Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 37 από 37

Θέμα: BMW θέμα #2.1 (νέα μοντέλα)

  1. #31
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    btw όποιος θέλει ΟΤΙ ΦΩΤΟ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ περί 1200GS ας μπει εδώ:

    http://nls.artion.net/bmw-r1200gs

    δεν έχει διευκολύνσεις όπως thumbnails κλπ. αλλά έχει ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ και με προσπάθεια να μην υπάρχουν διπλές (ειδικά αν έχω βρει την ίδια σε άλλο μέγεθος, έχει φύγει η μικρή) εκτός αν έχουν κάποια διαφορά που να θες και τις δυο

    θέλει χώρο και bandwidth ;-) (για να μη μετράτε, το folder είναι 523MB)

    ενώ ετοιμάζω για τους γκαζιάρηδες και zip που να τις έχει όλες μέσα (απλά σκέφτομαι αν θα το βάλω, γιατί θα μας καταπιεί το bandwidth αν πάνε 10 μαζί να το σηκώσουν πχ)


  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2003
    Μηνύματα
    362

    ρε παιδια

    ΤΟ NAVIGATOR ΤΟ ΞΑΝΑΚΟΥΣΑΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΕΝΩ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑ ΑΝΩΘΙ ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΛΕΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΕΡΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ...

  3. #33

    ναι δεν λεω...

    εγω διαβασα τις παρουσιασεις στο μοτο και στο 0-300. Ειμαι για να παρω Tdm900 και η αληθεια το σκευτηκα για λιγο...
    Μετα λοιπον (οταν το προσγηωσα) σκευτηκα το υψος μου 170φευγα, το κυκλοφοριακο το βαρος (παρα την βελτιωση της)...
    Μιλωντας προσωπικα καθαρα, τελικα, τα καλυτερα αυτης της μηχανης ειναι τα νεα ΠΕΡΙ την μηχανη: Το ετοιμο gps, το εξυπνο κολπο για την μπαγκαζιερα στην θεση του συνοδηγου, το πανω κατω της σελας, τετοια πραγματα...
    Θα την ηθελα σαν τρελος για μια μεγαααλη βολτα αλλα τελικα οχι για τα επομενα χρονια.

    p.s. περιμενω σχολια απο τους bmwακιδες απο test rides για να βγαλω γνωμη (σιγα μην διαμορφωνα απο τα κωλοπεριοδικα...)
    Todos los Dias con Magia

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.851
    To navigator πράγματι είναι πολύ ωραιό μηχανάκι ακριβώς στην κατηγορεία αλλά άτυχο γιατί δεν το συμπαθεί ο Ελληνικός τύπος.
    Και δεν είναι και ακριβώς Ευρωπαικό μια και ο κινητήρας είναι απο Suzuki TL 1000 ημερομένος στα 95 άλογα οπότε για πολύ αξιόπιστο το βλέπω.

    Αντίθετα η BMW προκειμένου να βγάλει άλογα, ανέβασε συμπίεση 11:1 στον αερόψυκτο Boxer και αγρίεψε εκκεντροφόρους Πράγμα που δεν ευννοεί καθόλου την μακροζωία του μοτέρ.

  5. #35
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    δεν είναι ο ίδιος boxer στέφανε, παρά ότι μοιάζει πολύ

    μέχρι και μικρόφωνο για τα πυράκια (!!!) έχει και ανεξάρτητους αισθητήρες οξυγόνοι και ανεξάρτητο έλεγχο ανά κύλινδρο

    γενικά λέγεται (και όχι από το moto που το διαβάσαμε - αλλά από πριν) ότι ο νέος boxer πάει άνετα στους 120 αλόγατους και μάλιστα σε όχι-GS εκδόσεις θα το δούμε το νούμερο αυτό φέτος

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.851
    Μόλις έσβησα ολόκληρο κατεβατό γιατί πρέπει να γράψω άλλο τόσο για να το εξηγήσω .
    Και η Ducati βγάζει απο 2 κυλίνδρους τόσα άλογα.
    Δεν είναι τίποτα και δεν μου λέει τίποτα.
    Αντίθετα εκτιμούσα την εμμονή των Γερμανών στην υπηρεσία του ταξιδιού.
    Το χτήσιμο του καθαρόαιμου τουριστάδικου που είχαν ως τώρα.
    Τα εκατοντάδες χιλιάδες χιλιόμετρα που γράφαν.
    Η αντοχή τους στο χρόνο.
    Το Knock sensor είναι απολύτως απαραίτητο γιατί οταν θα κατεβαίνεις Πανεπιστημίου καλοκαίρι με 40 βαθμούς και 11:1 σε αερόψυκτο θα ακούγανε τα πειράκια στην Ομόνεια.
    Βέβαια εκεί δεν θα έχεις και 100 άλογα.
    Και τι χρειάζονται άλωστε.
    Δεν καταλαβαίνω πως πέσαν στην λούμπα αυτή οι Γερμανοί.

  7. #37
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    θα φανεί - πάντως πουλάει πριν καν βγει, σαν ζεστό ψωμί

    χτες στη Motogenesis (όπου τελικά διαπίστωσα ότι δεν αλλάζω μηχανή ακόμα ) μου είπαν ότι έχουν 8 preorder ήδη, ενώ στον Βαγιανέλη πριν 1 μήνα (!) είχαν ήδη 15...

    ---

    και μια και είπα ότι δεν αλλάζω ακόμα, ας πω τον πόνο μου...

    είχα χρηματοδοτικό από ABN που τα πήρε η Λαϊκή - με την Λαϊκή δεν συνεργάζονται αυτοί πια - οπότε η "μετακύλιση δόσεων" που φανταζόμουν (και σε άλλες περιπτώσεις γίνεται) πάει περίπατο... αν πάρω άλλη μηχανή, θα πρέπει να πληρώνω και τις δυο δόσεις

    ΠΑΝΤΩΣ δεν έχω παρακράτηση κυριότητας οπότε μπορώ άνετα να πουλήσω (σαν ιδιώτης) και με αυτά που θα πάρω, είτε να πληρώσω τις υπόλοιπες δόσεις, είτε να το πάρει πιο φτηνά ο αγοραστής και να αναλάβει τις υπόλοιπες (καμιά 10αριά μένουν) δόσεις αυτός (αυτό ακούγεται ενδιαφέρον - αν ήμουν αγοραστής... χμμμμ... ενδιαφέρεται κανείς; )

    ο Motogenesis μου τα μασάει να το πάρει πίσω, συν μου εννοεί ότι θα το έπαιρνε σκοτωμένα (σε χειρότερη κατάσταση είναι αυτοί με τα 1150GS που θα βρωμίσει ο τόπος μεταχειρισμένα - ήδη ξεκίνησε) λόγω ότι το 1200GS πουλάει καθαρά μόνο του (δεν έχει ανάγκη να ψάχνει άτομα για ανταλλαγές)

    επίσης είναι φλου ακόμα οι τιμές για τα έξτρα και τι και πως, ενώ το πιο συμαντικό έξτρα που θέλω (οι ζάντες με ακτίνες) λόγω τρομερής ζήτησης της μηχανής ΔΕΝ θα μπορεί να παραγγελθεί ακόμα και μετά από 6 μήνες λογικά θα μπορώ να το παραγγείλω με τέτοιες...

    οπότε το όλο θέμα ΜΑΛΛΟΝ μπαίνει στον πάγο (θα το συζητήσω και με την BMW στην έκθεση το Μάρτη) - το μόνο καλό στην υπόθεση είναι ότι θα δω live τι γίνεται και αν και πόσο καλή είναι, ενώ μέσα σε 2-3 μήνες θα δούμε και ψιλοαντικοιμενικά review πια (και συγκριτικά)

    μπουχουχου...


Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Νεα μοντελα: BMW G 650 Xchallenge
    από leonis_lj στο forum BMW
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2006, 19:08
  2. Νεα Μοντελα ΜΧ
    από Spazz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2004, 16:06
  3. BMW θέμα #2 (νέα μοντέλα)
    από NLS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2004, 09:13
  4. BMW θέμα #1 (650GS)
    από NLS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 18:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF