Σελίδα 3 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 151

Θέμα: Αρχάριοι οδηγοί με το ένα πόδι στον τάφο

  1. #31
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Γιατί να μην ακούω, σε πηγάδι κατούρησα ?
    το θέμα είναι αν πιάνεις πάτο κατουρώντας στο πηγάδι


    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    γιατι θελετε να πατε κοντρα στην φυσικη εξελιξη και επιλογη του ανθρωπου...??
    απο καταβολης κοσμου, τα πιο χαζα οντα πεθαιναν πιο γρηγορα και πιο ευκολα απο τα αλλα...
    αν εχει το μυαλο ας ακουσει, ας δει, ας διαβασει, ας ρωτησει...

    εγω ειμαι της γνωμης να ξεκινησουμε ΟΛΟΙ απο τα παιδια μας...

    μπορει ν'ακουστει εγωϊστικο, αλλα να προσπαθησω να σωσω εγω το γειτονακι που ο πατερας του δεν φοραει κρανος στο μηχανακι και η μανα του ζωνη στο αμαξι, το θεωρω ουτοπικο...
    Τελευταία τροποποίηση από devil's animal; 13/09/2014 στις 09:12.

  3. #33
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/08/2011
    Μηνύματα
    159
    Μακάρι να κάνω λάθος αλλά εάν δεν έχουν πτώση δεν θα βάλουν μυαλό.
    Όταν ξεκίνησα να οδηγώ, μαλακωδώς φορούσα κράνος μια στις δέκα και αυτό για το φόβο της κλήσης περισσότερο.
    Ευτυχώς ο μ@λακας αποφάσισε να βγει από το στοπ εκείνη τη ημέρα που το φορούσα..Παρόλα αυτά, ο πόνος στο πίσω μέρος του κεφαλιού μου ήταν έντονος όταν έσκασα στο φτερό του ακόμα και με το κράνος στο κεφάλι μου.
    Αυτό ήταν, η πληροφορία κωδικοποιήθηκε χωρίς πολλά πολλά.

  4. #34
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    χυμα κουβεντα δεν λεμε να γινεται , θελει οργανωση το πραγμα , αλλα προσωπικα θεωρω τον εαυτο μου σε ενα βαθμο υπευθυνο
    για την νεοτερη γενια και την σχεση που θα αναπτυξει με την μοτοσυκλετα , οποτε νομιζω οτι ειναι καλυτερο να κανω προτασεις που μπορει να τυχουν χλευασμου ακομα και απο συμφορουμιτες μου υποτιθεται μοτοσυκλετιστες , αλλα αν αναλογιστεις οτι καθε μερα ανοιγουν νεοι ταφοι και μπαινουν νεα παιδια μεσα επειδη σκοτωθηκαν με μηχανη και δεν φοραγαν ενα γ@μημενο κρανος ,

    ποσα μπορει να αλλαζαν αν ειχαν ενα αλλο προτυπο μπορει και να ηταν ζωντανα αυτα τα παιδια και να χαιρονταν την ζωη και την μοτοσυκλετα τους , ενω καποιοι αλλοι που εφαρμοζουν την χρηση κρανους και γραφουν σε φορουμ μοτοσυκλετιστικα , αρκουνται στο να πετανε χαρταετο και να ποσταρουν χλευαστικα εμοτικονς
    Ρε συ, με παρεξηγησες!!! Καμια σχεση με αυτα που εννοουσα.
    Απλα ηθελα να κανω με εμοτικον σκηνη που παμε και καλα σε σχολειο πχ να μιλησουμε και τα παιδακια μας παιρνουν στο χαβαλε και στην καζουρα οπως θυμαμαι γινοταν οταν μας μιλουσανε στο σχολειο για διαφορα θεματα και 'μεις το βλεπαμε αφορμη για να χαθει μαθημα!
    Κατα τα αλλα αυτα που λες σωστοτατα!
    Μην αρπαζεσαι αμεσως ρε Kawa!!
    MADE IN JAPAN 日本製

  5. #35
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από skylaros Προβολή μηνύματος
    Εγώ πλέον δεν ασχολούμαι ... ότι είχα να πω το είπα, έγινα κακός, έγινα μαλ@κ@ς, χθες είδα δικό μου άνθρωπο να μου δείχνει βίντεο με την πρώτη του εκτός δρόμου διαδρομή με ένα παλιό on - off με σώβρακο αναρτήσεις,χωρίς κράνος με σορτσάκι και κοντομάνικο και όταν του την είπα μου είπε σιγά μη σκάσω εγώ με κράνος άλλωστε μέχρι 50 πήγα δε παθαίνεις τίποτα από τα πόδια σου αν πέσεις πιο πολλά θα πάθεις ... Τίποτα παιδιά ειλικρινά έχω φτάσει να εύχομαι να πέσουν γνωστοί και φίλοι μου που την έχουν δει καβάλα στο freedom να σπάσουν χέρια πόδια ΜΠΑΣ και φοβηθούν και καταλάβουν την ταλαιπωρία ... από την άλλη είχα γνωστό που είχε πάνω του 4-5 λάμες και πάλι χαλβάς έμεινε... Τέλος πάντων λυπάμαι πλέον μόνο όποιον πρόσεχε ή όποιον δε μπορούσε να προστατευθεί και του έτυχε στραβή
    +100 για την αναφορα στον Ζωρζ!
    MADE IN JAPAN 日本製

  6. #36
    Δεν μπορώ να τον γράψω στα @@ μου γιατί είναι φιλαράκι μου. Τον βλέπω να περνάει ξεκρανωτος και τρομάζω εγώ. Δεν θα ήθελα αύριο μεθαυριο να πάω στο νοσοκομείο ή στην κηδεία του και να λεω τι μαλακας ήμουν που δεν προσπάθησα να του μιλήσω. Αλλά οπως είπα δεν είμαι ο πατέρας του και ηδη εχουμε πατήσει τα 30, οπότε πρέπει κάποια πράγματα λογικα να είχαν ωριμάσει απο μόνα τους.

    Δυστυχώς το να φάει κάποια μικρή τούμπα είναι ισως ο καλύτερος τρόπος να φοβηθεί αλλά με τοσα που πάει αμφιβάλω για το "μικρή".

    Εν των μεταξύ το παλικαρι ουτε προβληματα έχει να πείς οτι ξεσπάει με τον δικό του τρόπο, ουτε τίποτα. Δουλεια έχει, λεφτά βγάζει αρκετά, ταξιδακια, ρουχα, γκομενες, τα πάντα όλα!

    Είναι καθαρά θεμα βλακείας και αγνοιας κινδύνου

  7. #37
    Στα τριαντα σου λεγεται μαλακια και οχι αγνοια.....
    πουτσ@@@@@@@@@

  8. #38
    Όταν ο μαλάκας πατέρας και η μαλάκω μάνα τα κυκλοφορούν από μωρά "γυμνά" πάνω σε ότι δίτροχο μπορεί να έχουν, περιμένουμε ότι μεγαλώνοντας θα "βάλουν μυαλό"; Πως;

  9. #39
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vice Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορώ να τον γράψω στα @@ μου γιατί είναι φιλαράκι μου. Τον βλέπω να περνάει ξεκρανωτος και τρομάζω εγώ. Δεν θα ήθελα αύριο μεθαυριο να πάω στο νοσοκομείο ή στην κηδεία του και να λεω τι μαλακας ήμουν που δεν προσπάθησα να του μιλήσω. Αλλά οπως είπα δεν είμαι ο πατέρας του και ηδη εχουμε πατήσει τα 30, οπότε πρέπει κάποια πράγματα λογικα να είχαν ωριμάσει απο μόνα τους.

    Δυστυχώς το να φάει κάποια μικρή τούμπα είναι ισως ο καλύτερος τρόπος να φοβηθεί αλλά με τοσα που πάει αμφιβάλω για το "μικρή".

    Εν των μεταξύ το παλικαρι ουτε προβληματα έχει να πείς οτι ξεσπάει με τον δικό του τρόπο, ουτε τίποτα. Δουλεια έχει, λεφτά βγάζει αρκετά, ταξιδακια, ρουχα, γκομενες, τα πάντα όλα!

    Είναι καθαρά θεμα βλακείας και αγνοιας κινδύνου
    Λοιπον.
    Τον παιρνεις αλλα μπρατσετα και τον κανεις μια γυροβολια στα λουλουδαδικα να διαλεξει τα στεφανα που θελει να του αγορασεις.
    Μετα τον πας σε ενα καλο μαγαζακι με κουστουμακια και τον ρωτας ποιο θελει να φορεσει.
    Εσυ κρατας σε ενα μπλοκακι σημειωσεις με τις προτιμησεις του υποψηφιου.
    Ολα αυτα σε περιπτωση που εχει κεφαλι να δειξει.
    Σε αντιθετη περιπτωση απλα τον πας σε ενα γραφειο να διαλεξει ενα κασονι με ωραιο καπακι και εσοχη να συρταρωνει η φωτογραφια του.
    Αυτα.
    Και δεν κανω πλακα.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από KAWAMANRIDER Προβολή μηνύματος
    φιλε μου κι ομως μπορει να γινει κινηση μαζικα και ειδικα τωρα που υπαρχει το ιντερνετ , στο παιδικο χωριο sos μαζευτηκαμε μαζι φορουμ και συλλογοι μοτοσυκλετας - 7 παρακαλω τον αριθμο - καταχειμωνο με ψιλοβροχο μαζευτηκαν ενα σκασμος με δικαβαλες μηχανες
    για να στειριξουν τα παιδια και υπηρχε και συμμετοχη επισημη της αγωνιστικης ομαδας της ντουκατι που κατεβασαν στα σκαλια το "αγωνιαρικο" για να το δουν τα παιδια , βεβαια αλλος ο σκοπος της μοτομαζωξης εκει , αλλα ολα μπορουν να γινουν ,

    δεν ζω στον κοσμο μου , οταν ξεκινησα εγω με μηχανακι ουτε το ενα τριτο δεν φοραγε κρανος σε σχεση με σημερα , δεν λεω οτι ειναι ευκολο και σιγουρα θα ξεκινησει απο μια μικροτερη ομαδα , αλλα το οφελος ειναι μεγαλο και αξιζει τον κοπο η προσπαθεια κι ενας να γλυτωσει οφελος ειναι , η ζωη ειναι ανεκτιμητη και ολη την κουβεντα την κανω για το θεμα του συμφορουμιτη "με το ενα ποδι στον ταφο...."
    Εγώ μαζί σου... Αν σκεφτείς κάτι.
    ανανήψαντας

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της skylaros
    Εγγραφή
    16/04/2011
    Μηνύματα
    726
    Ρε παιδιά πιστεύεται πως ένα άτομο που δε κάθετε να το ψάξει για το πως θα προστατέψει τον εαυτό του θα κάτσει να ακούσει κανέναν αυτόκλητο σωτήρα ? Αυτόματα αν τους συμβουλέψεις μπαίνουν σε άμυνα και γίνονται εριστικοί, επιθετικοί μ@λ@κες γενικά... Πριν ένα μήνα χτύπησε για πολλοστή φορά φίλη μου (που την έχω αναφέρει και σε άλλα ποστ για το πως θα μπορούσα να την ψήσω να βάζει έστω κράνος) και ενώ ήταν στο νοσοκομείο με σπασμένο χέρι - πόδι γρατζουνιές κλπ μας την έλεγε που της λέγαμε ένα μπουφανάκι ένα κρανάκι και κατάλληλο παπούτσι ... ΔΕ ΒΑΖΟΥΝ ΜΥΑΛΟ και ok για να γράφω σε τέτοια ποστ, λέω πως δε με νοιάζει αλλά η αλήθεια είναι πως μέσα στη μέρα τους έχω στο μυαλό μου μη γίνει καμιά στραβή!

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    γιατι θελετε να πατε κοντρα στην φυσικη εξελιξη και επιλογη του ανθρωπου...??
    απο καταβολης κοσμου, τα πιο χαζα οντα πεθαιναν πιο γρηγορα και πιο ευκολα απο τα αλλα...
    αν εχει το μυαλο ας ακουσει, ας δει, ας διαβασει, ας ρωτησει...

    εγω ειμαι της γνωμης να ξεκινησουμε ΟΛΟΙ απο τα παιδια μας...

    μπορει ν'ακουστει εγωϊστικο, αλλα να προσπαθησω να σωσω εγω το γειτονακι που ο πατερας του δεν φοραει κρανος στο μηχανακι και η μανα του ζωνη στο αμαξι, το θεωρω ουτοπικο...
    όπου δεν πίπτει λόγος πίπτει ράβδος
    ανανήψαντας

  13. #43
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    πριν πολλα χρονια καποιοι απο δω μεσα δραστηριοποιηθηκαμε για να βαλουμε ενα λιθαρακι στην μοτοσυκλετιστικη παιδεια του γαμωτοπου που ζουμε.

    βαλαμε το χερι στη τσεπη, το μυαλο να δουλεψει, αφιερωσαμε χρονο για να τυπωσουμε φυλλαδια, να τα διανειμουμε και να παμε και σε κανα σχολειο να μιλησουμε.

    αντιμετωπισαμε τοτε εμποδια απο τους συλλογους γονεων και κηδεμονων στα σχολεια μεχρι τους ιδιοκτητες χωρων οπου τοτε γινοταν οι εκθεσεις μοτοσυκλετας και απο τις διαφορες λεσχες μεχρι τις διαφορες ΜΚΟ.
    μονοι που βοηθησανε τοτε ηταν το 0-300 του χουντρα με την παρεμβαση τοσο του ιδιου οσο και της ιωαννας αρβανιτακη.

    απο τοτε πεισθηκα ΚΑΙ εγω οτι το μονο που αξιζει σε αυτη τη μαλακισμενη χωρα ειναι 2 μουντζες στους ιθαγενεις της, μια σουζα και ενα να πα να γαμηθει.

    ζηστε με αυτο.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  14. #44
    Να πώ και εγώ την μαμακία μου.. Από προσωπική εμπειρία έχω να καταθέσω πως αν δεν πάθεις...
    Κάποια στιγμή που είχα σοβαρό τροχαίο με το mega scooter μου και έναν ασυνείδητο κουτάκια έτυχε να φοράω μπουφάν και κράνος.. τίποτα το ιδιαίτερο απλά είχε κρύο και είπα να το βγάλω το κράνος από την σέλα που ήταν εδώ και πολύ καιρό.. Επίσης το μπουφάν.. έ ήταν στύλ.. Δεν την γλύτωσα την ταλαιπωρία καθώς ένα χρόνο μετά το περιστατικό έκανα ακόμα χειρουργία για να στρώσουν τα πόδια και να βρεθώ ξανά στην πρώτερη (όσο ήταν εφικτό κατάσταση).. Τα χρόνια πέρασαν.. Ο 22χρονος που έφαγε το scooter στο κεφάλι έγινε 28 χωρίς να οδηγεί ούτε ποδήλατο. Την πήρα τελικά την μηχανή για να κάνω το γούστο μου αφού πάντα μου άρεσαν και τις ζήλευα και ας μήν είχα καμιά βοήθεια από τους δικούς μου που ακόμα και μέχρι σήμερα είναι επιφυλακτικοί στις επιλογές μου αναφορικά με το μεταφορικό μου μέσο.. 4 Χρόνια είμαι στον "κύκλο" των μηχανόβιων.. έχοντας κάνει όσα κάνουμε.. Και φυσικά με το φυλαχτό κάτω από την σέλα και τον εξοπλισμό μου πάνω μου.. Προσπαθώ να μην συναναστρέφομαι με "φίλους" που με τρομάζουν στις βόλτες ή που δεν σέβονται το όχημά τους και φυσικά εμένα.. Κύρηγμα δεν κάνω σε κανέναν από τους φίλους μου.. Αλλά σε όποιον γνωρίζω και κάνουμε παρέα του έχω εκμυστηρευτεί την εμπειρία μου. Εκείνη την ημέρα που ήμουν πιο τυχερός από πολλούς και ας είχα σπάσει πόδια, χέρια φόραγα το κράνος.. (επειδή κρύωνα). Αν δεν πέσεις δεν θα μάθεις έλεγε ο παππούς μου όταν πρωτοπήρα ποδήλατο.. Ισχύει και στην μηχανή αρκεί η τύχη να σου επιτρέψει να πάρεις σχετικά ανώδυνα το μάθημά σου...

  15. #45
    kawasaκικο μελος Το avatar του/της KAWAMANRIDER
    Εγγραφή
    19/04/2013
    Μηνύματα
    362
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Ρε συ, με παρεξηγησες!!! Καμια σχεση με αυτα που εννοουσα.
    Απλα ηθελα να κανω με εμοτικον σκηνη που παμε και καλα σε σχολειο πχ να μιλησουμε και τα παιδακια μας παιρνουν στο χαβαλε και στην καζουρα οπως θυμαμαι γινοταν οταν μας μιλουσανε στο σχολειο για διαφορα θεματα και 'μεις το βλεπαμε αφορμη για να χαθει μαθημα!
    Κατα τα αλλα αυτα που λες σωστοτατα!
    Μην αρπαζεσαι αμεσως ρε Kawa!!



    συγνωμη παρεξηγησα
    "Sensational Lightweight TT victory for Hillier !!! "
    http://www.youtube.com/watch?v=Wf4bXFOg8JQ
    "baby life's too short" ...........
    http://www.youtube.com/watch?v=jiKHtopGPBk

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Οδηγηση σε παγο με το ενα χερι..
    από jimmis5 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2010, 11:13
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2009, 19:24
  3. Στον έξυπνο με το Tdm στην εθνική σήμερα το πρωί
    από satel στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2008, 16:09
  4. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 17:50
  5. Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2005, 16:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF