Σελίδα 3 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 217

Θέμα: Με δάγκωσε σκύλος ενώ οδηγούσα

  1. #31
    οτι να'ναι μελος Το avatar του/της roukos_x
    Εγγραφή
    09/03/2014
    Μηνύματα
    383
    καλα δεν υπαρχει. θες ειχα ενα παρομοιο γεγονος κ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ το συζητουσα με εναν συναδερφο!
    συγκεκριμενα κολλησα πισω απο σκουπιδιαρικο κ τα δυο σκυλια που τον συνοδευαν.....τι εκαναν;;;; την επεσαν σε μενα εννοειται..
    αφου δεν μπορουσα να περασω ,εβαλα νεκρα κ περιμενα να βρω χωρο να την κανω... τα σκυλια γαβγιζαν ναι μεν αλλα τα αγννοουσα μεχρι που.....νιωθω κατι δοντακια στην γαμπα μου....
    ως νεος οδηγος (κ κυριως μπροστα σε αδιεξοδο).... χωρις επιλογες γυρισα προς στον σκυλο ο οποιος πρεπει να ειχε αμφιβολιες...
    ναι μεν η γαμπα μου στο στομα του,αλλα δεν δαγκωνε!!!!
    βρηκα ευκαιρια κ την εκανα με ελαφρα...ημουν απλα κωλοφαρδος...αλλα...
    ποια ειναι η πιο.. "σωστη" αντιδραση σε κατι τετοιο???

  2. #32
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από roukos_x Προβολή μηνύματος
    καλα δεν υπαρχει. θες ειχα ενα παρομοιο γεγονος κ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ το συζητουσα με εναν συναδερφο!
    συγκεκριμενα κολλησα πισω απο σκουπιδιαρικο κ τα δυο σκυλια που τον συνοδευαν.....τι εκαναν;;;; την επεσαν σε μενα εννοειται..
    αφου δεν μπορουσα να περασω ,εβαλα νεκρα κ περιμενα να βρω χωρο να την κανω... τα σκυλια γαβγιζαν ναι μεν αλλα τα αγννοουσα μεχρι που.....νιωθω κατι δοντακια στην γαμπα μου....
    ως νεος οδηγος (κ κυριως μπροστα σε αδιεξοδο).... χωρις επιλογες γυρισα προς στον σκυλο ο οποιος πρεπει να ειχε αμφιβολιες...
    ναι μεν η γαμπα μου στο στομα του,αλλα δεν δαγκωνε!!!!
    βρηκα ευκαιρια κ την εκανα με ελαφρα...ημουν απλα κωλοφαρδος...αλλα...
    ποια ειναι η πιο.. "σωστη" αντιδραση σε κατι τετοιο???
    Εισαι τυχερος.
    Δυστυχως αν εισαι ακινητοποιημενος εχεις 2 επιλογες.
    1) αμυνεσαι
    2)Καθεσαι και την τρως σαν αντρας, με ο,τι συνεπειες μπορει αυτο να εχει.

  3. #33
    Μέλος Το avatar του/της chris4204
    Εγγραφή
    14/05/2013
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλα δεν θα κατηγορησω καποιον που θα το εκανε, γιατι εκεινη τη στιγμη απειλει τη σωματικη σου ακεραιοτητα. Τωρα αν πας να το κλωτσησεις απο γουστο χωρις να σε εχει απειλησει τοτε ναι.
    Αυτός είναι ο λόγος που υπάρχουν αυτά τα επιθετικά προς τις μηχανές σκυλιά.
    Επιτρέψτε μου να σας μεταφέρω μια εμπειρία μου. Μπροστά μου xtx με τον οδηγό καθόλα προβλεπόμενο εξοπλισμό , μπότες, γάντια κράνη κτλ.
    Στα εκατό μέτρα μπροστά αδέσποτο που ότι πέρναγε του γάβγιζε σε απόσταση αναπνοής. Ο "μάγκας" ο μπροστινός ανεβάζει στροφές απλώνει πόδι και μπααααμμμ πάρτα ψωριάρικο. Εγώ τι θα έπρεπε να κάνω??? να πάω δίπλα και να τον σουτάρω ή να τον καταγγείλω στην αστυνομία ????? μάλλον το πρώτο....

  4. #34
    Αυτεξούσιο μέλος Το avatar του/της Αμφίσημος
    Εγγραφή
    21/06/2010
    Μηνύματα
    269
    Το 'πρόβλημα' είναι τα αδέσποτα και οχι τα ζώα συγκεκριμένα. Τα ξέρουμε. Τώρα σε ενδεχόμενη επίθεση ο κανόνας λέει , όπως και ο Chris4204, σταματάς, σβύνεις μοτέρ και περιμένεις να σε μυρίσει. Θα μου πεις κάθε φορά αυτό θα γίνεται; Στο Πόρτο Ράφτη που μένω και γενικότερα στα Μεσόγεια το ζήτημα είναι μεγαλύτερο. Αγέλες περιπολούν διαρκώς.
    Και καλά με το μηχανάκι, άντε και έχεις χώρο και επιταχύνεις. Με το ποδήλατο;
    http://www.youtube.com/watch?v=6IuFoxpPNAM

  5. #35
    Μέλος Το avatar του/της chris4204
    Εγγραφή
    14/05/2013
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Αμφίσημος Προβολή μηνύματος
    Το 'πρόβλημα' είναι τα αδέσποτα και οχι τα ζώα συγκεκριμένα. Τα ξέρουμε. Τώρα σε ενδεχόμενη επίθεση ο κανόνας λέει , όπως και ο Chris4204, σταματάς, σβύνεις μοτέρ και περιμένεις να σε μυρίσει. Θα μου πεις κάθε φορά αυτό θα γίνεται; Στο Πόρτο Ράφτη που μένω και γενικότερα στα Μεσόγεια το ζήτημα είναι μεγαλύτερο. Αγέλες περιπολούν διαρκώς.
    Και καλά με το μηχανάκι, άντε και έχεις χώρο και επιταχύνεις. Με το ποδήλατο;
    http://www.youtube.com/watch?v=6IuFoxpPNAM
    Ευτυχώς που δεν είμαι ο μόνος γατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι ήρθα σε άλλο πλανήτη.

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    1.388
    Εγώ μικρός στο χωριό πήγα να χαιδέψω ένα κοπρόσκυλο και με δάγκωσε στο χέρι... κι εγώ απλώς πήγα να το χαιδέψω το μπάσταρδο...!!!! Μετά όμως έβαλα στην πληγή χώμα και δεν είχα πρόβλημα...

  7. #37
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chris4204 Προβολή μηνύματος
    Ευτυχώς που δεν είμαι ο μόνος γατί είχα αρχίσει να πιστεύω ότι ήρθα σε άλλο πλανήτη.
    Κι εγώ αυτό ακριβώς έκανα το 2006 μετά από μια συναντηση τότε, στο Δελεαρ.. ο σκύλος που πριν 10' ήταν διπλα μου και του χάιδευα το λαιμό, με το που με είδε καβάλα αρχισε να γαυγίζει και να μου ορμάει... Σταμάτησα για να του μιλήσω και με κέρασε 7 τρύπες στη γάμπα... εκανα ενα μηνα να περπατήσω σαν άνθρωπος... δεν τον πρόλαβα τον κοπρίτη να του δαγκώσω κι εγώ το μπουτι...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  8. #38
    Μέλος Το avatar του/της chris4204
    Εγγραφή
    14/05/2013
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    Κι εγώ αυτό ακριβώς έκανα το 2006 μετά από μια συναντηση τότε, στο Δελεαρ.. ο σκύλος που πριν 10' ήταν διπλα μου και του χάιδευα το λαιμό, με το που με είδε καβάλα αρχισε να γαυγίζει και να μου ορμάει... Σταμάτησα για να του μιλήσω και με κέρασε 7 τρύπες στη γάμπα... εκανα ενα μηνα να περπατήσω σαν άνθρωπος... δεν τον πρόλαβα τον κοπρίτη να του δαγκώσω κι εγώ το μπουτι...
    Προφανώς κάποιος "μοτοσυκλετιστής" είχε προλάβει να "καταστρέψει" το "φίλο" σου.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    731
    εμενα οταν παει να μου την πεσει σκυλος απλα σηκωνω ποδια ψηλα και ανοιγω γκαζι και γεια σας!
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  10. #40
    Μέλος Το avatar του/της chris4204
    Εγγραφή
    14/05/2013
    Μηνύματα
    75
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από 2stroker Προβολή μηνύματος
    εμενα οταν παει να μου την πεσει σκυλος απλα σηκωνω ποδια ψηλα και ανοιγω γκαζι και γεια σας!

  11. #41
    Boy Is Back in Town Το avatar του/της soter3gm
    Εγγραφή
    31/03/2005
    Μηνύματα
    681
    Όλοι γνωρίζετε πως έχω σκύλο και μάλιστα μεγαλόσωμο , άρα δεν τίθεται θέμα στο αν είμαι φιλόζωος.
    Το 2002 Το γκάζι και συγκεκριμένα στο εστιατόριο του ΜΑΜΑΚΑ πέρναγα πρωί πρωί πάω να αναλάβω υπηρεσία, εκεί έχουν μαζευτεί καμιά 10ρια αδέσποτα που κοιμούνται στη μέση του δρόμου, περνώντας με 5 και χωρίς να τα ενοχλήσω κάποιο του την έδωσε και με δάγκωσε στη γάμπα πολύ άσχημα έτρεχα στα νοσοκομεία και έκανα ράμματα, αντιλυσσικά κλπ κλπ.
    Το έργο το έχουμε δει, με τα αδέσποτα, ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ θέλει να λέγετε φιλόζωος ας τα υιοθετήσει στο σπίτι του μέσα ΚΑΙ ΜΟΝΟ και όχι να τα ταΐζει μόνο, αλλά να τους κάνει τα εμβόλια , τα αντιπαρασιτικά χάπια, και όλα όσα χρειάζονται τα ζωντανά.
    Φιλόζωους του κώλου και φωνακλάδες για τα δικαιώματα του κάθε αδέσποτου έχουμε γεμίσει, λύσεις δεν βλέπουμε να έχουν εκτός του να κατακεραυνώνουν όποιον προστατεύεται από αυτά με όποιον τρόπο μπορεί.
    SOTER3GM
    "Ride hard live forever"
    soter3gm

    ----------------

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chris4204 Προβολή μηνύματος
    Προφανώς κάποιος "μοτοσυκλετιστής" είχε προλάβει να "καταστρέψει" το "φίλο" σου.
    Cesar Millan εσύ?

  13. #43
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Red Rider Προβολή μηνύματος
    Μεγάλωσα με σκύλο και τα αγαπάω όσο δεν πάει..
    Όμως σε τέτοια περίπτωση θα ενεργησω έτσι και εγώ..

    Ο πεθερός από που βγήκε, από σκάφος ή έκανε μπάνιο?
    Ο πεθερός είναι χειμερινός κολυμβητής και κάνει το μπάνιο του στη πλάζ της Φρεαττύδας (50μ. από Μαρίνα Ζεάς για όσους δεν γνωρίζουν). Βγήκε απ΄το μπάνιο του και όπως σκουπιζόνταν τον περικύκλωσαν καμμιά 10αριά σκυλιά. Αδιαφόρησε και συνέχισε να ντύνεται μέχρι που ένας απ΄την αγέλη τον δάγκωσε από πίσω στον μηρό. Μέχρι να γυρίσει να δει, τον δάγκωσαν άλλοι 2 στα πόδια.
    Για καλή του τύχη, έχει έναν σύλλογο προστασίας ...κάτι εκεί, και βγήκαν οι άνθρωποι και τα πήραν στο κυνήγι.
    Ταλαιπωρήθηκε λίγο με κάποιες καλές τρύπες, αλλά όλα καλά. Αυτά..
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  14. #44
    Banned
    Εγγραφή
    06/03/2012
    Μηνύματα
    2.773
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zannisvel Προβολή μηνύματος
    Με δάγκωσε σκύλος ενώ οδηγούσα
    στη Μαρίνα Ζεας στον Πειραια
    και εμενα η Παολα....

    στη παραλιακή

    ενα μπουκαλι ποτο, 4 πανερακια γαρυφαλα 300€

    ΠΡΟΣΟΧΗ!!!


  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της calmen
    Εγγραφή
    25/10/2008
    Μηνύματα
    102
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    [/SIZE]

    Συνδρομο στοκχολμης;
    xaxaxaxaxaxaxaxaxa

Σελίδα 3 από 15 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κλήση με φώτο
    από flavor στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 17:11
  2. Σχετικα με τις φωτοκλησεις!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 10:17
  3. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 11:28
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 08:22
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 16:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF