Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 44 από 44

Θέμα: Το πήρα, το πήρα!

  1. #31
    Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, πας για συλλογή.

    Μωρέ μπράβο μεράκι.

    :a19:
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dexter
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    103
    ...μπραβο φιλε και απο μενα για το διαμαντι σου.Η Honda/V 4 τρελλα σου ,τρελανε και μενα.Ποια ειναι μια λογικη τιμη για ενα μεσο NC 35?Επισης επειδη ψαχνω μπροστινα απο τετοιο αμα ξερεις κανενα τρακαρισμενο στειλε πμ.



    ...να κανονισουμε βολτα γιατι τα μηχανακια μας ειναι πρωτα ξαδερφια και ειναι κακο να χανονται οι συγγενεις...

  3. #33
    ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΒΑΛΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣ ΓΙΑ ΠΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΚΑΙΡΟ ΚΥΡΙΟΣ

  4. #34
    ~
    Εγγραφή
    07/12/2005
    Μηνύματα
    272
    ooooooreeeeeeeeeeeooooooooooo!

    δυναμι (-τις)!!!!


    καλορίζικο & καλοτάξιδο!!!





  5. #35
    Λογική τιμή για RVF δεν νομίζω να υφίσταται ως έννοια.

    Αυτό συμβαίνει για δύο λόγους. Πρώτον είναι πολύ λίγα τα RVF που κυκλοφορούν με αποτέλεσμα η σπανιότητα και ο εξειδικευμένος χαρακτήρας να ανεβάζει δυσανάλογα την τιμή και δεύτερον κατά κανόνα έχουν και μπόλικα χρόνια-km με αποτέλεσμα να μην βρήσκεις σε αξιοπρεπή κατάσταση άρα κατεβαίνει δυσανάλογα η τιμή.

    Ανάμεσα σε αυτά τα δύο αντιφατικά , θεωρώ ότι η τιμή των 2000 ευρώ που πήρα το δικό μου, με 13K km στο οδομετρό του και σε άριστη κατάσταση της βασικής δομής του, είναι πολύ καλή.

    Βέβαια τα επιφανειακά στοιχεία δλδ τα πλαστικά είναι ρημαδιασμένα και ξαναφτιαγμένα αλλά αυτό δεν φαίνεται και πολύ στις φωτό.

    Επίσης λείπουν και τα φλασάκια, καθρέπτες, αλλά και οι εισαγωγές του ψευδο-ramair στο ντεπόζιτο, αλλά για τα πρώτα who gives a fuck, για το δεύτερο το pdf με τα part number να είναι καλά και ο φίλος μας ο Σαρακάκης...


    Το πηρούνι επίσης είχε φύγει λίγο από την σωστή θέση, δλδ είχαν μετακινηθεί κατά 2-3 μοίρες η πάνω από την κάτω πλάκα, με αποτέλεσμα οι μπουκάλες να μην στέκονται τελείως παράλληλες και να πρέπει να κρατάς λίγο λοξά το τιμόνι για να πάει ίσια. Προς θεού δεν τράβαγε το μηχανάκι έτσι, απλά από κάποιο πεσιματάκι και σβάρνισμα του μπροστινού τροχού στο στοπ του, το είχαν διώξει λίγο...

    Η διαδικασία της επισκευής του φαινομένου αυτού ήταν-δεν ήταν 60 δευτερόλεπτα, αφού το μόνο που χρειάστηκε ήταν λύσιμο οι βίδες στις τιμονόπλακες , επαναφορά με απλή μυική δύναμη στην σωστή θέση και ξανασφίξιμο...

    Το πηρούνι του και το όλο στησιμό του είναι απλά φανταστικό και ίσως δεν συγκρίνονται μαζί του ούτε καν τα SS600 2005!!!

    Έχοντας κάνει μόλις μια βόλτα μέχρι στιγμής, έπαθα το πρώτο σοκ, στο τελευταίο εσάκι της Aττικής οδού πριν την ευθεία για το Μαρκόπουλο.

    Στο εσάκι αυτό που είναι πολύ ανοικτό και στρίβεται και με 200, όρεξη να έχεις, από τα 130 και πάνω, όχι ότι ζορίζεται οποιαδήποτε αξιοπρεπής μοτοσυκλετα αλλά κάτι πρέπει να κάνει ο οδηγός για να στρίψει.

    Ε, με το RVF και με 140 km/h απλά δεν έκανα ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ και το μηχανάκι έστριψε ΑΘΟΡΥΒΑ, ΑΒΙΑΣΤΑ, ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ και ΜΟΝΟ ΤΟΥ. Τόσο άνετα που ένοιωσα πολύ ηλίθιος που δεν μπήκα με μεγαλύτερη ταχύτητα, αλλά κάτσε να το οδηγήσω και δεύτερη φορά, γιατί από την πρώτη βόλτα ταρζανιές...

    Εκεί όμως που έπαθα το ΔΙΑΣΤΗΜΙΚΟ σοκ, ήταν η απόδοση του μοτερ στις μεσσαίες και χαμηλομεσσαίες στροφές.

    Έχοντας το μυαλό μου στον προκάτοχο VFR400nc30, που αν δεν έχεις τουλάχιστον 7000 rpm, ΔΕΝ ανοίγεις το γκάζι με 6η, το RVF με 3000 στροφές και 6η, χουφτώνεις το γκάζι άτσαλα και το μηχανάκι σπρώχνει να φύγει!!!!

    Απίστευτο, αν δεν το οδηγήσει κανείς, δεν μπορεί να με πιστέψει. Το είχα διαβάσει και εγώ στα περιοδικά ότι ο πολύ ελαφρά πιο ήπιος χρονισμός, τα μικρότερα Carbs με τα επίπεδα slides και οι μικρότερες κατά 1 mm βαλβίδες εισαγωγής κάνουν πολύ μεγάλη διαφορά
    από το VFR400nc30, και πίστευα ότι είναι υπερβολές των δημοσιογράφων.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...

    Τα πλαστικά είναι ψηλορημαγμένα αλλά το μηχανάκι έχει και προίκα. SPEC A εξατμίσεις 4 σε 2 (και όχι 4 σε 2 σε 1 που φιμώνει το μοτερ) και μάλιστα αλλαγμένο από λαιμούς, όλο το σύστημα εξαγωγής είναι τύπου slip on.

    Επίσης ωραίο αν και γρατζουνισμένο το μπροστινό φτερό από ανθρακόνημα. Ατυχώς έχει αυτοκόλητα Brembo (που ηκούσθη!!!! ) και δυστυχώς το σηματάκι είναι ποτισμένο μέσα στην ρητίνη του ανθρακονήματος...

    Αυτά κύριοι, και πάλι σας ευχαριστώ για τις ευχές και τα καλά σας λόγια!

    Ιδωμεν

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της fire
    Εγγραφή
    08/09/2004
    Μηνύματα
    138
    φιλε μου καλοριζικο και να το χαιρεσαι..παιζει να σηκωσεις καννενα αρχειο να ακουσουμε λιγο τον ήχο του??
    silver fazer '00 :smilea:

  7. #37
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Καλορίζικο!!!!! είναι ένα εργαλείο που δε το βλέπεις συχνά! ΝΑ το χαίρεσαι!!!!!!!!!!!!!
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

  8. #38
    o ruhl exei simetria Το avatar του/της lopi
    Εγγραφή
    24/10/2004
    Μηνύματα
    135
    Poli omorfo makari na to prosexeis kati pou nomizo oti 8a kaneis me tin agapi pou tou trefeis..
    o arnold htan to mono teras me simetria"""

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    Χαχαχαχ και πηρες το suzuki και κονομησες!!!!!!

    Δεν πειραζει γειρασκεις αι διδασκομενος!!!
    Αλλα να το σπαω και αλλο να μου σπαει και να μην υπαρχουν ανταλλακτικα και μαστορια σοβαρα για να το φτιαξουν.
    Να βαζεις γελακια οταν γραφεις τετοια πραγματα γιατι αν τα λες στα σοβαρα και τα πιστευεις τοτε......






















    ....μη μου παρεξηγηθεις τωρα
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kxIII
    Εγγραφή
    27/11/2005
    Μηνύματα
    119
    Καλή η μηχανή, το κράνος καλύτερο...

  11. #41
    Πάρτε τα βουνά! Το avatar του/της nassosxlvbros
    Εγγραφή
    30/03/2005
    Μηνύματα
    1.651

    Re: Το πήρα, το πήρα!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Πολυμήχανος
    Ήταν το μακρυνό 1994 όταν έπεσαν στα χέρια μου μια ντουζίνα μοτοπεριοδικά της χρονιάς εκείνης.

    Σε ένα από αυτά, είχε τέστ του RVF400nc35 και ιστορική-τεχνική ανάλυση των V4 κινητήρων.

    Μέχρι τότε δεν είχα καμία σχέση με τις μοτοσυκλέτες.

    Από το τεύχος αυτό και μετά κόλλησα. Με τις μοτοσυκλετες αλλά και με τα V4...

    Μου άρεσε αυτή η διαφορετικότητά τους, κάτι μου έλεγε αυτό, ποτέ δεν μου άρεσε μια λύση-ένα αντικείμενο-μια επιλογή που είχαν όλοι οι άλλοι.

    Και ασχέτως του συνόλου των μηχανών που έχω, το RVF πάντα ήταν το χαμένο μου όνειρο, το κόσμημα που δεν είχα μέχρι σήμερα αποκτήσει.

    Μέχρι εχτές...

    καλοταξιδο!
    απλα πανεμορφο!!!
    Throw down the sword,The fight is done and over,
    Neither lost, neither won.To cast away the fury of the battle
    And turn my weary eyes for home....
    www.youtube.com/c/nassosxlvbros

  12. #42
    Στενεμα-ΠΡΩΤΕΣ ΤΑΜΠΕΛΕΣ!! Το avatar του/της TSIV
    Εγγραφή
    28/11/2005
    Μηνύματα
    98
    KALORIZIKO
    PANTA OR8IOS
    ARXONTAS

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από H.A.Balafoutre
    Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, πας για συλλογή.

    Μωρέ μπράβο μεράκι.

    :a19:
    για πολλους ειναι επιθυμια να εχουν αλλο ενα .......αλλα νταξει ονειρο απατηλο

  14. #44
    Βέβαια για να πούμε την αλήθεια αυτό το μηχανάκι για εμένα δεν είναι ''άλλο ένα'' είναι το ΕΝΑ....

    Όλα τα άλλα μέχρι σήμερα ήταν συμβιβασμοί, ήταν στο ''περίπου RVF'' (το CBR εξαιρείται από αυτό)

    E, να μην πάρω και το original;

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. ΤΕΛΙΚΑ ΠΗΡΑ ΤΟ Modenas
    από manolo στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/06/2006, 10:57
  2. Το πήρα το πήρα!!!!!
    από J.R στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2006, 23:15
  3. Προτασεις για δισκοφρενα? Πηρα το Abus 69 αλλα...
    από G5-KTM στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2006, 13:38
  4. To πήρα,Το πήρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    από MOZART στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2005, 16:13
  5. Το Πηρα Το Πηρα!!!!!
    από BIKENEST στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 19/02/2004, 13:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF