Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 43 από 43

Θέμα: Δικαβαλο σε ss.

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsoukas77
    Εγγραφή
    29/06/2004
    Μηνύματα
    375
    Οντως,ειναι καλυτερο να μην κολλα επανω στον οδηγο η συνεπιβατης.Αυτο διεπιστωσα προσφατα.
    Αθηνα-Λαρισα δυο ατομα με 4 στασεις των 5 λεπτων παντως,δεν ηταν ιδιαιτερα κουραστικο και με ταχυτητες μεχρι 180χλμ/ωρα.Γενικοτερα,παιζει πολυ μεγαλο ρολο το να ξερει η συνεπιβατης να συνοδηγει.
    Περιττο να παω οτι η καταναλωση ανεβαινει καθετα...
    Κατω τα χερια απο τον 'Ακη!

  2. #32
    Banned
    Εγγραφή
    04/10/2002
    Μηνύματα
    584
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
    Οντως,ειναι καλυτερο να μην κολλα επανω στον οδηγο η συνεπιβατης.Αυτο διεπιστωσα προσφατα.
    Αθηνα-Λαρισα δυο ατομα με 4 στασεις των 5 λεπτων παντως,δεν ηταν ιδιαιτερα κουραστικο και με ταχυτητες μεχρι 180χλμ/ωρα.Γενικοτερα,παιζει πολυ μεγαλο ρολο το να ξερει η συνεπιβατης να συνοδηγει.
    Περιττο να παω οτι η καταναλωση ανεβαινει καθετα...
    +1098
    Με τέτοιες ταχύτητες και ένα κεφάλι ακόμα δίπλα απο το δικό σου, ο στροβιλισμός δεν αντέχεται...
    Πρέπει ο πίσω να σκύψει και να ακολουθήσει μια "γραμμή"...
    Δεν φταίει το κράνος σου, οτι κράνος και να είχες το ίδιο θα συνέβαινε... Μια ζελετίνα ψηλή θα βοηθούσε, αλλά και πάλι θα έπρεπε ο πίσω να κοιτα την πλάτη σου....
    SS με τέτοια ταχύτητα είναι για έναν... Αυτούς που βλέπεις να το πάνε με 2, μάλλον ο συνοδηγός έχει τη μισή σωματική διάπλαση και βάρος απο τον οδηγό...

  3. #33
    βρουουουουουμμ Το avatar του/της h_m_akis
    Εγγραφή
    05/05/2003
    Μηνύματα
    617
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
    Καλα ακουω για 180 και 200 με δυο ατομα ! Πιστευω οτι αυτα ειναι λογια του αερα .Εκτος αν μιλαμε για μικρες αποστασεις των 40 χλμ. Για συνεχες ταξιδι 300 χλμ πχ δεν φανταζομαι οτι το εχει κανει κανεις.





    βολταρε ενα gsxr και θα δεις οτι στα 200-220 δικαβαλα θα εισαι ακομα ορθιος!!!
    "Δυστηχώς μονο όποιος έχει δοκιμάσει την οδήγηση στο χώμα καταλαβαινει τις συγκινήσεις, την μαγεία , την δυσκολία και την τεχνική που σε βοηθά να αναπτύξεις !" KaTaNaS!!!


    ...και να σε κοινηγαει ο μπατσος σαν τρελος.......................αυτο ρε μαγκα ειν'αθλητισμος!!!


  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kinhsh
    Εγγραφή
    20/04/2004
    Μηνύματα
    311
    Σε ποια διαδρομη εχεις δει μηχανες να πηγαινουν ετσι γιατι εγω στην Αθηνα-Πρεβεζα που κανω συνηθως τοσα χρονια δεν εχω δει κανενα.

  5. #35
    βρουουουουουμμ Το avatar του/της h_m_akis
    Εγγραφή
    05/05/2003
    Μηνύματα
    617
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
    Σε ποια διαδρομη εχεις δει μηχανες να πηγαινουν ετσι γιατι εγω στην Αθηνα-Πρεβεζα που κανω συνηθως τοσα χρονια δεν εχω δει κανενα.

    απο αθηνα προς οπουδηποτε πηγαινοντας βεβαια απο εθνικη ή αττικη οδο! δεν ειναι οτι εχω δει μηχανες να πηγαινουν ετσι...κι εγω πηγαινω ετσι! και εχω δει και σαφως γρηγοροτερους απο εμενα
    "Δυστηχώς μονο όποιος έχει δοκιμάσει την οδήγηση στο χώμα καταλαβαινει τις συγκινήσεις, την μαγεία , την δυσκολία και την τεχνική που σε βοηθά να αναπτύξεις !" KaTaNaS!!!


    ...και να σε κοινηγαει ο μπατσος σαν τρελος.......................αυτο ρε μαγκα ειν'αθλητισμος!!!


  6. #36
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis


    βολταρε ενα gsxr και θα δεις οτι στα 200-220 δικαβαλα θα εισαι ακομα ορθιος!!!
    Κολλάγανε τα πλαίσια με logo και την ξεχάσανε πάνω στο σελάκι.... έτσι εξηγείται το φαινόμενο
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #37
    βρουουουουουμμ Το avatar του/της h_m_akis
    Εγγραφή
    05/05/2003
    Μηνύματα
    617
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Κολλάγανε τα πλαίσια με logo και την ξεχάσανε πάνω στο σελάκι.... έτσι εξηγείται το φαινόμενο



    παιζει:rotflmao:
    "Δυστηχώς μονο όποιος έχει δοκιμάσει την οδήγηση στο χώμα καταλαβαινει τις συγκινήσεις, την μαγεία , την δυσκολία και την τεχνική που σε βοηθά να αναπτύξεις !" KaTaNaS!!!


    ...και να σε κοινηγαει ο μπατσος σαν τρελος.......................αυτο ρε μαγκα ειν'αθλητισμος!!!


  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.997
    εγω δεν εχω τετοιο προβλημα (και εχουμε ιδιο μηχανακι).....
    μεχρι και τα 200 ειμαι ορθιοτατος......καποια ψιλοκουνηματα απο τους πλαγιομετωπικους αλλα that's it.:smilea:
    το θεμα ειναι πως να τον πεισεις τον συνοδηγο οτι δεν τρεχεις αφου ειναι λες και εχει περιοριστη ταχυτητας!!
    :rotflmao: :rotflmao:

  9. #39
    βρουουουουουμμ Το avatar του/της h_m_akis
    Εγγραφή
    05/05/2003
    Μηνύματα
    617
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    εγω δεν εχω τετοιο προβλημα (και εχουμε ιδιο μηχανακι).....
    μεχρι και τα 200 ειμαι ορθιοτατος......καποια ψιλοκουνηματα απο τους πλαγιομετωπικους αλλα that's it.:smilea:
    το θεμα ειναι πως να τον πεισεις τον συνοδηγο οτι δεν τρεχεις αφου ειναι λες και εχει περιοριστη ταχυτητας!!
    :rotflmao: :rotflmao:


    να αλλαζεις συνοδηγο συχνα.....πριν προλαβει και παρει θαρρος και αρχισει να "ζηταει".....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    "Δυστηχώς μονο όποιος έχει δοκιμάσει την οδήγηση στο χώμα καταλαβαινει τις συγκινήσεις, την μαγεία , την δυσκολία και την τεχνική που σε βοηθά να αναπτύξεις !" KaTaNaS!!!


    ...και να σε κοινηγαει ο μπατσος σαν τρελος.......................αυτο ρε μαγκα ειν'αθλητισμος!!!


  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.997
    Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
    να αλλαζεις συνοδηγο συχνα.....πριν προλαβει και παρει θαρρος και αρχισει να "ζηταει".....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:



    αυτο γινεται συνεχεια...




  11. #41
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Αυτο που καταλαβα ειναι οτι πρεπει να αλλαξω ζελατινα γρηγορα.

    Σιγουρα θα φτιαξει η κατασταση.

    Δεν βλεπω αλλη λυση.

  12. #42
    βρουουουουουμμ Το avatar του/της h_m_akis
    Εγγραφή
    05/05/2003
    Μηνύματα
    617
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    αυτο γινεται συνεχεια...




    ου ρε, το πηρες και πανω σου
    "Δυστηχώς μονο όποιος έχει δοκιμάσει την οδήγηση στο χώμα καταλαβαινει τις συγκινήσεις, την μαγεία , την δυσκολία και την τεχνική που σε βοηθά να αναπτύξεις !" KaTaNaS!!!


    ...και να σε κοινηγαει ο μπατσος σαν τρελος.......................αυτο ρε μαγκα ειν'αθλητισμος!!!


  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktm640lc4
    Αυτο που καταλαβα ειναι οτι πρεπει να αλλαξω ζελατινα γρηγορα.
    Σιγουρα θα φτιαξει η κατασταση.
    Δεν βλεπω αλλη λυση.
    Συμφωνώ φίλε. Εγώ με άλλη ζελατίνα, δικάβαλο και 240 (εντάξει δεν πήγα ταξίδι, για λίγο άνοιξα τόσο) δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Εννοείται βέβαια οτι δεν στέκεσαι και όρθιος. Η ζελατίνα είναι για να σε προστετέψει απο τον αέρα.
    http://i132.photobucket.com/albums/q...e-animated.gif
    http://homepages.pathfinder.gr/argi6argi/index.html
    http://s132.photobucket.com/albums/q11/argi6argi/
    http://s1.metaldamage.gr/c.php?uid=27013

    100 αλογα κατω απο την σελα ειναι λιγοτερο επικινδυνα απο το γαιδουρι που τα οδηγει.
    Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέσαι. Γι' αυτά που διορθώνονται και γι' αυτά που δεν διορθώνονται.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Γιατί δεν πας από παπί σε ss..
    από epp1640 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2009, 14:07
  2. Πώς δένουμε πιό καλά αποσκευές σε Ss ?
    από MitsosNaked στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2008, 12:36
  3. Θέση-σταση οδήγησης ΟΧΙ σε SS ή street μηχανές γενικότερα
    από Cpt. Haddock στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2007, 18:36
  4. Mε πλαινες βαλιτσες σε ss με ποσα ταξιδευεις;;
    από ktm640lc4 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2007, 05:44
  5. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 04/05/2005, 09:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF