Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 127

Θέμα: H Y P E R P O W E R !

  1. #31
    αυτα ειναι υποκειμενικα .... εγω την αποψη μου ειπα ... αλλα στα αληθεια οταν την φερνω στο μυαλο μου γελαω ......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    περα δωθε , πανω κατω , πισω μπρος ..... θα το πετυχω .. πού θα παει ..

  2. #32
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Τι να πώ;;;
    Περι ορέξεως...


    Πάντως σε εμένα αρέσει και πιστεύω ότι θα πουλούσε αν η αντιπροσωπεία δεν την βγάλει στην τιμή που θα τη βγάλει...

    Απο τα βίντεο που είδα πρέπει να στρίβει κάργα και να είναι πολύ δυνατή. Θα δείξει...

  3. #33
    αφου και εγω ειναι η πρωτη φορα που σκεφτομαι αλλη αγορα μοτοσυκλετας μετα το Μονστερ που ειναι η μεγαλη μου αγαπη στις μοτο...

    το ειδα απο κοντα στην εκθεση και απλα επαθα πλακα, οι φωτο το αδικουν το λιγοτερο, εργο τεχνης ειναι παρα μοτο θα ελεγα... ... με εκπληκτικα περιφεριακα, και νομιζω τελειο για την ελλαδα, δηλαδη στησιμο Ντουκατι με διαδρομες αναρτησεων μοταρντ ... μοτερουκλα απιστευτη με 10.5 kgm στις ...... 4750 rpm... ειδικα το S εχει φρενα-ζαντες κλπ απο 1098... 50αρι μπροστινο εχουν και οι 2 εκδοσεις...
    πρεπει να ειναι απιστευτο να ανεβαινει Β.Εβοια το πραμα, αφηστε ποσο Fun πρεπει να ειναι στην καθημερινοτητα... νομιζω οτι θα ειναι απιθανη μοτοσυκλετα...
    μολις ενημερωθηκε μαλιστα επιπλεον το σαιτ της Ντουκατι...

    http://www.ducati.com/

    http://www.ducati.com/en/bikes/my200...ly=Hypermotard






  4. #34
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
    ειναι επιεικως αθλιο ..... καταρχην δεν εχει σχεση με μοταρντ ... μεχρι και τα χτ μοταρντ τα λενε .... και εκεινο το κολπο με τους καθρεφτες να βγαινουν απο τις χουφτες , τι σοι ανακαλυψη ειναι ... το συνολικο πλατος της μηχανης με τους καθρεφτες σε πληρη διασταση πρεπει να ξεπερναει το 1,20 ......αθλιο ... αισχος ... στην εκθεση ειχε μαζευτει κοσμος γυρω και γελαγανε .... αυτη η ντουκατι ξερει να βγαζει μονο ss τελικα , τα καλυτερα .
    οπως τα λες ειναι....

    μονο ss η ducati....

    για αυτο το λογο εχει πηξει ο κοσμος απο γυμνα και streetfighters, γιατι η ασχετη εταιρεια εκανε την πατατα του αιωνα και εβγαλε τα mostro....

    και τα multistrada? αλλη μ@λ@κι@ αυτα....ουτε στριβουν ουτε τιποτα ρε παιδι μου....τα tiger 1050, buell ulysses, benelli t rek, kawa versys ηταν συμπτωματικες παραλληλες εμπνευσεις των εταιρειων....δεν επηρεαστηκαν απο καπου....


    να σΕ πω?

    ...μηπως εισαι λιγο υπερβολικος?

  5. #35
    οταν σε κατι Επιδαυρους και Β.Εβοιες τα πετυχαινε κανα Μουλτι τα SS, εκανε πολλα απο αυτα να παλευουν για να περασουν η και να ακολουθησουν το αεροψυκτο, και ειναι μακραν απο το Hyper, αυτο το πραμα στα χερια καλου αναβατη θα ειναι ανεμος σε στροφιλικια, και με τις διαδρομες αναρτησεων που δεν καταλαβαινουν απο σαμαρακια και λοιπα των δικων μας δρομων?... καλα... ααααντε γεια θα ειναι και θα το δειτε... τρελο fun bike και κολαση σε σφιχτα στροφιλικια... διβαλβιδο με 10.5 kgm ροπης στις 4750 rpm... H ΕΞΟΔΟΣ στις στροφες και μαλιστα ντριφταροντας... μονο ενα ζευγαρι καλα χερια θελει...




  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    οπως τα λες ειναι....

    μονο ss η ducati....

    για αυτο το λογο εχει πηξει ο κοσμος απο γυμνα και streetfighters, γιατι η ασχετη εταιρεια εκανε την πατατα του αιωνα και εβγαλε τα mostro....

    και τα multistrada? αλλη μ@λ@κι@ αυτα....ουτε στριβουν ουτε τιποτα ρε παιδι μου....τα tiger 1050, buell ulysses, benelli t rek, kawa versys ηταν συμπτωματικες παραλληλες εμπνευσεις των εταιρειων....δεν επηρεαστηκαν απο καπου....


    να σΕ πω?

    ...μηπως εισαι λιγο υπερβολικος?
    μιλας για πρωτοτυπια ??? για σχεδιασμο ???? οκ η ιταλικη σχολη πρωτοτυπει συνεχως ...αυτο δεν σημαινει οτι μας αρεσει κι ολας ... δεχομαι οτι αποιες εταιρειες την ακολουθουν ......απο αξιοπιστια υστερει εναντι ολων των αλλων .... αν εξαιρεσεις λοιπον τα ss της , ολα τα υπολοιπα συγκριτικα με τον ανταγωνισμο υστερουν ..... και υστερουν πολυ ....


    αυτα ειναι υποκειμενικα .... εγω την αποψη μου ειπα ... αλλα στα αληθεια οταν την φερνω στο μυαλο μου γελαω ......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    περα δωθε , πανω κατω , πισω μπρος ..... θα το πετυχω .. πού θα παει ..

  7. #37
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΑΣ
    μιλας για πρωτοτυπια ??? για σχεδιασμο ???? οκ η ιταλικη σχολη πρωτοτυπει συνεχως ...αυτο δεν σημαινει οτι μας αρεσει κι ολας ... δεχομαι οτι αποιες εταιρειες την ακολουθουν ......απο αξιοπιστια υστερει εναντι ολων των αλλων .... αν εξαιρεσεις λοιπον τα ss της , ολα τα υπολοιπα συγκριτικα με τον ανταγωνισμο υστερουν ..... και υστερουν πολυ ....


    αυτα ειναι υποκειμενικα .... εγω την αποψη μου ειπα ... αλλα στα αληθεια οταν την φερνω στο μυαλο μου γελαω ......:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ε και εγω την αποψη μου λεω...

    πολλες ηταν οι εταιρειες που προσπαθησαν να την ακολουθησουν αλλα πηραν τα @ρχιδι@ τους...θυμασαι τι ειχε παθει η Honda οταν πηγε να την κοντραρει στο SBK με V2?....

    απορω ποιο μηχανακι ειναι αυτο που υστερει με τον ανταγωνισμο? το Multi? δηλαδη ποιο ειναι καλυτερο σε αυτη την κατηγορια?

    τα monster? βρες ενα μηχανακι στην μεσαια κατηγορια που να εχει καλυτερη οδικη συμπεριφορα....και streetfighters κοντραρει ανετα με τα S4R...

    ασε που οσα κυκλοφορουν ειναι κλωνοι του monster...ειπαμε χωρις αυτο ουτε Z, ουτε fz1 ουτε τιποτα θα επαιζε ...ακομα CB και ZR θα βγαζαν οι Ιαπωνες...

    Το οτι ειναι αναξιοπιστα, ειναι μια καραμελα που την πιπιλαει χρονια ο κοσμος...ειδαμε και την αξιοπιστια των Γιαπωνεζων...


    φιλικα

  8. #38
    καλα για αξιοπιστια ειδικα τα αεροψυκτα ειναι 2000% ανωτερα απο japan... ειδικα αναμεσα στα καινουρια japan...
    200.000 χλμ σε Μονστερς του 1993-4 με σωστη συντηρηση ξερω αρκετα χωρις να εχει ανοιχτει καν το μοτερ, και ακομα θα πηγαινουν για χρονια... ασχετα το σκισιμο...
    υποψην οτι το hyper φοραει το ιδιο μοτερ, ακομα καλυτερο...

    καλα κρασα τον αυγουστο δηλαδη απο γνωση, μερικοι ειναι εντελως ασχετοι απο Ντουκατι...

  9. #39

  10. #40

  11. #41

  12. #42

  13. #43

  14. #44
    η συζητηση δεν οδηγει πουθενα ... εσεις κολλημενοι ιταλοι , εγω απλα κολλημενος μοτοσυκλετιστης .... δεν θα περνατε ποτε γιαπωνεζικο , εγω αντιθετα μακαρι να μπορουσα να συντηρισω ενα ducati ss .....προσπαθειτε να οδηγησετε την συζητηση σε ιταλογιαπωνεζικη κοντρα .... δεν με αφορα το θεμα ... η γμωμη που εχω εγω , και το 80 τοις εκατο των υπολοιπων μοτοσυκλετιστων ανα το κοσμο , για τα ιταλικα ειναι αυτη που ειπα ... δεν μπορειτε εσεις , οι φανατικοι , να μου την αλλαξετε , παρα μονο ενας πιο αντικειμενικος ... ειναι αθλιο το hypermotard για μενα και ακομα πιο αθλιοι οι καθρεφτες του ... ειναι εντελως για γελια ..... δικη μου γνωμη ... δικη σας μπορει να ειναι οτι ειναι τελειο ... κανενα προβλημα... thats ok ...
    περα δωθε , πανω κατω , πισω μπρος ..... θα το πετυχω .. πού θα παει ..

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
    οταν σε κατι Επιδαυρους και Β.Εβοιες τα πετυχαινε κανα Μουλτι τα SS, εκανε πολλα απο αυτα να παλευουν για να περασουν η και να ακολουθησουν το αεροψυκτο, και ειναι μακραν απο το Hyper, αυτο το πραμα στα χερια καλου αναβατη θα ειναι ανεμος σε στροφιλικια, και με τις διαδρομες αναρτησεων που δεν καταλαβαινουν απο σαμαρακια και λοιπα των δικων μας δρομων?... καλα... ααααντε γεια θα ειναι και θα το δειτε... τρελο fun bike και κολαση σε σφιχτα στροφιλικια... διβαλβιδο με 10.5 kgm ροπης στις 4750 rpm... H ΕΞΟΔΟΣ στις στροφες και μαλιστα ντριφταροντας... μονο ενα ζευγαρι καλα χερια θελει...



    γιατι δεν παιρνεις ενα κανονικο μοταρντ ... ενα KTM ??? ενα CRF ???ενα APRILIA ???? ενα husaberg ??? αυτα ειναι μοταρντ ... ολα τα υπολοιπα ειναι κατηγοριας ........παραλιγο μοταρντ .......
    περα δωθε , πανω κατω , πισω μπρος ..... θα το πετυχω .. πού θα παει ..

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF