Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 49

Θέμα: διαβαστε οσοι σας εχουν κλεψει το μηχανακι.

  1. #31
    σε φιλο μου ειχαν κλεψει την μοτο και τον πηραν τηλ.ηθελαν να βαλει λεφτα σε τραπεζικο λογ.για να παρει πισω την μοτο.του ειχαν πει ολα τα στοιχεια της μοτο και κατι γρατσουνιες που ειχε και ο φιλος δεν ειχε πει σε κανεναν.τον πηραν τηλ σε κινητο που δεν ειχε δωσει στην αστυνομια και το νουμερο το ηξεραν μονο η γυναικα του και ο αντιπροσωπος που ειχε αγορασει την μοτο.ηταν 3 μηνων μοτο.μιας και ο αδερφος του ειναι μπατσος στην ασφαλεια το εψαξε προσωπικα.τα τηλ. που του εκαναν ειναι απο κοινοχρηστο τηλ.στης φυλακες κορυδαλου.ο τραπεζικος λογαριασμος ανηκει σε ισοβιτη.ο αντιπροσωπος yamaha στα σεπολια που αγορασε την μοτο ειχε καταδικαστει πριν 10 χρονια για κλοπες και απατες.η μοτο δεν βρεθηκε ποτε και η αστυνομια δεν επιασε κανεναν.

  2. #32
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.176
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cristof40
    σε φιλο μου ειχαν κλεψει την μοτο και τον πηραν τηλ.ηθελαν να βαλει λεφτα σε τραπεζικο λογ.για να παρει πισω την μοτο.του ειχαν πει ολα τα στοιχεια της μοτο και κατι γρατσουνιες που ειχε και ο φιλος δεν ειχε πει σε κανεναν.τον πηραν τηλ σε κινητο που δεν ειχε δωσει στην αστυνομια και το νουμερο το ηξεραν μονο η γυναικα του και ο αντιπροσωπος που ειχε αγορασει την μοτο.ηταν 3 μηνων μοτο.μιας και ο αδερφος του ειναι μπατσος στην ασφαλεια το εψαξε προσωπικα.τα τηλ. που του εκαναν ειναι απο κοινοχρηστο τηλ.στης φυλακες κορυδαλου.ο τραπεζικος λογαριασμος ανηκει σε ισοβιτη.ο αντιπροσωπος yamaha στα σεπολια που αγορασε την μοτο ειχε καταδικαστει πριν 10 χρονια για κλοπες και απατες.η μοτο δεν βρεθηκε ποτε και η αστυνομια δεν επιασε κανεναν.
    Ειπαμε αν πιασει επιασε.Ετσι εγινε και με τον φιλο μου ,το τηλεφωνο εγινε απο φυλακες και ο λογαριασμος ηταν κρατουμενου...Μην μασατε και ενδωσετε,Παρτε το αποφαση προχωραμε παρακατω.....και ευχομαστε σε γιατρους να τα φαει ο π@υστης!!

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από viper1
    ραντεβου και αντι για χρηματα ενα glock
    Σιγα ρε Dirty Harry!!! ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΡΕ ΓΑΤΑΚΙ???? Στην καλυτερη θα φυγεις απραγος χωρις μοτο. Στην εναδιαμενη Θα φυγεις χωρις μοτο και χωρις φραγκα και παιζει και η τριτη η φαρμακερη...να μην φυγεις καθολου...
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.255
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cosgili
    Σιγα ρε Dirty Harry!!! ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ ΡΕ ΓΑΤΑΚΙ???? Στην καλυτερη θα φυγεις απραγος χωρις μοτο. Στην εναδιαμενη Θα φυγεις χωρις μοτο και χωρις φραγκα και παιζει και η τριτη η φαρμακερη...να μην φυγεις καθολου...
    ολα παιζουν...
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  5. #35
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.176
    Αρχικά δημιουργήθηκε από viper1
    ολα παιζουν...
    Αν νομιζεις οτι αξιζει να "παιξει"καποιος το κεφαλι του για μια μοτο τοτε τι να πω......!

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.255
    Σε λιγο θα το παιζουμε για μια φραντζολα ψωμι....
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #37
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547
    τα μηχανακια πολλες φορές δεν υπάρχουν αλλα υπαρχουν τα στοιχεια τους σε ατομα που απλα σε καλουν για να εκμεταλευτουν την πικρα σου.
    λεφτα δε δινεις σε ανθρωπο ,ουτε καν τον βλέπεις αλλα σου λένε αστα εκει και φυγε.ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΝ.αν δε φυγεις δε παει κανεις να παραλαβει.
    μολις αφήσεις τα λεφτα...ξεκίνα το κλαμα.τα χασες και αυτα.

  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    252
    μου εχουν κλεψει κ εμενα ενα χουσβαρνακι και με πηραν τηλεφωνο μετα απο καμια βδομαδα και μου το επαιξε ενας τυπας μεσαζοντας κ μου ειπε τι χαρτζηλικι δινω για να παρει τους κλεφτες να τους το πει. εγω του ειπα 200 ευρω και μου ειπε οτι θα με ξαναεπαιρνε παλι πισω. κατι το οποιο δεν εγινε γιατι ειτε ηταν κανονικος ειτε επιτειδιος που ηθελε να βγαλει λεφτα απο το πουθενα, του φανηκαν πολυ λιγα οποτε εγκατελειψε την ιδεα.

  9. #39

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    720
    γειτονας μου με kawasaki klr650 ,ειχε βαλει αγγελια στην x.e. , οτι ζηταγε klr 650 για ανταλλακτικα -παρατημενο- τρακαρισμενο κλπ μονο με χαρτια .τον πηρε καποιος τηλ. οτι ειχε αυτο το μηχανακι κ το εδινε 500 euro γιατι πηγαινε φανταρος .πηγε κ το ειδε ηταν μπροστα λιγο τρακαρισμενο -αλλα το υπολοιπο ηταν σε πολυ καλη κατασταση - αλλα ο πωλητης .... δεν ευρισκε δηθεν τα χαρτια , του ειχαν διαρηξει το αμαξι κ μαζι με τα υπολοιπα του πηραν κ τα χαρτια του kawasaki του ελεγε. βεβαια δεν το πηρε ο γειτονας κ αποδειχθηκε οτι πηγε να του πουλησει ξενο μηχανακι ο μαγκας . γιατι ο γειτονας βρηκε τα στοιχεια του πραγματικου ιδιοκτητη απο την πινακιδα της μηχανης, κ αφου συναντηθηκε μαζι του τελικα το αγορασε απο αυτον γιατι μετα το τρακαρισμα ειχε προβληματα με την οικογενεια του κ ηθελε να το πουλησει . προσοχη λοιπον μεγαλη προσοχη .

  11. #41
    Κατα καιρούς και εν θερμω γραφουμε διαφορα για το τι θα γινει εαν δουμε να μας κλέβουν το μηχανάκι. Διαβαστε πώς ειναι η πραγματικότητα κι ενδεχομένως να αναθεωρήσετε:

    http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_a...06/2012_445076

    Ένας νεκρός και ένας τραυματίας σε απόπειρα κλοπής αυτοκινήτου στην Καισαριανή
    Άγνωστοι πυροβόλησαν με καλάσνικοφ δύο αδέλφια, με αποτέλεσμα να σκοτώσουν τον έναν και να τραυματίσουν σοβαρά τον δεύτερο, επειδή επιχείρησαν να τους εμποδίσουν να κλέψουν το αυτοκίνητο τους.

    Το άγριο έγκλημα διαπράχθηκε λίγο μετά τις 4 τα ξημερώματα, σε πυλωτή πολυκατοικίας, στην οδό Βουτσά 83 στην Καισαριανή.

    Τα δύο αδέλφια, 30 και 32 ετών, κοιμόταν στο διαμέρισμα τους όταν άκουσαν το συναγερμό του αυτοκινήτου τους να ηχεί. Αμέσως πετάχτηκαν στο μπαλκόνι και είδαν δύο ή τρία άτομα, σύμφωνα με τις μέχρι στιγμής πληροφορίες, να προσπαθούν να κλέψουν το όχημα.

    Ο ένας από τους ιδιοκτήτες, πήρε ένα μαχαίρι από την κουζίνα και μαζί με τον αδελφό του κατέβηκαν στην πυλωτή για να εμποδίσουν τους δράστες. Εκείνοι όμως, όταν τους είδαν, χωρίς δισταγμό άνοιξαν πυρ εναντίον τους με καλάσνικοφ, με αποτέλεσμα δύο σφαίρες να πλήξουν θανάσιμα στο στήθος τον 30χρονο, ενώ άλλη μια τραυμάτισε σοβαρά στην κοιλιά τον 32χρονο, ο οποίος βρίσκεται στο χειρουργείο του νοσοκομείου όπου μεταφέρθηκε.

    Οι δράστες μετά την πράξη τους τράπηκαν σε φυγή και εξαφανίστηκαν.

    Από την αστυνομία διεξάγονται έρευνες για τον εντοπισμό και τη σύλληψη τους.
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Κατα καιρούς και εν θερμω γραφουμε διαφορα για το τι θα γινει εαν δουμε να μας κλέβουν το μηχανάκι. Διαβαστε πώς ειναι η πραγματικότητα κι ενδεχομένως να αναθεωρήσετε:

    http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_a...06/2012_445076

    ειθε να μπορεσεις να κρατηθεις!
    Δεν ειναι ευκολο!

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της VASOS
    Εγγραφή
    01/04/2009
    Μηνύματα
    500
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Κατα καιρούς και εν θερμω γραφουμε διαφορα για το τι θα γινει εαν δουμε να μας κλέβουν το μηχανάκι. Διαβαστε πώς ειναι η πραγματικότητα κι ενδεχομένως να αναθεωρήσετε:

    http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_a...06/2012_445076
    Βγήκαν στο μπαλκόνι και είδαν την απόπειρα που εξελισσόταν στην πυλωτή της πολυκατοικίας? Πήρε μαχαίρι ο ένας και κατέβηκε να τα βάλει με 2-3 μέσα στη μαύρη νύχτα? Οι ληστές έριξαν με AK47 στο ψαχνό? Περίεργη εως "ύποφτη" είδηση...

  14. #44
    Νέο μέλος Το avatar του/της Persival
    Εγγραφή
    27/07/2012
    Μηνύματα
    19
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από menelaos46 Προβολή μηνύματος
    Με συγχωρείται ρε αγόρια αλλά έστω ότι έχουν το μηχανάκι σας... εμπιστεύεστε τον ΚΛΕΦΤΗ να του δώσετε ευρώ και να σας δώσει το μηχανάκι σας έπειτα πίσω???? Είστε ΗΛΙΘΙΟΙ μήπως?????????????????????????????????????????????????????
    ????????????????????????????????????????
    ??????????????????????
    ?????????????
    ???????
    ????
    ??
    ?
    Μου συνέβη μερικά χρόνια πίσω, όπως περιγράφουν κάποια άλλα παιδιά εδώ... Βρέθηκε ενδιάμεσος, βρέθηκε η μηχανή και ήθελαν λεφτά για να μου την δώσουν πίσω. Εγώ πήγα στην αστυνομία αλλά ήταν την περίοδο που η συγκεκριμένη περιοχή ήταν άβατο και απλά μου είπαν ότι δεν πάνε...
    Να μην τα πολυλογώ, πλήρωσα και πήρα πίσω το ΧΤ μου, και όταν το ανέφερα στην αστυνομία, μου είπαν και μπράβο...

    ΠΡΟΣΟΧΗ: ΔΕΝ ΣΥΝΙΣΤΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΚΙ ΕΓΩ, απλά το αναφέρω ως πραγματικό γεγονός που συνέβη σε εμένα τον ίδιο.

    Τώρα είμαι στη σκέψη να πάρω πάλι μηχανή και ο μοναδικός μου φόβος είναι η κλοπή, 2 μου έχουν βουτήξει μέχρι τώρα...

  15. #45
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από resist Προβολή μηνύματος
    Γειά σου φίλε...

    Έχω (είχα) ένα tiger 800xc και μου το βούτηξαν. Είχα βάλει και αγγελία στη χρυσή ευκαιρία, βάζοντας την οδό και τον αριθμό από όπου εκλάπει η μηχανή, καθώς και οτι δίνω αμοιβή.

    Με έχουν πάρει 2-3 φορές τηλέφωνο και για να βεβαιωθώ πως έχουν το μηχανάκι, μου διάβασαν τον αριθμό πλαισίου και τα στοιχεία μου, που υπάρχουν στην άδεια.

    Ξέρει κάποιος αν υπάρχει περίπτωση να βρουν τον αριθμό πλαισίου, χωρίς να έχουν την μηχανή???
    Σου είπαν τον αριθμό πλαισίου;;!!!
    Πας στο τμήμα εκβιασμών και μιλάς με τους αστυνομικούς εκεί και κανονίζεται συνάντηση με προσημειωμένα χαρτονομίσματα.
    Θα σου πούνε λεπτομέρειες οι ίδιοι.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2011, 08:36
  2. Σάς έχουν πατήσει το πόδι;
    από downhill στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 29/05/2006, 12:20
  3. Πόσο τούμπανο είναι το μηχανάκι σας;;;
    από alex-varadero στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2006, 09:22
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2004, 20:33
  5. πεταει το μηχανακι?
    από Spazz στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2004, 11:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF