Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 83

Θέμα: tubeless ελαστικό χάνει αέρα..

  1. #31
    Χρηστάκη σου είπαν και να κάνεις μιά ψαχτική με σαπουνάδα με κόστος "μηδέν" και σαπούνι πιάτων να μην έχεις, ευκαιρία να δανειστείς από το μιλφ της διπλανής πόρτας, λέμε τώρα, μπορεί να σου βγει σε καλό. Τουλάχιστον θα ξέρεις εσύ ο ίδιος από που χάνει το ελαστικό σου, μπορεί απλά να είναι η βαλβίδα και να επισκευάσεις με κόστος "μηδέν". Αλλά ούτε αυτό έχεις την διάθεση να κάνεις... Οπότε ναι, διαβάζω μιά επιθετικότητα ένθεν και ένθεν αλλά βρε παλικαράκι μου, ξέρεις τι σημαίνει τουμπίτσα με 60; Μη μάθεις. Φτιάξε λίγο σαπουνόνερο και κάνε μιά διερεύνηση, τρία λεπτά θα σου πάρει όλο και όλο...

  2. #32
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Εμένα προσωπικά η απορία μου είναι για ποιο λόγο έγινε το θρεντ. Οκ καταλαβαίνω όλοι μας περνάμε δύσκολα αλλά τα πράγματα θα γίνουν ακόμα πιο δύσκολα όταν πάθουμε αβαρία ή εμείς ή το μηχανάκι μας ή χειρότερα απ' όλα χτυπήσουμε κάποιον.
    Θεωρώ λοιπόν ότι έκανες την ερώτηση και μέσες άκρες ήξερες την απάντηση, μπήκαν και 3-4 άνθρωποι που ξέρουν περισσότερα από σένα και σου τα είπαν όλα όπως έπρεπε. Κι εσύ λοιπόν μετά από αυτά που άκουσες και που δεν σου άρεσαν καθόλου, τους έγραψες όλους και θα κάνεις ότι λέει η γκλάβα σου.
    Οπότε άχρηστο το θρεντ, άχρηστα όλα όσα σου έγραψαν, στον καιάδα και ο χρόνος του καθενός που μπήκε στον κόπο να απαντήσει.

    Πράξε φίλε μου κατά το δοκούν κι εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να μην έρθεις αντιμέτωπος με τπτ απ' όλα όσα αυτοί οι ανόητοι σου έγραψαν.

    Υ.Γ.
    κείνος ο παλιάνθρωπας ή ο δόκτορας που χάνονται όταν τους χρειάζεσαι??
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vaska Προβολή μηνύματος
    όλα όσα αυτοί οι ανόητοι σου έγραψαν.
    Βρίζεις; Μυρίζεις :P
    Ανόητος είσαι και φαίνεσαι και από τη μύτη κρέμεσαι, νια νια νια νια νια.

  4. #34
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChrisNt Προβολή μηνύματος
    Αν ήταν ένα τάλιρο κουτσά στραβά θα το έδινα ..αλλά για να γίνει σωστή δουλειά ο φίλος είπε πως χρειάζονται 20 ευρώ .Ούτε μπράβο να μου πεις ούτε να το θεωρήσεις φυσιολογικό , απλά να μου εξηγήσεις ότι σκέφτομαι λανθασμένα όπως έκανε ο mikes.Tόσο δύσκολο είναι να έχεις τον στοιχειώδη σεβασμό σε κάποιον που δεν γνωρίζεις ; προφανώς έχεις την ανάγκη να την πεις σε κάποιον για να νιώσεις ωραία ..( και απο το πρώτο σχόλιο σου φαίνεται αυτό ) τι να πει κανείς ..περαστικά σου
    Λοιπόν για να τελειώνουμε, επειδή δε σε ξέρω και δε με ξέρεις, άσε τα περί σεβασμού και αν είχα ανάγκη να την πω σε κάποιον ή όχι

    Λανθασμένα σκέφτεσαι που κυκλοφορείς με λάστιχο που "ζουμπιέται" με το χέρι, ελπίζω να καταλαβαίνεις τι σημαίνει αυτό

    Αυτό που πήγα να σου πω σχετικά ευγενικά χτες, θα στο πω ωμά σήμερα:

    Αν δε σου περισεύει το 20άρικο, να βάλεις το μηχανάκι στην άκρη μέχρι να το βρεις και να μη κυκλοφορείς με την τρόμπα στην τσέπη γιατί έχεις πολύ μεγάλες πιθανότητες να σκοτωθείς

    Αυτά

    καλούς δρόμους (είτε έφιππος είτε πεζός)

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  5. #35
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Τγε μπγουταλ..

  6. #36
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.370
    ρε παιδες, ειδα ότι το γραψατε δυο-τρεις...
    ποιος σας ειπε ότι η επισκευή βαλβιδας εχει μηδενικο κοστος? νταξ αν είναι η βελονα την αλλαζεις και ναι δεν κοστιζει κατι.. αλλα αν το πρόβλημα είναι στο σωμα της βαλβιδας που εκει πρεπει παλι να βγει ο τροχος από το μηχανακι και να ξεμονταριστεί το λαστιχο τοτε το κοστος είναι περιπου οσο και το μπαλωμα..

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Επειδή έτσι όπως κατάντησε το θέμα δεν έχει νόημα να απαντάω στον καθένα ξεχωριστά ( άλλα λέω άλλα καταλαβαίνετε η καν δεν διαβάζετε αυτά που γράφω ) ανέφερα ρητά πριν τόσες απαντήσεις " O mikes έδωσε μια απλή και λογική απάντηση η οποία άμεσα με κάνει να αναθεωρήσω τον τρόπο που σκέφτομαι και τον ευχαριστώ .." . Όποιος κατάλαβε κατάλαβε αν και είμαι σίγουρος θα έρθει και κάποιος άλλος που θα λέει πάλι τα δικά του ......δε βαριέσαι ...

  8. #38
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.780
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikes Προβολή μηνύματος
    ρε παιδες, ειδα ότι το γραψατε δυο-τρεις...
    ποιος σας ειπε ότι η επισκευή βαλβιδας εχει μηδενικο κοστος? νταξ αν είναι η βελονα την αλλαζεις και ναι δεν κοστιζει κατι.. αλλα αν το πρόβλημα είναι στο σωμα της βαλβιδας που εκει πρεπει παλι να βγει ο τροχος από το μηχανακι και να ξεμονταριστεί το λαστιχο τοτε το κοστος είναι περιπου οσο και το μπαλωμα..
    Ναι μικέ έχεις δίκιο, την βελόνα εννοούσα.
    Sent from me using a computer.

  9. #39
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.273
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChrisNt Προβολή μηνύματος
    Επειδή έτσι όπως κατάντησε το θέμα δεν έχει νόημα να απαντάω στον καθένα ξεχωριστά ( άλλα λέω άλλα καταλαβαίνετε η καν δεν διαβάζετε αυτά που γράφω ) ανέφερα ρητά πριν τόσες απαντήσεις " O mikes έδωσε μια απλή και λογική απάντηση η οποία άμεσα με κάνει να αναθεωρήσω τον τρόπο που σκέφτομαι και τον ευχαριστώ .." . Όποιος κατάλαβε κατάλαβε αν και είμαι σίγουρος θα έρθει και κάποιος άλλος που θα λέει πάλι τα δικά του ......δε βαριέσαι ...
    Παρακολουθώ το θέμα από την αρχή του και δεν έχω πει τίποτα ως τώρα....

    Λοιπόν, ωραία στα είπε ο Μικές, οκ ως εδώ...ΟΜΩΣ πόσο νιονιο χρειάζεται για να καταλάβεις το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ;;; ότι είναι κίνδυνος μεγάλος αυτή η κατάσταση του ελαστικού, τόσο για σένα όσο και για όσους βρίσκονται στον δρόμο μαζί με σένα;
    Εγώ ΔΕΝ είμαι λαστιχάς όπως ο Μικες ούτε έχω γνώσεις γύρω απο τα μΕχανάκια και λοιπά τροχοφόρα, έχω όμως και μια αντίληψη και ξέρω ότι μια τέτοια κατάσταση είναι, απλά, επικίνδυνη... αυτό προσπαθούν να σου πουν όσοι σου την είπαν ωμά......
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2015
    Μηνύματα
    131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Παρακολουθώ το θέμα από την αρχή του και δεν έχω πει τίποτα ως τώρα....

    Λοιπόν, ωραία στα είπε ο Μικές, οκ ως εδώ...ΟΜΩΣ πόσο νιονιο χρειάζεται για να καταλάβεις το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ;;; ότι είναι κίνδυνος μεγάλος αυτή η κατάσταση του ελαστικού, τόσο για σένα όσο και για όσους βρίσκονται στον δρόμο μαζί με σένα;
    Εγώ ΔΕΝ είμαι λαστιχάς όπως ο Μικες ούτε έχω γνώσεις γύρω απο τα μΕχανάκια και λοιπά τροχοφόρα, έχω όμως και μια αντίληψη και ξέρω ότι μια τέτοια κατάσταση είναι, απλά, επικίνδυνη... αυτό προσπαθούν να σου πουν όσοι σου την είπαν ωμά......
    Τι κάνουμε ρε φιλαράκι..είμαι χαζός εσύ παρόλο που δεν έχεις γνώσεις κατάλαβες ότι η κατάσταση είναι επικίνδυνη , κόβει το μυαλό σου . Ο λόγος που έκανες το σχόλιο ήταν για να επιβεβαιώσεις την τελευταία μου πρόταση ;
    Όποιος κατάλαβε κατάλαβε αν και είμαι σίγουρος θα έρθει και κάποιος άλλος που θα λέει πάλι τα δικά του ......δε βαριέσαι ...

    η για να ξέρουμε ότι έχεις μία αντίληψη ;
    Ας κλειδώσει κάποιος το θέμα η στην τελική ας το σβήσει ..κατάντησε ενοχλητικό.

  11. #41
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.273
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ChrisNt Προβολή μηνύματος
    Τι κάνουμε ρε φιλαράκι..είμαι χαζός εσύ παρόλο που δεν έχεις γνώσεις κατάλαβες ότι η κατάσταση είναι επικίνδυνη , κόβει το μυαλό σου . Ο λόγος που έκανες το σχόλιο ήταν για να επιβεβαιώσεις την τελευταία μου πρόταση ;
    Όποιος κατάλαβε κατάλαβε αν και είμαι σίγουρος θα έρθει και κάποιος άλλος που θα λέει πάλι τα δικά του ......δε βαριέσαι ...

    η για να ξέρουμε ότι έχεις μία αντίληψη ;
    Ας κλειδώσει κάποιος το θέμα η στην τελική ας το σβήσει ..κατάντησε ενοχλητικό.
    Ελπίζω ότι δεν θα είσαι τόσο χαζός ώστε να μην έχεις κάνει ακόμα κάτι από τα όσα σου πρότειναν οι συμφορουμίτες πιο πάνω....

    Στην τελική, δικό σου το μΕχανάκι, δικό σου και το κεφάλι, το μόνο που εύχομαι, μην πάρεις κανέναν μαζί σου.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #42
    ΜΑΥΡΟΣ ΙΠΠΟΤΗΣ Το avatar του/της DAYMAN
    Εγγραφή
    19/08/2008
    Μηνύματα
    1.478
    απορια μου γιατι αρπαζεστε ολοι με τον καθενα που μπαινει εδω γραφει την π@@&^% αρπαζεται γινεται επιθετικος και χλευαζει οσους του δινουν απαντησεις.Αγνοηστε τον μια δυο τρεις και αντε γεια που λεει ο Τακης.

  13. #43
    λιακο μην τον φαει κανεις πανω του ειναι το ζητημα. γιατι το δικο του κεφαλι δικη του δουλεια.

  14. #44
    Σωστά, μπορεί χάσει τα μούτρα σε καμιά στροφή λόγω χαμηλής πίεσης και να μαζέψει όποιον τον περνάει από εξωτερική...

    Χαλαρώστε, έκανε μια συγκεκριμένη ερώτηση η οποία απαντήθηκε και λήφθηκε υπόψη, όπως γράφει ο ίδιος.
    Think faster than you ride

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bladerunner Προβολή μηνύματος
    Σωστά, μπορεί χάσει τα μούτρα σε καμιά στροφή λόγω χαμηλής πίεσης και να μαζέψει όποιον τον περνάει από εξωτερική...
    η να μαζεψει τον ερχομενο στο αντιθετο ρευμα στην αναφερθεισα δεξια στροφη η τον μπροστινο του στην ευθεια ας πουμε...

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποσα χλμ κρατησε το δικο σου ελαστικο?
    από DrIoannis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2012, 10:48
  2. αερα στα λαστιχα cb400
    από sloumos στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2005, 11:18
  3. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2004, 15:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF