Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 32 από 32

Θέμα: ΑΓΟΡΑ Honda Deauville 700

  1. #31
    Καλοτάξιδο. Το Deauville είναι ένα μηχανάκι με απίστευτες ταξιδιωτικές ικανότητες. Γι' αυτά που μπορεί να κάνει, δεν είναι ακριβό. Πολύ σοφή μοτοσυκλέτα. Ιδανική αγορά για όποιον θέλει να γυρίσει την Ευρώπη με άνεση, χωρίς να ξοδέψει πάνω από 10 χιλιάρικα για την αγορά μοτοσυκλέτας.
    Κώστας.
    "Το ταξιδεύειν εστί φιλοσοφείν"

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/04/2009
    Μηνύματα
    169
    Έχω το μοντέλο Νοε. 2007, την αγόρασα μτχ κοντά στο πάσχα του 2009, λίγο πριν το 36ώρο (το πρώτο μου). Μερικά σχόλια και από εμένα τώρα που ξέθαψα το νήμα αυτό ... Varadero είχα πριν (την μεγάλη)

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kkaragiannis Προβολή μηνύματος
    Γεια χαρά και από εμένα,

    Θα αρχίσω με τα αρνητικά της:
    Άσχετα με το ποια είναι η τελική της, πάνω από 140-150 km/h αρχίζει να σου περνάει πολλούς κραδασμούς στο σώμα. Ακόμα η ζελατίνα σηκωμένη εντελώς παίζει σε αυτές τις ταχύτητες και ίσως να είναι λίγο ενοχλητικό στο μάτι. Εμένα δεν με πειράζει πάντως μιας και συνήθως πηγαίνω βάση του ορίου ταχύτητας στην εθνική.
    Το βάρος της στην οδήγηση θα σε ενοχλήσει μόνο σε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ κλειστές και ανηφορικές στροφές όπου με δύο άτομα και φορτωμένοι θα χρειάζεται κάποιες φορές να κατεβάζεις σε 1η.
    Μέσα στην πόλη λίγο προσοχή στην αρχή στα S ανάμεσα στα σταματημένα αυτοκίνητα μέχρι να μάθεις μέχρι που σε παίρνει λόγο των πλαϊνών βαλιτσών (οι οποίες όμως δεν εξέχουν όσο μπορεί να νομίζει κάποιος).
    Σε μποντιλιάρισμα παίρνει συχνά μπροστά το βεντιλατέρ και σου πετάει ζεστό αέρα στα πόδια. Το καλοκαίρι είναι λίγο ενοχλητικό αυτό αλλά δεν είναι η μοναδική μηχανή που τα κάνει αυτό.
    Αν την δεις από πίσω μοιαζει με mega scooter.
    Δεν είναι φτηνή για να την αγοράσεις και δεν πουλιέται εύκολα αν εισαι τυπος που αλλάζει συχνά μηχανές.

    Αρνητικά τέλος.

    Μερικά από τα καλά της:
    Καταπληκτικά άνετη για οδηγό - συνεπιβάτη.
    Απίστευτα εύκολη στην οδήγηση. Βούτυρο μιλάμε!!!
    Ο τρόπος που φρενάρει είναι τέλειος.
    Χαμηλή κατανάλωση και τέρας αξιοπιστίας όπως λένε όσοι την έχουν χρόνια.
    Απίθανο να ψάχνεις ποια από όλες τις παρκαρισμένες ειναι η δικιά σου.

    Να σταθω ακόμα στο γεγονός ότι με έχει βολέψει η δυνατότητα μεταφοράς των πάντων ακόμα και σε καθημερινή χρήση.
    Πχ από φθινόπωρο μέχρι άνοιξη στην μια πλαϊνή βαλίτσα έχω 2 πλήρη σετ από αδιάβροχα ενώ το καλοκαίρι βάζω την κουκούλα της μηχανής.
    Στην άλλη βαλίτσα πηγαίνοντας στην δουλειά βάζω ενα μικρό λαπτοπ, το τσαντάκι της κοπελιά μου και το φαγητό μας.
    Στην μπαγαζιέρα βάζω τα 2 κράνη και στον γυρισμό αν πάμε από κανένα σουπερ μάρκετ τα ψώνια.
    Στο ενα ντουλαπάκι μπροστά στο τιμόνι που κλειδώνει έχω φακό - πολυεργαλειο - ιμάντα κλπ
    Στο αλλο ότι έχω στις τσέπες μου και με ενοχλεί στην οδήγηση.

    Αυτά φίλε μου.
    Πολύ καλή σύνοψη


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kkaragiannis Προβολή μηνύματος
    ...Αυτούς τους λόγους δεν μπορείς να τους κάνεις αριθμούς και να εξάγεις από αυτούς δείκτες και συμπεράσματα για το αν αξίζει ή οχι τα λεφτά της.

    Για αυτό έχω την αίσθηση οτι η απάντηση που θα πάρεις είναι ΝΑΙ ΤΑ ΑΞΙΖΕΙ από αυτούς που την έχουν και ΟΧΙ ΔΕΝ ΤΑ ΑΞΙΖΕΙ από αυτούς που δεν την έχουν.

    ...αν ξαναγόραζα μηχανή και είχα γύρω στα 10.000 να ξοδέψω πάλι το deauville θα έπερνα.

    Αν είχα 20.000 θα έπερνα το VFR1300 και ενα μεταχειρισμένο deauville 650 για καθημερινή χρήση...
    Συμφωνώ αλλά τα 10Κ είναι πράγματι πολλά, σαφώς αξίζει μεταχειρησμένη. Για καθημερινή!? μόνο αν έχεις ανάγκη τις μεταφορικές τις ικανότητες θα έλεγα εγώ.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manianisg Προβολή μηνύματος
    τελικα ισχυει το προβληματακι με τις κλειδαριες των αποσκευων.
    ας μιλησουν οι κατοχοι..:smilea:
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kkaragiannis Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα,
    παρόλη την καθημερινή χρήση τους για 1,5 χρόνο που έχω την μηχανή, δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα με τις πλαϊνές βαλίτσες και τις κλειδαριές τους.
    Πολλές φορές τις έχω φορτώσει μέχρι τα μπούνια (σε φάση να τις πιέζω με το σώμα μου για να κλείσουν) και πάλι δεν είχα πρόβλημα.
    Αν θα έχω θέμα στο μέλλον δεν ξέρω.
    Κανένα νέο σχετικά με αυτό; Να ξέρουμε αν είναι να προσέχουμε και πως...

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από astrag Προβολή μηνύματος
    Βρε babis_ural στις βαλίτσες αναφερόμουν!!!!! Για κοίτα εδώ....
    http://www2.moto.it/static/annunci/2...00-5714845.jpg
    αυτές είναι οι έχτρα ή απλά μου φαίνονται μεγάλες λόγω χρώματος; (μαύρη εγώ)

    Ξεχώρισα και κάποια από το review
    can be criticized by being as dull
    The NT is extremely stable in a straight line, but not at the expense of cornering competence.


    One reason for the lack of dive is the Combined Braking System that links all three discs together, cleverly actuating the different combinations of pistons when you actuate the pedal or lever. ???
    λάθος γράφει πως έχει dual combined φρένα, έτσι δεν είναι; Εγώ έχω την εντύπωση πως είναι απλά combined και όχι όπως σε Varadero, VFR. Δηλαδή με το πίσω πιάνει και μπροστά και αυτό είναι όλο. Σωστά;

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Ελαστικα για Honda Deauville 700
    από montechristo στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2013, 17:19
  2. Αγορά Honda Deauville 650
    από jasper στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 17:36
  3. HONDA Deauville
    από dtournas στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2004, 09:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF