Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 73

Θέμα: DirtyWash και σοβαρό πρόβλημα σε δερμάτινο!

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ALX GS 11½
    Oυπς...

    Αυτό τώρα με έβαλε σε σκέψεις. Εγώ το πήγα αυτή την περίοδο που έκανε απεργία η ΔΕΗ και κοβόταν συνεχώς το ρεύμα!!! Λες να την έπαθα κι εγώ έτσι?
    Μάλλον θύμα της ΔΕΗ είσαι και εσύ...

  2. #32
    ♠ ace of spades ♠ Το avatar του/της ALX GS 11½
    Εγγραφή
    20/03/2006
    Μηνύματα
    238
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
    ποσο παει να καθαρισεις εκει ενα δερματινο μπουφαν?
    Eξαρτάται πόσο κοστίζει το δερμάτινο. Υπολόγισε την αξία του δερμάτινού σου + 50?

    Μ αρέσει που έχω και όρεξη για χιούμορ

    Πάντως τα τελευταία νέα από το dirtywash είναι πως, είδαν λέει ο βυρσοδέπτες που εστάλει το μπουφάν μου, το μάζεμα που έκανε το δέρμα και υπάρχει τρόπος να επανέλθει. Με τελαροποίηση μου είπαν. Τι είναι αυτό ρε παιδιά?
    Οπότε βάση των λεγομένων τους το μπουφάν θα ξανάρθει στα ίσια του. Για να δούμε

    Βέβαια η κυρία εκεί επιμένει πως το δέρμα του μπουφάν δεν είναι καλό γι αυτό μάζεψε. Μα είναι δυνατόν? Όλοι ξέρουμε πως τα επώνυμα δερμάτινα με αξία πάνω από 400? δεν νοείται να είναι κατασκευασμένα από "κακό" δέρμα!
    Μου αρέσει που σε καμία περίπτωση δεν βάζουν μέσα την πιθανότητα να έκαναν λαμακία αυτοί!
    Άλλωστε το μπουφάν έχει μέσα το ταμπελάκι του που λέει πολύ αναλυτικά πως πλένεται το μπουφάν. Το τήρησαν αυτό? Έκαναν τον κόπο να το κοιτάξουν? Ή απλά είπαν...έτσι κάνουμε με όλα, κάντε το κι αυτό έτσι! Κι αν το συγκεκριμένο έχρηζε διαφορετικής μεταχείρισης απ ότι ένα άλλο?
    Αυτό λέω στην τελική. Ο κατασκευαστής του δεν είναι μακάκας να μην γράψει τις σωστές οδηγίες πλυσίματος και συντήρησης πάνω στο μπουφάν , γιατί αν συμβεί οτιδήποτε άσχημο (όπως σε μένα) όλοι θα έτρεχαν να τους τα αντικαταστήσουν αν αυτά καταστρεφόντουσαν ενώ είχαν τηρηθεί οι οδηγίες του κατασκευαστή.

    Από θεωρίες...άλλο τίποτα. Ο Έλληνας ποτέ δεν φταίει για ότι λάθος κάνει. Είναι γνωστό.

    ΑΑΑΑ ... ξέχασα επίσης να αναφέρω πως έστειλα μέιλ στην Spyke με το πρόβλημα που δημιουργήθηκε στο μπουφάν.
    Η απάντηση που πήρα χτες ήταν κατηγορηματική. "Αν τηρήθηκαν οι οδηγίες πλυσίματος του jacket, δεν υπάρχει καμία περίπτωση να συνέβη κάτι τέτοιο, γιατί οι οδηγίες πλυσίματος βγαίνουν κατόπιν δοκιμών που γίνονται στα ρούχα μας, κι όχι τυχαία"
    Regards κτλ.
    Δεν έχει σημασία τι μοτοσυκλέτα οδηγείς αλλά....ΠΩΣ την οδηγείς!

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ALX GS 11½
    Με τελαροποίηση μου είπαν.
    μαλλον ειναι διαδικασια παρεμφερης με αυτη που καναν οι γιαγαιδες μας οταν κενταγανε ( τανυση (τεντωμα) του υφασματος με τη βοηθεια στρογγυλου δακτύλιου για το ευκολο κεντημα)

  4. #34
    Παντως και να επανέλθει το μπουφαν (πράγμα που σου εύχομαι) η συμπεριφορά τους είναι απαράδεκτη και αυτό είναι που έχει περισσότερο σημασία. Το να κοροϊδεύουν τον πελατη να φορεσει το μπουφαν για να ανοιξει όταν έχει γίνει σαν βαπτιστικό, και μετα το δούλεμα να το παίρνουν για να το επαναφέρει ο βυρσοδέψης επειδή φταίει το δέρμα και όχι η μ..... τους ειναι πράγμα απαράδεκτο. Εγω πάντως δεν πρόκειται να πάω εκεί ουτε ρούχο από τις κούκλες της κόρης μου.
    Ειμαι περίεργος τελικά πότε θα αποκτήσουν επαγγελματική συνείδηση όλοι αυτοί οι αχρείοι που ευημερούν εις βάρος μας λόγω της ανοχής που δείχνουμε, μήπως λέω μήπως να κάνουμε και μεις τα ίδια??

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987



    για ενημερωνε για τις εξελιξεις....

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vlassos

    Ειμαι περίεργος τελικά πότε θα αποκτήσουν επαγγελματική συνείδηση όλοι αυτοί οι αχρείοι που ευημερούν εις βάρος μας λόγω της ανοχής που δείχνουμε, μήπως λέω μήπως να κάνουμε και μεις τα ίδια??
    τέτοια ποστ σίγουρα βοηθούν προς αυτή την κατεύθυνση...

  7. #37
    ♠ ace of spades ♠ Το avatar του/της ALX GS 11½
    Εγγραφή
    20/03/2006
    Μηνύματα
    238
    Mιλώντας με κάποιον του χώρου (του δέρματος) μου είπε να ψάξω εξονυχιστικά το μπουφάν πριν το παραλάβω (αν και εφόσον πουν ότι το έφτιαξαν) για περίεργα σκασίματα ή φουσκώματα του χρώματος πάνω στο δέρμα, όπως και τις ραφές του. Αν δω αυτά τα σκασίματα όπως μου είπε χαρακτηριστικά, είπε να μην τα παραλάβω και να ζητήσω αντικατάσταση. Τα σκασίματα πιθανόν να προκλήθηκαν από υπερβολικό τέντωμα του δέρματος με αποτέλεσμα μετά από μικρό χρόνο χρήσης, να αρχίσει να ξεφλουδίζει η βαφή του μπουφάν και να μοιάζει σαν εκείνα τα ψευτο-perfecto που πουλούσαν στο μοναστηράκι την δεκαετία του 90.
    Δεν έχει σημασία τι μοτοσυκλέτα οδηγείς αλλά....ΠΩΣ την οδηγείς!

  8. #38
    "Με την καλή έννοια" Το avatar του/της Trans
    Εγγραφή
    29/06/2006
    Μηνύματα
    252
    Ρε παιδιά... γιατί δεν τα πλένετε μόνοι σας;

    Εγώ το έχω κάνει δυο φορές και είμαι απολύτως ευχαριστημένος με τον εαυτό μου. Έχω dainese δερμάτινο. Η διαδικασία απλή.

    1. Χλιαρό νερό
    2. Πράσινο σαπούνι
    3. Με ένα wettex, νωπό, καθαρίζεις το μπουφάν μέσα έξω.
    4. Ξεπλένεις το μπουφάν πάλι με χλιαρό νερό και wettex νωπό
    5. Το βάζεις σε μια κρεμάστρα να στεγνώσει, μακρυά από καλοριφέρ, τζάκι, σόμπα, ήλιο
    6. (τα προστατευτικά εννοείται τα βγάζεις)

    Αποτέλεσμα; Τουλάχιστον το δικό μου να φαίνεται καινούργιο, το δέρμα να είναι γυαλιστερό και μαλακό.
    ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ (άλλο απορυπαντικο κτλ, το πράσινο σαπουνάκι κάνει την δουλειά του σούπερ)

    Η όλη διαδικασία κρατάει 30 λεπτά το πολύ αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και το καθαρίζεις εσύ με την προσοχή που πρέπει!

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Trans
    Ρε παιδιά... γιατί δεν τα πλένετε μόνοι σας;

    Εγώ το έχω κάνει δυο φορές και είμαι απολύτως ευχαριστημένος με τον εαυτό μου. Έχω dainese δερμάτινο. Η διαδικασία απλή.

    1. Χλιαρό νερό
    2. Πράσινο σαπούνι
    3. Με ένα wettex, νωπό, καθαρίζεις το μπουφάν μέσα έξω.
    4. Ξεπλένεις το μπουφάν πάλι με χλιαρό νερό και wettex νωπό
    5. Το βάζεις σε μια κρεμάστρα να στεγνώσει, μακρυά από καλοριφέρ, τζάκι, σόμπα, ήλιο
    6. (τα προστατευτικά εννοείται τα βγάζεις)

    Αποτέλεσμα; Τουλάχιστον το δικό μου να φαίνεται καινούργιο, το δέρμα να είναι γυαλιστερό και μαλακό.
    ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ (άλλο απορυπαντικο κτλ, το πράσινο σαπουνάκι κάνει την δουλειά του σούπερ)

    Η όλη διαδικασία κρατάει 30 λεπτά το πολύ αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο και το καθαρίζεις εσύ με την προσοχή που πρέπει!

    Οταν λες πρασινο σαπουνι εννοεις αυτο των πιατων ή το παλιό που χρησιμοποιουσαν στα χωρια οι γιαγιαδες μας?

    Σοβαρα ρωταω, εχω και απο τα δυο! :wacko:

  10. #40
    ♠ ace of spades ♠ Το avatar του/της ALX GS 11½
    Εγγραφή
    20/03/2006
    Μηνύματα
    238
    Σήμερα με πήραν τηλέφωνο. Είναι έτοιμο λέει το δερμάτινο. Το έφτιαξαν (Για να δούμε βέβαια τι έφτιαξαν)
    Αύριο το πρωί θα πάω να το πάρω κι ελπίζω να είναι εντάξει...
    Δεν έχει σημασία τι μοτοσυκλέτα οδηγείς αλλά....ΠΩΣ την οδηγείς!

  11. #41
    "Με την καλή έννοια" Το avatar του/της Trans
    Εγγραφή
    29/06/2006
    Μηνύματα
    252
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    Οταν λες πρασινο σαπουνι εννοεις αυτο των πιατων ή το παλιό που χρησιμοποιουσαν στα χωρια οι γιαγιαδες μας?

    Σοβαρα ρωταω, εχω και απο τα δυο! :wacko:
    Ένα είναι το πράσινο σαπούνι (αυτό το παλιό που πλένουν και τα ρούχα των μωρών - που έχει η γιαγια)

    άλλωστε το άλλο είναι τρύλετ!!!!

  12. #42
    ♠ ace of spades ♠ Το avatar του/της ALX GS 11½
    Εγγραφή
    20/03/2006
    Μηνύματα
    238
    Χτες παρελήφθη το μπουφάν από το Dirtywash. H διαφορά του με πριν ήταν εμφανής,(το άνοιξαν δηλαδή) αλλά δεν έγινε όπως όταν τους το πήγα. Μου είπαν πως δεν παίρνει άλλο. Τώρα τουλάχιστον είναι πιο εντάξει και πιστεύω με την χρήση να πάρει λίγο ακόμα. Δεν θέλησα να δώσω άλλη συνέχεια στο θέμα. Δεν ξέρω γιατί. Με έπιασε το καλό μου (η μαλακία μου θα έλεγα καλύτερα) και το πήρα και έφυγα.

    Απλά δεν ξαναπατάω στο συγκεκριμένο μαγαζί. End of story.

    Eδώ τελικά κολλάει κι παροιμία....Φύλαγε τα ρούχα σου να έχεις τα μισά. Κι εγώ γι αυτό πήγα, να το φυλάξω,να το καθαρίσω να είναι σε καλή κατάσταση...αλλά πήρα το...μισό.
    Δεν έχει σημασία τι μοτοσυκλέτα οδηγείς αλλά....ΠΩΣ την οδηγείς!

  13. #43
    ♠ ace of spades ♠ Το avatar του/της ALX GS 11½
    Εγγραφή
    20/03/2006
    Μηνύματα
    238
    Update

    Σήμερα λόγω ζέστης φόρεσα το δερμάτινο να έρθω στην δουλειά. Από μέσα φόρεσα πάλι ένα λεπτό φουτεράκι. Βάζοντάς το, το νιώθω πάλι σφιχτό επάνω μου. Το καταπίνω.

    Κατεβαίνω κάτω και κουμπώνω το φερμουάρ. Με έσφιγγε πάλι. Μέχρι να έρθω στην δουλειά, άρχισα να νιώθω δυσφορία από την πίεση που μου έκανε στις μασχάλες.

    Τα παίρνω στο κρανίο. Τι συνέβη πάλι? Μήπως ήταν η ιδέα μου ότι είχε ανοίξει το μπουφάν όταν το παρέλαβα?

    Τους ξαναπήρα τηλέφωνο και τους τα είπα. " Αυτό το μπουφάν τελικά δεν φοριέται. Όσο καλή διάθεση κι αν έχω να το δω το θέμα αλλιώς...δυστυχώς δεν μπορώ. Το μπουφάν με ενοχλεί κατά την οδήγηση"

    Μου ξανάρχισε τα ίδια η κοπέλα. Ότι αν είχε μαζέψει...ότι εκέινο ότι τ άλλο.... και τελικά μου είπε να το ξαναπάω να το ξαναδούν!!!

    Πήρα τηλέφωνο με σκοπό να τους ζητήσω άμεση αντικατάσταση η αποζημίωση , αλλά πάλι με τουμπάρισε. Θα το ξαναπάω...τι να κάνω? Θα τους το ξαναπάω αλλά θα τους πω πως αν το πάρω κι είναι έτσι ξανά, θα πρέπει να μου το αντικαταστήσουν.

    Ρε παιδιά έχω φάει μεγάλη φρίκη λέμε

    Πλησιάζει και το 36ωρο και δεν έχω μπουφάν
    Δεν έχει σημασία τι μοτοσυκλέτα οδηγείς αλλά....ΠΩΣ την οδηγείς!

  14. #44
    Μέλος με μέλι Το avatar του/της marulis
    Εγγραφή
    09/06/2007
    Μηνύματα
    539


    Δεν θα παρω θεση για το θεμα , μια και δεν γνωριζω τιποτα αλλα

    εχει ακολουθηθεί η διαδικασία Περι καταγγελιων για καταστηματα
    θελω να ΦΥΓΩ!!!!!!!!!!!
    ...........Πέταξες ψηλά , κι΄ας λεν σε ρηξαν, Γιάννη δε σε χωράει όλη η γηηηη .............
    Η μυρωδιά του εμετού από το χαλί φεύγει με γάλα η να το τρίψω με πράσινο σαπούνι;
    πω-πω μια κανονια!!!!

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    EGO LEO NA BALEIS MIA ALOIFOYLA GIA DERMATINA PROTA NA MALAKOSEI LIGO TO DERMA PALI KAI META NA KANEIS FASARIA.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα σε TownMate 50cc και Ζ50...
    από Yamaha maniac στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2010, 17:35
  2. Ηλεκτρικό πρόβλημα σε Honda; Και όμως...
    από satel στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2010, 10:07
  3. Αλλαγη φλαντας για αγορα σε μηχανακη? Σοβαρο προβλημα?
    από Hondakias23 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/11/2009, 08:47
  4. Sos!!ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΔΕΡΜΑΤΙΝΟ ΜΠΟΥΦΑΝ
    από jek στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2006, 15:47
  5. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 30/10/2006, 15:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF