Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 123

Θέμα: ζελατίνα v-strom 650

  1. #31

    Re: Η δική μου εμπειρία με kappa

    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από vstrom_angel
    [B]Εγώ έχω βάλει την kappa εδώ και 3 μέρες. Έχει κάνει κανείς καμία αλλαγή σε αυτό? Θέλω αν δω αν γίνεται,
    γιατι αυτό είναι κολλημένο, και αν βγεί μετα δυσκολα θα ξανακάτσει καλα. Επίσης
    από μέσα από το φρύδι, η ζελατίνα ειναι πολύ κάθετα κομμένη, και πιθανόν θα φαίνεται
    άσχημα. Άσε που θα ειναι και κοφτερή (σαν γυαλί κομμένο και καθόλου λιμαρισμένο είναι),
    το οποιο γινεται και επινυνδυνο να σε κόψει. Όχι μόνο σε ατύχημα, αλλα και στο ανέβα κατέβα


    ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΗΣ ΚΑΠΠΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΦΡΥΔΑΚΙ ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

    ΣΗΜ: ΤΩΡΑ Η ΚΑΠΠΑ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΚΑΙ 4mm ΠΑΧΟΣ. ΚΑΠΠΑ ΚΑΙ GIVI ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ. Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ , ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ. ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ, ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΑΕΡΑ 100%

    ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ MRA ΜΕ ΤΟ ΦΡΥΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ 150 ΕΥΡΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΙ Π@ # %&ΔΕΣ ΠΕΡΝΕΙΣ ΔΥΟ ΚΑΠΠΑ.

    ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ
    http://www.db0anf.de/app/aprs/statio...lemap-SV1DPF-8

    ΦΩΤΟ ΜΟΤΟΤΕΕΜ
    http://agrinion-moto-team.blogspot.com/


    ----- ΓΙΩΡΓΟΣ-----

  2. #32

    Re: Re: Η δική μου εμπειρία με kappa


    ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΤΗΣ ΚΑΠΠΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΦΡΥΔΑΚΙ ΔΙΟΤΙ ΜΕ ΕΝΟΧΛΟΥΣΕ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
    ΣΗΜ: ΤΩΡΑ Η ΚΑΠΠΑ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ. ΚΑΠΠΑ ΚΑΙ GIVI ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ.
    ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ MRA ΜΕ ΤΟ ΦΡΥΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ 150 ΕΥΡΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΙ Π@ # %& ΕΣ ΠΕΡΝΕΙΣ ΔΥΟ ΚΑΠΠΑ.

    Pw re gamwto, mamakia! An to h3era 3-4 meres prin, 8a epsaxna na
    parw thn kainourgia. Την έχεις δεί? Να υποθέσω οτι τώρα το τελείωμα είναι
    λείο και κάπως πιο παχουλό? Με τη δική μας με το μαύρο φρυδάκι, δεν έχεις
    τώρα πλέον πρόβλημα στο σημειο αλλαγής του οπτικού πεδίου από
    τη ζελατίνα στο ελεύθερο κομμάτι? Εμφανισιακά είναι ωραία?

    Thanks.....

  3. #33
    Καταρχήν καλημέρα.
    Φίλε vstrom_angel το μαύρο πλαστικό το εχω βγάλει και το ίδιο πρέπει να κάνεις και εσύ γιατί σου "κρύβει" τον δρόμο. Από εκει και έπειτα σου επαναλαμβάνω είναι θέμα εξικοίωσης. Α συμβουλή κράτα την ζέλατίνα σου καθαρή και ΜΗ την καθαρίζεις με ΑΖΑΧ και παρόμοια καθαριστικά γιατί με τον καιρό θα σου θολώσει.
    Για το αν θα κοπείς βγαζοντας το πλαστικό δεν υπαρχει κανενα θέμα να φοβάσε.

  4. #34
    Είναι αλήθεια ότι η καπα την βγάζει χωρις το μαύρο πλαστικό στην άκρη .
    Στο κάτω κάτω την παίρνεις για ένα μεγάλο ταξίδη και όταν επιστρέψεις ξαναβάζεις την μανίσια

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από geo12345
    Είναι αλήθεια ότι η καπα την βγάζει χωρις το μαύρο πλαστικό στην άκρη .
    Στο κάτω κάτω την παίρνεις για ένα μεγάλο ταξίδη και όταν επιστρέψεις ξαναβάζεις την μανίσια
    Δεν είναι ακριβώς έτσι. Γιατι πέρα από την μανιτζεβελιά του να αλλάζεις ζελατίνες αλλά και το ότι ανα
    πάσα στιγμή μπορει να σου κάτσει μια μικρή βόλτα, το σημαντικο είναι το εξής: Εδώ λέμε οτι και
    να τη φορας συνέχεια και να την έχεις "συνηθίσει", σου δημιουργεί πρόβλημα, πόσο μάλλον να
    πας αρκετή ώρα ταξίδι και να σε ενοχλεί και απο πάνω η παπαριά που δεν έχεις καν "συνηθίσει"!
    Η νέα της kappa πως είναι στην άκρη? Παχουλή και λεία? Όπως η μανίσια?
    Προφανώς η μαμακία που πήρα εγώ ήταν stock του moto market : (

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vstrom_angel
    Δεν είναι ακριβώς έτσι. Γιατι πέρα από την μανιτζεβελιά του να αλλάζεις ζελατίνες αλλά και το ότι ανα
    πάσα στιγμή μπορει να σου κάτσει μια μικρή βόλτα, το σημαντικο είναι το εξής: Εδώ λέμε οτι και
    να τη φορας συνέχεια και να την έχεις "συνηθίσει", σου δημιουργεί πρόβλημα, πόσο μάλλον να
    πας αρκετή ώρα ταξίδι και να σε ενοχλεί και απο πάνω η παπαριά που δεν έχεις καν "συνηθίσει"!
    Η νέα της kappa πως είναι στην άκρη? Παχουλή και λεία? Όπως η μανίσια?
    Προφανώς η μαμακία που πήρα εγώ ήταν stock του moto market : (

    ΤΩΡΑ Η ΚΑΠΠΑ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΚΑΙ 4mm ΠΑΧΟΣ. ΙΔΙΕΣ. Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ , ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ. ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ, ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΑΕΡΑ 100%


    [QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από vstrom_angel
    [B]
    πόσο μάλλον να
    πας αρκετή ώρα ταξίδι και να σε ενοχλεί και απο πάνω η παπαριά που δεν έχεις καν "συνηθίσει"!

    ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΣΑ ΙΣΑ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ.


    ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ
    http://www.db0anf.de/app/aprs/statio...lemap-SV1DPF-8

    ΦΩΤΟ ΜΟΤΟΤΕΕΜ
    http://agrinion-moto-team.blogspot.com/


    ----- ΓΙΩΡΓΟΣ-----

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vstrom_angel

    πόσο μάλλον να
    πας αρκετή ώρα ταξίδι και να σε ενοχλεί και απο πάνω η παπαριά που δεν έχεις καν "συνηθίσει"!

    ΔΕΝ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΙΣΑ ΙΣΑ ΣΤΟ ΤΑΞΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΣΤΟ ΚΡΑΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ.


    Οταν μιλαω για την "παπαριά που ενοχλεί", εννοώ το μαύρο φρυδάκι !
    Προφανώς η ζελατίνα κατά τα άλλα δεν ενοχλεί, και δεν υπάρχει λόγος
    να μην την έχεις συνέχεια φορεμένη.....

  8. #38
    Φίλος, πολύ ωραίες και επεξηγηματικες οι photo και τα σχεδιαγράμματα.
    Ειδικά η φωτό από το πλάι δίχνει τέλεια τη θέση...

    Thanks...

  9. #39
    Μιλησα με ΜΟΤΟΜΑΡΚΕΤ και μου ειπαν οτι η ΚΑΡΡΑ που δινουν ειναι η κλασσικη, με την τσιμουχα, χωρις εγκοπες για χουφτες/καθρεπτες. Την καινουρια που αναφερετε παραπανω την εχω δει σε ξενες ιστοσελιδες.

    Επειδη δεν παει αλλο με τη μαμα ζελατινα (ψηλα λογω αποστασης απο αναβατη-δλδ εμενα-κανει εντονους στροβιλισμους, στη μεση ειναι καλυτερα αλλα με χτυπαει πολυς αερας) και επειδη θεωρω και εγω οτι 100+ ευρω ειναι πολλα για ενα κομματι πολυστυρενιου με τρυπες, εχω καταληξει στην ΚΑΡΡΑ.

    Η ερωτηση μου με τη σειρα μου ειναι πιο απλη: "Κοβει" ταχυτητα απο 140+πανω; Εννοω αν επηρρεαζει αεροδυναμικα στην ταχυτητα. Δεν ειμαι τεζας "παω-μονο-με-200", αλλα λογω του οτι απο χτες δεν ειδα πουθενα αμολυβδη κατω απο 0,999€, ε...

    Γενικα επηρρεαζει (αρνητικα) την αεροδυναμική; Κουνηματα, θορυβους, τελικη κτλ;


  10. #40
    ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΙΠΛΟΣ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΠΗΓΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ 190. ΤΟ ΕΠΕΙΜΕΙΝΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ.ΟΜΩΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΤΟ ΧΤΥΠΗΜΑ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΗΤΑΝ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΩΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΝ ΣΥΓΚΡΙΝΩ ΤΟ KLE ΠΟΥ ΕΙΧΑ.

  11. #41
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vstrom_angel
    Οταν μιλαω για την "παπαριά που ενοχλεί", εννοώ το μαύρο φρυδάκι !
    Προφανώς η ζελατίνα κατά τα άλλα δεν ενοχλεί, και δεν υπάρχει λόγος
    να μην την έχεις συνέχεια φορεμένη.....
    ΤΩΡΑ Η ΚΑΠΠΑ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΚΑΙ 4mm ΠΑΧΟΣ. ΙΔΙΕΣ. Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ , ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ. ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ, ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΑΕΡΑ 100%
    ΣΗΜ: ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΝΑ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΟΙ ΧΟΥΦΤΕΣ.

    ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΔΩ
    http://www.db0anf.de/app/aprs/statio...lemap-SV1DPF-8

    ΦΩΤΟ ΜΟΤΟΤΕΕΜ
    http://agrinion-moto-team.blogspot.com/


    ----- ΓΙΩΡΓΟΣ-----

  12. #42
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DPF
    ΤΩΡΑ Η ΚΑΠΠΑ ΤΗΝ ΒΓΑΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΛΑΣΤΙΧΑΚΙ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΚΑΙ 4mm ΠΑΧΟΣ. ΙΔΙΕΣ. Η ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ , ΑΥΤΟ ΒΕΒΑΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ. ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ, ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΑΕΡΑ 100%
    ΣΗΜ: ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΕΝΑ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΟΙ ΧΟΥΦΤΕΣ.

    ειναι ευκολο να εχουμε καμια φωτο απο τη νεα KAPPA;απο site ή απο τη δικια σου

  13. #43
    Βασικα αυτη ειναι της GIVI αλλα η ΚΑΡΡΑ ειναι η ιδια:

    http://www.twistedthrottle.com/ezima...28-500x600.jpg

  14. #44
    Ahmadinejad Το avatar του/της painterakis
    Εγγραφή
    24/06/2005
    Μηνύματα
    530
    Αρχικά δημιουργήθηκε από K0K0$
    Βασικα αυτη ειναι της GIVI αλλα η ΚΑΡΡΑ ειναι η ιδια:

    http://www.twistedthrottle.com/ezima...28-500x600.jpg
    ευχαριστω.ειμαι μεταξυ givi/kappa & secdem (την οποια τη φορουσα μια εβδομαδα) σε φιμε παντα.

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από K0K0$
    Μιλησα με ΜΟΤΟΜΑΡΚΕΤ και μου ειπαν οτι η ΚΑΡΡΑ που δινουν ειναι η κλασσικη, με την τσιμουχα, χωρις εγκοπες για χουφτες/καθρεπτες. Την καινουρια που αναφερετε παραπανω την εχω δει σε ξενες ιστοσελιδες.

    Επειδη δεν παει αλλο με τη μαμα ζελατινα (ψηλα λογω αποστασης απο αναβατη-δλδ εμενα-κανει εντονους στροβιλισμους, στη μεση ειναι καλυτερα αλλα με χτυπαει πολυς αερας) και επειδη θεωρω και εγω οτι 100+ ευρω ειναι πολλα για ενα κομματι πολυστυρενιου με τρυπες, εχω καταληξει στην ΚΑΡΡΑ.

    Η ερωτηση μου με τη σειρα μου ειναι πιο απλη: "Κοβει" ταχυτητα απο 140+πανω; Εννοω αν επηρρεαζει αεροδυναμικα στην ταχυτητα. Δεν ειμαι τεζας "παω-μονο-με-200", αλλα λογω του οτι απο χτες δεν ειδα πουθενα αμολυβδη κατω απο 0,999€, ε...

    Γενικα επηρρεαζει (αρνητικα) την αεροδυναμική; Κουνηματα, θορυβους, τελικη κτλ;

    An perimeneis ligo, isws sou pw analytikotera kapoia pragmata,
    mias kai egw akomh thn exw mono mia bdomada kai peiramatizomai.
    Den eimai kai poly euxaristhmenos, se fash pou skeftomai wres
    wres na 3anabalw thn palia! (ypsos 1.90)

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΖΕΛΑΤΙΝΑ V-strom 650
    από PANOSAR στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2008, 07:30
  2. Εμπρός Ζελατίνα v-strom 650
    από theocris στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 24/01/2007, 13:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF