Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 42 από 42

Θέμα: Αποριες και προβληματισμοι

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    ego pantos stin thesi sou,tha edina tin mixani gia mia volta se enan epeiro se moto filo oste na sou to sigourepsei.
    To oti sou svinei me 5-6 taxitita kai oxi me 1-2-3 kati mou leei..
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  2. #32
    ΜΕ ΚΡΕΜΑΣΑΝΕ!!!!!!! !!!! Το avatar του/της reptile4
    Εγγραφή
    02/06/2007
    Μηνύματα
    71
    δεν δοκιμασα αν σβηνει και με τις αλλες, μονο με 5 και 6 επειδη με αυτες ανοιξα και χρειαστηκε να κοψω. Παντως τωρα που τοσκεφτομαι οντως εχω σταματησει με 2 ενω μολις την ανοιξα και δεν εσβησε. Αν σου λεει κατι η εχεις κατι να προτηνεις ειμαι ολος "ματια" !!!!!!!!!!!!!
    :wacko:

  3. #33
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reptile4
    τΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΣΒΗΣΙΜΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΡΑ 2 ΦΟΡΕς.
    ΕΡΧΟΜΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ, ΠΗΓΑΙΝΟΝΤΑΣ ΜΕ 5 ΚΑΙ 4000 ΣΤΡ. ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΗ ΕΝΑ ΑΜΑΞΙ, ΣΤΑ 100 ΜΕΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙ, ΠΙΑΝΩ ΤΙς 7000 ΣΤΡ. ΣΧΕΔΟΝ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΗ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΤΑΩ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΚΑΙ ΦΡΕΝΟ ΜΕ ΕΚΕΙΝΕς ΤΙς ΣΤΡΟΦΕς.
    ΜΕΤΟ ΠΟΥ ΦΤΑΝΩ ΣΤΗ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ Η ΜΗΧΑΝΗ ΣΒΗΝΕΙ!!! ΟΧΙ ΑΠΟΤΟΜΑ ΑΛΛΑ ΡΙΧΝΟΝΤΑς ΤΙς ΣΤΡΟΦΕς ΚΑΙ ΧΩΡΙς ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΑΕΙ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ. 1-2 ΜΙΖΙΕς ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙ ΜΠΡΟς.
    Eσβησε με πατημένο συμπλέκτη, η είχες αφήσει τον συμπλέκτη???

    Αρχικά δημιουργήθηκε από reptile4

    ΞΕΚΙΝΑΩ ΒΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΣΤΑ 300 ΜΕΤΡΑ ΠΑΛΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΡΙΨΩ ΔΕΞΙΑ ΣΕ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΣΗ.
    ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΠΩς ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ.
    ΞΕΚΙΝΑΩ ΦΤΑΝΩ ΜΕ 5 ΚΑΙ 6500 (ΤΙς ΥΠΟΛΟΙΠΕς ΤΙς ΑΝΟΙΞΑ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ 5 ΜΕΤΑ ΤΙς 3000 ΑΝΟΙΞΑ ΑΠΟΤΟΜΑ ΤΟ ΓΚΑΖΙ) ΞΑΝΑ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΚΑΙ ΦΡΕΝΟ, ΕΚΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΙΣΑ ΟΤΙ ΟΙ ΣΤΡΟΦΕς ΔΕΝ ΠΕΦΤΟΥΝ ΑΠΟΤΟΜΑ ΑΛΛΑ "ΚΟΒΟΥΝ" ΚΑΤΑ 500 ΚΟΦΤΑ ΔΛΔ ΑΝΑ 2 ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΕΙ 6000 ΞΑΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΙς 5500 ΚΑΙ ΟΥ ΤΟ ΚΑΘΕΞΕΙς. ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΗΤΑΝ ΣΤΙς 1000 ΑΝΟΙΓΩ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΜΠΑς ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΛΘΗ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΦΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΣΒΗΣΕ.
    Όταν άνοιξες το γκάζι είχες πατημένο συμπλέκτη???
    Τι ταχύτητα είχες στο σαζμάν??

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2003
    Μηνύματα
    362

    να προτεινω κατι

    σκιστο λιγακι ψηλα και δεσ αν στο ξανακανει το μαναδικο που δεχομαι ειναι να το μπουκωνεισ ...καπωσ εμενα ειναι φανταστικο συνηθισα και λιγο και ειμαι υπερ ευχαριστημενοσ,
    ερωτ.?
    αν εισαι νεκρο και το ανεβασεισ ψηλα αποτομα το αφησεισ και το ξαναχουφτωσεισ αποτομα εχεισ μπουκωμα?

    πιστευω παντωσ οτι ισωσ να ΜΗΝ εχει τιποτα!

  5. #35

    Re: να προτεινω κατι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bsari


    πιστευω παντωσ οτι ισωσ να ΜΗΝ εχει τιποτα!
    +1

    P.S. Τι έγινε bsari τα έβαλες τα xenon ή ακομα?

  6. #36
    ΜΕ ΚΡΕΜΑΣΑΝΕ!!!!!!! !!!! Το avatar του/της reptile4
    Εγγραφή
    02/06/2007
    Μηνύματα
    71
    Eχθες το εσκισα κανονικα 213 χλμ διπλο και πηγαινε!!!
    Με το που εκλεισα γκαζι και πηγα να κανω οτι φρεναρω κανει ενα αποτομο κοψιμο και ενα μικρο σκασιμο ακουστηκε απο την εξατμισει με ενα συνεφακι απο ασπρο καπνο. στην αρχη τρομαξα αλλα ειδα οτι δεν εσβησε και δουλευε κανονικα, ε! αυτο ηταν δεν μου το ξανα εκανε το εχω δοκιμασει 4 φορες να το "σβησω" αλλα τιποτα ολα ρολοϊ.
    Τη μπορει να ηταν αυτο το συνεφακι; Μηπως οντως ειχαν μεινει υπολοιματα απο αυτα που ειπε ο μαστορας;
    Παντως σημερα το ανοιξα ολες τις ταχυτητες μεχρι της 10κ εκτος της 6 γιατι τελειωσε ο δρομος, ΓΚΑΥΛΑ!!!!!!!

  7. #37
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reptile4

    Τη μπορει να ηταν αυτο το συνεφακι; Μηπως οντως ειχαν μεινει υπολοιματα απο αυτα που ειπε ο μαστορας;

    Μήπως το πήγαινε για βροχή; Για τσέκαρέ το...



    Ρε παλικάρι...έχεις πάρει ένα καινούργιο μηχανάκι και βλέπεις ότι λειτουργεί προβληματικά...Και δεν αγχώνεσαι καθόλου; Έχεις έναν μάστορα που βαριέται που ζει και το δέχεσαι έτσι χαλαρά...;Δε λέω παίζει να είναι πολύ μακρυά από εκεί που μένεις...ή μπορεί και να είναι ο μοναδικός, αλλά πραγματικά δεν μπορώ να σε καταλάβω...Τι πάει να πει μπορεί να έχει υπολείμματα ο ψεκασμός επειδή είναι καινούργιος...Ήμαρτον...Όταν αγοράζεις κάτι καινούργιο, πρέπει να δουλεύει όπως ορίζει ο κατασκευαστής και όχι ο μάστορας...

    Δεν σου περνάει από το μυαλό ότι υπάρχει περίπτωση να προκαλείς ζημιά στο μηχανάκι σου...οδηγώντας υπό αυτές τις συνθήκες;

    Βέβαια υπάρχει και περίπτωση να μην είναι τίποτα, να είναι μια απλή ρύθμιση...αλλά πες μου, έχεις πάρει μια σαφή απάντηση από τον μάστορά σου? @@

    Τέλος, σκέφτεσαι άμα σου σβήσει σε καμιά στροφή με δευτέρα ή πρώτη; Φαντάζεσαι που θα φτάσεις;;

    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  8. #38
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2003
    Μηνύματα
    362

    Re: Re: να προτεινω κατι

    P.S. Τι έγινε bsari τα έβαλες τα xenon ή ακομα? [/B][/QUOTE]


    δεν εχω βρει ακομα το χρονο ασε τα εχω μπροστα μου μαζι με το flyscreen και απλα τα κοιταζω
    αντε να δουμε το φωσ μασ λεμε


  9. #39
    ΜΕ ΚΡΕΜΑΣΑΝΕ!!!!!!! !!!! Το avatar του/της reptile4
    Εγγραφή
    02/06/2007
    Μηνύματα
    71
    @odt
    Μονο μην φωναζεις γιατι εχω ενα κεφαλι .
    Θα την παω και σε εναν δικο μου μαστορα να μου πει τη γνωμη του, δεν το αφηνω.
    Αφου δεν το ξανακανε μετα απο αυτο ομως γιατι να μην εμπιστευτω τον μαστορα στην agio; (φιλικα μιλαω ετσι; μην παρεξηγηθουμε κιολας!!!)
    Παντως σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας, ειλικρινα το λεω. Αν τυχει και ανεβητε στις σερρες κερναω καφε και καμια συνδεση αμα λαχει!!!!!

  10. #40
    ...και γυμνιστής Το avatar του/της odt
    Εγγραφή
    24/05/2006
    Μηνύματα
    824
    Αρχικά δημιουργήθηκε από reptile4
    @odt
    Μονο μην φωναζεις γιατι εχω ενα κεφαλι .
    Θα την παω και σε εναν δικο μου μαστορα να μου πει τη γνωμη του, δεν το αφηνω.
    Αφου δεν το ξανακανε μετα απο αυτο ομως γιατι να μην εμπιστευτω τον μαστορα στην agio; (φιλικα μιλαω ετσι; μην παρεξηγηθουμε κιολας!!!)
    Παντως σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον σας, ειλικρινα το λεω. Αν τυχει και ανεβητε στις σερρες κερναω καφε και καμια συνδεση αμα λαχει!!!!!
    Καμία σχέση, δεν σου φωνάζω, απλά έχω κουφαθεί...εγώ αν ήμουν στη θέση σου δεν θα κοιμόμουν άμα δεν ήξερα τι παίζει με το μηχανάκι μου

    φιλικά
    Εισαι σωστος μοτοσυκλετιστής...
    …αν
    Τα προφυλακτικά που χρησιμοποιείς ειναι δίγομα , σκληρά στο κέντρο και μαλακά στα πλάγια
    Βρέθηκε πένσα, παρακαλείται ο κάτοχος να επικοινωνήσει με πμ :a29:

    Pics


  11. #41

    hornet 600

    ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΥΠΝΟ ΛΕΣ ΡΕ ΚΩΣΤΑ

    ΕΔΩ ΞΥΠΝΑΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΑΖΕΥΟΥΜΕ ΑΠ ΤΟ
    ΠΑΡΑΘΥΡΟ!!!!!!

    ΠΑΝΤΩΣ ΦΙΛΟΣ ΜΗΝ ΕΠΑΝΑΠΑΥΕΣΑΙ....ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ

    ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ......ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΟΤΟΡΙ ΕΙΝΑΙ...

  12. #42
    ΜΕ ΚΡΕΜΑΣΑΝΕ!!!!!!! !!!! Το avatar του/της reptile4
    Εγγραφή
    02/06/2007
    Μηνύματα
    71
    Το θεμα εληξε εχθες που το πηγα σ'ενα φιλο μαστορα εδω. Το προβλημα ηταν οτι ειχε το ντεμποζιτο μεσα λιγα σκουπιδακια μαλλον απο κακη βενζινη δεν ξερουμε, οποτε οταν εδινα στα ψηλα και εκοβα απο την αποτομη μετακινηση της βενζινης + τα σκουπιδακια παθενε κατι σαν ατροφια. Τουλαχιστον αυτα μου ειπε και τα σπουπιδακια τα ειδα που τα εβγαλε απο το ντεποζιτο ηταν σαν μικρες φλουδες απο μπογια. Τη να πω δεν ξερω τοσο γκαντεμης . Παντως δεν ξανα εκανε τιποτα και παει και μαμιοντας!!!

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Αγορά Kawasaki ER6n και απορίες.
    από looperx στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2014, 16:42
  2. Αλλαγή ελαστικών και προβληματισμοί
    από VASOS στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2009, 22:37
  3. ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΔΙΑ....
    από HELLSPIRIT στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2005, 23:14
  4. διπλωμα Α1 και αποριες
    από sennsa_rs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2005, 16:28
  5. Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2005, 14:29

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF