Σελίδα 3 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 209

Θέμα: Αλλα ηθη αλλα εθιμα θαυμαστε φωτο

  1. #31
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.886
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n


    Το ότι κάποιοι έχουν τελείως διαφορετική άποψη για το παιδί τους, απ΄αυτή που έχεις εσύ για το δικό σου και τη μηχανή δεν είναι και απαραίτητα μαλάκες. Νομίζω....
    Τους αποστειρωτες βαριεμαι ,οχι τους μαλακες, και εγω ενας απ'αυτους ειμαι, νομιζω....

  2. #32
    Τους αποστειρωτες βαριεμαι ,οχι τους μαλακες, και εγω ενας απ'αυτους ειμαι, νομιζω...
    Νομίζω είσαι και τα 2 αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
    Έχω λόγο δουλειάς παιδιά από 12 χρονών μέχρι και 18 και τα πηγαίνω για ορειβασία και τους βάζω να κάνουνε πράγματα που σε κάποιους μπορεί να φαίνονται extreme .
    Επειδή λοιπόν δεν με ξέρεις αλλά βγάζεις συμπεράσματα γρήγορα, άσε κάποιοι από εμάς να έχουμε αποστειρωμένες απόψεις και εσύ συνέχισε να πληκτρολογείς αυτοϊκανοποιηώντας τον εαυτό σου με την δήθεν adventure άποψη σου.
    Πόσοι από εσάς που ενθουσιαστήκατε με το ταξιδιωτικό έχετε παιδιά δεν γράφετε.
    Νομίζω ελάχιστοι.
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  3. #33
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89

    Πόσοι από εσάς που ενθουσιαστήκατε με το ταξιδιωτικό έχετε παιδιά δεν γράφετε.
    Νομίζω ελάχιστοι.
    Ένας εγώ.Δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα,χάρηκα όμως και επιδοκιμάζω.

    Κι όπως είπε κι ο Βύρωνας,μεγάλη βλακεία το δέσιμο τού παιδιού πάνω στον πατέρα.Σαν κάτι άλλους που βαστάν αγκαλιά το μικρό στη θέση τού συνοδηγού.Δεν έχει αερόσακο μάλλον,γι' αυτό.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  4. #34
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    ψυχασθενεια ετσι?
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  5. #35
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    Δηλαδη με λιγα λογια



    εγω που εβαλα ηλεκτρικο κοφτη στην μικρη και της εσβηνα την μηχανη απο μακρυα για να πεφτει οταν θελω εγω και οχι αυτη ειμαι τουλαχιστον ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ....ετσι εμαθε να πεφτει, ετσι εμαθε να πεταει την μηχανη μακρυα της (πραγμα που πολλοι απο εδω μεσα ακομη δεν το μαθατε)

    αν θελετε την διευθυνση για να στειλετε αστυνομια....την εχουν αρκετοι φιλοι μου απο εδω μεσα...


    και θελετε και πρωταθλητες αυριο......
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  6. #36
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.886
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
    Νομίζω είσαι και τα 2 αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.
    Έχω λόγο δουλειάς παιδιά από 12 χρονών μέχρι και 18 και τα πηγαίνω για ορειβασία και τους βάζω να κάνουνε πράγματα που σε κάποιους μπορεί να φαίνονται extreme .
    Επειδή λοιπόν δεν με ξέρεις αλλά βγάζεις συμπεράσματα γρήγορα, άσε κάποιοι από εμάς να έχουμε αποστειρωμένες απόψεις και εσύ συνέχισε να πληκτρολογείς αυτοϊκανοποιηώντας τον εαυτό σου με την δήθεν adventure άποψη σου.
    Πόσοι από εσάς που ενθουσιαστήκατε με το ταξιδιωτικό έχετε παιδιά δεν γράφετε.
    Νομίζω ελάχιστοι.
    Δεν εχεις παιδια?

  7. #37
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.175
    Τους θαυμάζω και τoυς ζηλεύω αλλά εγω προσωπικά δεν εχω ανεβάσει ακόμα στην μηχανή τα παιδιά μου.
    Θα το κάνω οταν φτάνουν να πατάνε μαρσπιέδες και να κρατούνται κανονικά.

    Ο καθένας εχει την άποψή του, και αναλόγως πράττει και με τα παιδιά του.

    Peace brothers!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από caesarsk
    Δηλαδη με λιγα λογια



    εγω που εβαλα ηλεκτρικο κοφτη στην μικρη και της εσβηνα την μηχανη απο μακρυα για να πεφτει οταν θελω εγω και οχι αυτη ειμαι τουλαχιστον ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ....ετσι εμαθε να πεφτει, ετσι εμαθε να πεταει την μηχανη μακρυα της (πραγμα που πολλοι απο εδω μεσα ακομη δεν το μαθατε)

    αν θελετε την διευθυνση για να στειλετε αστυνομια....την εχουν αρκετοι φιλοι μου απο εδω μεσα...


    και θελετε και πρωταθλητες αυριο......
    Να με συγχωρείς, αλλά δεν θέλουμε πρωταθλητές. Θέλεις πρωταθλητή. Και δικαίωμα σου να κάνεις ότι γουστάρεις με το παιδί σου. Στο οποίο φαντάζομαι αφού το βγάζεις στο χώμα φοράει αυτά που πρέπει και όχι κοντομάνικα και πουκαμισάκια.
    Και μου κάνει εντύπωση που ενώ σε άλλα thread βγαίνει καραμούζα για την έλλειψη εξοπλισμού, στην συγκεκριμένη περίπτωση που είναι και για κλωτσίδια, μείναμε στην αποκομιδή εμπειριών και τι ωραία που διασχίσαμε τον χείμαρρο και είδαμε τη φύση δεμένοι ως ένα σώμα με μια ζώνη (!!) με το παιδί να κοιμάται στη σέλλα....

    Και γαμώ λέμε.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #39
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Να με συγχωρείς, αλλά δεν θέλουμε πρωταθλητές. Θέλεις πρωταθλητή. Και δικαίωμα σου να κάνεις ότι γουστάρεις με το παιδί σου. Στο οποίο φαντάζομαι αφού το βγάζεις στο χώμα φοράει αυτά που πρέπει και όχι κοντομάνικα και πουκαμισάκια.
    Και μου κάνει εντύπωση που ενώ σε άλλα thread βγαίνει καραμούζα για την έλλειψη εξοπλισμού, στην συγκεκριμένη περίπτωση που είναι και για κλωτσίδια, μείναμε στην αποκομιδή εμπειριών και τι ωραία που διασχίσαμε τον χείμαρρο και είδαμε τη φύση δεμένοι ως ένα σώμα με μια ζώνη (!!) με το παιδί να κοιμάται στη σέλλα....

    Και γαμώ λέμε.
    +πολλά
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  10. #40
    Δεν εχεις παιδια?
    Έχω μια κόρη και ευχαρίστως όταν μεγαλώσει θα την παίρνω ταξίδια .
    Επίσης μπράβο σε αυτούς που μαθαίνουν στα παιδιά να οδηγούνε μηχανή σε ελεγχόμενο χώρο με τον κατάλληλο εξοπλισμό
    Γενικά έχω μια αλλεργία με την ανευθυνότητα που έχουμε σαν Έλληνες με την ασφάλεια των παιδιών, και δεν με ενόχλησε τόσο αυτό το ταξιδιωτικό. Ανευθυνότητα που πηγάζει από ωχαδερφησμό και όχι πνεύμα περιπέτειας. Τώρα αν κάποιος το λαμβάνει αυτό σαν στενομυαλιά τι να πω
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  11. #41
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Να με συγχωρείς, αλλά δεν θέλουμε πρωταθλητές. Θέλεις πρωταθλητή. Και δικαίωμα σου να κάνεις ότι γουστάρεις με το παιδί σου. Στο οποίο φαντάζομαι αφού το βγάζεις στο χώμα φοράει αυτά που πρέπει και όχι κοντομάνικα και πουκαμισάκια.
    Και μου κάνει εντύπωση που ενώ σε άλλα thread βγαίνει καραμούζα για την έλλειψη εξοπλισμού, στην συγκεκριμένη περίπτωση που είναι και για κλωτσίδια, μείναμε στην αποκομιδή εμπειριών και τι ωραία που διασχίσαμε τον χείμαρρο και είδαμε τη φύση δεμένοι ως ένα σώμα με μια ζώνη (!!) με το παιδί να κοιμάται στη σέλλα....

    Και γαμώ λέμε.

    Βύρωνα, και ίσως λάθος μου, αλλά δεν κοιταξα καθόλου το ταξιδιωτικό. Δεν θέλω, θέλουμε, γκρινιάζουμε συνέχεια για το αγωνιστικό επιπέδο στην Ελλάδα. Γκρινιάζουμε για τις ελλείψεις στις υπάρχουσες πίστες. Γκρινιάζουμε γιατι δεν εχουμε αρκετές πίστες...Σε τελική ανάλυση γιατί να μας φτιάξουν πίστες, οταν εμείς δεν φροντίζουμε για το μέλλον.

    Τωρα οσο αφορά τον εξοπλισμό...πίστεψε με οτι στην παραμικρή διαδρομή (πόσο περισσότερο σε ένα τέτοιο ταξίδι) ο εξοπλισμός είναι απαραίτητος και τον χρησιμοποιω και εγω και η κόρη μου...

    Οι αφορισμοί όμως αυτοί, όπως οι αφορισμοί σε τύπους μοτοσυκλέτας, όπως οι ταμπέλες με ενοχλούσαν, με ενοχλούν και θα με ενοχλούν ρε συ Βύρωνα, ακομη και αν κάποια φορά έχουν δίκιο...
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  12. #42
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    μπαμπαδοδιαφωνιες
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #43
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.189
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    μπαμπαδοδιαφωνειες
    Η διαφωνία ειναι η μητέρα της συζήτησης, και η απο την συζήτηση ερχεται η πρόοδος....τι ειπα παλι ο ανθρωπας....(ζωγραφισα)...Βυρωνα υποχρεουσαι να με υποστηριξεις απέναντι στο μαλλια!!!
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  14. #44
    Δεν κάθομαι να διαβάσω τα σχόλια, είμαι σίγουρος οτι κυμαίνονται στα γνωστά μοτίβα περι παιδιού, εξοπλισμου και όλων αυτών των συμπαραμαρτούντων γκρίνιας που πηγάζει κυρίως όχι απο οτι δε θέλετε να παρετε τα παιδιά σας σε τέτοιες βόλτες, αλλα στην Ελλάδα δε θα βρείτε γυναίκα/μανα/γκομενα να σας ακολουθήσει (ουτε καν να σας συμπαρασταθεί)....


    Οπότε καθήστε θαυμάστε τα πολλά κιλά @@ που έχουν οι τύποι και τις φοβερές φωτό. Τα υπόλοιπα ειναι για εσωτερική κατανάλωση.

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  15. #45
    Ίσως , είναι το πιο εντυπωσιακό ταξιδιωτικό που έχω δει….
    Όχι μόνο για τα μέρη που πήγαν , αλλά και για το τόλμημα τους να πάρουν και το παιδί μαζί τους ….

    Από την μια το ζήλευα αφάνταστα …

    από την άλλη (σαν πατέρας ) διάβαζα τις προειδοποιήσεις για τα ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ , τις διανυκτερεύσεις στην Αφρικανική ύπαιθρο ,την διάβαση πολύ επικίνδυνων σημείων κ.λ.π και με έπιανε η καρδία μου βλέποντας την μικρούλα να είναι τόσο εκτεθειμένη…

    το να μάθουμε τα παιδιά μας να αγαπούν και να σέβονται την μηχανή , ίσως είναι θεμιτό και ωραίο … θα πρέπει να γίνεται όμως ΜΟΝΟ σε ελεγχόμενο περιβάλλον και το περιβάλλον που ήταν η πιτσιρίκα ΔΕΝ ήταν καθόλου ελεγχόμενο…. Το αντίθετο…

    Δεν ξέρω … τελικά το ταξιδιωτικό μου άφησε ανάμικτα συναισθήματα…

Σελίδα 3 από 14 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΗΘΗ ΚΑΙ ΕΘΙΜΑ
    από blueangel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2009, 16:18
  2. ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΗΘΗ Κ ΕΘΙΜΑ
    από ΜΠΙΦΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2007, 17:40
  3. Άλλοι πολιτισμοί, άλλα ήθη
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2007, 18:28
  4. >ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΗΘΗ ΚΑΙ ΕΘΙΜΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2006, 13:04
  5. Ήθη και έθιμα...
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 12:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF