Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 139

Θέμα: βαλβιδες

  1. #31
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2008
    Μηνύματα
    159
    ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΝΑΣ ΚΟΥΦΑΛΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΑ ΚΛΕΙΝΩΝΤΑΣ ΣΟΥ ΤΟ ΜΑΤΙ

  2. #32
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2006
    Μηνύματα
    205
    φιλε βεστρομα με καλυψες πληρως..απο εκει και επειτα δεν καταλαβαινω γιατι μερικοι αντιδρουν ετσι...ρε παιδια ειναι κακκο να γλυτωσετε μερικα ευρω η να κολλησετε λιγο στους μαστοραντζες των συνεργειων για να μην σας τα παιρνουν..οσοι τα σκασατε για ρυθμιση στα 24κ απλα λεω οτι δεν χρειαζονταν να το κανετε αυτο (αν σας το εκαναν)..Απο εκει και περα αν βρεθει βεστρομ το οποιο να παθει ζημια απο αρρυθμιστες βαλβιδες θα την πληρωσω εγω απο την τσεπη μου μην ανησυχειτε...

    Και επειδη δεν ειμαι προφεσσορας αλλα διαβαζω οσο μπορω σας ειπα τη γνωμη μου,τα χλμ στο μηχανακι μου το οποιο δουλευει τελεια...και κατι αλλο σημερα ρωτησα μηχανικο της σουζουκι στον καπερνεκο στη λ. θηβων και μου ειπε οτι απο τα 70-80κ και μετα ψαξου για ρυθμιση βαλβιδων...και αυτος μαλλον ψευδεται εεε?τελοςπαντων ο σκοπος του φορουμ δεν ειναι να πλακωθουμε στις μπουνιες αλλα να μαθουμε για τις μηχανες μας και να γλυτωσουμε και χρηματα...
    Leave it to Random to needlesly complicated things

  3. #33
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap

    10ρακι τρυπάνι αέρος, 4 τρύπες στο καπάκι του ενός και 4 στον άλλο.
    Κατόπιν φακός και...ΕΛΕΓΧΟΥΜΕ με το μάτι.

    (Δεν θυμάμαι πως κλείνουμε τις τρύπες...με φελλό ή με σιλικόνη..?)
    Mε λουκουμι οπως καναμε παληα στα ψυγεια και τα ντεποζιτα...ασχετε:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2007
    Μηνύματα
    352
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Random


    Και επειδη δεν ειμαι προφεσσορας αλλα διαβαζω οσο μπορω σας ειπα τη γνωμη μου,τα χλμ στο μηχανακι μου το οποιο δουλευει τελεια...και κατι αλλο σημερα ρωτησα μηχανικο της σουζουκι στον καπερνεκο στη λ. θηβων και μου ειπε οτι απο τα 70-80κ και μετα ψαξου για ρυθμιση βαλβιδων...και αυτος μαλλον ψευδεται εεε?τελοςπαντων ο σκοπος του φορουμ δεν ειναι να πλακωθουμε στις μπουνιες αλλα να μαθουμε για τις μηχανες μας και να γλυτωσουμε και χρηματα... [/B]
    πολλα τα βλεπω τα 70-80κμ.να σου πω κατι ,και εγω της ιδιας αποψης ειμαι.να μην τα δινω τα ευροπουλα χωρις ουσιαστικο λογο.
    ενταξει θα τις ρυθμισω αλλα μονο οταν πεσουν οι στροφες στο ρελαντι.

  5. #35
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.175
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Random
    φιλε βεστρομα με καλυψες πληρως..απο εκει και επειτα δεν καταλαβαινω γιατι μερικοι αντιδρουν ετσι...ρε παιδια ειναι κακκο να γλυτωσετε μερικα ευρω η να κολλησετε λιγο στους μαστοραντζες των συνεργειων για να μην σας τα παιρνουν..οσοι τα σκασατε για ρυθμιση στα 24κ απλα λεω οτι δεν χρειαζονταν να το κανετε αυτο (αν σας το εκαναν)..Απο εκει και περα αν βρεθει βεστρομ το οποιο να παθει ζημια απο αρρυθμιστες βαλβιδες θα την πληρωσω εγω απο την τσεπη μου μην ανησυχειτε...

    Και επειδη δεν ειμαι προφεσσορας αλλα διαβαζω οσο μπορω σας ειπα τη γνωμη μου,τα χλμ στο μηχανακι μου το οποιο δουλευει τελεια...και κατι αλλο σημερα ρωτησα μηχανικο της σουζουκι στον καπερνεκο στη λ. θηβων και μου ειπε οτι απο τα 70-80κ και μετα ψαξου για ρυθμιση βαλβιδων...και αυτος μαλλον ψευδεται εεε?τελοςπαντων ο σκοπος του φορουμ δεν ειναι να πλακωθουμε στις μπουνιες αλλα να μαθουμε για τις μηχανες μας και να γλυτωσουμε και χρηματα...
    Tα χρήματα που θα γλυτώσεις θα τα πληρώσεις διπλάσια η τριπλάσια αργότερα, εσύ η ο επόμενος κάτοχος (δυστυχως...)

    Απο τη στιγμή που λες οτι 'τα καπελώτα ανοίγουν με την χρήση', όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

    Και για να ξέρεις τα καπελότα είναι άπό τα λίγα εξαρτήματα του συστήματος κίνησης των βαλβίδων που δεν αλλάζουν διάσταση ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  6. #36
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Tα χρήματα που θα γλυτώσεις θα τα πληρώσεις διπλάσια η τριπλάσια αργότερα, εσύ η ο επόμενος κάτοχος (δυστυχως...)

    Απο τη στιγμή που λες οτι 'τα καπελώτα ανοίγουν με την χρήση', όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

    Και για να ξέρεις τα καπελότα είναι άπό τα λίγα εξαρτήματα του συστήματος κίνησης των βαλβίδων που δεν αλλάζουν διάσταση ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!
    + 1137....

    αλλά είπαμε ... adamantium alloy ... την επεξεργασία και χύτευση την κρατεί επτασφράγιστο μυστικό η εταιρία ... (κάτι σαν το εξακύλινδρο της H ) ....


  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2006
    Μηνύματα
    205
    ΜΑΚΓΕΣ βρηκα ΜΟΤΟ περιοδικο πριν 2 ετη με αναλυτικο τεστ στο 650αρι στρωμα και γραφει ξεκαθαρα οτι δεν απαιτειται ποτε ρυθμιση βαλβιδων το στρωμα...Θα το σκαναρω να το ποσταρω...
    Leave it to Random to needlesly complicated things

  8. #38
    Eτσι μπραβο! Και να γινει στικυ, να τελειωνουμε. Μπραβο ρε Ραντομ.

  9. #39
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.175
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Random
    ΜΑΚΓΕΣ βρηκα ΜΟΤΟ περιοδικο πριν 2 ετη με αναλυτικο τεστ στο 650αρι στρωμα και γραφει ξεκαθαρα οτι δεν απαιτειται ποτε ρυθμιση βαλβιδων το στρωμα...Θα το σκαναρω να το ποσταρω...
    Οταν σας βολευει το ΜΟΤΟ είναι αξιόπιστο ε?

    :rotflmao: :rotflmao:

    Υπάρχουν κάποιες μοτοσυκλέτες που δεν χρειάζονται ποτε ρύθμισμα βαλβίδων, καθως εχουν υδραυλικα αυτορυθμιζόμενο σύστημα.

    Το Vstrom δεν ειναι απ αυτες όμως.

    Στις δικές σας καντε οτι θέλετε, αλλά μην δίνετε και συμβουλες σε άλλους εφ οσον δεν το κατέχετε το θέμα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  10. #40
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Random
    ΜΑΚΓΕΣ βρηκα ΜΟΤΟ περιοδικο πριν 2 ετη με αναλυτικο τεστ στο 650αρι στρωμα και γραφει ξεκαθαρα οτι δεν απαιτειται ποτε ρυθμιση βαλβιδων το στρωμα...Θα το σκαναρω να το ποσταρω...

    Ενημερωση μεσω φορουμ...σου λεει μετα
    Warning!! Motorsports can be Dangerous....

  11. #41
    Aρη, εχω διαβασει πολλα απο αυτα που γραφεις, και θαυμασα και το bιμοτα που σενιαρισες και τις γνωσεις σου στα κλασικα. Εγω ειμαι ασχετος με μηχανολογικα. Πεσμου αν θελεις με απλο τροπο, τι μπορει να συμβει αν το vstrom δεν ρυθμισει βαλβιδες, για να βγαλουμε μια ακρη.

  12. #42
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Οταν σας βολευει το ΜΟΤΟ είναι αξιόπιστο ε?

    :rotflmao: :rotflmao:
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    σωστός

    Ρε αυτοι οι βεστρωμαδες ειναι χειρότεροι κι απ' τους bmwδάκηδες
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  13. #43
    Τι κοροιδευεις ρε καπταιν; Ολο στην κοντρα θες να ειμαι; :rotflmao:

  14. #44
    Ακυρο. Νομιζα οτι απαντησες σε εμενα. Τωρα το ειδα.

  15. #45
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ρε αυτοι οι βεστρωμαδες ειναι χειρότεροι κι απ' τους bmwδάκηδες
    δεν είμαι σίγουρος ακόμη απόλυτα, αλλά μάλλον κατά κει πάει το πράμα...

    @sapila: το μοτο είναι σωστό όσον αφορά στις βαλβίδες μόνον....στα συγκριτικά είναι τρισάθλιο.

Σελίδα 3 από 10 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF