται καπως !!! Επισεις μιας και επιασες ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ & ΥΠΟΘΕΤΙΚΟΥΣ ΚΙΝΔΥΝΟΥΣ & ΑΝΤΙΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ πες και κατι για διαφορους καραγκιοζακους, που πανε με 60 στην αριστερη λουριδα της εθνικης , καθονται στα αριστερα σε τυφλες στροφες σε δρομους ταχειας κυκλοφοριας, και εχουν στειλει στον αλλο κοσμο 10αδες <<καραγκιοζηδες >> οπως τους λες στην προσπαθεια τους να τους αποφυγουν... Και ας εγραψαν τα μονοστυλα οτι αιτια θανατου τους ηταν η υπερβολικη ταχυτητα !!

    Kizoku ... Δεν θα εκπλαγω αν το επομενο ποστ σου εχει σαν τιτλο την προταση σου να καει οτι εχει πανω απο 125 cc και πανω απο 20 ηρ στον στροφαλο!!!




  14. #44
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από γεροπιτσιρικος
    και δυστυχώς τα Μέγαρα είναι για κλάματα. Επίσης ειδικά προς το Σούνιο η στροφές αυτές, πραγματικά σε κάνουν να θέλεις να το πλακώσεις.

  15. #45
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.787
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Kizoku
    Όταν έρθει εκείνη η μαγική στιγμή!!!

    Δηλαδή όταν θα έρθει εκείνη η στιγμή τότε κι εσυ θα κάνεις αυτά που κάνανε οι "επικίνδυνοι καραγκιόζηδες";

    Δεν λέω ότι καλά κάνανε, αλλά πολλές φόρες κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2004, 13:12
  2. Ρε σεις.......
    από GyPsy στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2004, 08:38
  3. Ρε σεις ....
    από superfour στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2004, 12:28
  4. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 11/06/2004, 16:46
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/12/2003, 10:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF