Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 46

Θέμα: ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΑΦΟΡΑ ΟΛΟΥΣ!!!Κρατικη κομπινα με Τελη Κυκλοφοριας

  1. #31
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    ta xreei pros to dimosio an den kataferoun na ta ispraksoun meta apo 5 xronia paragrafonte
    Ποιος ήρθε;

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.866
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ego_o_idios Προβολή μηνύματος
    ta xreei pros to dimosio an den kataferoun na ta ispraksoun meta apo 5 xronia paragrafonte
    δεν ισχυει...και το λεω απο δικη μου δυσαρεστη εμπειρια....

  3. #33
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xrider Προβολή μηνύματος
    Απο την τραπεζα οπως ειναι λογικο επειδη ΔΕΝ υπαρχουν αρχεια σε ηλεκτρονικη μορφη ,πρεπει να ψαξουν τα χαρτια τους και ολοι μπορουμε να φανταστουμε ΠΩΣ ειναι στοιβαγμενα[...]
    Τα καρότα να τα τρώτε, μην τα πετάτε
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #34
    το θεμα δεν ειναι ουτε τα καροτα ουτε τα λαχανα...
    τι κανεις σε αυτην την περιπτωση...?
    ξερει κανεις?
    εγω δεν κρατουσα τιποτα απο αυτα......
    καλως η κακως δεν ξερω αλλα αφου μπηκε το νεο ετος κ εχω το σημα ττι το θελω το παλιο?
    κ ξαναρωτω...γνωριζει καποιος πως να το αντιμετωπισουμς η οχι?
    χωρις ενταση αλλα με απορια........

  5. #35
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Cpt. Haddock Προβολή μηνύματος
    Τα καρότα να τα τρώτε, μην τα πετάτε

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	2hcnvy1.jpg 
Προβολές:	456 
Μέγεθος:	27,6 KB 
ID:	259517

  6. #36
    Μεσόγειος διασώστης Το avatar του/της Shiatman
    Εγγραφή
    24/09/2004
    Μηνύματα
    702
    Το έχω ξαναγράψει πως όταν ο κόσμος ανακάλυπτε τη μηχανογράφηση, ο δικός μας κρατικός μηχανισμός νόμιζε πως εννοούσαν το facebook...
    WHO RUNS THE SHOW

  7. #37
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.209
    [QUOTE=zisisx;2194113]
    εγω δεν κρατουσα τιποτα απο αυτα......
    καλως η κακως δεν ξερω αλλα αφου μπηκε το νεο ετος κ εχω το σημα ττι το θελω το παλιο?
    QUOTE]


    Το παλιό το σήμα όντως δεν χρειάζεται............

    Η απόδειξη πληρωμής των τελών κυκλοφορίας όμως;;;;;;;;;;;;
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  8. #38
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    Το προβλημα ειναι οτι ΔΕΝ ειμαι υποχρεωμενος να κραταω την αποδειξη μετα το τελος του ετους.Ακομα και αν ημουν υποχρεωμενος -πραγμα που δεν αναφερεται πουθενα στην αποδειξη - ισως ειναι η 5ετια...12 χρονια μετα ειναι ο,τι θυμουνται χαιρονται !
    Δεν ειμαι υποχρεωμενος να εχω την αποδειξη,για δικο τους λαθος δεν υπαρχει περιπτωση να την πληρωσω εγω.
    Το εκνευριστηκο ειναι οτι αρνουνται την λογικη και επιμενουν στο φοβερο επιχειρημα οτι το συστημα δεν κανει λαθος!!
    Οταν τους λες οτι ΠΩΣ μου δινατε το σημα μετα αφου το γμοσυστημα σας λεει οτι απο το 2000 μεχρι το 2003 δεν εχω πληρωσει!????? Η απαντηση ειναι καποιο λαθος θα εγινε,δεν ξερουμε κλπ κλπ.
    Οσο για το να τους απολυσει τους ΔΚ ,οταν πληρωνω 1000λαλακιες για να εχουν αυτοι μισθο και συνταξη και βαριουνται να κοιταξουν στο κομπιουτερ τους η σου απαντανε με στυλ...ωωωω,πληρωσε ρε φιλε και μην μας χαλας την σιεστα...δεν νομιζω να εχω αδικο
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  9. #39
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.209
    Υποχρεωμένος μπορεί να μην είναι κανείς να κρατάει τις αποδείξεις,
    απλώς σκέψου την ηδονη, την στιγμή που ο Δ.Υ. σου κάνει τον κινέζο,
    να βγάλεις την απόδειξη και να του την τρίψεις κυριοεκτικά
    στα μούτρα...........
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xrider Προβολή μηνύματος
    Το εκνευριστηκο ειναι οτι αρνουνται την λογικη και επιμενουν στο φοβερο επιχειρημα οτι το συστημα δεν κανει λαθος!!
    Οταν τους λες οτι ΠΩΣ μου δινατε το σημα μετα αφου το γμοσυστημα σας λεει οτι απο το 2000 μεχρι το 2003 δεν εχω πληρωσει!????? Η απαντηση ειναι καποιο λαθος θα εγινε,δεν ξερουμε κλπ κλπ.
    Αρχικα ζητησε τους να αποφασησουν αν τελικα το συστημα κανει ή δεν κανει λαθος???:a13:

    Οπως και να εχει επιμενω οτι η εκδοση και η προμηθεια του νεου σηματος σημαινει οτι ΔΕΝ υπαρχουν εκρεμμοτητες απο περασμενα χρονια... ΤΕΛΟΣ!

    Με βαση το παραραπανω εγω δεν υπηρχε περιπτωση να τους δωσω φραγκο παντως!
    money cant buy me love !!!

  11. #41
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Υποχρεωμένος μπορεί να μην είναι κανείς να κρατάει τις αποδείξεις,
    απλώς σκέψου την ηδονη, την στιγμή που ο Δ.Υ. σου κάνει τον κινέζο,
    να βγάλεις την απόδειξη και να του την τρίψεις κυριοεκτικά
    στα μούτρα...........


    αυτος δεν ειναι λογος να κρατας αποδειξεις......
    απο την στιγμη που ανανεωνεις το τελος δεν χρειαζεται....
    νομιζω....
    αν ειναι ετσι θα επρεπε να κραταμε κ ολα τα ασφαλιστηρια να μη μας κατηγορησουν οτι καποτε εν ετη ταδε ηταν το οχημα ανασφαλιστο....

    ρε δε πα να .....

  12. #42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xrider Προβολή μηνύματος
    Σημερα ελαβα "χαρτακι" απο την εφορια το οποιο με ειδοποιουσε οτι εντος 5 ημερων πρεπει να (ξανα) πληρωσω τελη κυκλοφοριας του 2000,01,02,03!!!!!! γιατι συμφωνα με τα δικα τους εγκυρα συτηματα δεν βλεπουν πληρωμες και ΑΡΑ πρεπει να πληρωθουν προσαυξημενα και με προστιμο!!!
    Τα ΤΚ τα ειχα πληρωμενα ...απλα μετα απο 12 χρονια ΔΕΝ ΚΡΑΤΑΩ ΑΠΟΔΕΙΞΗ και οποως φανταζομαι πολλοι αλλοι και εκει πονταρει το Υπουργειο Οικονομικων και ετσι σκοπευει να βουλοσει την τρυπα των κατι δις.
    Πηγα στην εφορια,απο το πρωι στις 9,30 εφυγα ακριβως στις 12,00,προσπαθωντας να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας και οτι ειναι πληρωμενα οπως ολα πριν και ολα μετα και οτι αυτοι εχουν κανει λαθος γιατι για τις πληρωμες ΔΕΝ πηγα ποτε στην εφορια ,οπως το συστημα τους ελεγα αλλα οι πληρωμες εγιναν ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΑ που ειναι και διπλα απο το σπιτι μου...

    Η απαντηση που πηρα ηταν αποστομοτικη!!!
    -Δεν ξερετε εσεις που πηγαινατε ενω το μηχανημα ξερει...Δεν πηγαινατε στην τραπεζα αλλα στην εφορια!!!
    -Ρε στην τραπεζα πηγαινα..θα μου πει το μηχανημα που πηγαινα!?Αποδειξη οτι για το αυτοκινητο ΟΛΕΣ οι πληρωμες ειναι απο το ιδιο καταστημα τραπεζης!!Ειναι δυνατον να μην ηξερα πως να περασω τον χρονο μου και αφου πληρωνα την μια στην τραπεζα ,μετα για να κανω κεφι πηγαινα να πληρωσω για το παπι,στην Εφορια!??

    Οπως μπορει καποιος να καταλαβει,ακρη δεν βγαζεις,το μηχανημα και το συστημα ΔΕΝ αμφισβητειτε...μονο αν πετυχεις μια αποδειξη του 2001 ,μπορεις να πεις οτι εκανε λαθος για εκεινη την χρονια αλλα για τις αλλες οχι!!!

    Οση ωρα ημουν εκει επεφτε πολυ τηλ. σε διαφορους οτι τους βρηκαν κατι "προσφατα" μη πληρωμενα τ.κ δηλ. οχι 12ετιας οπως τα δικα μου (που ειναι πληρωμενα) αλλα κατι απο το 2006,07 και κατι αλλοι απο το "κοντινο" 1995!!!!

    Το προστιμο που εφαγα ,γιατι δεν μπορω να αποδειξω ,αφου δεν εχω κρατησει αποδειξης 12ετιας,και για παπακι 100κκ ειναι 168ευρια!!!
    Αλλοι που λαβανε τετοιες κλησεις ειναι για αυτοκινητα που ,δεν μιλαμε για τα 20ευρω το χρονο αλλα για κατι 300αρες !!


    Εγω δεν ξερω τι μπορω να κανω για να μην πληρωσω αυτη την απατη του υπουργειου...δεν ξερω τι λεει ο συνηγορος του πολιτη.

    Παντως ετοιμαστειτε γιατι σας ερχονται χαρτακια αν δεν σας εχουν ερθει ηδη!!!

    re file pas kala plironis teli kikloforias?
    giati?


    exis lefta gia petama?
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  13. #43
    Italian Μελος Το avatar του/της Xrider
    Εγγραφή
    09/05/2006
    Μηνύματα
    1.138
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ
    Λοιπον σημερα εμαθα αλλο ενα ευχαρηστο νεο (ηθελα να ηξερα ποια ΚΡΓΛΑ τα σκεφτεται αυτα )
    Τις αμεσως επομενες ημερες η εφορια θα κανει διασταβρωση τις ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΩΝ ,που σημαινει οτι - το λεω οπως μου το ειπαν- οποιος εχει αυτοκινητο και ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ 12μηνη η ειχε 6μηνη και την εκοψε γιατι θελει να κυκλοφορει με τα ποδια η γιατι δεν ειχε λεφτα να ανανεωση η για οποιο αλλο λογω γουσταρε...η εφορια θα φροντισει να τον φιλοδωρησει με 700ευρω προστιμο και αφαιρεση πινακιδων και αδειας...ακομα και αν το αυτοκινητο ειναι παρκαρησμενο στο σαλονι του σπιτιου και βεβαια εννοειται οτι τα τελη κυκλοφοριας θα πρεπει να ειναι πληρωμενα ....
    Εχω αρχησει να μπερδευομαι με το ποιος ειναι ο μλκς τελικα ....αυτοι οι εμεις???
    if anything just cannot go wrong, it will anyway -Murphy's law

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xrider Προβολή μηνύματος
    Τωρα μας Gαμσες!!!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xrider Προβολή μηνύματος
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ
    Λοιπον σημερα εμαθα αλλο ενα ευχαρηστο νεο (ηθελα να ηξερα ποια ΚΡΓΛΑ τα σκεφτεται αυτα )
    Τις αμεσως επομενες ημερες η εφορια θα κανει διασταβρωση τις ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΩΝ ,που σημαινει οτι - το λεω οπως μου το ειπαν- οποιος εχει αυτοκινητο και ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ 12μηνη η ειχε 6μηνη και την εκοψε γιατι θελει να κυκλοφορει με τα ποδια η γιατι δεν ειχε λεφτα να ανανεωση η για οποιο αλλο λογω γουσταρε...η εφορια θα φροντισει να τον φιλοδωρησει με 700ευρω προστιμο και αφαιρεση πινακιδων και αδειας...ακομα και αν το αυτοκινητο ειναι παρκαρησμενο στο σαλονι του σπιτιου και βεβαια εννοειται οτι τα τελη κυκλοφοριας θα πρεπει να ειναι πληρωμενα ....
    Εχω αρχησει να μπερδευομαι με το ποιος ειναι ο μλκς τελικα ....αυτοι οι εμεις???

    Να....σε ξαναGαμσω ???

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=127698

  15. #45
    Πικραμένο μέλος Το avatar του/της guzzistas
    Εγγραφή
    30/04/2009
    Μηνύματα
    851
    Ετυχε και σε ένα φίλο μου πέρυσι, του ζητάγανε τα τέλη κυκλοφορίας το 2007... Πήγε και τα πλήρωσε, αφού δεν είχε ούτε την απόδειξη μετά από 4 χρόνια, ούτε και το σήμα...

    Αλαλούμ κράτος....
    Οι μόνοι πιο ΗΛΙΘΙΟΙ από τους πολιτικούς, είναι οι ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ.



Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 21/09/2011, 19:41
  2. Μασ Αφορα Ολουσ!!!
    από HELLSPIRIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/09/2004, 20:49
  3. ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    από live_2_ride στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 07:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF