Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 102

Θέμα: Αντικατάσταση CBF-600S με CBF-1000S;

  1. #31
    B
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sirjohnbest
    Στην τιμη των 9000 euro εχει abs το bandit?ΓΙΑ ρωτησε φιλε μου στην καφετερια να δεις τι θα σου πουν!Δεν νομιζω μαλλον πρεπει να δωσεις 10000!!!!!!!!!!Κανενας σας δεν μιλησε για τον Κινητηρα που ειναι αρχαιος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Αααααα και για τα φρενα ακομα και οταν εχει abs δεν εχει καμια σχεση με τις τριπηστονες δαγκανες που εχει το cbf , το οποιο εχει και συνδυασμο οπισθιου και εμπροσθιου φρενου!Τελος
    το cbf εχει ρυθμιζομενη σελα και τιμονι για να βρεις τη θεση οδηγησης που σου ταιριαζει, ειναι πολυ πιο ευκολοδηγητο μηχανακι απο το bantit και ειναι μοντελο 2006 το suzuki εχει φαει πια τα ψωμια του.Αλλα στο κατω κατω ειναι και θεμα επιλογων ο καθενας βλεπει τα πραγματα οπως θελει.

    Συμφωνω...
    Αν και δεν τα εχω οδηγησει ,αυτες οι διαφορες στην πραξη αποδεικνύονται νομίζω σημαντικες.Εχω την αισθηση επίσης ότι το CBF ανήκει στην κατηγορία των μοτοσυκλετών που μπορείς να τις κρατήσεις χρόνια κάνοντας ικανοποιήτικα αυτά που ζητάς(toyring commuting). Αν είχα φράγκα θα το σκεφτόμουν και εγώ σοβαρα. θα σκεφτόμουν όμως και το VFR που ακούω για έξαιρετική ποιότητα κατασκεύης και αίσθηση οδήγησης.Μάλλον όμως θα κατέλειγα στο δοκιμασμένο ΤDM. Προτερήματα του για εμένα:Η αισθηση του δικύλινδρου κινητηρα,οι φρενάρες, το βιομηχανικό desing.Mειονεκτήματα η περίεργη θέση οδήγησης, η σέλα και η έλλειψη εργοστασιακών αξεσουαρ (πχ βαλίτσες).Ολά αυτά για ισορροπημένη χρήση toyring commuting.

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sirjohnbest
    Στην τιμη των 9000 euro εχει abs το bandit?ΓΙΑ ρωτησε φιλε μου στην καφετερια να δεις τι θα σου πουν!Δεν νομιζω μαλλον πρεπει να δωσεις κατι παραπανω!Κανενας δεν μιλησε για τον Κινητηρα που ειναι αρχαιος!Eδω μιλαμε για τεχνολογικο διαμαντι απο cbr 1000 !!!!!!και μην μου πει καποιος οτι το το αλλο εχει 1250cc γιατι και τα αρματα(τανκς) εχουν μεγαλη μηχανη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!
    Αααααα και για τα φρενα ακομα και οταν εχει abs δεν εχει καμια σχεση με τις τριπηστονες δαγκανες που εχει το cbf , το οποιο εχει και συνδυασμο οπισθιου και εμπροσθιου φρενου!Τελος
    το cbf εχει ρυθμιζομενη σελα και τιμονι για να βρεις τη θεση οδηγησης που σου ταιριαζει, ειναι πολυ πιο ευκολοδηγητο μηχανακι απο το bantit και ειναι μοντελο 2006 το suzuki εχει φαει πια τα ψωμια του.Αλλα στο κατω κατω ειναι και θεμα επιλογων ο καθενας βλεπει τα πραγματα οπως θελει.Οχι οτι το bandit ειναι κακο μηχανακι αλλα ειναι θεμα επιλογων εγω δεν φευγω μακρια απο την μαμα HONDA, απο τον καιρο που ειχα παπι 50cc.

    Εισαι ο ΚΛΑΣΙΚΟΣ αγοραστης honda
    Ο Σαρακακης πριν μαμησει, ανοιγει το συρταρι και βλεπει μια φωτογραφια σου
    Μπραβο αγορι μου, συνεχισε με την ιδια νοοτροπια
    Μονο τα Honda ειναι αξιοπιστα, ολα τα αλλα σπανε

    αντε γειαααααα

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sirjohnbest
    Εγγραφή
    26/01/2008
    Μηνύματα
    133
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    εχεις δικιο δεν εχει 9.000 η εκδοση με abs...

    8.995 εχει...

    αν δεν ξερουμε να μην μιλαμε:wacko:

    οσο για τα φρενα και την θεση οδηγησης, σε διαβεβαιωνω οτι το μηχανακι το εχω οδηγησει και ειναι αψογο...

    αλλα δεν σε παρεξηγω, οπως ειπες και μονος σου εισαι κολημενος με τη honda...
    Oντος μπορει να ειμαι κολημενος με τα ΗONDA και να κανω λαθος στην τιμη ,αλλα βλεπω οτι και εσυ ομως διαβαζεις μονο αυτα που θελεις!Παλι καμια αναφορα στον κινητηρα του CBF 1000 που ειναι αυτος που φοραει το cbr 1000 EINAI KAI TOY BANDIT TO ΙΔΙΟ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΓΜΕΝΟΣ???????????Εχεις διαβασει το συγκρητικο τεστ για το ABS της NISSIN που φοραει το cbf μαζι με το συστημα συνδιασμου εμπροσθιου και οπισθιου φρενου?
    Για το μπροστινο φρενο της tokiko που φοραει το bandit, και την ποιοτητα κατασκευης της μηχανης γενικα, τι εχει γραψει ο ιδικος τυπος????? ειναι ιδια με το honda?
    Eγω δεν λεω οτι το bandit ειναι κακο μηχανακι αντιθετος ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ value for money αλλα νομιζω οτι δινοντας 1000 euro ακομα παιρνεις ενα πιο ΦΡΕΣΚΟ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ οπως ειναι το cbf 1000.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sirjohnbest
    Εγγραφή
    26/01/2008
    Μηνύματα
    133
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
    Εισαι ο ΚΛΑΣΙΚΟΣ αγοραστης honda
    Ο Σαρακακης πριν μαμησει, ανοιγει το συρταρι και βλεπει μια φωτογραφια σου
    Μπραβο αγορι μου, συνεχισε με την ιδια νοοτροπια
    Μονο τα Honda ειναι αξιοπιστα, ολα τα αλλα σπανε

    αντε γειαααααα
    Ειπα εγω πουθενα οτι τα MONO τα honda ειναι αξιοπιστα

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sirjohnbest
    Oντος μπορει να ειμαι κολημενος με τα ΗONDA και να κανω λαθος στην τιμη ,αλλα βλεπω οτι και εσυ ομως διαβαζεις μονο αυτα που θελεις!Παλι καμια αναφορα στον κινητηρα του CBF 1000 που ειναι αυτος που φοραει το cbr 1000 EINAI KAI TOY BANDIT TO ΙΔΙΟ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΓΜΕΝΟΣ???????????Εχεις διαβασει το συγκρητικο τεστ

    Βασικα τα συγκριτικα τεστ τα διαβαζω καθαρα για να γελαω, και καλα θα κανεις, σου δινω συμβουλη, να τα παιρνεις στα σοβαρα για πανω απο 20%
    Τωρα, τι παει να πει τεχνολογικα προηγμενος κινητηρας?Ε και?
    Και τι εγινε που τον φοραει το cbr, ειναι καλο αυτο νομιζεις?
    Πολυ καλυτερα για ενα ημιγυμνο, ενας ΡΟΠΑΤΟΣ κινητηρας, παρα ενας μασκαρεμενος σουπερσπορταδικος
    Εγω χαρηκα που δεν βαλανε τον κινητηρα του zx10 στο Ζ μου, τι να τον κανω?
    Δεν προκειται ποτε να εχει καλυτερη ροπη απο εναν κινητηρα που κατασκευαστηκε αρχικα για αυτην

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sirjohnbest
    Εγγραφή
    26/01/2008
    Μηνύματα
    133
    Αρχικά δημιουργήθηκε από palios_er500
    B


    Συμφωνω...
    Αν και δεν τα εχω οδηγησει ,αυτες οι διαφορες στην πραξη αποδεικνύονται νομίζω σημαντικες.Εχω την αισθηση επίσης ότι το CBF ανήκει στην κατηγορία των μοτοσυκλετών που μπορείς να τις κρατήσεις χρόνια κάνοντας ικανοποιήτικα αυτά που ζητάς(toyring commuting). Αν είχα φράγκα θα το σκεφτόμουν και εγώ σοβαρα. θα σκεφτόμουν όμως και το VFR που ακούω για έξαιρετική ποιότητα κατασκεύης και αίσθηση οδήγησης.Μάλλον όμως θα κατέλειγα στο δοκιμασμένο ΤDM. Προτερήματα του για εμένα:Η αισθηση του δικύλινδρου κινητηρα,οι φρενάρες, το βιομηχανικό desing.Mειονεκτήματα η περίεργη θέση οδήγησης, η σέλα και η έλλειψη εργοστασιακών αξεσουαρ (πχ βαλίτσες).Ολά αυτά για ισορροπημένη χρήση toyring commuting.
    Συμφωνω στα περισσοτερα απο αυτα που λες φιλε μου απλα για το TDM εγω το θεωρισα λιγο παλιο μοντελο και πολυφορεμενο! Οσο για το VFR 800F ABS ειναι εκπληκτικο μηχανακι αλλα η τιμη του για το μοντελο 2008 ειναι 12990 euro που για εμενα ηταν απαγορευτικο ποσο γιατι ξεπερνουσε πολυ τα 9900 του cbf 1000 abs!!
    YΓ. Το vfr με το φερινγκ ειναι και πολυ χαμηλο και ερχοταν κοντα στα street!!!!

  7. #37
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sirjohnbest

    YΓ. Το vfr με το φερινγκ ειναι και πολυ χαμηλο και ερχοταν κοντα στα street!!!!
    Γιατι υπαρχει vfr και χωρις φερινγκ?
    Αν δεν ειναι street το vfr, τοτε ποιο ειναι?

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sirjohnbest
    Oντος μπορει να ειμαι κολημενος με τα ΗONDA και να κανω λαθος στην τιμη ,αλλα βλεπω οτι και εσυ ομως διαβαζεις μονο αυτα που θελεις!Παλι καμια αναφορα στον κινητηρα του CBF 1000 που ειναι αυτος που φοραει το cbr 1000 EINAI KAI TOY BANDIT TO ΙΔΙΟ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΓΜΕΝΟΣ???????????Εχεις διαβασει το συγκρητικο τεστ για το ABS της NISSIN που φοραει το cbf μαζι με το συστημα συνδιασμου εμπροσθιου και οπισθιου φρενου?
    Για το μπροστινο φρενο της tokiko που φοραει το bandit, και την ποιοτητα κατασκευης της μηχανης γενικα, τι εχει γραψει ο ιδικος τυπος????? ειναι ιδια με το honda?
    Eγω δεν λεω οτι το bandit ειναι κακο μηχανακι αντιθετος ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ value for money αλλα νομιζω οτι δινοντας 1000 euro ακομα παιρνεις ενα πιο ΦΡΕΣΚΟ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟΜΕΝΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ οπως ειναι το cbf 1000.
    ουτε ξερω και ουτε με ενδιαφερει τι γραφουν τα συγκριτικα που γραφει ο καθενας, που στην τελικη τα παιρνουν απο τις εταιριες...

    αυτο που με ενδιαφερει εμενα ειναι η προσωπικη μου εμπειρια, οπως σου ειπα το bandit το οδηγησα και το μηχανακι μου αρεσε πολυ...

    και το γκαζι του και τα φρενα του...

    τωρα αν εχει nissin ή αν εχει tokiko, ή αν εχει συστημα συνδιασμου καρφι δεν μου καιγεται...

    τι λενε τα περιοδικα που διαβαζεις εσυ δεν με αγγιζουν...

    αν ομως γουσταρεις να αγοραζεις τα μηχανακια που κερδιζουν τα συγκριτικα δικαιωμα σου ειναι...



  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kalant
    ουτε ξερω και ουτε με ενδιαφερει τι γραφουν τα συγκριτικα που γραφει ο καθενας, που στην τελικη τα παιρνουν απο τις εταιριες...

    αυτο που με ενδιαφερει εμενα ειναι η προσωπικη μου εμπειρια, οπως σου ειπα το bandit το οδηγησα και το μηχανακι μου αρεσε πολυ...

    και το γκαζι του και τα φρενα του...

    τωρα αν εχει nissin ή αν εχει tokiko, ή αν εχει συστημα συνδιασμου καρφι δεν μου καιγεται...

    τι λενε τα περιοδικα που διαβαζεις εσυ δεν με αγγιζουν...

    αν ομως γουσταρεις να αγοραζεις τα μηχανακια που κερδιζουν τα συγκριτικα δικαιωμα σου ειναι...




    Στα συγκριτικα καθως και στα τεστ, οι δημοσιογραφοι βρισκονται σε πολύ δύσκολη θέση.
    Πρέπει να ικανοποιήσουν τους αναγνωστες για σωστή ενημέρωση, να διατηρήσουν τις καλές σχέσεις με τους αντιπροσώπους , να αποφύγουν τα υποκειμενικά τους κριτήρια σαν αναβατες και να σκεφτουν πολύ καλά σε ποιό target group απευθυνεται η μοτοσυκλετα.Κανουν τις χορεύτριες..Δεν θέλουν να κόψουν πωλήσεις από το μοντέλο αλλά ούτε και να μην πουν την αλήθεια.(στα σοβαρα περιοδικά παντα)

    Για να καταλαβεις την αλήθεια για το τεστ πρεπει να δίνεις προσοχή στις λεπτομέρειες.Ενα τεστ μπορεί να είναι 6 σελίδες αλλά το τι πιστεύει ο δημοσιογράφος μπορεί να βρίσκεται σε μία πρόταση και εσύ πρέπει να έχεις την πείρα και το καθαρο μυαλό να την αντιληφθεις.

    Για να ξαναγυρίσουμε στην κουβέντα.Εγώ θα αγόραζα CBF αντί για BANDIT.Η πρόταση της ΗΟΝDA στην κατηγορία βρίσκεται πιο κοντά στις δικές μου σκέψεις.Επίσης εχω παρατηρήσει οδηγώντας αμάξι πολλες μηχανές να ταξιδευουν.Με έχει προσπεράσει CBF με 160,δικαβαλο και με σαμάρια.Πήγαινε σαν τραίνο.(Ε και εσύ οδήγαγες μπορείς να πεις ?)Αυτό που με εντυπωσίασε είναι ότι δεν είδα τα παιδιά πιο κάτω σε κανα παρκινγκ να ξεκουραζονται....

    Περα απο το CBF το BANDIT και το ΤDM εγώ θα κοιτούσα και
    το FAZER 1000 (εντυπωσιακό )
    το DEAUVILLE ( αν ηθελα tourer των 500 χλμ την ημερα)
    και κανενα απο τα νεα MOTO GUZZI (μοναδικότητα)




  10. #40
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    εμενα ακομα δε μου απαντησε κανεις γιατι πρεπει εν ετη 2008 να εχεις abs

    γιατι?
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της simeon
    Εγγραφή
    05/08/2005
    Μηνύματα
    178
    +1 Cbf1000 Abs

    και καθαρισες... :wacko:
    ΠΩΛΕΙΤΑΙ: ABUS GRANIT EXTREME 69

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    εμενα ακομα δε μου απαντησε κανεις γιατι πρεπει εν ετη 2008 να εχεις abs

    γιατι?
    Ρε παιδιά ας απαντήση κάποιος επιτέλους... Φαγώθηκε

    palios_er500 σε ποιό μοντέλο αναφέρεσαι όσον αφορά moto guzzi;

  13. #43
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    εμενα ακομα δε μου απαντησε κανεις γιατι πρεπει εν ετη 2008 να εχεις abs

    γιατι?
    Γιατί εν έτη 2008 το πέσιμο από μπλοκάρισμα μπροστινού θεωρείται... πολύ πασέ! Έχει περάσει η μόδα του, ρε παιδί μου! Τώρα έχουμε πολύ καλύτερους και πολύ αποτελεσματικότερους τρόπους να πέφτουμε...


  14. #44
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Γιατί εν έτη 2008 το πέσιμο από μπλοκάρισμα μπροστινού θεωρείται... πολλύ πασέ! Έχει περάσει η μόδα του, ρε παιδί μου! Τώρα έχουμε πολύ καλύτερους και πολύ αποτελεσματικότερους τρόπους να πέφτουμε...

    :rotflmao:

    σωστα αλλο να λες εφαγα σαβουρδα και αλλο low siding ειναι πιο κυριλε :rotflmao:

    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  15. #45
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από anixneyths
    Ρε παιδιά ας απαντήση κάποιος επιτέλους... Φαγώθηκε



    μα ακουω κατι πραγματα πολυ περιεργα
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Cbf 600 με πινακιδα Bix-4xx
    από rvf954 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2009, 19:12
  2. Cbf 600s 'h Cbf 1000s ?
    από Panos82gr στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 18/06/2007, 14:45
  3. Νεα μοντέλα Cbf-600s με λευκά φλας.
    από makis206 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2006, 22:29
  4. CBF-600 με ABS ή χωρίς;
    από eleanor_22 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2006, 07:06
  5. Τα πρώτα 3500 χλμ με το CBF-600...
    από Zan_Prizol στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/08/2005, 18:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF