Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 48

Θέμα: KLR 250 Super Motard

  1. #31
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231
    Αν και ξεφύγατε από το θέμα δεν πειράζει.
    Λοιπόν θέλω να μου πείτε κάποιες ενδεικτικές τιμές για τα παρακάτω.
    Τακάκι πίσω
    Tιμόνι (αυτή η μπάρα όχι ολόκληρο το μπροστινό) σχετικά φτηνό
    Μανετές και αυτές σχετικά φτηνές
    Eξάτμιση για δίχρονο 80cc

    Επίσης θέλω να ρωτήσω κάτι. Αν βγάλουμε τα αυτοκόλλητα από τα πλαστικά σε κάποιο motard πχ τότε τα πλαστικά του μένουν κάπως ξεθωριασμένα.ε υπάρχει κάποιο βερνίκι ή κερί ή δεν ξέρω εγώ τι που να τα κάνει σαν να είναι βαμμένα. Εννοώ να καθρεφτίζουν κάπως.

  2. #32
    Αρχικά δημιουργήθηκε από George-3-
    ...... Αν βγάλουμε τα αυτοκόλλητα από τα πλαστικά σε κάποιο motard πχ τότε τα πλαστικά του μένουν κάπως ξεθωριασμένα.ε υπάρχει κάποιο βερνίκι ή κερί ή δεν ξέρω εγώ τι που να τα κάνει σαν να είναι βαμμένα. Εννοώ να καθρεφτίζουν κάπως.
    Αυτό το κάτι αν υπάρχει και κάνει δουλειά θα ήθελα να το μάθω κι εγώ...
    NO BOOTS,
    NO JACKETS,
    NO HELMETS,
    JUST BALLS.

  3. #33
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    σπρευ σιλικονης ...και αφου το αφησεις να ποτησει καλα το πλαστικο ...καλο τριψημο με μαλινο υφασμα....
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  4. #34
    just got me bike Το avatar του/της George-3-
    Εγγραφή
    03/09/2004
    Μηνύματα
    231
    OK θα το δοκιμασω. Οσο για εξατμιση ξερω οποτε πειτε μου για τιμονι και μανετες. Για τις μανετες υπολογιζω στα 45Ε το ζαυγαρι ενω καπου εκει υπολογιζω και το τιμονι. Σωστα..?

  5. #35
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    σπρευ σιλικονης ...και αφου το αφησεις να ποτησει καλα το πλαστικο ...καλο τριψημο με μαλινο υφασμα....
    Δε θα μας πεις μάρκα ρε πατριώτη;

    Και κάθε πότε θέλει ξανά πέρασμα αυτό το σπρέι;

    Φεύγει με το πλύσιμο;
    NO BOOTS,
    NO JACKETS,
    NO HELMETS,
    JUST BALLS.

  6. #36
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
    Δε θα μας πεις μάρκα ρε πατριώτη;

    Και κάθε πότε θέλει ξανά πέρασμα αυτό το σπρέι;

    Φεύγει με το πλύσιμο;
    το καλυτερο που εχω βρει ειναι της sonax αφηνει τα λιγοτερα καταλοιπα ....το βαζεις μετα το πλυσημο ...τωρα με το πλυσημο ναι φευγει λιγο αλλα με τη συνεχωμενη χρηση ποτιζει το πλαστικο και σιγουρα προστατευει...καλυτερα
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  7. #37
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
    Ναι!...

    Μάλλον το έζησες... στο πετσί σου το 250!!!


    Υποψιάζομαι οτι το πλήρωσες καλα.....

    Μπα! KLX δεν είχα και το πιο πιθανό δεν θα αποκτήσω ποτε. Ένας φιλαράκος ήθελε να αγοράσει και το έψαξα λίγο πρίν κάνει την κίνηση . Τελικά πήρε ένα 300 '01.

  8. #38
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimST
    Μπα! KLX δεν είχα και το πιο πιθανό δεν θα αποκτήσω ποτε.
    Εσύ χάνεις...
    NO BOOTS,
    NO JACKETS,
    NO HELMETS,
    JUST BALLS.

  9. #39
    Jesus Fucking Christ!!!!! Το avatar του/της Avapxia
    Εγγραφή
    01/12/2004
    Μηνύματα
    114

    KLX poso;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
    Λεπτομέρια του μοτέρ που δείχνει οτι η καδένα είναι αριστερά.
    Auto to KLX pou dhxneis den einai oute 250 oute 300 kai to moter auto de xwraei me tipota mesa se KLX250/300 plaisio.
    Mhpws einai KLX650R h" kati allo e3wtiko one off giapwneziko.

    Pantws egw thn kadena shmera apo de3ia thn ebgala.

    Edw omws exw xilies erwthseis, agorasa apo syn-forum-ith kulindropistono se polu kalh katastash 300R.
    3erw oti to kapaki einai akribws idio kai sta duo (exoun ton idio kwdiko sto parts manual) oi flantzes diaferoun ligo.

    H gkantemia einai oti to kapaki ki o kulindros anti0eta me alla 4xrona bgainoun panw sto plaisio ki egw to katebasa olo to moter.

    Ola kala ki wraia! Kai to pio megalo mou erwthma htan an einai se kalh katstash o strofalos giati me ta 50cc parapanw 0a ta fthsei sto pi kai fi an exei tzogo.

    Oloi sto internet grafoun "eukolo, perneis kulindropistono apo 300ri kai flatzes kai tis """"PETAS""" sto 250ri"

    Sugkrinw ta duo kulindrakia kai arxizw na exw amfibolies an ta kanalia ladiou kai nerou einai akribws sthn idia grammh.....

    TSAAAAAAAA... to xitwnio apo katw apo to 300 einai 4mm fardutero tou 250 kai den xwraei mesa sta karter tou 250!

    Den uparxei periptwsh na paraith0w bebaia alla dexomai idees kai gnwseis prin to tsekoureyw.

    O tupos pou mou to poulhse isxurizetai oti to eixe balei se DTracker kai to 3anabgale otan to poulhse!
    To DTracker mporei na exei megaluterh trypa sta carter?
    Oxi bebaia, einai dunatwn h Kawa na balei kulindro pou exei mia trupa 2mm gure gure apo to xitwnio?

    Ti kanoun twra? Bazoun to kulindro sto torno kai trwne 2mm gurw gurw? Oi anoigw carter kai ta bazw auta se mhxanhma kai tous anoigw thn trupa 4mm?
    Ki an kapoia leptomeria 3efeugei, diastalei apo 0ermokrasia to xitonio kai spasei kanena carter.....

    Efialths mou exei ginei to oneiro

  10. #40
    Η λεπτομέρια από το εικονιζόμενο παραπάνω μοτέρ είναι 650R (το δικό μου )

    Ο κύλινδρος έπρεπε να μπαίνει κουτί, μειώνεται βέβαια η απόταση ανάμεσα σε κάρτερ και χιτώνιο αλλά υπάρχει ακόμα ο απαραίτητος "αέρας" για τις διαστολές.

    Άν όπως λες ο δικός σου κύλινδρος έχει 4 mm διαφορά, τότε χρειάζεσαι τουλάχιστον 6 χιλιοστά "αέρα".

    Έχω βάλει 2-3 κυλίνδρους KLX300 σε Tracker χωρίς κανένα πρόβλημα. Άν κατάλαβα καλά προσπαθείς να τον βάλεις σε KLX250.
    NO BOOTS,
    NO JACKETS,
    NO HELMETS,
    JUST BALLS.

  11. #41
    Jesus Fucking Christ!!!!! Το avatar του/της Avapxia
    Εγγραφή
    01/12/2004
    Μηνύματα
    114

    KLX250

    Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
    Έχω βάλει 2-3 κυλίνδρους KLX300 σε Tracker χωρίς κανένα πρόβλημα. Άν κατάλαβα καλά προσπαθείς να τον βάλεις σε KLX250.
    Dhladh ta carter tou palaioterou KLX250 kai tou Tracker einai diaforetika;
    Pantws auto pou eixe mesa htan sfhnoto den eixe aera ka0olou!

    To ena exei eswteriko 72mm e3wteriko 86 to allo 78 e3wteriko 90
    pou shmainei oti to 250 exei kata 1 xiliosto paxutero xitwnio.
    Auto mou leei oti ama to faw 0a adunatisei h" 0a spasei!
    Ara prepei na lu0oun kai na fagw0oun ta carter na to xwresoun.
    Ti lete?

    KoZ

  12. #42
    Σε αυτή την περίπτωση τρώς την ουρά του χιτωνιου κατα 2+3=5mm από κάθε μεριά (2 για να χορέσει και 3για "αέρα") από κάθε μεριά, ή 10mm στη διάμετρο.

    Δεν σπάει τίποτα μη φοβάσαι.
    NO BOOTS,
    NO JACKETS,
    NO HELMETS,
    JUST BALLS.

  13. #43
    Jesus Fucking Christ!!!!! Το avatar του/της Avapxia
    Εγγραφή
    01/12/2004
    Μηνύματα
    114

    KLX 250 - 300 allagh

    Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
    Σε αυτή την περίπτωση τρώς την ουρά του χιτωνιου κατα 2+3=5mm από κάθε μεριά (2 για να χορέσει και 3για "αέρα") από κάθε μεριά, ή 10mm στη διάμετρο.

    Δεν σπάει τίποτα μη φοβάσαι.
    Kati de mou les swsta, 90-78= 12mm / 2 = 6mm wall thickness
    Ama faw ta 5mm 0a mhnei ena!
    Ama einai etsi to kobw oloklhro kai hsuxazw

    Egw 0a protimousa na faw ta carter, giati an einai idias sxediashs me to 300 tote pi0anwn auto ekane kai h Kawasaki. Isws ta D-Tracker pou einai neotera apo ta KLX250 na exoun ta carter tou 300 gia na mh ftiaxnoun 2 eidwn carter. Kai isws o aeras einai gi auto to logo sta 90mm trupa bazoun to 86mm xitwnio.
    To diko mou 250 den exei ka0olou aera, eida ki epa0a na to 3esfhnwsw, ara isws na mh xreiazetai h" ta carter na diastelontai polu perissotero tou kramatos tou xitwniou!

    Mou koye ta ftera re gamwto, toso kairo perimenw flatzes, o-rings, elathria, auto ekeino to allo...... ante na brw mhxanourgeio twra!

  14. #44
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328

    Re: KLX 250 - 300 allagh

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Avapxia
    Kati de mou les swsta, 90-78= 12mm / 2 = 6mm wall thickness
    Ama faw ta 5mm 0a mhnei ena!
    Ama einai etsi to kobw oloklhro kai hsuxazw

    Egw 0a protimousa na faw ta carter, giati an einai idias sxediashs me to 300 tote pi0anwn auto ekane kai h Kawasaki. Isws ta D-Tracker pou einai neotera apo ta KLX250 na exoun ta carter tou 300 gia na mh ftiaxnoun 2 eidwn carter. Kai isws o aeras einai gi auto to logo sta 90mm trupa bazoun to 86mm xitwnio.
    To diko mou 250 den exei ka0olou aera, eida ki epa0a na to 3esfhnwsw, ara isws na mh xreiazetai h" ta carter na diastelontai polu perissotero tou kramatos tou xitwniou!

    Mou koye ta ftera re gamwto, toso kairo perimenw flatzes, o-rings, elathria, auto ekeino to allo...... ante na brw mhxanourgeio twra!
    ρε αναρχία οταν τρώς κάρτερ το κάνεις και με τον παλιό καλό τρόπο...

    χέρι και black and deker...

    πάντως χωρίς να ξέρω το συγκεκριμένο μοντέλο σε χτ οταν ανέβαζα κυβισμό και πήγαινα στα μεγάλύτερα κυβικά η εγχείρηση γινόταν με το χέρι...

    κάποιος εδω μέσα μάλλον έχει και φωτογραφίες απο την εγχείρηση...

    :rotflmao: :rotflmao:
    και η ζωή συνεχίζεται...

  15. #45
    Κάπου εσύ με μπερδεψες με τις διαστάσεις και σε έχασα...

    Σε αυτή την περίπτωση δεν τρως το χιτώνιο, τρως το κάρτερ αλλά ΟΧΙ με το χέρι, τρέχα σε κανα μηχανουργείο καλύτερα για να μην έχεις διαρροές λαδιών μετά και το αισθητικό αποτέλεσμα είναι πολύ καλύτερο (αν και δε φαίνεται όταν δέσεις το μοτέρ).

    Κακώς περίμενες τόσο καιρό φλάντζες, o-rings και τα σχετικά. Θα μπορούσες να τα παραγγείλεις όλα γρήγορα και φτηνά από το www.gear4bikes.co.uk εγώ από εκεί ψωνίζω.

    Άν το παλιό χιτώνιο δεν είχε καθόλου κενό με το κάρτερ τότε ΣΙΓΟΥΡΑ κάτι δεν πάει καλά (κάποιο "κακό" χέρι μπήκε εκεί...) καθώς πάντα μα πάντα το χιτώνιο διαστέλεται περισσότερο από το κάρτερ.
    NO BOOTS,
    NO JACKETS,
    NO HELMETS,
    JUST BALLS.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. nx-250/ax-1 Super Motard
    από Panos82gr στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2007, 15:24
  2. 8ος Αγωνας Super Motard
    από Daemon στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2005, 11:18
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2005, 10:42
  4. Super Motard club ktm
    από xaris_sm στο forum KTM
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2004, 08:02
  5. μετατροπη σε super motard,part 1/τροχοι
    από tools στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 13:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF