Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 46

Θέμα: επιλογή μηχανής

  1. #31
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Ναι αλλά η BMW μιας και είναι υπεύθυνη γερμανική αντιπροσωπία και έχει και υπεύθυνη αντιπροσώπευση , ότι σου τύχει εντός εγγύησης στο αλλάζει με την μια ,
    ενω
    η Suzuki , ειδικά με τα κατα τόπους εξουσιοδοτημένα , αλλά και σαν συνεργείο αντιπροσωπίας κοιτάει να σε κοροϊδέψει , επίσημα! :wacko:

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/08/2005
    Μηνύματα
    29
    Na upothesw to Dakar me to aplo den exoun diafora sthn katanalwsh&tous kradasmous,e?
    Wraia ola auta gia ta GS meta to 2000...alla ti exete na peite gia auta prin to 2000?Katanalwsh,provlimata&service efoson tha vriskontai hdh sta 20.000 xlm!!!

  3. #33
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Το Dakar με το απλό έχουν διαφορά μόνο στις αναρτήσεις και όχι στο μοτέρ. Όλα τα άλλα είναι ίδια.

    F650 GS δεν υπάρχει πριν το 2000.

    Το προηγούμενο μοντέλο ήταν το F650 Fuduro και είναι διαφορετικό σε σχεδίαση. Είναι το αδελφάκι του Pegasos και μιάζουν κιολας (η Aprilia είχε βάλει όμως 5 βαλβίδες). Πάλι το μοτέρ της Rotax φοράει και το παλιό το οποίο είναι σχεδόν το ίδιο με το νεο (όπως και οι επιδόσεις του) αλλά δεν έχει ψεκασμό και φυσικά δεν έχει ABS αν σε ενδιαφέρει αυτό. Το νέο έχει καλύτερο στήσιμο φυσικά και χαμηλότερο κέντρο βάρους γιατί το τεπόζιτο είναι κάτω από την σέλα. Αθραυστο και το παλιό, δεν έχει βγάλει ούτε εκείνο προβλήματα και γενικά κυκλοφόρησε πολύ (στο εξωτερικό) και παίζει σε χαμηλές τιμες. Μην το φοβάσαι σαν μεταχειρισμένο και γενικότερα γράφει χιλιόμετρα απροβλημάτιστα. Έβγαινε μετά το 97 και σε μοντέλο στημένο πιο πολύ για ασφαλτο (F650 S) το οποίο είχε λίγο διαφορετικά πλαινα με τα φλας ενσωματωμένα στα πλαστικά. Λογικά πρέπει να το βρίσκεις σε τιμές γύρω στα 4000.

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/08/2005
    Μηνύματα
    29
    Nai nai auto lew..Aplws rwtaw giati kapoios sunadelfos sto forum mou eipe ta eksis:
    Τα μικροπροβληματάκια που μου είχε βγάλει εμένα είναι οτι κόλαγε η "βαλβίδα" του πίσω φρένου με αποτέλεσμα να είναι μονίμα αναμένο το στοπ (επικίνδυνο μιας και δεν ήξεραν οι πίσω πότε φρενάρεις).

    Πολύ εύκολα χάλαγε ο διακόπτης του σταντ που δεν άφηνε την μηχανή να πάρει μπροστά όταν ήταν κατεβασμένο.΄

    Το ρολόι σε κάθε πλύσιμο τρελαινόταν (από κάπου έμπαζε νερά) και μέχρι να στεγνώσει έδειχνε ότι γούσταρε.

    μία φορά έφυγε η ασφάλεια από το μπροστινό γρανάζι και δεν σκοτώθηκα από θαύμα (γρανάζια, αλυσίδα, πίσω λάστιχο η ζημιά)
    Epishs den kserw posa kaiei!!Kai to kostos twn service??

    Opote katalavainete giati eimai mperdemenos&rwtaw ksana&ksana!!

  5. #35
    για το f650 funduro '98 ήμουν γενικά ευχαριστημένος. το είχα για ένα χρονο μόνο 98 με 99. κατανάλωση δυστυχώς δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά θυμάμαι ότι ήταν οικονομικό.
    το πρόβλημά μου ήταν ο αέρας στην εθνική που όταν ήταν δυνατός μου άλλαζε μέχρι και λωρίδα (με δυο άτομα κιόλας), επίσης μου ειχε παρουσιασει πρόβλημα στις ενώσεις των ασφαλειών (στο φις) που δεν θυληκωνε καλά με αποτέλεσμα να μου σβήνει αρκετές φορές, μια φορά μάλιστα με 120 χλμ/ώρα που τα χρειάστηκα. μια βόλτα στο μηχανικό και φτιάχτηκε. ουσιαστικά δεν ήταν πρόβλημα απλώς δεν ήταν καλή η συναρμογή απο το εργοστάσιο. λοιπά προβλήματα δεν είχα παρατηρήσει και τα σερβις λογικα ήταν. όμως θα συμβούλευα προσωπικά να προτιμηθεί το καινούργιο το f650 gs που απ'οτι λένε έχει τρομερές διαφορές..

  6. #36
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    ego pantos oute xt 8a eperna oute dakar
    8a protimousa afto me 5800 euro
    an 8imame kala
    ke 8a imouna ikanos gia ola me afto...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	klr650.jpg 
Προβολές:	289 
Μέγεθος:	30,4 KB 
ID:	27606
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA

    Δεν είναι φθηνά τα service του (Dakar) όμως με 35.000 χλμ και με 3 συμετοχές σε trail ride δεν έβγαλε τίποτε εκτός από τα τυπικά (+1 τεντωτηρας καδενας).
    Για να καταλάβω κι εγώ που προς τα εκεί προσανατολίζομαι, για τι τιμές μιλάμε για τα service του Dakar

  8. #38
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Πρέπει να δω τις αποδείξεις γιατί δεν θυμάμαι τωρα. Θα σου απαντήσω εντος της εβδομάδας.

    Γενικά πάντως και εγώ θα προτιμούσα να δώσω 5.500 ευρώπουλα και να παρω μεταχειρισμένο το GS και όχι το Fuduro.

  9. #39
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/08/2005
    Μηνύματα
    29
    me 5500 metaxeirismeno to GS h kainourio to KLE 500??

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2005
    Μηνύματα
    258
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    και κρατάει άνετα τα 160 μουαγιέν σε εθνική,
    Τί σημαίνει μουαγιεν;Εγώ ξέρω μόνο την τεχνική-στρατηγική μουαγεν για την αγορά μετοχών Αν μπορείς πες μου.

  11. #41
    missing his Multistrada.. Το avatar του/της skous
    Εγγραφή
    31/10/2004
    Μηνύματα
    332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    Πρέπει να δω τις αποδείξεις γιατί δεν θυμάμαι τωρα. Θα σου απαντήσω εντος της εβδομάδας.

    Γενικά πάντως και εγώ θα προτιμούσα να δώσω 5.500 ευρώπουλα και να παρω μεταχειρισμένο το GS και όχι το Fuduro.

    poio to dinei 5.500?

    egw poulaw (oxi egw, enas filos) gs me 6.500. deste aggelies

    5.500 pou to vrikate? Link?

  12. #42
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lonely
    me 5500 metaxeirismeno to GS h kainourio to KLE 500??

    α) GS χωρίς δευτερη κουβέντα. Τα δυο μηναχάκια είναι μερα με την νύχτα σε όλους τους τομείς.

    β) Μουαγιέν = μέση ωριαία ταχύτητα

    γ) 5.500 κάπου σε κάποια αγγελία το είχα δει και κάπου εκεί παίζουν τα GS διετίας περίπου.

  13. #43
    Νέο μέλος Το avatar του/της geoJ
    Εγγραφή
    20/08/2005
    Μηνύματα
    11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
    ego pantos oute xt 8a eperna oute dakar
    8a protimousa afto me 5800 euro
    an 8imame kala
    ke 8a imouna ikanos gia ola me afto...
    Πηρα το klr650 με 5170 ευρω το καλοκαιρι.Ιδανικο για χωματινες βολτες,ταξιδι μεχρι 120χλμ στην ασφαλτο απο κει και πανω σε παιρνει ο αερας.Πολυ αξιολογες αναρτησεις για την δουλεια που φταχτηκε.Διαβασα ομως στο klr650.net οτι σπαει σχετικα συχνα το ελατηριο και ο οδηγος του τεντωτηρα της καδενας των αντιβαρων και αν καποιο κομματι πεσει μεσα βρασε ρυζι.
    Το καλο με το klr650 ειναι πως εχει ισως τις περισσοτερες πωλησεις στις ΗΠΑ απο τα ον-οφ και βρισκεις τα παντα απο βελτιωσεις και ανταλλακτικα οποτε παραγγειλα το upgrade kit μαζι με τα κλειδια και το clymer manual και τα αλλαξα.Παντως οι αμερικανοι ελεγαν πως ειναι η μονη μοτο που ξεπερναει τα 80000 μιλια χωρις προβληματα αν εξαιρεσεις αυτο το πολυ σημαντικο ομως θεμα.Ενας γνωστος μου μηχανικος αυτοκινητων παντως μου το επιβεβαιωσε οτι συνεβει σε φιλο του ο οποιος αφου την επισκευασε μεσα στην εγγυηση την πουλησε.
    Αυτα για οποιον ενδιαφερθει για το klr650.Οσο αφορα την εγγυηση,το παιρνω το ρισκο γιατι αν μου κολλησει με 140 ......
    ασε που στο πρωτο service εβαλε ο μαστουρις μισο λιτρο παραπανω λαδι.Service manual και μονος.Και κατι αλλο το manual ττης clymer για το klr650 ειναι πληρεστατο και πολυ κατατοπιστικο.Για οποιον ενδιαφερθει να μαθει περισσοτερα απο το klr650.net ας γραψει στο search doohickey.
    fisherman

  14. #44
    Νέο μέλος Το avatar του/της geoJ
    Εγγραφή
    20/08/2005
    Μηνύματα
    11
    το ελατηριο ειναι απο μοτο με 1861 μιλια.
    Αυτο το εκανα απλα για να ειμαι ησυχος.Οι περισσοτεροι ιδιοκτητες εχουν κανει παρα πολλα χλμ χωρις προβλημα αλλοι ομως κινδυνεψαν.Το κακο στην Ελλαδα ειναι πως δεν πουλαει το klr650 ωστε να εχουμε σφαιρικοτερη αποψη για το θεμα.
    Περα απο αυτο το klr650 ειναι μια μοτο που παει παντου,και καλα,κατι που δεν το βρισκεις ευκολα πια.Ιδανικη για την κρητη που μενω,αρκει να μην θες ταξιδια με πανω απο 120χλμ.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	36597585-l.jpg 
Προβολές:	214 
Μέγεθος:	85,5 KB 
ID:	27838
    fisherman

  15. #45
    Νέο μέλος Το avatar του/της geoJ
    Εγγραφή
    20/08/2005
    Μηνύματα
    11
    Και εδω το doohickey.Πληρωσα περιπου 170 ευρω για 2 ελλατηρια,doohickey,βιδα του ροτορα,clymer manual,φλαντζες για τα 2 αριστερα πλαινα,κλειδι της kawasaki για να πιασεις τον ροτορα,βιδα εξολκεα του ροτορα,ταχυδρομικα.
    Συνολικο κοστος λοιπον 5400 περιπου για καινουργιο klr650 με την βελτιωση.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	doohickey.jpg 
Προβολές:	203 
Μέγεθος:	11,2 KB 
ID:	27847
    fisherman

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια στην επιλογή μηχανής 50cc
    από DUKEMNUKEMgr στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2010, 07:26
  2. Επιλογή μηχανής για κοπέλα. Έμπειροι αναβάτες βοήθεια!!
    από adriana στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2008, 09:44
  3. επιλογή μηχανής
    από airam9797 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 12/03/2007, 15:33
  4. επιλογη μηχανης?
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2005, 15:19
  5. Βαγγέληη,τα φωώτα...σου(επιλογη μηχανης)
    από iagos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2004, 10:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF