Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 34 από 34

Θέμα: Ποια ειναι η καλυτερη βελτιωση που μπορει να κανει κανεις Α.Turbo Β.Compressor C.Nos?

  1. #31
    ble sto xroma tu ouranou kai tis thalassas...

  2. #32
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    μα καλα τι του λετε του παιδιου ρε σεις? Καταρχας φιλε παυλαρα λες οτι εχεις ΛΙΓΑ λεφτα. Ε, η μετατροπη θα σου κοστισει (οχι μονο στην αρχη αλλα πιο πολυ στην πορεια) οσο και αν πουλαγες το δικο σου και επαιρνες καινουργιο 125. Μιλαω απο εμπειρια προσωπικη. Ενδεικτικα σου λεω πιατζιο ζιπ 50 2Τ με 3ο σταδιο (εχει σαφως πιο λιγα σταδια, οπως και σχεδον ολα τα λαλλα μηχανακια... σταδιο 3 ειναι το ΜΑΧ) με ΟΛΑ τα μερη του κινητηρα αλλαγμενα, μετατροπη σε υψος 900Ε (χωρις εργατικα) μονη της. Μετα βαλε και τις βενζινες και τσα λαδια που εκαιγε σαν τρελο, +200Ε σε 2 μηνες παραπανω αποτι θα ειχε καταναλωσει ''μαμα''. Βαλε μετα ενα σωρο αλλαγες σε ηλεκτρικα μεταδοση συμπλεκτη φρενα αναρτησεις καρμπυρατερ που ηταν αναγκαια, αλλα 200Ε πηγανε. Μεα οταν καηκε μετα παο 5 μηνες το μοτερ, εβαλα τα μαμα εξαρτηματα (εργατικα + ανταλλακτικα που λειπανε 200Ε θα ελεγα) και με αποτελεσμα ενα νορμαλ μηχανακι αλλα ελαφρυτερος εγω κατα 1500Ε συν αλλα 500 που κοστισε 3 μηνες μετα που καηκε ολο το ηλεκτρικο του συτημα και ηθελε πληρης αλλαγη, δηλαδη για να γινει αυτο πηρε 2000Ε συν τα 500Ε που εχασε απο την αξια μεταπωλησης του εντομεταξυ. Δηλαδη ολη η μαλακια πηγε στα 2500Ε για να ''χαρω''το μηχανακι για...5 μηνες! Και τοτε ποσα αλογα εβγαζε? Γυρω στα 16-18 πραγματικα, και πηγαινε οσο πηγαινανε και τα διχρονα 125 που με την ιδια τιμη θα μπορουσα να παρω αλλα χωρις να τα χασω μετα τα λεφτα.

    Τωρα σκεψου το λιγο αυτο πριν πραξεις.

    Και οσον αφορα τα σταδια, μαλον η αχρηστος ειναι ο μηχανικος, η πιασοκολια θελει να κανει, η εκανες λαθος εσυ. Ακου κει 5ο σταδιο μπουζι και ηλεκτρικη στροφαλομπιελα (!!!!) Ποσο μαστουρης πρεπει ναναι καποιος για να βαλει στο μηχανακι του ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ στροφαλομπιελα?? Καταρχας, τι σκατα ειναι μια ηλεκτρονικη στοφαλομπιελα?
    Αστα να πανε λεμεεε :rotflmao:
    O Captain! my Captain! our fearful trip is done;
    The ship has weathered every rack, the prize we sought is won;
    The port is near, the bells I hear, the people all exulting,
    While follow eyes the steady keel, the vessel grim and daring.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Talking Φιλαρακο να σε ενημερωσω οτι με καλυψες και με το παραπανω.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    μα καλα τι του λετε του παιδιου ρε σεις? Καταρχας φιλε παυλαρα λες οτι εχεις ΛΙΓΑ λεφτα. Ε, η μετατροπη θα σου κοστισει (οχι μονο στην αρχη αλλα πιο πολυ στην πορεια) οσο και αν πουλαγες το δικο σου και επαιρνες καινουργιο 125. Μιλαω απο εμπειρια προσωπικη. Ενδεικτικα σου λεω πιατζιο ζιπ 50 2Τ με 3ο σταδιο (εχει σαφως πιο λιγα σταδια, οπως και σχεδον ολα τα λαλλα μηχανακια... σταδιο 3 ειναι το ΜΑΧ) με ΟΛΑ τα μερη του κινητηρα αλλαγμενα, μετατροπη σε υψος 900Ε (χωρις εργατικα) μονη της. Μετα βαλε και τις βενζινες και τσα λαδια που εκαιγε σαν τρελο, +200Ε σε 2 μηνες παραπανω αποτι θα ειχε καταναλωσει ''μαμα''. Βαλε μετα ενα σωρο αλλαγες σε ηλεκτρικα μεταδοση συμπλεκτη φρενα αναρτησεις καρμπυρατερ που ηταν αναγκαια, αλλα 200Ε πηγανε. Μεα οταν καηκε μετα παο 5 μηνες το μοτερ, εβαλα τα μαμα εξαρτηματα (εργατικα + ανταλλακτικα που λειπανε 200Ε θα ελεγα) και με αποτελεσμα ενα νορμαλ μηχανακι αλλα ελαφρυτερος εγω κατα 1500Ε συν αλλα 500 που κοστισε 3 μηνες μετα που καηκε ολο το ηλεκτρικο του συτημα και ηθελε πληρης αλλαγη, δηλαδη για να γινει αυτο πηρε 2000Ε συν τα 500Ε που εχασε απο την αξια μεταπωλησης του εντομεταξυ. Δηλαδη ολη η μαλακια πηγε στα 2500Ε για να ''χαρω''το μηχανακι για...5 μηνες! Και τοτε ποσα αλογα εβγαζε? Γυρω στα 16-18 πραγματικα, και πηγαινε οσο πηγαινανε και τα διχρονα 125 που με την ιδια τιμη θα μπορουσα να παρω αλλα χωρις να τα χασω μετα τα λεφτα.

    Τωρα σκεψου το λιγο αυτο πριν πραξεις.

    Και οσον αφορα τα σταδια, μαλον η αχρηστος ειναι ο μηχανικος, η πιασοκολια θελει να κανει, η εκανες λαθος εσυ. Ακου κει 5ο σταδιο μπουζι και ηλεκτρικη στροφαλομπιελα (!!!!) Ποσο μαστουρης πρεπει ναναι καποιος για να βαλει στο μηχανακι του ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ στροφαλομπιελα?? Καταρχας, τι σκατα ειναι μια ηλεκτρονικη στοφαλομπιελα?
    Αστα να πανε λεμεεε :rotflmao:
    Φιλαρακο να σε ενημερωσω οτι με καλυψες και με το παραπανω.

    Μου τα εξηγησες οπως κανενας αλλος.

    Αποτελεσμα ξεχναμε εστω και για πλακα της βελτιωσεις και κοιταω για μηχανακι 125cc και ανω.

    Τωρα για να δουμε τι παιζει στα 125cc ξερεις κανενα πραγματικα καλο μοντελο που να αξιζει τα λεφτα του?

    Να εχει φαρδια ελαστικα, να εχει χαμηλη σελα, να ειναι ανετος ο συνεπιβατης και να εχει καλο φρεναρισμα και καλη επιταχυνση?

    Εγω οτι βρηκα και οτι δοκιμασα ητανε παρε το ενα και χτυπα το αλλο.

    Ολα και απο ολες της εταιριες ητανε επιοικως απαραδεκτα.

    Απο ολα κατι θα τους λειπουν.

    Τωρα αυτο θα λεγεται σχεδιαση,επιδοσεις,ανεση,ποιοτητα?

    Δεν ξερω αλλα ακρη ακομη δεν μπορω να βγαλω.

    Σημερα ειχε σχετικα καλη μερα το πρωι και το μεσημερι, ειπα και εγω να παω το μηχανακι μου στο WASH PARK για πλυσιμο.

    Το επλυνα και μετα δεν ξανα πηρε μπρος.

    Προσπαθουσα με μανιβελιες για 30 λεπτα ασταματητα μεχρι που καλεσα την EXPRESS SERVICE για να ερθει να με βοηθησει.

    Δυστησως με αλλαγη μπουζι και φορτιση μπαταριας ουτε παλι δουλεψε.

    Μολις το μεταφεραμε στο σπιτι μου τοτε πηρε εμπρος αλλα δεν δουλευει σωστα ο συναγερμος.

    Θελω αυτο το μηχανακι να το ξεφορτωθω επειγοντος και να παρω ενα αλλο.

    Το εχω 13 μηνες και το εχω παει σερβις 8 φορες τουλαχιστον.

    Υπαρχει κανεις αλλος να εχει επισκεφτει τα συνεργεια τοσες πολλες φορες σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα?

    Πικρα !!!


  4. #34
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Το εχω 13 μηνες και το εχω παει σερβις 8 φορες τουλαχιστον.
    Εγω φιλε παυλαρα. Καινουργιο Gilera Runner 125 διχρονο. Ειχα παει σε 1.5 χρονο καπου 12 φορες συνεργειο, για service, προβληματα. Πριν το δωσω ειχα κανει 25.000 χιλιομετρα.

    Εχω διαβασει και αλλα ποστ σου, που εχεις αλαξει ενα εκατομυριο φορες μπουζι, και μου κανει εντυπωση πως ακομα στο ιδιο μηχανκι θες να κανεις και μετατροπες. Ασε που θα στηχηζει πανακριβα, θα πληρωση τουλαχιστον αλλα τοσο σε βλαβες, και τελικα θα εκραγεις οπως ο Rezeguet, και μετα θα ειναι για πεταμα!

    Σου ξαναλαω οτι σου λενε και οι αλλοι για να βαλεις μυαλο μες στο κεφαλη σου. Οχι για να σε σνομπαρω, ουτε να σε υποβαθμισο. Απλα για να μην βρεθεις στην θεση μου, του Rezegute, που την πατησαμε σαν μαλακες.

    Επισης! Μην παρεις διχρονο! Παλι θες να γαμηθεις με λαδιλα και καπνιλα; Η Γνωμη μου ειναι:


    1) Πουλα το μπρικι σου, οσο πουλιεται ακομα, γιατι σε λιγο ουτε αυτο θα ειναι εφικτο.

    2) Με τα λεφτα που παρεις Πηγαινε και βγαλε ενα διπλωμα, να εισαι νομιμος. Βγαλε για την μεγαλη κατηγορια, πιστεψε το ιδιο θα σου κοστισε με το να εβγαζες Α1, και θα οδηγησεις καμια καλη μηχανη με συμπλεκτη, και θα ξεχασεις αμεσως τι σειμαινει σκουτερ, παπακι, διχρονιλα και ολα αυτα!

    3) Πηγαινε και αγορασε ενα καινουργιο μηχανακι 125 - 250cc,
    και οχι μεταχειρισμενο. Πχ δες οπως ειπε και ενα παιδι παραπανω καινουργια, CBR125cc, CBF250cc. Τωρα για το veradero που σου πε....μαλον δεν κανει για εσενα...

    Δες εδω γιατι...




    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=12351


    Οπως σε κοβω και με τα λιγα χρηματα που διαθετεις σε κοβω για κανα CBR 125cc. Δες το λιγο. Μια χαρα μηχανακι ειναι.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2016, 13:02
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2010, 07:28
  3. που μπορεί να σε οδηγήσει η θρησκεία...
    από Cpt. Haddock στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2007, 21:11
  4. ποια ειναι η καλύτερη αλυσίδα για το Ζ μου?
    από idi στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2006, 15:08
  5. Πού μπορεί να φτάσει ο άνθρωπος για να γ******...
    από Λεωνίδας στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2006, 23:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF