Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 72

Θέμα: Ζητείται μοτο-βοήθεια στη Χαλκίδα (με το αζημίωτο)

  1. #31
    The Tech guy Το avatar του/της George_Sp
    Εγγραφή
    04/06/2012
    Μηνύματα
    2.118
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Παιδιά να'στε καλά για τις ευχές. Η μηχανή μπήκε στο πλοίο κι εγώ τώρα μετράω ώρες και λεπτά...

    Το όνομα είπαμε προφέρεται "πουτς" παρακαλώ.
    καλό αντάμωμα μίστερ πουτς! να το ευχαριστηθείς

  2. #32
    Η τελευταία πράξη του δράματος...

    Τι ώρα φεύγει το καράβι; 6η απογευματινή. Τι ώρα να είμαι εκεί; ε, μισή ώρα πριν είπε ο Πέτρος. ΟΚ, πόση ώρα έκανα χτες "Μπογιάτι"-Πειραιά; 23 λεπτά. Πες και άλλα 5 από το σπίτι... ΟΚ, φεύγω 5 παρά 5.

    Κίνηση "ασυνήθιστη" στον παράδρομο. Μαλάκα Ιωάννη, είναι Παρασκευή. Τριημέρου. Κοινώς... Την πούτσισες. Ντάξει, τι να γίνει, θα χάσω άλλα 5 λεπτά; Σιγά τα ωά. 17:22 είμαι στην ρενώ, πηγμένος...

    Τόμπολα. Σενάριο 1, το απλό: Προλαβαίνω και όλα καλά. Σενάριο 2 το ζόρικο: Χάνω το καράβι και πληρώνω ένα ακόμα εισιτήριο αύριο ξημερώματα. Σενάριο τρίτο το μη σου τύχει: Ζορίζομαι να κατέβω γαμιώντας και πληρώνω μηχανάκι... Εμ... Ντάξει το τρίτο το καίμε, πάμε για τα άλλα δύο. Αλλά ντάξει δεν πάω και αργά γιατί α) το μηχανάκι είναι παιδικό bmx στενό μικρό κοντό και χωράει χαλαρότατα παντού και β) έχουμε ABS οπότε λίγο παραπάνω ρυθμό δεν πειράζει να κρατάμε.

    17:30 στρίβω την παρατεταμένη μετά το Allou. Δεξιά για Λαχαναγορά να βγω Πειραώς ή ίσια από την πολύπαθη νέα είσοδο; Φανάρια ή στένεμα; Εμ.... Εμ... Στην τύχη (λες και με ήθελε αυτές τις μέρες ) πάω από τα έργα της νέας εισόδου. Α ωραία, δεν έχει κίνηση στην στροφή. Μπαίνω χαλαρά και.... χμ. Σταματημένα αυτοκίνητα στο τελείωμα του δρόμου... Πάρτα... Εϊπαμε, καβαλάμε Bmxάκι όμως. Χωράει σε απίθανα μικρό χώρο. Και εκεί που έχω δει ένα ωραίο κενό, ΕΝΑ ΜΝΙ ΤΗΣ ΛΑΣΠΗΣ ΜΕ ΚΑΠΕΛΑΚΙ ΜΟΥΣΙ ΚΑΙ ΚΡΥΠΤΟΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΘΕΤΑ. Το σενάριο 3 βγήκε φιλαράκι μου, ζονκ.


    Ο-Χ-Ι-Ρ-Ε-Μ-Α-Λ-ΑΒS και σταματάει χαλαρό το ΜΤ-07. Και με απόσταση κιόλας. Και χωρίς δεξιά αριστερά και διάφορα χαζά. Λίγο ανάδραση στο πόδι θυμάμαι, στο χέρι δεν κατάλαβα. Το μικρό από κάτω μάλλον γελάει "χέστηκες γέρο;" και η αλήθεια είναι πως το ένιωσα λίγο... Συνεχάμε, πως θα περάσω το γαμ... λεωφορείο που δεν αφήνει κενό και τρώω και τη ζέστη (στόμα ξερό από ώρα) και το καΨαέριο... Ευτυχώς τα φέρνει λίγο και ξεκολλάνε οι αριστεροί (θεϊκό σημάδι λες, για την πολιτική κατάσταση; ) και περνάω. Ε και το στραγγαλίζω, ωραίο μοτεράκι έχει. 15:37 και βλέπω το λιμάνι.

    Είχα ρωτήσει τον Πέτρο αν θυμόταν την πύλη, δεν. Νομίζω Ε9 έγραψε... ΟΚ πάμε. Η Ε9 ήταν λάθος. Η ώρα περνάει. Στην πύλη ψυχή ζώσα. Λες να είναι πιο κάτω; Η Ε10 είναι έξοδος. Η 11 είναι ο ΟΛΠ. Η 12 είναι τα κρουαζιερόπλοια, το ξέρω. Από την άλλη είναι μαλάκα μου... Η ώρα περνάει, το είπα; Στον πειραιά έχουν βγει ΟΛΟΙ με αυτοκίνητο και γίνεται της εκδιδόμενης το πάρτι. Καβαλάμε bmx όμως και χωράει και ελίσσεται απίθανα και επειδή είναι... αβαρές κάνει ταρζανιές και δεν νιώθεις ότι κάτι σε περιορίζει. Το μοτεράκι είναι ΠΟΛΥ ωραίο τελικά. Εντελώς αθόρυβο στο ρελαντί (κοιτάω κάτω συνεχώς να δω αν έσβησε) και με ωραίο, διακριτικό και πολύ εύηχο εξατμισάκι (θου κύριε τι γράφω για δικύλινδρο σε σειρά). Το δεξί πόδι #47 βρίσκει στο μανιτάρι όταν πάω να πατήσω πίσω φρένο, το οποίο έχει και μεγάλη διαδρομή. Η σέλα δεν με έχει ξετρελάνει αλλά από την άλλη είμαι σαν γορίλας επάνω και το καταλαβαίνω, τα πόδια μου όμως δεν είναι πιο στριμωγμένα από ότι είναι στο fazer, αλλά είναι στενό και δεν μπορώ να το σφίξω εύκολα με τα μπούτια και έχουν κουραστεί τα χέρια μου, έχει βάλει και ημιμεταλλικά γκριπ ο πρώην ιδιοκτήτης και γλιστράνε. Και κάνει ζέστη, το είπαμε; Και περνάει και η ώρα. Και έχει κίνηση. Και δεν ξέρω την πύλη ακόμα... Η σέλα δεν μ' έχει κουράσει. Φυσικά συνειδητοποίησα ότι αυτό συμβαίνει γιατί δεν κάθομαι επάνω της... Κάθομαι πίσω της στο πλαστικό της ουράς ανάμεσα στις δύο σέλες και ευτυχώς είναι λεπτή και ενώ νιώθω ότι με "κόβει" ανάμεσα σε κωλομέρι και μπούτι, δεν πονάει. Για μεγάλη διαδρομή δεν θα το έπαιρνα ευχάριστα μάλλον, αν και στρίβει ΠΟΛΥ ωραία λόγω γεωμετρίας, βάρους. Μου θυμίζει το CB500 του Billymuse αλλά σε κλίμακα 80%. Το αμορτισέρ φαίνεται ότι δεν περνάει εύκολα με το βάρος μου και πλέει αλλά δεν επηρεάζεται η τροχιά της μοτοσικλέτας.

    Μ'αυτά και μ'αυτά σκεφτόμενος (σενάριο 1 ή 2, το βλέπω το πράγμα, η ώρα περνάει) πιάνει το μάτι μου φωτεινή επιγραφή του ΟΛΠ και κάτι έλεγε "ΠΡΕΒΕΛΗΣ". Και με πιάνει κόκκινο. Ε, πρώτη φορά δεν ήθελα να ανάψει πράσινο μέχρι να κάνει κύκλο το κείμενο. Η ώρα περνάει, δεύτερη ανακοίνωση, τρίτη, τέταρτη, ΝΑ ΤΟ, Ε3 είναι... Κοντά στην Κρήτη δηλαδή; Ε πάμε. Φτάνω, η ώρα είναι 17:49. Ε σουγαμήσω... Κάνω μιά ΠΟΛΥ Πειραιώτικη καγκουριά, πιο Πειραιώτικη θα ήταν μόνον αν ήμουν ξεκράνωτος με βερμούδα και δίχαλο. Ε3 λοιπόν, ρε συ, αυτό γράφει Ρέθυμνο, κοίτα να δεις λάθος θυμάμαι.

  3. #33
    Στοπ. Με βρίζει ένας με νταλίκα γιατί είδε μέσα από το πάρκινγκ και χαλάστηκε; Ξιδάκι... Ρε ππρ καιγόμαστε, ούτε καν γύρισα να τον κοιτάξω δεύτερη φορά. Βγάζω εισιτήριο. Αυτό είναι. Μπροστά μου Λιμενικός, του λέω που πάω "όχι σε μένα ρε φίλε, σε αυτούς με τα άσπρα". ΟΚ, ο με πολλές μπάρες κυριούλης με στέλνει σε αυτόν με τις λιγότερες, αυτός σε άλλον, σε άλλον, σε αυτόν με την μία μπάρα, παίρνει το εισητήριο, περνάνε ένα δύο λεπτά, κάτι λέει σε ένα γκομενάκι, το γκομενάκι (ένστολο επίσης) γράφει... Εμ, δε με λέτε, αυτό ΠΟΥ το πάω; Θα σου πει αυτός: ο αυτός δεν φοράει άσπρα πλέον, πέσαμε στους ΥπΑξ. Με στέλνει στον Λοχία που με στέλνει στον Δεκανέα που φωνάζει στα φαντάρια με τα γιλέκα τα ανακλαστικά... Μπροστά μου, παρεάκι χίπστερ για Ανάφη. Βέσπες επιμελώς παλαιωμένες, με εκδρομικό εξοπλισμό Lowe Alpine, Terra, κρανάκι τζετ με ότι καλή χιψτεροσκέιτερο-αυτοκόλλητο υπάρχει. Μπαγκάζια μπρος πίσω, ένα κουπί. Βγάζει το κράνος, γυρίζει και βλέπω το κλασσικό παπαδομούσι, βερμούδα/φανέλα/αθλητικό/τατού χέρια πόδΓια με ιερογλυφικά και γοτθικά γράμματα, με έχει πιάσει νευρικό γέλιο και ξεσπάω την ένταση από τα πριν. Τώρα είμαι μέσα, βράζω με το μπουφάν και το κράνος, έχω βγάλει τα γάντια μόνο και έχω κάτσει επάνω τους μην τα χάσω (ουδεμία διαφορά στην άνεση ). Γυρνάει ο ένας "φαντάρος" με το γιλέκο, "ανάφη ε" ναι ο χίψτερ, "ρε, την πουλάς την βέσπα;" Σας το ορκίζομαι, αν του έλεγε "να σου εκδώσω τη μάνα σου, την αδερφή σου, να ταΐσω τον πατέρα σου στα σκυλιά και να σε κάψω ζωντανό όπως κάνει ο Λόρδος Μπόλτον" δεν θα είχε τέτοιο βλέμμα αποστροφής ο χίψτερας. "ΟΧΙ" του λέει, γουρλώνοντας τα μάτια πιο πολύ και από τον ΚυρΓιάκο. Σιγά ρε ίζι ράιντερ, σιγά ρε Τζακ Κέρουακ, σιγά ρε κακέκτυπο του Γκόγκου, εξερευνητή της πλατείας Αγίας Ειρήνης, μου κατσάρωσε μιά... ε καλά τώρα, βλεφαρίδα. Λιώνω από τη ζέστη και από το γέλιο μαζί, οι τύποι ΑΠΛΑ δεν υπάρχουν, Υπάρχουν δηλαδή και ευχαριστώ τον μεγαλοδύναμο της μόδας που τους έφτιαξε και διασκεδάζω τώρα.

    Αργούμε και λιώνω αλλά είμαι μέσα. Δεν έχει ήλιο, αλλά έχει καΨαέριο... Έρχεται πάλι ο Δεκανέας, κάτι λέει με τον Λοχία, οι μηχανές θ'αλλάξουν θέση. Σου γαμή... Τώρα βρήκατε ρε παίδες; Έρχεται ο Δεκανέας, μου λέει που πας αγόρι μου, ανάφη και συ; Όχι, Σαντορίνη και ασυνόδευτη. Έλα μαζί. Με βάζει ξέχωρα στο πλάι (το fazer δεν θα περνούσε ποτέ) μου λέει μην κλειδώσεις τιμόνι, ταχύτητα βάλε μόνο (το πάτησα μπορεί και καμμιά 10αρά φορές να σιγουρευτώ ότι έχει πρώτη) και τα κλειδιά στον Λοχία. ΟΚ... Βγάζω και μία φωτό να στείλω στον Πέτρο. Προλάβαμε...

    Πάω στον Λοχία. Εσείς είστε ο... Τάδες. Και η μηχανή πάει; Σαντορίνη. Σε ποιόν; Στον Πέτρο. Επωνυμο; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ρε φίλε, μισό να τον πάρω, δεν το ξέρω. "Πλάκα κάνεις, έτσι;" Όχι , σοβαρά. Παίρνω από viber γιατί όλοι βιάζονται, είναι 18:00 ήδη και αυτό ήταν πρόχειρο και δεν σκέφτηκα καν αν έχει 3G 4G και λοιπά μέσα στο γκαράζ, ευτυχώς έπιασε, μου λέει ο Πέτρος, όλα οκ. "Πινακίδα" Εμ... μην ξαναπάρω, "Άστο ρε φίλε, δεν πειράζει, Yamaha είναι (είδε το κλειδί), φτάνει". Αφήνω και ένα μπουρμπούρι που είχε προβλέψει ο Πέτρος "στο κουτί φίλε μου, δεν παίρνουμε λεφτά στο χέρι ποτέ". ΟΚ... Μηχανόβιος και εσύ; Ναι του λέω, να προσέχεις φίλε μου, ευχαριστώ, καλό δρόμο λέω από συνήθεια και μας πιάνουν τα γέλια. Ταξίδι εννοώ, γελάμε ακόμα.

    Βγαίνω, ξαναπαίρνω τον Πέτρο, όλα ΟΚ, είχε ανησυχήσει και εκείνος και με τα δίκια του... Όλα καλά λοιπόν.

    Παίρνω την Χριστίνα, συζητάμε τα τι και πως, μου λέει να έρθει να με πάρει αλλά σιγά μην την βάλω στο χάος με τους άλλους, της λέω θα το κόψω με τα πόδια. Ένα μεγάλο νερό γιατί στάζω και πάμε. 40 λεπτά περίπου... Πρέπει να ήμουν αρκούντως κακομοίρης γιατί είχα ιδρώτα παντού να στάζει, το μπουφάν στο χέρι φυσικά τσάντα κράνος κλπ και με κοιτούσαν στον δρόμο λες και θα τους πω "μήπως έχετε ένα ευρώ για βενζίνη" αλλά ΟΚ... Η Χριστίνα με κοιτάει μου λέει "τώρα εσύ αυτόν ΣΙΓΟΥΡΑ δεν τον ξέρεις, έτσι; Δεν σε θυμάμαι να σε πιάνει συχνά τέτοια καλωσύνη με αγγαρείες". Γελάω. Είχε πλάκα η περιπέτεια όμως ε; Γνωρίσαμε και δυο τρεις αξιόλογους ανθρώπους ακόμα.


    Αυτά... Με το καλό Πέτρο. Το μόνο που πραγματικά ζητώ συγγνώμη, ήθελα να στο γεμίσω βενζίνη αλλά όπως με πήγε με την ώρα δεν πρόλαβα. Δηλαδή προλάβαινα αν δεν χανόμουν με τις πύλες και αν ήξερα ότι θα φύγει και τέταρτο και και και αλλά τέλος πάντων... Συγγνώμη.

  4. #34
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.176
    Ε ρε και πάει Πέτρος και του δώσουν την χιπστεροβεσπα. .....
    Νταξ. ...Πέτρο. ...θα αφήσεις μουσακλα,έχεις και το ονοματάκι έτοιμο
    Πέτρος ο Πουτς. ...
    Γεννημένο χιπστερι!
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  5. #35
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.890
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ε ρε και πάει Πέτρος και του δώσουν την χιπστεροβεσπα. ....
    Μου έχει τύχει πριν πολλά χρόνια (20+).
    Σε επαρχιακό σταθμό τραίνου, έχουν ξεφορτώσει άλλο παπί αντί του δικού μου και το τραίνο έχει φύγει. Αλλη μάρκα, άλλο χρώμα, άσχετο.
    Ο τοπικός σταθμάρχης προσπαθούσε να με πείσει να πάρω αυτό που κατέβασαν και να φύγω, με το επιχείρημα "παπί είναι κι αυτό".

  6. #36
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.176
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  7. #37
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Ε ρε και πάει Πέτρος και του δώσουν την χιπστεροβεσπα. .....
    Θα ακουστεί το ουρλιαχτό του χίψτερ από το άλλο νησί δίπλα και θα πάει Santa Irini κολυμπώντας να σώσει το κειμήλιο, τι λες τώρα. Πως θα σκάσει πλατεία με MT-07; Θα του κόψουν την καλημέρα!

  8. #38
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Θα μαζέψουν υπογραφές να τον διώξουν σαν τον άλλον στη παραλία που δεν έιχε χαβαϊάνας σαγιονάρα.
    Φίου φίου φι φι φίου

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.877
    Γιάννη σε βλέπω να γράφεις βιβλίο με όσα πέρασες!

    Εν τω μεταξύ παιζει να κοιτάω την ώρα κάθε 5'. Ακόμα να πάει 3 ρε γμτ;

    Θα ανεβάσω φωτογραφία από το λιμάνι!

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.990
    καλοταξιδο, καλοστριφτο και αγρατζουνιστο Πετραν...



    δεν πιστευω να εδωσες το 636...

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.877
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    καλοταξιδο, καλοστριφτο και αγρατζουνιστο Πετραν...



    δεν πιστευω να εδωσες το 636...
    Να'σαι καλα Σταυρο. Δυστυχως το ninja δεν ηταν γραφτο μου τελικα. Προεκυψε ενα προβλημα ορθοπεδικης φυσης (τενοντιτιδα στον ωμο) το οποιο η σταση του supersport χειροτερευε αισθητα. Αφου παρκαρα τη μηχανη για κανα μηνα και χρησιμοποιουσα μονο το αμαξι για να δω αν βελτιωθει η κατασταση, ανεβηκα ξανα στη μηχανη και το ιδιο βραδυ το χερι μου ειχε ξαναχειροτερεψει. Πραγματικα στεναχωρεθηκα πολυ γιατι το μηχανακι ηταν πραγματικο διαμαντι. Και η μεγαλυτερη μαλακια ειναι οτι δεν προλαβα να το χαρω σχεδον καθολου στην πιστα...


    Τουλαχιστον το εδωσα σε φιλο οποτε θα το βλεπω που και που. Τι να κανουμε, παμε γι'αλλα...

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.877
    Τελος καλο, ολα καλα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Untitled.jpg 
Προβολές:	243 
Μέγεθος:	56,1 KB 
ID:	361190

    Ψιλοχαλια η φωτογραφια, της νυχτας τη δουλεια τη βλεπει η μερα και γελα που λενε. Θα επανερθω με καλυτερο υλικο και καποιες πρωτες εντυπωσεις...

  13. #43
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    2.964
    Καλορίζικο-καλοτάξιδο και πάντα όρθιος!

  14. #44
    Για οσους δεν εχουν προσεκτικο ματι, σας παραπεμπω στην αντιδραση της Χριστινας η οποια σιγουρα συνδιαζεται με την υποψια γκομενας.....
    Απλα δεν του το ξεφουρνισε ακομη.....

    πουτσ@@@@@@@@@

  15. #45
    Ο Πέτρος είναι συμπαθεστατος, αλλά γκομενα επ ουδενί. Τέτοιες υποψιες δεν έχουμε. Και πάλι καλά.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2009, 19:24
  2. Βοήθεια σχετικά με το eBay!?
    από extremist στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2009, 11:42
  3. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 16/01/2008, 18:28
  4. Ο Schumacher με το Desmosedici του Stoner στη Valencia...
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2007, 17:03
  5. Βοηθεια με το τερας μου!!
    από jdoohan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2006, 13:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF